تلسکوپ فضایی جیمز وب بالاخره پرتاب شد و انتظار ارزشش را داشت

[ad_1]

CURO، گویان فرانسه – بیش از 25 سال پیش، تلسکوپ فضایی نسل بعدی تا حد زیادی یک رویا بود، ایده ای برای ابزار پیچیده ای که برای دیدن فراتر از هابل طراحی شده بود که هیچ کس هرگز سعی نکرده بود بسازد. چند سال پیش، این رویا آماده مونتاژ در یک رصدخانه واقعی بود – آینه های با روکش طلا، ابزار حساس، یک سپر آفتاب نفیس. چند ماه پیش، این تلسکوپ اقیانوس اطلس را به یک فرودگاه فضایی در آمریکای جنوبی رساند، و دو روز پیش، با خیال راحت روی یک موشک قرار گرفت، و به سکوی پرتاب، آخرین ایستگاه آن روی زمین، کشیده شد.

و سپس امروز صبح تلسکوپ فضایی در هوا بود. این رصدخانه، که اکنون به نام تلسکوپ فضایی جیمز وب شناخته می شود، به نام یکی از مدیران ناسا در دوران آپولو، به آسمان کریسمس اوج گرفت و هوای مرطوب جنگل گویان فرانسه را با تاریکی سرد فضا مبادله کرد. رصدخانه زمین را تا شده رها کرد و اکنون باید با دقت در یک استقرار چشمگیر و بی سابقه در مسیر خود به مدار خود در فاصله 1 میلیون مایلی مستقر شود. وب امید دانشمندان بیشماری را در فضا به همراه دارد و اگر این فرآیند کار کند، دید بدون مانعی عالی از فضا خواهد داشت.

این ماموریت، یک پروژه بین المللی به رهبری ناسا، طراحی شده است تا به اعماق کیهان نگاه کند تا نور ضعیف اولین ستاره ها و کهکشان ها را آشکار کند، که به ایجاد هر چیز دیگری کمک کرد. به همان اندازه که هر بار غیرانسانی می تواند باشد، تلسکوپ وب ارزشمند است. هیچ ابزار دیگری کاری را که وب می تواند انجام دهد انجام نداده است. همچنین 10 میلیارد دلار هزینه دارد.

مهندسان مسئول مونتاژ وب و برداشتن آن از زمین اکنون در حال بازدم هستند. لحظه آنها در این تلاش طولانی به پایان رسیده است. اما مهندسان مسئول استقرار رصدخانه، و همچنین دانشمندانی که می خواهند از آن استفاده کنند، در حال کشیدن نفس عمیق، آماده برای لحظه بزرگ خود – هم بعد و هم بعد از آن هستند. الین استوارت، مهندس هوافضای ناسا، قبل از پرتاب در حالی که ایستاده بودیم و پرتاب وب راکت آریان 5 را تماشا می کردیم، به من گفت: «عده ای هستند که کارشان سال ها پیش در تلسکوپ به پایان رسید. و افرادی هستند که کارشان در شرف شروع است.»

برخی از مراحل بعدی وب استرس‌زاتر از پرتاب موشک خواهد بود. اگر همه چیز کار کند، اگر هر لحظه جدید – و تعداد زیادی وجود دارد – با یک نفس آسوده به پایان برسد، ابزارهای وب روشن می شوند و آینه های درخشان و طلاکاری شده آن کار جستجو در تاریکی را آغاز می کنند تا بیشتر به ما نشان دهند. همه چیز. اگر کار نمی کند، خوب، هنوز کسی نمی خواهد به آن فکر کند.


تلسکوپ ها به یک معنا ادامه ادراک انسان هستند. فناوری چشمان ما را فراتر از زمین به سوی سیارات و قمرهای دیگر، سیارک ها و دنباله دارها، ستاره ها و کهکشان های دور سوق داده است. تلسکوپ وب این و بسیاری از پدیده های نجومی دیگر را مطالعه خواهد کرد، اما هدف اصلی آن گسترش دید ما از فضا حتی بیشتر است.

وب جهان را در مادون قرمز مشاهده خواهد کرد، طول موجی عالی برای گرفتن نور باستانی از ستارگان و کهکشان های اولیه. هر چه یک کهکشان از زمین دورتر باشد، سریعتر از ما دور می شود، که توسط انبساط کیهان، که توسط انفجار بزرگ هدایت می شود، کشیده می شود. زمانی که نوری که از این کهکشان‌های اولیه به ما می‌رسد، فضا آن‌قدر آن را کشیده است که دیگر نمی‌توانیم آن را به عنوان نور مرئی، که تخصص هابل است، تشخیص دهیم. هابل توانست کهکشان ها را حدود 500 میلیون سال پس از بیگ بنگ به تصویر بکشد، اما وب باید چشم انداز قدیمی تری را نشان دهد و به بشریت ایده بهتری از چگونگی شروع همه چیز بدهد.

ناسا و شرکای مأموریتش، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا، کار بر روی Webb را در سال 1996 آغاز کردند، چند سال پس از اینکه ستاره شناسان برای اولین بار ایده ساخت یک تلسکوپ مادون قرمز را مطرح کردند. در سال 2002، مدیر وقت ناسا تصمیم گرفت نام تلسکوپ فضایی نسل بعدی را به نام جیمز وب تغییر دهد، انتخابی که جامعه بین المللی دانشمندانی را که روی این پروژه کار می کنند شگفت زده کرد و بسیاری از ایده نامگذاری ماموریت به نام یک مدیر دولتی لرزیدند. ، حتی کسی که ناسا را ​​در حالی که آژانس در حال توسعه ماموریت های ماه آپولو در ماه بود رصد کرد. در اوایل سال جاری، گروهی از دانشمندان برجسته با اشاره به ارتباط جیمز وب با سیاست‌های دولت در دهه‌های 1940 و 1950 که علیه افراد LGBTQ تبعیض‌آمیز بود، از ناسا درخواست کردند نام این پروژه را تغییر دهد. در ماه اکتبر، پس از بررسی داخلی سوابق عمومی وب، مدیر فعلی ناسا گفت که مورخان شواهد کافی برای توجیه تغییر نام پیدا نکرده اند.

در همان ماه، تلسکوپ به Kourou، یک شهر ساحلی کوچک در گویان فرانسه در ساحل شمال شرقی آمریکای جنوبی رسید. آژانس فضایی اروپا خدمات پرتاب ماموریت را زیر نظر داشت و Arianespace، یک شرکت اروپایی، این موشک‌ها را فقط از اینجا، چند صد مایلی از خط استوا، پرتاب کرد، جایی که ماموریت‌های خروجی می‌توانند جرعه‌ای از چرخش زمین بگیرند. استوارت لحظات خوبی را در چند هفته قبل از برخاستن برای وب آماده می کرد. او و تیمش به کورو سفر کردند تا مطمئن شوند تلسکوپ کاملاً بی عیب و نقص است. ذرات کوچک، حتی مولکول های خاص، می توانند در عملیات تداخل ایجاد کنند، بنابراین استوارت و همکارانش هر سخت افزاری را برای آلاینده ها، به ویژه آینه ها، بررسی کردند. تصور کنید به انعکاس خود در آینه ای پوشیده از چربی یا گرد و غبار نگاه می کنید. او گفت که آلاینده‌های کافی می‌توانند دید وب را به روشی مشابه تار کنند و “ما نمی‌توانیم آنقدر زیاد ببینیم.”

شش ماه آینده شامل یک سری مانورهای دقیق برای وب خواهد بود – برخی به صورت خودکار و برخی دستی – که اعصاب همه افراد درگیر را آزمایش می کند. ناسا به استقرار سخت‌افزار عادت دارد، نه دیسک‌های فلاپی مانند سپر خورشیدی وب، که باید به طور کامل گسترش یابد تا تلسکوپ تا دمای بسیار سرد خنک شود. ابزارهای رصدخانه بدون آفتاب‌گیر شانسی ندارند، اما می‌توانند درب آن را هنگام باز شدن آویزان کنند. مهندسان سال‌ها را صرف توسعه انواع طرح‌های احتمالی کرده‌اند، از جمله بازدید از رصدخانه در صورت گیر کردن چیزی و نیاز به تکان دادن. «به همین دلیل است هی، من تمام تلاشم را کردم که انسان باشممایک منزل، مهندس ارشد وب ناسا، اوایل این ماه گفت. “وجود دارد زیاد از اتفاقات بدی که ممکن است رخ دهد اما همه چیزهایی که می توانستم برنامه ریزی کنم، برنامه ریزی کردم.» اگر یکی از این اتفاقات بد باز هم اتفاق بیفتد و نتوان آن را اصلاح کرد، حتی با شیمی عالی، سال ها کار را می توان برای یک لحظه لغو کرد.

برخلاف هابل، وب با در نظر گرفتن ماموریت های تعمیرات آینده طراحی نشده است. فضانوردان نمی توانند برای انجام تعمیرات به وب پرواز کنند، همانطور که چهار بار برای تلسکوپ دیگر انجام دادند. وقتی سوخت رصدخانه پس از بیش از 10 سال تمام شود، رصد کیهان به پایان خواهد رسید. فضاپیمای روباتیک آینده در تئوری می تواند به وب نزدیک شود، درپوش گاز خود را باز کند و سوخت گیری کند. توماس زوربوخن، معاون مدیر ناسا برای ماموریت های علمی، دیروز برای اولین بار به طور عمومی اعلام کرد که اگر وب کار کند، آژانس منابعی را برای دستیابی به این آینده اختصاص خواهد داد. زوربوخن گفت: من تمام تلاش خود را برای توسعه این فناوری انجام خواهم داد. اما او به من گفت: “تا زمانی که آنجا نباشیم، سرمایه گذاری را شروع نمی کنم.”

وب یکی از گران ترین و خنده دارترین ماموریت های تاریخ فضاست. برخی از عناصر رصدخانه برای یک دهه تکمیل شده اند. چنین پروژه عظیمی مملو از افرادی است که تجربه خودشان را دارند، سهم آنها در طول زمان انجام می شود. چه کسی در حال حاضر بیشتر در مورد این ماموریت عصبی است؟ آیا اخترشناسی که بیش از 25 سال منتظر بود تا از وب برای تحقیقات خود استفاده کند، یا منجمی که 25 سال پیش متولد شد و اکنون روی آن شرط می‌بندد؟ مردی که یک دهه پیش این ساز را ساخت، یا آخرین تکنسینی که قبل از پرتاب، کارهای نهایی را به رصدخانه اضافه کرد؟ احتمالا تمام موارد بالا.

افرادی که کارشان امروز راه اندازی وب بود مطمئناً آسوده خاطر شده اند و می توانند به سنت خود در جشن گرفتن لحظات بزرگ ادامه دهند. اتاقی در فرودگاه فضایی با قفسه‌هایی با ده‌ها چوب پنبه‌های شامپاین از هر پرتاب موفقیت‌آمیز وجود دارد، گهگاهی بین درپوش‌های آبی بطری‌های آب – نشانه‌ای از پرتاب ناموفق، یعنی زمان بازگشت به کار است، خولیو آپرا. یک مهندس فضایی اروپایی از آژانس راکت آرین به من گفت.

چند روز قبل از پرتاب، مارک مک گرین که 23 سال پیش به پروژه پیوست و از هلند به Kourou سفر کرد، به سختی می توانست باور کند که تلسکوپ بالاخره آماده است. مک‌کوگرین، مشاور ارشد آژانس فضایی اروپا، اوایل این هفته وقتی در فرودگاه فضایی ملاقات کردیم، به من گفت: «فکر نمی‌کنم شما انتظار داشته باشید که در مقطعی چنین اتفاقی بیفتد. اکنون جامعه نجومی باید خود را با یک واقعیت عجیب و غریب جدید وفق دهند که در آن وب روی زمین گیر نکرده است، بلکه در نهایت در فضا وجود دارد. با هر قدم موفقیت آمیز، هر بازدم پس از استقرار نرم، دانشمندان به استفاده واقعی از این ابزار قدرتمند نزدیک می شوند. بیل نلسون، مدیر ناسا در اوایل این هفته به خبرنگاران گفت: “ما همیشه می دانستیم که این پروژه یک تلاش پرخطر خواهد بود.” “اما، مسلماً، وقتی می خواهید یک پاداش بزرگ داشته باشید، معمولاً باید ریسک بزرگی را بپذیرید. ما می‌توانیم از طریق نگاه وب به فضا کمی از همه چیز یاد بگیریم – یا اصلاً هیچ چیز.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort