تله پازیس یک دیستوپی چند رنگ است

[ad_1]

گنبدی رنگارنگ و متعلق به دوران پس از شوروی وجود دارد که با چیزهای کوچک تکنولوژیک آویزان شده است که می‌توانید آن را در لانه شرور باند ببینید – صندلی‌های چرخان مدرنیستی، صداهایی بی‌جسم که از بلندگوهای فلزی برمی‌خیزند و دستورات روز را می‌دهند. یک توپ غول پیکر به طرز شومی در پس زمینه می پرد. مردم هر از گاهی ناپدید می شوند، اما هیچکس نمی رود. به نظر می رسد که همه به طور مداوم تحت نظر هستند.

من سریال اسرارآمیز آوانگارد سال 1967 را توصیف می کنم زندانی، بلکه برنامه تلویزیونی کودک Teletubbies، که به لطف شرایط ناگوار زندگی، امسال بیش از هر چیز دیگری آن را تماشا کردم. اول از همه، سلب مسئولیت: آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که هیچ کودکی تا حداقل 18 ماهگی تلویزیون تماشا نکند، توصیه ای که من کاملاً قصد داشتم از آن پیروی کنم تا زمانی که به طور احمقانه دو نوزاد را همزمان به دنیا آوردم. وقتی 16 ماهه بودم، 10 دقیقه دست خودم را گاز می گرفتم یا فرصتی برای نوشیدن قهوه ای که 4 بار در مایکروویو پخته نشده بود، می خوردم. شروع کردیم با پت پستچی، یک سریال ملایم با توقف آهسته برای یک پستچی انگلیسی کند، اما با وجود اینکه بچه های من در حین آهنگ دیوانه وار برخورد کردند، همه چیزهای بعدی را نادیده گرفتند.

یک روز انداختم Teletubbies، یک نمایش سفر ترش برای موجودات انسان نما قدرتمند که زندگی آنها در چشم انداز سبز CGI به طور معمول توسط ویدیوهایی که روی صفحه نمایش های تعبیه شده در شکم آنها پخش می شود قطع می شود. دخترم با دهان باز به صفحه نمایش خیره شد. وقتی بچه ها از سوراخی در زمین بیرون پریدند، او به طرز هیستریک خندید. او پنج دقیقه با لذت تماشا کرد و من به جای لذت بردن از تعطیلات ارزشمند ذهنی، همیشه از او عکس گرفتم، زیرا کودکان مغز شما را خراب می کنند.

Teletubbyland یک مکان عمیقا نگران کننده است و نوزادان عجیب و غریب من سیر نمی شوند. (ما آنها را به تماشای دو قسمت 15 دقیقه ای در روز رها می کنیم، مگر اینکه باران ببارد، یا مریض باشند یا دندان قروچه کنند، یا یکی از ما قبلاً قطع کرده باشد. این کمک خواهد کرد در اثاثیه تا ساعت 10 صبح شنبه.) چهار شخصیت اصلی وجود دارد: تینکی وینکی، دیپسی، لا-لا، و پو، که هر کدام دارای سایه متفاوتی از کرک است که باعث سردرد می شود. آنها در گنبدی که در داخل زمین ساخته شده است زندگی می کنند. هر روز، سیستمی از سخنرانان به نام صدای ترومپت آنها را بیدار می کند و اعمالشان را دیکته می کند (“زمان برای سواری با کاستارد تابی”، “زمان برای بای بای بای تابی”). راوی غیبی که تابی ها می توانند می شنوم به طور دوره ای احساس شخصیت ها را توضیح می دهد. همچنین یک جاروبرقی انسانی به نام Noo-noo وجود دارد که پس از کرک های نامرتب و نامرتب، بی نهایت تمیز می شود. چشمان بسیار چرخان؛ و در یک سکانس آرزوی سکوت خواب بی پایان را دارد. (من خودم را Noo-noo می شناسم.)

برنامه ای که بچه های من در حال تماشای آن هستند نسخه ریبوت شده برنامه ای است که در سال 1997 شروع به کار کرد. سازندگان همکار آن، اندرو داونپورت و آن وود، وظیفه بی بی سی برای توسعه نمایشی برای کودکان پیش دبستانی و علاقه داونپورت به چگونگی فناوری را بر عهده داشتند. پیشرفت‌ها در عصر شکل‌دهی کودک منجر به تله‌توبی‌ها شد: چهار کیسه بزرگ، احمقانه و نیمه هوشیار با آنتن‌هایی روی سر و تلویزیون در شکم‌شان. آن‌ها اساساً بچه‌های خردسالی هستند که به جز دیکتاتور بی‌جسم گوینده، بزرگسالی برای پاسخگویی ندارد. آنها در تکه های جملات و کلمات درهم با هم ارتباط برقرار می کنند. («ای اوه»، همانطور که شناخته شده است، تبریک آنهاست.) سیاره آنها مانند تصویر زمینه پیش فرض ویندوز XP به نظر می رسد، و خورشید آنها چهره و خنده یک کودک خوشحال را دارد. در اواسط هر قسمت، فرستنده‌های مرموز در Teletubbyland شروع به چرخش می‌کنند و ویدیوی کوتاهی از کودکان واقعی انسان را از طریق شکم یکی از شکم‌های لوله‌ها پخش می‌کنند که نه یک بار بلکه دو بار نشان داده می‌شود.

بعد از Teletubbies برای اولین بار، برخی از والدین و کشیش جری فالول برای مدت کوتاهی ترسیدند (او نگران بود که تینکی وینکی، که با صدای مردانه صحبت می‌کند و یک کیف قرمز بزرگ حمل می‌کند، ممکن است همجنس‌گرا باشد). اما جمعیت اصلی نمایش – کودکان خردسال، اگرچه این نمایش در بین استونرزها نیز تبدیل به یک کالت شد – بلافاصله جذب شد. Tubbies در سال 1997 یک تک آهنگ موفق منتشر کرد (“Teletubbies Say” Eh-Oh! “)، قراردادهای تجاری با مک دونالد و برگر کینگ امضا کرد و بیش از هر برنامه قبلی در تاریخ بی بی سی درآمد کسب کرد.” آنها از هم جدا شدند – The Tubbies. نمایش در سال 2001 به پایان رسید، اما آنها گاهی اوقات برای رویدادهای زنده و شیرین کاری های تبلیغاتی دوباره گرد هم می آمدند. در سال 2014، یک شرکت تولیدی جدید راه اندازی مجدد شد Teletubbiesو اگرچه نمایش تقریباً یکسان باقی مانده است، برند به مجموعه ای شرم آور از حساب های رسانه های اجتماعی که کارهایی مانند توییت در استارباکس و Laa-Laa را به عنوان Billy Isle بپوشید.

به عنوان یک نوجوان، من به سادگی حضور تله‌پوس‌ها را در جهان بدون تأمل یا شکایت پذیرفتم، گویی آنها شلوار جین کارهارت یا موسیقی آوریل لاوین بودند. اما به عنوان یک پدر و مادر، تجربه من با آنها اکنون پر از وحشت و سؤال است. چه کسی لوله های صوتی را کنترل می کند؟ تله‌پوس‌ها از کجا می‌آیند؟ (آنها هیچ قسمت تولید مثلی واضحی ندارند، که نشان می دهد هم در آزمایشگاه ساخته شده اند و هم نگرانی فالول را برطرف می کند.) چرا آنها هنوز آنتن دارند، حتی اگر تلویزیون های شکمی آنها از قبل صفحه نمایش لمسی است؟ چرا رژیم غذایی آنها (نان تست سیاه شده و کرم پپتو بیسمول) اینقدر اشتها آور نیست؟ آیا آنها زندانی هستند و به چه کسانی؟ در مواردی که فقط دو یا سه نفر از آنها حضور دارند و بقیه مفقود هستند کجا می روند؟ (برای آزمایشاتمغز من می گوید.)

حتی نگران‌کننده‌تر اضافه شدن Tiddlytubbies است، هشت نسخه کودک کوچک Teletubbies که در چیزی شبیه یک زندان بدون نظارت زندگی می‌کنند. گاهی اوقات بچه‌های کوچک می‌روند و طوری برایشان آواز می‌خوانند که مراقب بچه‌ها باشد، که اگر رویدادهای خبری اخیر را به خاطر بیاورید، می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. فرزندان من البته هیچ کدام از اینها را ثبت نمی کنند. آنها انگیزه کودک نوپا را برای مراقبت از چیزهای کوچکی که روی صفحه نمایش پخش می‌شوند، می‌بینند – تله‌پوس‌هایی که نوزادشان را نوازش می‌کنند به همان شکلی که پسرم عروسک خود را برای مدت کوتاهی در آغوش می‌گیرد قبل از اینکه بلافاصله وقتی چیز دیگری توجهش را جلب کرد، آن را روی زمین پرتاب کند. (او یک پدر و مادر بسیار ضعیف است.)

فکر می‌کنم این چیزی است که تماشای نمایش را برای من بسیار ناراحت‌کننده و برای دوقلوهایم بسیار فریبنده می‌کند: نمایش فوق‌العاده در بازتولید تجربه یک کودک نوپا خوب است. بدون توانایی فریاد زدن و اعتراض – چیزی که نه کودکان پیش دبستانی و نه سرپرستان نمی خواهند روی صفحه نمایش ببینند – Teletubbies کاملاً ناتوان هستند. آنها نمی توانند نحوه سپری شدن روزشان را دیکته کنند یا به طور موثر ارتباط برقرار کنند که ممکن است به جای نان تست بلغور جو دوسر بخواهند. زندگی آنها توسط برنامه های تکراری و یک سری دستورات تصادفی اداره می شود. اما محیطی که اکنون برای من به عنوان نوعی دیستوپی روانگردان خوانده می شود، با کنترل شدید و پدیده های غیرقابل توضیح آن (تینکی وینکی، دیدگریدو را پیدا می کند! او در حال یادگیری رقص فلامنکو است!) همچنین حاوی تخیل خودش است. احساسات می آیند و می روند؛ اسباب بازی ها ظاهر می شوند و ناپدید می شوند. تجربیات جدید و لذت بخش خود را به روش های کاملاً غیرقابل پیش بینی نشان می دهند. این برای فرزندان من اصلاً تهدید کننده نیست – احمق های شیرین و بی شکل. این جادوی خالص است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle