جمهوریخواهان امیدوارند که حمله آنها به دموکراسی باعث توقف واکنش پس از سرقت شود


به نظر می رسد که حق زنان در قانون اساسی برای تصمیم گیری در مورد بچه دار شدن در تعادل است. در جلسه شفاهی روز گذشته در مورد سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون، قضات دیوان عالی منصوب شده توسط جمهوری خواهان مشتاق بودند که این دادگاه را لغو کنند رو در مقابل وید، سابقه قانونی که ایالت ها را از ممنوعیت سقط جنین باز می دارد. این تعجب آور نیست – جنبش حقوقی محافظه کار یک دهه مبارزه سیاسی را برای رسیدن به این هدف به راه انداخته است. پرونده ای که در مورد قانونی بودن ممنوعیت سقط جنین در می سی سی پی پس از 15 هفته بارداری تصمیم می گیرد، فرصت روشنی را ارائه می دهد.

من باید هشدار دهم که استدلال های جلو و عقب در دادگاه می تواند گمراه کننده باشد. دشواری دولت اوباما در بحث به نفع قانون مراقبت مقرون به صرفه، ناظران را بر آن داشت تا اعلام کنند که این قانون لغو خواهد شد – این اتفاق نیفتاد. دعوای شفاهی ممکن است بررسی مقدماتی نحوه تصمیم قضات باشد، اما همیشه اینطور نیست و تصمیم در این مورد تا زمان ارائه ناشناخته باقی می ماند. با این حال، فعالان محافظه‌کار دهه‌ها را برای سرنگونی اوباماکر صرف نکرده‌اند. با این حال، پایان دادن به سقط جنین قانونی در آمریکا از دیرباز هدف اصلی جنبش حقوقی محافظه کار بوده است.

امی کانی بارت، قاضی منصوب شده توسط ترامپ، «نقض استقلال بدنی» را با اجبار یک زن به انجام وظایف واکسیناسیون مقایسه کرد، استدلالی که با این واقعیت آشکار که حاملگی و سقط جنین مسری نیستند، خنثی شد. قاضی ساموئل آلیتو به طور ضمنی مقایسه می کند آهو به مقابل فرگوسن رقصید، تصمیمی که تفکیک نژادی را قانون اساسی اعلام کرد، زیرا او پیشنهاد کرد که پرونده هایی که به اشتباه حل شده بودند بدون توجه به سابقه کنار گذاشته شوند. با توجه به اینکه آهو و خوب نظرات مخالف را در مورد قدرت دولت ها در انکار آزادی های اساسی برای ساکنان خود بپذیرید، این مقایسه عجیبی بود. قاضی برت کاوانا، یکی دیگر از منصوبان ترامپ، به آلیتو اشاره کرد خوب طعنه آمیزتر زمانی است که او پیشنهاد کرد که مشکل این است که دادگاه به جای واگذاری آن به مردم، ایالت ها یا کنگره، «مجبور شد» «کشورها را در بحث برانگیزترین بحث اجتماعی در زندگی آمریکایی انتخاب کند». ” خوب این استدلال را در مورد تفکیک نژادی به کار برد و استدلال کرد که دولت‌ها «آزاد هستند تا مطابق با آداب، آداب و رسوم و سنت‌های رایج مردم عمل کنند». در لوئیزیانا رای دهندگان سیاه پوست بودند به زودی به طور کامل محروم شد; آنها جزو «مردمی» نبودند که بتوانند تعیین کنند این آداب و سنن چیست.

ستایش رنگارنگ دموکراسی در ابتدای بحث شفاهی آغاز شد. دادستان کل می سی سی پی اسکات جی استوارتاو با دفاع از ممنوعیت شدید سقط جنین در کشورش، آغاز کرد و اعلام کرد که سوابق تضمین کننده حقوق سقط جنین “به روند دموکراتیک آسیب وارد کرده است” و “وقتی موضوعی بر همه تاثیر می گذارد و قانون اساسی در آن شرکت نمی کند، متعلق به مردم است”. . .

در نگاه اول، این ممکن است منصفانه به نظر برسد. اما حتی اگر این مسئله را کنار بگذاریم که آیا حقوق اساسی مردم در قانون اساسی باید از طریق رقابت برای محبوبیت تنظیم شود و اینکه دادگاه قبلاً حکم داده است که قانون اساسی طرف می گیرد در مورد این که آیا دولت می تواند زنان را مجبور به باردار شدن به موقع کند، این استدلال برای دموکراسی با بد نیت ارائه می شود. آزادی مذهبی نیز یک موضوع بحث برانگیز است، و دادگاه رابرتز در حل و فصل این گونه بحث ها، آن گونه که می خواهد، مطابق با آداب و سنن اکثریت محافظه کار خود، تواضع کمی نشان داده است. علاوه بر این، مدافعان قانون می سی سی پی می دانند که آنها ابزارهایی برای محدود کردن هرگونه واکنش مردمی به لغو دارند. آهوو داوران این را می دانند زیرا خودشان به جعل این ابزار کمک کردند.

در سال 2019، دادگاه عالی به مجموعه طولانی تصمیمات ضد دموکراتیک خود ادامه داد و حکم داد که دستکاری چریکی خلاف قانون اساسی نیست. با توجه به قطبی شدن نژادی سیاست آمریکا، قانونگذاران جمهوری خواه به راحتی می توانند زمینه هایی را ترسیم کنند که به طور سیستماتیک رای دهندگان سیاه پوست را از حقوقشان محروم می کند و سپس اصرار دارند که آنها بر اساس حزب و نه نژاد تبعیض قائل شوند. خوب محبوب تر است، اما شاید تصمیم 1898 ویلیامز علیه می سی سی پی در اینجا مناسب تر است. که در ویلیامزدادگاه حکم داد که دستگاه‌های شرم‌آوری که برای محروم کردن رأی‌دهندگان سیاه‌پوست از حقوقشان طراحی شده‌اند، مانند مالیات رأی‌گیری، بند پدربزرگ و آزمون سواد، «بین نژادها تبعیض قائل نمی‌شوند». این مورد به ندرت زمانی که قضات احکام مضرتر دیوان را فهرست می کنند، شامل می شود، نه تنها به این دلیل که کمتر شناخته شده است، بلکه به این دلیل که اکثر منصوبان جمهوری خواه ترجیح می دهند اعتراف نکنند که به صراحت انگیزه های خود را تکرار کرده اند.

رویه قضایی رابرتز زمینه را برای رقابت دو حزبی فراهم کرده است، به طوری که دموکرات ها و جمهوری خواهان به دنبال این هستند که در ایالت هایی که تحت کنترل خود هستند، کارت هایی را به نفع خود نصب کنند و خود را از نارضایتی عمومی منزوی کنند. این تلخ اما عقلانی است: در این نظام، اکثریت قانونگذاری و کنگره بر اساس توانایی قانونگذاران برای سلب قدرت از موکلان خود استوار است.

با این حال، جمهوری خواهان ایالت های بیشتری را کنترل می کنند و قطبی شدن جغرافیایی به آنها اجازه می دهد تا به راحتی نقشه هایی را برای حفظ قدرت در مجالس ایالتی و مناطق فدرال مجلس ترسیم کنند. اگر آنها در انتخابات سراسر ایالت، مانند فرمانداری شکست بخورند، می توانند به سادگی فرماندار دموکرات را از اختیارات کلیدی محروم کنند و سپس منتظر بمانند تا جمهوری خواه به قدرت برگردد. اگر همه پرسی ایالات متحده اشتباه پیش برود، جمهوری خواهان می توانند برای لغو آن به قوه مقننه یا دادگاه ها تکیه کنند، همانطور که با مالیات بر تدارکات عمومی فلوریدا (دستگاهی که صراحتاً توسط اصلاحات قانون اساسی ممنوع شده است) یا قانونی کردن ماری جوانا در داکوتای جنوبی انجام دادند.

اعمال مجوز قبلی قانون حقوق رای توسط دادگاه قدرت به این معنی است که قانونگذاران حق دارند برای رای دادن به منظور محدود کردن رای دهندگان در صورت عدم موفقیت در انتخابات، بار سنگینی را تحمیل کنند. مردم کمتر و کمتر می توانند برای اطمینان از اینکه تصمیمات قانونگذاران منعکس کننده ترجیحات آنهاست، انجام دهند، مگر اینکه مردم رای دهندگان ثابت جمهوری خواه باشند. همچنین به دولت‌ها آزادی تعقیب سیاست‌هایی داده نمی‌شود که معتقدند دموکراسی را تقویت می‌کند – اینها از جمله موضوعات بحث‌انگیز نیستند که اکثریت محافظه‌کار در دیوان دادگستری معتقد است باید به مردم واگذار شود. اگر دموکرات‌ها می‌خواهند در این محیط به رقابت بپردازند، باید مواضع خود را تغییر دهند تا نظرات رای‌دهندگانی که آرای آنها واقعاً حساب می‌شود، منعکس شود.

به تعبیر قاضی روت بادر گینزبرگ – که تصمیم او برای بازنشستگی در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما عامل مهمی در این نتیجه بود – دادگاه دموکراسی را وارونه کرد و به قانونگذاران اجازه داد که رای دهندگان خود را انتخاب کنند، نه رای دهندگان. دموکراسی برای قضات بزرگ ما راه دیگری برای گفتن است: ما سرها را می بریم، دم ها را از دست می دهیم. دموکرات‌ها در کنگره نتوانسته‌اند از چیزهای بی اهمیت شکننده خود برای تغییر این سیستم استفاده کنند و جمهوری‌خواهان معتقدند که تضمین می‌کند که افراد مناسب حکومت خواهند کرد. و بنابراین آمریکایی ها برای آینده قابل پیش بینی توسط آن اداره خواهند شد.

اگر قضات منصوب شده از سوی جمهوری خواهان – که تنها یکی از آنها توسط رئیس جمهوری منصوب شده بود که در ابتدا آرای مردم را به دست آورد – در مورد محروم کردن نیمی از جمعیت کشور از حقوق اساسی قانون اساسی متصور هستند، خوب، دلیل خوبی برای اطمینان دارند. آنها سیستمی ایجاد کرده اند که به “مردم” اجازه می دهد که اراده آنها را با بدبینی مسموم صدا کنند تا قدرت کمی برای واکنش داشته باشند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر