جادوی Pee-wee Herman در تاریکی

[ad_1]

روزی که سازمان بهداشت جهانی اومیکرون را “گزینه ای برای اضطراب” نامید، از ابتدای همه گیری همه گیر احساس سنگینی می کرد و من به نخود وی هرمان گوش دادم که با صندلی صحبت می کرد شوخی های بدی می کرد. برای یک شب دوستان عروسکی اش از خانه بازی پی وی، برنامه تلویزیونی موفق دهه 80 برای کودکان، دوباره در رادیو برای یک ساعت تمسخر و ضبط های قدیمی روح جمع شد. شوخی‌های آن‌ها ناهنجار، اما راحت بود – از جوری که باعث می‌شود چشمانتان را بچرخانید و همزمان بخندید. اما این اپیزود تقریباً شبیه نمایشی از سیاره ای دیگر یا حداقل زمانی ساده تر به نظر می رسید. برای من که روی مبل اتاق نشیمنم نشسته بودم و سعی می کردم ترس از این نوع مرموز جدید کرونا را از بین ببرم، نوری بود که در تاریکی می درخشید.

وقتی دبیرستان بودم خانه بازی پی وی بیرون آمد. این نمایش ترکیبی خنده دار و پر هرج و مرج از اکشن زنده، عروسکی و انیمیشن بود که شبیه کارتون های معمولی و ارزان صبح شنبه آن زمان نبود. هنر پاپ دارای مبلمان صحبت کردن و یخچالی پر از غذای زنده بود و شخصیت‌هایی که فیل هارتمن بازی می‌کردند و پیش‌نمایش آن حضور داشتند.ماتریکس لارنس فیشبرن. لحن، معصومیت پیش پا افتاده تلویزیون های کودکان دهه 50 را با زیبایی شناسی آینه ای و لیزری موج نو از دهه 80 آمیخته است. در سکان فرمان، پی-وی هرمان، لاغر مانند ریل، کت و شلوار خاکستری تنگ، یک پاپیون قرمز و مقرنس های چرمی سفید پوشیده بود. او پیرمردی بود که مانند یک بچه 5 ساله رفتار می کرد که تازه یک جعبه پرک سرخ شده نوشیده است. اسمورفها هیچ شانسی وجود نداشت

من چند ساله بودم که نمی‌توانستم تلویزیون بچه‌ها را تماشا کنم، اما خانه بازی مانند یک اتاق راز و به‌طور شگفت‌آور بالغ بود که فقط برای من باز شده بود. رنگ‌های روشن و الگوهای متضاد (طراحی شده توسط هنرمند پانک، گری پانتر) با فرهنگ عجیب دیگری که در آن زمان دوست داشتم، مطابقت دارد: لیندا بری، کاریکاتوریست، گروه آوانگارد The Residents، هنرمند فولک، هوارد فینستر. همه اینها یکنواختی حومه گوش را معکوس کرد. او این را نه با استفراغ انگشت میانی‌اش، مانند موسیقی پانک، بلکه با شکستن کلیشه‌ها – چمن‌زارهای عالی، گلدان‌های کلیسا و همه چیز – یکنواختی شگفت‌انگیز – از طریق آینه سرگرمی به دست آورد.

چون ترسیده بودم و متفاوت بودم، Playhouse جایی بود که می خواستم مدتی زندگی کنم. جامبی بود، سر شناور در جعبه آرزو. Konki، یک ربات لکنت زبان که “کلمات مخفی” را برای هر قسمت ارائه می کند. و پادشاه کارتون ها که ویدیوهای سیاه و سفید غبارآلود پخش می کرد. هیچ کدام از اینها معنی نداشت و همه اینها منطقی بود. آنهایی از ما که فکر می کردیم ما داشتن جایی که به آن تعلق داریم فایده ای نداشت. بنابراین اینجا هستم که هر آخر هفته فویل متصل به آنتن تلویزیون کوچکمان را تنظیم می کنم. در واقع من در سال 86 به عنوان دانش آموز کلاس هفتم هیچ دوستی نداشتم، بنابراین کاری نداشتم. در 21 ماه گذشته همه‌گیری نیز کار زیادی برای انجام دادن نداشته‌ام. خانه ام تنگ است، من، همسرم، دو فرزندمان و سگمان در این دوران ناامید با هم رانندگی می کنیم. چه کسی به دنبال جایی برای فرار نبوده است؟


شاید پی-وی با خود نوجوانی من طنین انداز شده باشد، زیرا جذب او به پیتر پن منشأ بزرگتر او را رد می کند. این شخصیت از بداهه‌پردازی‌های پل روبنز در زمانی که او عضوی از گروه کمدی تأثیرگذار لس آنجلس The Groundlings بود، متولد شد. آنها به یک بازی زنده منجر شدند، نمایش پی-وی هرمان، در سال 1981 در تئاتر Roxy. پارودی کمی هیجان انگیز از نمایش کودکان دهه 50 در یک کلوپ راک جنجالی در لس آنجلس، به مدت پنج ماه پخش شد تا اینکه با یک ویژه HBO به پایان رسید. موفقیت آن در نهایت منجر به ساخت فیلم 1985 شد ماجراجویی بزرگ Pee-weeکه قهرمان را به تلاشی سورئال برای یافتن دوچرخه دزدیده شده خود برد. این فیلم طنز عجیب و غریب روبنز و همچنین دید توهم آمیز کارگردانی نه چندان گوتیک به نام تیم برتون را به جهانیان معرفی کرد. خانه بازی پی وی در سال 1986 در CBS پخش شد و به سرعت به یکی از محبوب ترین برنامه های تلویزیونی صبح شنبه در زمان خود تبدیل شد و بینندگان ثابتی را در حدود 10 میلیون نفر جمع آوری کرد. Toys “R” Us مجسمه های Pee-wee را به نمایش گذاشت، که یک مشارکت لباس با کارت های تجاری JCPenney و Topps بود.

پنج سال بعد، روبنس به دلیل قرار گرفتن در معرض ناشایست در فلوریدا دستگیر شد porn تئاتر؛ او ادعا نکرد که اتهامات را به چالش نمی کشد، اگرچه او و وکلایش بی گناه بودند. باور عمومی بر این است که دستگیری روبنس منجر به مرگ او شد خانه بازی، اما این برنامه در واقع ماه ها قبل لغو شد (با این حال، به نظر می رسد این رویداد بر تصمیم شبکه برای توقف تکرار تأثیر گذاشته است). با این وجود، Pee-wee حذف شد. روبنس قبل از دستگیری دوباره در سال 2002، زمانی که او به جرم داشتن پورنوگرافی کودکان متهم شد، حرفه بازیگری جدیدی را ایجاد کرد، که در آن اعتراف کرد که بی گناه است. این بعداً به اتهام بدحجابی تقلیل یافت، که روبنز به جرم آن اعتراف کرد و اصرار داشت که پلیس آثار هنری قدیمی را که او از یک کلکسیونر خریداری کرده بود، ضبط کرد. روبنس سه سال به صورت مشروط گذرانده است و به عنوان یک ثبت نام شده است sex متخلف برای این مدت و دوباره از انظار عمومی کناره گیری کرد. این حوادث اکنون به اندازه گروه عروسکی Playhouse برای من بخشی از Pee-wee حذف نشدنی است. آشتی سخت است، جز اینکه بدانیم پی وی یک قهرمان است و روبنس مردی فانی و اشتباه.

اما پی وی از آن زمان به طور پراکنده در رسانه ها ظاهر شد. خانه بازی در سال 2006 در شنای بزرگسالان پخش شد و پس از آن در سال 2010 تدوین زنده پخش شد. پی وی هرمان نمایش. در سال 2016، نتفلیکس را راه اندازی کرد تعطیلات بزرگ پی وی. پنج سال بعد، پی وی یک شبه از رادیو عمومی پخش شد. در این مرحله، ظاهر دوره ای او بخشی از رمز و راز قهرمان احساس می شود.

از این گذشته، پی وی همیشه خارج از زمان خطی وجود داشته است. در دنیای او، اسباب‌بازی‌های حلبی در کنار تلفن‌های ویدئویی یکپارچه‌سازی با آینده‌نگر قرار می‌گیرند، که امروزه می‌توان آن‌ها را برای زوم عالی تشخیص داد. که در خانه بازی دوشیزه یوون معمولی، “زیباترین زن عروسک” در دهه 1950 مانند توپ کیک لباس می پوشید، در حالی که ربا، پستچی، لباس یک کارمند معمولی USPS را می پوشید. لباسی که پی وی در سال 1981 روی صحنه می پوشید، همان لباسی است که او در نتفلیکس در سال 2016 پوشید. قهقهه های مشخص او و طعنه هایش در حیاط مدرسه “می دانم تو هستی، اما من چیست؟” و “تو را وادار به نگاه کردن” نیز یکسان است. پی وی به عنوان یک خاطره وجود دارد: ملغمه ای از گذشته و حال، آشنا اما نه چندان آشنا.

Pee-Wee در خارج از زمان، شما را دعوت می کند تا جهان را متفاوت ببینید، تا شاهد چیزهای شگفت انگیز در جهان باشید. جادویی ترین شخصیت ها در خانه بازی دایناسورهایی نبودند که در سوراخ موش زندگی می کردند یا جینی که آرزوها را برآورده می کرد، بلکه صندلی سخنگو، پنجره و زمین بودند. وقتی پی وی را دنبال می کردید، هرگز نمی دانستید که در نهایت به کجا خواهید رسید. یک دوچرخه گم شده می تواند به یک سفر حماسی منجر شود. شما می توانید با یک رقص برنده یک باند موتورسیکلت تشنه به خون شوید. همه چیز با فرصت زنده بود.


با نزدیک شدن به سال سوم بیماری همه گیر، من از فرسودگی شغلی فراتر رفتم و به فضایی رفتم که کاملاً احساس شادی نداشتم. همه چیز خاکستری است. هر امیدی برای پایان دادن به این وضعیت با حرف دیگری از الفبای یونانی مواجه می شود. گاهی اوقات احساس می کنم چیزی را در هسته وجودم از دست داده ام. اسکن های ناامیدانه من در اواخر شب از طریق Zillow غیر از جستجوی معجزه چیست؟ پیمایش در پیمایش بی پایان TikTok چه چیزی جز به دنبال کوچکترین شگفتی است؟ من مستاصل از یافتن هیبت در یکنواختی امروز هستم. من ناامید هستم که دوباره از Playhouse دیدن کنم.

به همین دلیل است که در روز جمعه بعد از شکرگزاری، من به آهنگ‌های Pee-wee گوش می‌دادم، جوک می‌گفتم و از مهمانان عجیب و غریب پذیرایی می‌کردم (مکرر قایق عشق ستاره مهمان چارو در حال نواختن گیتار فلامنکو) در KCRW، یک ایستگاه رادیویی عمومی در سانتا مونیکا. ربات کانکی کلمه مخفی را به پی وی داد (میکروفون) و یک ساعت بعد تمام شد. هیچ اشاره ای به واقعیت تاریکی که در حال حاضر در آن زندگی می کنیم وجود نداشت. اما بی‌گناهی نمایش به طرز شگفت‌آوری برانداز بود.

پی وی ممکن است ابدی باشد، اما روبنز نیست. او سال آینده 70 ساله خواهد شد. صدای او در رادیو به طرز محسوسی عمیق تر و متراکم تر از چند دهه پیش بود. در مصاحبه ای برای نشر تعطیلات بزرگروبنز اعتراف کرد که پی وی به صورت دیجیتالی بدون هوا است. خانه بازی هم در حال خالی شدن است. جان پاراگون، بازیگر نقش جینی جمبی و نویسندگی و کارگردانی قسمت های زیادی از خانه بازی همراه با روبنس که در آوریل درگذشت. روبنس در سوگ مرگ لو کاتل، بازیگر نقش The Incredible Larry، سوگوار است ماجراجویی بزرگ، چند روز قبل از پخش از رادیو.

حالا همه ما غم را می دانیم. ما برای افرادی که دوستشان داشتیم، بلکه برای افرادی که قبل از شروع این بیماری همه گیر بودیم، غمگین هستیم. اگر به اندازه کافی بزرگ شده اید، آن را به اندوهی که در این سال ها جمع کرده اید اضافه می کنید: برای بچه هایی که بودیم، امیدهایی که داشتیم، افرادی که آرزو داشتیم باشیم. اما اگر خوش شانس باشید، هنری که نیاز دارید همچنان شما را پیدا می کند. این به شما یادآوری می کند که چه کسی بودید که فراموش کردید، و به شما قدرت می دهد تا زندگی فراتر از آن را تصور کنید. به شما این امکان را می دهد که باور کنید آنچه از شما دزدیده شده است پیدا می شود و خانه شما زنده می شود.

امسال تصمیم گرفتیم حیاط جلویی خود را برای کریسمس روشن کنیم. من و همسرم در مسیر تعطیلات در Home Depot طوری قدم زدیم که انگار تسخیر شده بودیم – همه اینها برای جلوگیری از تاریکی. اخیراً در ساعت 4:30 بعد از ظهر بیرون ایستاده بودم، متوجه شدم که خانه ما – که با چراغ های کریسمس و حیوانات بادی برق می زد – آشنا به نظر می رسید. شبیه یک خانه بازی بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat