تولد رحم مصنوعی یک بحث پیچیده

[ad_1]

برای خبرنامه Conor در اینجا ثبت نام کنید.

نظر شما در مورد رحم مصنوعی چیست؟ آیا آنها اخلاقی هستند؟ مطلوب؟ آیا آنها باید برای دانشمندان در اولویت باشند؟ اگر آنها آنقدر پیشرفته شوند که قابل دوام باشند، آیا هرگز از یکی استفاده می کنید؟ دنیایی که در آن در دسترس بودند چه تفاوتی با دنیای ما دارد؟ هر گونه فکر در این زمینه استقبال می شود.

پاسخ های خود را به conor@theatlantic.com ایمیل کنید. من گزیده ای از پاسخ ها را در خبرنامه روز جمعه منتشر خواهم کرد.

گفتگوهای یادداشت

همانطور که ممکن است حدس بزنید، یکی از غیرمنتظره ترین موضوعات گفتگوی هفته گذشته، رحم مصنوعی بود. زمانی شروع شد که ایلان ماسک در توئیتی درباره کاهش تولد و ترسش از سقوط جمعیت نوشت. او نوشت: «اگر انسان کافی برای زمین وجود نداشته باشد، قطعاً برای مریخ نیز کافی نخواهد بود». Sahil Lavingia، سرمایه‌گذار فناوری، پاسخ داد: «ما باید روی فناوری سرمایه‌گذاری کنیم که بچه‌دار شدن را بسیار سریع‌تر / آسان‌تر / ارزان‌تر / در دسترس‌تر می‌کند. رحم مصنوعی و غیره.

چارلی وارزل این جهش را به سمت «فناوری بسیار پیچیده، فرضی-اما قطعاً در حال تغییر پارادایم و آینده نگر برای رفع مشکلات کنونی» نقد می کند.

نویسنده امیل نیازی مقابله کرد آنچه برای افزایش فرزندآوری لازم است “مرخصی والدین با حقوق، مراقبت از کودکان مقرون به صرفه، پیش پزشکی عمومی، بهداشت عمومی و دندانپزشکی، حمل و نقل عمومی بهتر، بودجه بهتر برای مدارس دولتی” است.

رونالد بیلی، خبرنگار علمی در دلیل، به این سؤال پرداخت که محققان چقدر به تکمیل رحم مصنوعی نزدیک هستند:

در سال 2017، محققان بیمارستان کودکان فیلادلفیا گزارش دادند که جنین بره نارس را در کیسه های پلاستیکی مایع آمنیوتیک به مدت چهار هفته زنده نگه داشته اند. در حالی که هدف محققان درمانی برای نجات و به پایان رساندن جنین های بسیار نارس انسان است، با این وجود این گامی به سوی توسعه رحم های مصنوعی برای بارداری انسان است. در مارس 2021، تیمی از محققان اسرائیلی موفقیت خود را در رشد جنین های طبیعی موش تا یازده روز در داخل رحم مصنوعی گزارش کردند. این قابل توجه است زیرا حاملگی کامل موش حدود 20 روز است. پل تزار، زیست شناس رشدی در دانشکده پزشکی دانشگاه کیس وسترن رزرو، گفت: «بی دلیل نیست که ما توانایی رشد جنین انسان را از لقاح تا تولد کاملاً خارج از رحم داشته باشیم.»

مجله وب در حال انجام است اتفاقاً در شماره فعلی خود بحث طولانی برای رحم مصنوعی دارد. آریا بابو در بخشی از این مطلب می نویسد:

انسان ها سخت ترین بارداری ها را در قلمرو حیوانات دارند. از آنجایی که ما روی دو پا راه می‌رویم، لگن‌های باریکی داریم. از آنجایی که ما مغزهای بزرگی داریم، سرهای بزرگی داریم که به سختی می توان آنها را به دنیا آورد. کتاب پیدایش درست بود – بهایی که ما برای شناخت خیر و شر می پردازیم، غم و اندوه است وقتی فرزندانی به دنیا می آوریم. این گواهی بر ظرفیت ما برای عشق است که اکثر مادران علیرغم این تصمیم برای بچه دار شدن انتخاب می کنند، اما همه این انتخاب را ندارند. در سال 1978، لوئیز جوی براون اولین انسانی بود که بدون آن خلق شد sex. امیدوارم در طول عمرم اولین انسان را ببینم که بدون درد خلق شده است.

در سال 2003، چارلز کراتهامر فقید این پرونده را علیه رحم مصنوعی مطرح کرد:

چرا می خواهیم جنین در مادرش نگهداری شود؟ یکی از دلایل آن این است که ارتباط ذاتی بین کودک و مادر ایجاد می کند و مادر به طور منحصر به فردی محافظ و وابسته می شود. این طبیعت انسان است. این حتی طبیعت حیوانی نیز هست… و این اختلاط یا “خلق” نیست که در اینجا مورد بحث است. این ممکن است قطع ارتباط بین کودک و مادر باشد، که راهی برای محافظت از کودک با دادن تعلق به کسی است که از او مراقبت می کند. هنگامی که او را در حیوانی قرار می دهید، که چیزی برای این اهداف است، یا ماشینی که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد، موجودی کاملاً اتمیزه شده و بی دفاع ایجاد می کنید، و این راه را برای انواع ظلم ها، کنترل اجتماعی باز می کند. و عدم استقلال، که ما نمی خواهیم.

کریستین روزن، که نقل قول Krauthammer را مورد توجه من قرار داد، بیشتر در مورد پرونده علیه in آتلانتیس جدید.

و تایلر کوئن در مورد ایدئولوژی بحث متعجب است:

از یک سو، طرفدار ناتالیست است، بنابراین آن را راست گرا می کند. از سوی دیگر (ظاهراً؟) فمینیستی است، باری را از دوش زنان کم می کند، به طوری که آن را چپ گرا می کند. همچنین می‌تواند به عنوان تلاش برای «برابر کردن خانواده» ساخته شود، که جناح چپ یا حتی کمونیست باشد. در قرائتی دیگر، این در مورد «نوزادان شرکتی» است که آن را به اردوگاه جناح راست برمی‌گرداند.

از منظر دیگری، هیچ کس واقعاً فکر نمی کند که این اتفاق بیفتد، حداقل نه به زودی. بنابراین پیام نمادین برای دنیای امروز این است که “زنان آنقدر مهم نیستند و می توان آنها را با ماشین ها جایگزین کرد.” شاید نه جناح راست و نه جناح چپ آن پیام را دوست نداشته باشند (البته به دلایل مختلف)، اما رنگ و بویی دارد که “روزی این بار متفاوت از بین خواهد رفت و آنگاه شما فمینیست های چپ باید غر زدن را متوقف کنید.”

که آن را کمی به اردوگاه جناح راست بازگرداند. پس کدام است؟

در مورد محافظت در برابر COVID-19

مری کاترین هام استدلال می کند که سیاست های همه گیر محافظت بیش از حد به جوانان آسیب می رساند:

کودکان کمترین جمعیت در معرض خطر هستند، اما در بسیاری از مناطق کشور همچنان با سیاست‌های کاهش شدید مواجه هستند – یا به نام آنها (احتمال کم عوارض جدی کووید به معنای عدم شانس نیست) یا به نام محافظت از بزرگترهای خود. . . همانطور که دیوید لئونهارت در نوشت مجله نیویورک تایمز، ما “آسیب بیشتر به کودکان در ازای آسیب کمتر به بزرگسالان” وارد کرده ایم. لازم نیست روانشناس باشید تا مشکلی در این مبادله ببینید. در تمرکز خود بر یک تهدید، به هزاران تهدید دیگر اجازه دادیم شکوفا شوند: از دست دادن یادگیری، بی ثباتی سیستم مدارس دولتی به دلیل ثبت نام کم، آسیب رساندن به خود، مشکلات رفتاری.

… کلانشهرهای اصلی ایالات متحده در سال های 2020 و 2021 برای تعطیلی طولانی مدارس یک نقطه پرت جهانی بودند. (مدارس تا حد زیادی در اروپا و اسکاندیناوی و بسیاری از نقاط دیگر در ایالات متحده باز بودند)

… بیشتر کودکان نه در خطر جدی هستند و نه برای دیگران خطر جدی ایجاد می کنند – به ویژه اکنون که واکسن ها به طور گسترده و رایگان در دسترس هستند – اما ما به طور معمول با آنها طوری رفتار می کنیم که گویی چنین هستند. و رسانه ها اغلب به جای فرونشاندن ترس والدین شعله های آتش را برافروخته اند و ما را در بخش آمیگدال پاسخ ما به خطر ابتلا به کووید گیر نگه می دارند.

آریس کاتزوراکیس هشدار می دهد که COVID-19 بومی لزوماً یک سناریوی گلگون نخواهد بود:

یک بیماری می تواند بومی و هم گسترده و هم کشنده باشد. مالاریا در سال 2020 جان بیش از 600000 نفر را گرفت. ده میلیون نفر در همان سال به سل مبتلا شدند و 1.5 میلیون نفر جان باختند. بومی قطعاً به این معنا نیست که تکامل به نحوی یک پاتوژن را رام کرده است تا زندگی به سادگی به حالت عادی بازگردد.

فکر کردن به اینکه بومی شدن هم خفیف و هم اجتناب ناپذیر است، بیش از این اشتباه است، خطرناک است: بشریت را برای سال‌های بیشتر بیماری، از جمله امواج غیرقابل پیش‌بینی شیوع بیماری، آماده می‌کند. اگر به ویروس فرصت هایی بدهیم تا از ما سبقت بگیرد، در نظر گرفتن اینکه چقدر اوضاع بد می شود مفیدتر است. سپس ممکن است کارهای بیشتری انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که این اتفاق نمی افتد.

در مورد حفاظت از عبادتگاه ها

ژولیت کایم به عنوان مشاور امنیتی توسط جماعت درخت زندگی در پیتسبورگ استخدام شد — و استدلال کرد که این تکلیف چالش‌برانگیزتر از محافظت از سایر مکان‌ها است:

در فرودگاه‌ها، استادیوم‌ها، حتی مدارس، رویه‌های ایمنی و امنیتی برای محافظت از ماهیت خود موسسه در نظر گرفته شده است: سفر، تفریح، آموزش. شاید زیبایی شناسی قلعه را دوست نداشته باشیم، اما آن را پذیرفته ایم.

اما اگر ماهیت یک مکان بی دفاع بودن آن باشد چه؟ چه می شود اگر توانایی آن در استقبال از دیگران، مهمان نوازی با غریبه ها، هویت آن باشد؟ اگر آسیب پذیری ماموریت اعلام نشده آن باشد چه؟ این چالشی است که من در نظر نگرفته بودم. من اینجا با دقت قدم می گذارم و از دینی صحبت می کنم که فقط از طریق ازدواج می شناسم. من احساسات شدیدی نسبت به اسرائیل دارم که اخیراً به خاطر موضع مسالمت آمیزش نسبت به ساکنان عربش شناخته نشده است. اما در ایالات متحده، تبدیل شدن یک جماعت یهودی به یک قلعه، بیش از حد نظامی و بیش از حد تهاجمی به نظر می رسد. سخت‌تر کردن یک هدف نرم، به احتمال زیاد هدف را تغییر می‌دهد تا اینکه مهاجم را بازدارد.

در امنیت، ما آسیب‌پذیری‌ها را ذاتاً بد می‌بینیم. ما مشکل را با دفاع های لایه ای حل می کنیم: قفل های بیشتر، نظارت بیشتر. من از اعضای کمیته اصرار کردم که افراد غریبه را از دسترسی به معبد خود محروم کنید، و از جمع کنندگان بخواهید کارت شناسایی داشته باشند. آنها هیچ کدام از آن را نخواهند داشت. دسترسی یک آسیب‌پذیری بود که در مؤسسه تعبیه شده بود، و هیچ متخصص امنیتی نمی‌توانست آن را تغییر دهد – ما تدارکات را انجام می‌دهیم، نه روح.

تحریک هفته

که در ایون، جانت جونز در مورد رابطه اسب و انسان صحبت می کند و ادعاهای جالبی را ارائه می دهد:

ارتباط مغز به مغز بین اسب ها و سواران یک رقص عصبی پیچیده است. این دو گونه، یکی طعمه و دیگری شکارچی، به طور موقت در مغز یکدیگر زندگی می‌کنند و اطلاعات عصبی را بدون واسطه‌های زبانی یا مکانیکی در زمان واقعی به اشتراک می‌گذارند. این یک مشارکت است که شبیه هیچ چیز دیگری نیست. با هم، یک تیم اسب و انسان درک ادراکی و توجهی غنی تری از جهان را تجربه می کنند که هر یک از اعضا به تنهایی می توانند به آن دست یابند. و از قضا، این ذهن بین گونه ای گسترده، نه به این دلیل که این دو مغز به یکدیگر شبیه هستند، بلکه به این دلیل که بسیار متفاوت هستند، به خوبی عمل می کند.

با تشکر از مشارکت شما. هر کدوم رو که میفرستی خوندم با ارسال یک ایمیل، شما موافقت کرده اید که به ما اجازه دهید از آن – به طور جزئی یا کامل – در خبرنامه و وب سایت خود استفاده کنیم. بازخورد منتشر شده شامل نام کامل نویسنده، شهر، و ایالت است، مگر اینکه در یادداشت اولیه شما خواسته شده باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort