تلسکوپ فضایی جیمز وب به شکل نهایی خود رسیده است

[ad_1]

برای جهان، تلسکوپ جدیدی که ناسا اخیراً به فضا پرتاب کرده است، یکی از جاه طلبانه ترین تلاش های علمی در تاریخ است. این هابل بعدی است که برای مشاهده تقریباً همه چیز از اینجا تا دورترین نقاط فضا، تا اولین کهکشان ها طراحی شده است.

برای پسر جین ریگبی، این تلسکوپ مامان است.

ریگبی، اخترفیزیکدان، پسر خردسال خود را به مرکز مریلند ناسا می برد تا مونتاژ تلسکوپ فضایی جیمز وب را مشاهده کند. آنها کنار هم روی یک سکوی مشاهده مشرف به اتاقی غول پیکر با دیوارهای شیشه ای ایستاده بودند و تکنسین هایی را که از سر تا پا لباس محافظ پوشیده بودند تا از آلودگی جلوگیری کنند، کار خود را تماشا می کردند. در طول سال‌ها، 18 آینه رصدخانه را دیدند – کاشی‌هایی از فلز سبک به نام بریلیم که با طلای درخشان پوشانده شده بودند – که یکی یکی نصب شده بودند و پس از آن ابزارهای علمی در جای خود ثابت شدند. ریگبی به من گفت: “مدتی طول کشید تا متوجه شد که همه تلسکوپ ندارند.” یادم می آید که از همسرم پرسید: پس تلسکوپ شما کجاست؟

پسر 8 ساله ریگبی در صبح کریسمس پخش زنده تاریخی وب را تماشا کرد. وب، یک ماموریت بین المللی به رهبری ناسا، زمین را از یک فرودگاه فضایی اروپایی در گویان فرانسه، آمریکای جنوبی ترک کرد. پس از رسیدن تلسکوپ به فضا، کنترل کننده ها در ایالات متحده کنترل را به دست گرفتند. مهندسان با دقت رصدخانه عظیم را خرد کرده و قطعات سخت افزاری آن را تا کرده بودند تا بتواند روی یک موشک قرار بگیرد. اکنون، در فضا، زمان باز شدن وب فرا رسیده بود.

ناسا قبلا هرگز چنین پیاده سازی پیچیده ای را امتحان نکرده بود و صدها راه برای اشتباه گرفتن این روند وجود داشت. اگر بخش مهمی گیر کرده باشد – واقعاً واقعاً – ناسا باید با واقعیت دردناک کنار گذاشتن ماموریت جدید 10 میلیارد دلاری خود روبرو شود. در دو هفته گذشته، مباشران وب تقریباً بدون وقفه کار کرده‌اند، در شیفت‌های 12 ساعته معامله می‌کنند، در حالی که صدها مکانیسم کوچک وارد عمل شده‌اند، داده‌ها را بررسی و بازبینی می‌کنند.

و امروز بعد از ظهر، آخرین تکه سر جایش افتاد. استقرار، بدترین بخش ماموریت – چیزی که ستاره شناسان و مهندسان سال ها از آن می ترسیدند – به پایان رسیده است. ریگبی در اتاق عملیات ماموریت در موسسه علمی تلسکوپ فضایی بالتیمور بود که با او تماس گرفت. وب که زمانی فشرده و فشرده بود، سرانجام به یک تلسکوپ فضایی واقعی تبدیل شد.

تلسکوپ وب، که به نام یکی از مدیران سابق ناسا نامگذاری شده است، زمین را در یک پرتاب رعد و برق از یک فرودگاه فضایی احاطه شده توسط جنگل های بارانی ترک کرد. حال و هوای شهر در روزهای قبل از شروع، خوش بینی شاد، با سطح پایین وحشت زیرزمینی بود. وقتی از مهندسان و دانشمندان آنجا در مورد پرتاب پرسیدم، قبل از بازگشت با اطمینان، چهره کمی عصبی نشان دادند. پرتاب وحشتناک نبود. وب یکی از قابل اطمینان ترین موشک های صنعت را سوار کرد. دنباله اعزام داستان دیگری بود. وقتی از آنها در مورد که، چهره آنها به تقلید کامل از ایموجی های آرایش تبدیل می شود. فضانوردان توانستند ایستگاه فضایی بین‌المللی را در مدار بسازند، بله، و در صورت نیاز تلسکوپ فضایی هابل را تعمیر کنند. اما پس از راه اندازی وب نمی توانند به آن کمک کنند. این ماموریت مجموعه ای بسیار پیچیده از لحظات «باید کار کند» است. اگر چیزی در حین استقرار گیر می کرد و نمی توانست بیرون بیاید، هابل بعدی زباله های فضایی جدید خواهد بود.

اولین لحظه “این باید کار کند” تنها نیم ساعت پس از راه اندازی وب بود. رصدخانه پانل خورشیدی خود را آزاد کرد و آن را مانند حشره ای که بال خود را به سمت خورشید می پیچد، کشش داد. اکنون رصدخانه می‌تواند خودش را تغذیه کند و می‌تواند با مراحل پیچیده‌تر از فهرستی که دانشمندان را تا به امروز درگیر کرده است، ادامه دهد.

از آنجا دنباله اعزام به یاد من افتاد بریتانیای کبیر بیک آف، یک نسخه فضایی از چالش Showstopper. مهندسان مانند نانوایان، تصویری را به دنیا ارائه کرده بودند که تلسکوپ فضایی زیبای آنها در نهایت چگونه خواهد بود و حالا باید این کار را انجام می دادند. ستاره شناسان در سراسر جهان، مشتاق به استفاده از داده های وب در تحقیقات خود، برای خنثی کردن این تلاش برای فاجعه ای آماده شده اند. آنها با مشکلات متعددی مواجه شدند، اما توانستند خودشان را اصلاح کنند. به عنوان مثال، زمانی که برخی از موتورها کمی آفتاب سوختند، مهندسان رصدخانه را کمی به سمت کناری حرکت دادند تا گرما را کاهش دهند. برخی از کارمندان تست مثبت شد برای ویروس کرونا و خود را در خانه ایزوله کردند و در آنجا از راه دور به کار خود ادامه دادند.

راه اندازی سپر خورشیدی الماسی شکل در وب، پوششی که از آینه ها و ابزار رصدخانه در برابر تابش خیره کننده ستاره ما محافظت می کند، بدون شک استرس زاترین بخش بود. سپر پنج طبقه به اندازه یک زمین تنیس است و هر لایه از ماده ای به نازکی موی انسان ساخته شده است. مهندسان در روزهای قبل از پرتاب هشدار دادند که این سپر خورشیدی، انعطاف‌پذیر و غیرقابل پیش‌بینی، می‌تواند کل ماموریت را قلاب کند و به طور بالقوه نابود کند. اما در اوایل این هفته، هر لایه به موقعیت نهایی خود رسید، درست همانطور که مهندسان تصور می کردند. آلفونسو استوارت، رئیس سیستم های استقرار وب، پس از این حادثه به خبرنگاران گفت: «ما موفق شدیم. و سپس امروز صبح مهندسان آخرین لحظه بزرگ “باید کار” را با انتقال آینه های تلسکوپ به شکل نهایی لانه زنبوری خود به پایان رساندند.

شاید تعداد کمی از افرادی که در خود ماموریت کار می کنند از این نتیجه شگفت زده شوند. مهندسان تمام قسمت های رصدخانه زمین را آزمایش و دوباره آزمایش کرده بودند و متوجه شدند که تمام تلاش خود را انجام داده اند. اما وب، پروژه ای که 25 سال در حال ساخت است، بسیار پیچیده است و مشکلات فنی آزاردهنده ای را در طول توسعه تجربه کرده است. ناسا به قدری شبح شکست را مطرح کرد که من شروع به تعجب کردم که آیا همه بخشی از یک توهم انبوه در مورد شانس های وب هستند که توسط شعار آژانس تقویت می شود: “شکست یک گزینه نیست”. قبل از پرتاب، من با مایک منزل، مهندس ارشد سیستم های ناسا، در مورد استقرار سهام بالا صحبت کردم. “شما متقاعد شده اید که هی، می دانید، من تمام تلاشم را برای مردم انجام دادم“او گفت.” البته اتفاقات بدی هم می تواند بیفتد زیاد از چیزهای بدی که ممکن است اتفاق بیفتد.» اما آن چیزهای بد، حداقل هنوز اتفاق نیفتاده است.

وب همچنان با مراحل مهم دیگری روبرو است. برخی تنظیمات در این آینه های طلاکاری شده؛ انفجاری دیگر از سوی هل‌کننده‌های رصدخانه برای پیش‌بردن آن به اعماق فضا. هفته‌ها طول می‌کشد تا ابزارهای علمی وب راه‌اندازی شوند و ماه‌ها قبل از اینکه عموم اولین تصاویر باشکوه را ببینند – قبل از اینکه مأموریت واقعاً موفقیت‌آمیز تلقی شود، می‌گذرد. وب هنوز راه خود را به مداری در فاصله 1 میلیون مایلی زمین باز می کند، جایی که تلسکوپ دید بدون مانعی از کیهان خواهد داشت. چند روز پیش یک ستاره شناس آماتور او را دید در آسمان شب: یک قطعه نقره ای ضعیف – سپر خورشیدی که با آلومینیوم پوشانده شده است – تاریکی را بریده است. نور کهکشان های دور به آینه های درخشان وب و ابزارهای علمی هنوز خفته رسیده است. به زودی بقیه تلسکوپ بیدار می شود و شروع به درک آن می کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat