“جلیقه زردها” هنر عصر توطئه است

[ad_1]

این مقاله حاوی اسپویل هایی از قسمت نهم است جلیقه زرد فصل 1.

تابلوی Ouija به عنوان یک “اوراکل اسرارآمیز” شناخته می شود، یک کانال ابریشمی با تزئینات غنی به گذشته و آینده. من او را بیشتر از بچگی می شناسم. من و دوستانم که در اطراف تخته غوطه ور بودیم و از احتمال بعید بودن یک شی به دست آمده از یک مسیر ضربه ای به عنوان دروازه ای به قلمروی دیگر آگاه بودیم، با این وجود، انگشتان خود را به آرامی روی صفحه پلاستیکی تخته قرار می دادیم و در هیجان ملایم قرار می گرفتیم. از شاید. یکی سوال میپرسه و سپس شماره‌گیر او می‌لغزید – گاهی با تردید، حرف به حرف، گاهی مستقیم به سمت آن شلیک می‌کرد آره یا نه. برای کودکانی که هنوز باید در مورد ضمیر ناخودآگاه و بدن های قابل تلقین بیاموزند، این دستگاه واقعاً انگشتان را حرکت می دهد، نه برعکس.

سایر بازیکنان از جلیقه زرد، سریال قابل توجهی که قرار است فصل اول خود را در Showtime به پایان برساند، نسخه خود را از جلسه Ouija بداهه می‌سازد. در کابینی که پس از سقوط هواپیمای کوچکشان در بیابان در آن پناه گرفته اند، نوجوانان – که می خواهند شرایط خود را بفهمند یا حداقل حواسشان پرت شود – شمع روشن می کنند. یک چاقوی طناب ببندید. شونا، پیری که ظاهراً بی تکلف است، آونگ موقتی را در دست دارد: «پیش‌گوی اسرارآمیز» مجسم شده. دایره ای می نشینند. آنها سؤالاتی می پرسند که به عنوان احمقانه شروع می شود (در مورد شایعات مدرسه، عاشق شدن) تا اینکه ژاوی، پسر مربی، از تنها کسی که مهم است می پرسد: “آیا همه ما اینجا خواهیم مرد؟” بی نهایت. وزش باد که انگار دوربین نمایش را به دوش می کشد به داخل کابین می تازد. و سپس: لوتی که مستعد رویا است، شروع به صحبت کردن به زبان فرانسه می کند، چشمانش بی بیان است، دهانش درباره “آن” پچ پچ می کند و “خون” می خواهد. او به صورت رباتیک به پیشانی خود در پنجره ضربه می زند. در این مرحله، بیننده می‌تواند همان سوالی را که بازماندگان پرواز 2525 اغلب از خود می‌پرسند، در حالی که به دنیایی که در آن سقوط کرده‌اند، می‌پرسند: چه اتفاقی می افتد؟

جلیقه زرد یک نمایش ادغام قدرتمند است، کم شده ملاقات می کند زنده ملاقات می کند هدرز ملاقات می کند ارباب مگسها با بسیاری از افراد دیگر ملاقات می کند. این سریال که بین سال 1996، سال فاجعه، و 2021 تغییر می کند، همچنین ترکیبی از ژانرها است: کمی روان درام، کمی طنز، کمی ترسناک، نقشه های فوق العاده سریع آن شامل قتل، آدم ربایی، اخاذی، خیانت اما بالاتر از همه، آنها حاوی اسرار هستند. برخی از آنها با نزدیک شدن به پایان فصل توضیح داده شدند. اما اساسی ترین سوال نمایش بی پاسخ مانده است: آیا مردم صفحه را حرکت می دهند؟ یا چیزی باعث حرکت مردم می شود؟ جلیقه زرداز این نظر، نمایشی درباره شرایط شدید است که ترس‌های عامیانه فوری را کانالیزه می‌کند. در زمانی که بسیاری از مردم در مورد مسائل اساسی اعتماد – به دولت، به مردم دیگر، در برداشت خودشان – تجدید نظر می کنند، این نمایش جهانی را پایه گذاری می کند که در آن ایمان خود امری مرگ و زندگی است.

شخصیت ج "جلیقه زرد" ایستاده جلوی خانه ای با فانوس
(مایکل کورتنی / زمان نمایش)

از جمله اسرار موجود در بازی در جلیقه زرد (و در اینجا دوباره هشدار می دهم که اسپویلرها در زیر زیاد است): این روزها چه کسی از شان، تایسا و ناتالی سیاه نمایی می کند؟ چه کسی تراویس، پسر دیگر مربی را کشت – خود تراویس یا شخص دیگری؟ «مرد بی چشم» که تایسا می بیند کیست یا چیست؟ پسر تایسا، سامی، وقتی از “مرد بد” صحبت می کند، از کی صحبت می کند؟ آدام، هنرمند مکانیکی که همچنان در زندگی شان ظاهر می شود، کیست؟ (او ژاوی را بزرگ کرد؟) کدام یک از اعضای Whiskeyok High School Yellowjackets توسط هم تیمی هایش کشته شد و احتمالاً توسط آنها خورده شد؟ چه کسی می‌تواند زنده، بی‌حرکت باشد، اما هنوز با نگاه انتخابی نمایش شناخته نشده باشد؟

و به همین ترتیب، و غیره. جلیقه زرد مشکوک عمومی داستان رمز و راز کلاسیک و مستند در مورد یک جنایت واقعی را پوشش می دهد: همه مظنون هستند. همه چیز می تواند مسئول اتفاقاتی باشد که در تایم لاین های دیوانه وار نمایش می افتد. اما این سریال همچنین احتمال برخی از رویدادهای خود را باز می گذارد – مثلاً سوزاندن به ظاهر خود به خودی خرس عروسکی لورا لی یا قطب نما که در کنار رودخانه ای که قرمز جریان دارد خارج از کنترل می چرخد ​​- نمی تواند و نخواهد کرد. ، به طور کامل توضیح داده شود. جلیقه زرد چشم انداز جادو را سرگرم می کند.

اصطلاحات کیهان‌شناختی ناپایدار نمایش به خوبی یکی از منافع عملیاتی آن را برآورده می‌کند: چرا مردم به چیزی که به آن اعتقاد دارند اعتقاد دارند؟ چگونه این باورها در زندگی دیگران ریشه دوانده اند؟ بقا فقط یک رویداد نیست، بلکه یک عمل مداوم از استقامت است. و برای شخصیت‌هایی که برای زندگی‌شان می‌جنگند، از خانه جدا شده‌اند و به نوعی توسط آن رها شده‌اند، مرزهای بین “عادی” و ماوراء الطبیعه به طور قابل درک متخلخل می‌شوند. منطقی است که واقعیت ممکن است به عنوان یکی از بسیاری از احتمالات برای آنها احساس شود.

جلیقه زرد پر از کبریت های کوچک و بزرگ است. این نزدیکی‌ها عناصر حیاتی نمایش هستند، دقیقاً به این دلیل که می‌توان آنها را معنادار و بی‌معنا خواند. شونا در متلی که ناتالی در آن اقامت دارد با یک همکلاسی قدیمی روبرو می شود. او در جشن هالووین در نیویورک با دخترش کالی روبرو می شود. او با مینی ون خود با ماشین آدم برخورد می کند. “چرا اینجایی؟” شان بار دیگر از آدام می پرسد که در هتل با او ملاقات می کند، جایی که او در حال تماشای همسرش جف است. او پاسخ می دهد: “من فقط یک نوشیدنی خوردم.” “اما من الان نمی دانم. دارم به این فکر می کنم که شاید چیز دیگری وجود داشته باشد.

آیا آدم دچار توهم شده است؟ آیا او دروغ می گوید آیا او با امکانات زندگی به گونه ای هماهنگ است که شان نیست؟ ما هنوز به طور قطع نمی دانیم، اما جلیقه زرد راه های مختلفی را برای درک جهان و کار آن امکان پذیر می کند. این نمایش با ورود به فرهنگی شکل گرفته از توهمات و بی اعتمادی، این سوال را پیچیده می کند که چه کسی و چه چیزی را باید باور کرد. او دستوری را که در برنامه محبوب شد، که برخی از دختران در سال 1996 طرفدار آن بودند، هدایت می کند که “به هیچ کس اعتماد نکنید”. این نمایش همچنین اعتماد مردم را بی ثبات کرد. جلیقه زرد تایسا را ​​تجربه‌گرای شناخته‌شده‌ای تعریف می‌کند، که کاملاً در تضاد با لورا لی و ایمان او، و همچنین با لوتی و دیدگاه‌هایش است. اما این نمایش به زودی نشان می دهد که تایسا، شاید بیش از هر بازمانده دیگری، اکنون در حال مبارزه با تصورات نادرستی است که واقعیت را تحریف می کند. از سوی دیگر، لوطی عرفان خاصی را در بر می گیرد; همچنین او را در ابتدای برنامه می بینیم که نسخه ای از لوکساپین را مصرف می کند، دارویی که معمولاً برای درمان اسکیزوفرنی استفاده می شود.

این پیچیدگی ها را می توان به عنوان بخشی از طنز نمایش درک کرد: تمسخر دائمی اسرار که با راه حل های منظم همراه است. جلیقه زرد او توجه خود را به مجتمع صنعتی برای جنایت واقعی معطوف می کند، به راحتی روایی طرح تروما، به فرهنگی که به زنانی که از کودکی بی پروایی پیر شدن را دارند نگاه تحقیر آمیز می کند. او پیشنهادهای هفتگی در مورد موضوعات Reddit می دهد، حتی زمانی که با Misty و کارآگاهان دیگر سرگرم می شود. جلیقه زرد یک سال بعد می رسد وحشی ها، سریال 2020 برای گروهی از دختران نوجوان که در تلاش برای زنده ماندن در بیابان هستند. سری قبلی نه آنقدر ظریف است و نه آنقدر گستاخ جلیقه زرد; توضیح او از “آنچه در حال وقوع است” اغلب بیشتر به عنوان یک ترفند خوانده می شود تا یک بینش. اما اشتراک گذاری با جلیقه زرد علاقه شدید به اتفاقاتی که وقتی وحشیانه دوران نوجوانی با نوع دیگری از داروینیسم دست و پنجه نرم می کند، رخ می دهد. تاریخ گمشده در طبیعت در ادبیات و فرهنگ پاپ وجود دارد، زیرا چنین شرط‌بندی‌های قطعی وجود دارد: بقا، بله، اما همچنین افشاگری‌های صریح درباره آنچه برای مردم خارج از زیرساخت‌ها و تأثیرات تمدن رخ می‌دهد.

داستان ترسناک به دلایل مشابه باقی مانده است. ترس همه چیزهای دیگر را از بین می برد. و ترس، مانند هر احساس دیگری که در تکانه های الکتریکی ذهن انسان زندگی می کند، می تواند جهان را شکل دهد، حتی اگر به آن پاسخ دهد. جلیقه زردها و خویشاوندان حشرات آنها در حال حاضر کلیشه ای از دختران دبیرستانی هستند: ملکه زنبور عسل، زنبور عسل. اما موجودات همچنین استعاره های مناسبی را برای دنیایی از افراد تأثیرگذار، تبلیغات و توطئه می سازند – دنیایی که در آن شایعات، اگر به اندازه کافی تکرار شوند، درست تلقی می شوند و محبوبیت برابر با قدرت است. ذهن کندوها می تواند هر محیطی را شکل دهد. توهمات مشترک در مقیاس ممکن است به زودی واقعیت را فرا گیرد. به هر حال، آیا مهم است که جنگل هایی که در جلیقه زردها زندگی می کنند توسط ارواح زندگی می کنند؟ یا این که برخی از اعضای تیم شروع به باور کردن آنها کرده اند مهم است؟ این یکی دیگر از عناصر است جلیقه زردوحشت به موقع: وقتی بقا به خودی خود یک تلاش گروهی است، توهم زدن می تواند به معنای خطر برای دیگران باشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet