تقویت شده؟ Omicron دارید؟ ممکن است هنوز “فوق العاده” واکسینه نشده باشید

[ad_1]

در دو سال گذشته، ماری، یک دانشجوی 30 ساله نیویورکی، ایده درستی در مورد COVID-19 داشت: او نمی خواست بفهمد. سپس، در اواسط دسامبر، زمانی که اومیکرون که از آنتی بادی اجتناب می کرد، شرایط او را پشت سر گذاشت، ویروس کرونا او را به همان شکل پیدا کرد. اما سه واکسن ماری به کوتاهی و کنترل بیماری او کمک کرد. در پایان سال، او و چند تن از دوستانش در موقعیت مشابهی قرار داشتند و برخی از محاسبات بیماری همه گیر مشابه را انجام می دادند: واکسن + واکسن + واکسن + عفونت = … مطمئنا سطح معقولی از ایمنی، درست است؟

بنابراین آنها یک جشن سال نو ترتیب دادند. در پایان دسامبر، 10 نفر از آنها، که همگی اخیراً از کووید بهبود یافته و از انزوا خارج شده بودند، برای یک تعطیلات دو روزه بدون ماسک به شمال رفتند. آنها شروع سال 2022 را جشن گرفتند، اما همچنین شروع نوعی به تعویق افتادن پس از عفونت – طعم عادی، فرصتی برای کناره گیری و مخلوط کردن. ماری برای محافظت از حریم خصوصی او و دوستانش به من گفت: “ما تصمیم گرفتیم که هیچ یک از ما نتوانیم آن را توزیع کنیم زیرا در همه چیز هستیم.” (چهار روز پیش بود؛ از آن زمان، ماری به تگزاس پرواز کرده است و هنوز احساس خوبی دارد.) شاید حتی کمی مصونیت بیشتری داشتند – تقریباً انگار که ویروس پاداش بزرگی به آنها داده است.

این حس رهایی یک منطق علمی خاص دارد: قرار گرفتن در معرض اضافی با ذرات ویروس انجام دادن تمایل به ایجاد تدریجی ایمنی دارند. بنابراین غیرمنطقی نیست که تصور کنیم عفونت زره ضد ویروسی یک نفر را ضخیم‌تر می‌کند. به همین دلیل است که علی البیدی، ایمونولوژیست سه بار واکسینه شده در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس که خانواده پنج نفره واکسینه شده او در حوالی کریسمس بیمار شدند، “کمتر نگران شرکت در کنفرانس بعدی من است” که قرار است در اواخر این ماه برگزار شود (اگر می دانید) ، Omicron آن را لغو نمی کند). برای او، ماری و بسیاری از افراد واکسینه شده دیگر مانند آنها، این موج اخیر نوعی فاز ماه عسل پس از کووید ایجاد کرده است.

با این حال، مانند هر ماه عسل، این ماه قطعا گذرا است. (و برای روشن بودن، عفونت ها هنوز چیزی نیستند که باید به دنبال آن باشید.) هیچ ترکیبی از واکسن ها یا ویروس ها نمی تواند در نبردهای آینده با SARS-CoV-2 آسیب ناپذیر باشد. چه تزریق باشد و چه عفونت، ایمنی همیشه بر حسب درجه کار می کند، نه به صورت مطلق.


مصونیت از بسیاری جهات یک بازی تکراری است. هر چه سلول‌های ایمنی بیشتر و شدیدتر تهدید شوند، مصمم‌تر برای مبارزه با آن خواهند بود و اطلاعات میکروبی را که جمع‌آوری می‌کنند طولانی‌تر ذخیره می‌کنند. زمان و جهش های ویروسی این محافظت ها را کاهش می دهد. واکسن ها و بیماری ها آنها را بازسازی می کنند. این بخشی از دلیلی است که ما تقریباً همیشه چندین بار واکسن را به افراد تزریق می کنیم.

به طور مشابه، تنها یک عفونت SARS-CoV-2 برای ایمن نگه داشتن فردی در دراز مدت کافی نیست. آیریس یونکورا کولیر، پزشک و محقق واکسن در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون، به من گفت، اما در لایه‌ای از واکسیناسیون، عفونت می‌تواند «تقریباً چیزی را که شما آن را واکنش تشدید می‌نامید» ایجاد کند. بدن‌های ایمن‌شده سلول‌های ایمنی کهنه‌کار را دوباره بیدار می‌کنند: Bs برای دفع آنتی‌بادی‌های تازه که ویروس را می‌کشند، و کشنده Ts برای منفجر کردن سلول‌های آلوده. این نسخه ای از چیزی است که برخی از ایمونولوژیست ها، از جمله شین کروتی از مؤسسه ایمنی شناسی لا جولا در کالیفرنیا، آن را “ایمنی ترکیبی” می نامند، یک یا دو شیوع عفونت و واکسیناسیون، یکی از جامع ترین آموزش هایی که مردم تا به حال دریافت کرده اند. به طور منطقی دریافت کنید. این پدیده به بهترین وجه در افرادی که قبل از واکسینه شدن با عامل بیماری زا مواجه شده اند مورد مطالعه قرار گرفته است، اما اکنون دانشمندان در حال جمع آوری داده هایی در مورد نحوه عملکرد آن در جهت مخالف هستند. دستاوردها می تواند زیاد باشد: انتظار می رود کمیت و کیفیت دفاعی بدن حتی در برابر گزینه های جدید افزایش یابد. میزان عفونت مجدد باید کاهش یابد.

در آن زمان، این می تواند به عنوان یک جایزه تسلی بخش برای بسیاری از افراد واکسینه شده که اخیراً تحت تأثیر نسخه ای از ویروس قرار گرفته اند، تلقی شود. عفونت‌های پس از واکسیناسیون، از نظر تئوری، می‌توانند بر ایمنی تأثیر بگذارند، به گونه‌ای که واکسن‌های ما نمی‌توانند. در حالی که تقریباً تمام واکسن‌های کووید در جهان بر روی پروتئین خار SARS-CoV-2 تمرکز دارند، مبارزه با ویروس واقعی به بدن اطلاعات بیشتری در مورد آناتومی آن می‌دهد. میکروب‌های وظیفه‌شناس همچنین می‌توانند سیستم‌های دفاعی خاص راه هوایی را به سمت بینی و دهان، یعنی نقطه ورود طبیعی ویروس، جذب کنند – کاری که تزریق در دست برای انجام آن عالی نیست. جنیفر هومرمن، ایمونولوژیست از دانشگاه تورنتو، می گوید: «اگر آنها حفظ شوند، محافظت زیادی در برابر عفونت های بعدی ایجاد می کند. (هومرمن همچنین معتقد است که واکسن های بینی ممکن است حرکت خوبی در آینده باشد.) و از آنجایی که واکسن های فعلی ما هنوز بر اساس نسخه قدیمی و ارثی SARS-CoV-2 هستند، برخورد پس از واکسن با Omicron بسیار جهش یافته اطلاعاتی را ارائه می دهد. که به روزتر است ریشی گوئل، ایمونولوژیست از دانشگاه پنسیلوانیا، گفت: با بیدار کردن سلول‌های ایمنی که به انواع قبلی پاسخ نداده‌اند، عفونت Omicron می‌تواند به طور موثری پاسخ ایمنی شما را تقویت کند.

با این حال، مشکل این است که هیچ یک از اینها تضمین نمی شود، به خصوص با توجه به متغیر آب و هوای خاردار. ویروس هایی که برای مدت طولانی در بدن باقی می مانند می توانند به قیمت تنبیهی نیاز داشته باشند – انتقال، بیماری، مرگ. اما اگر خیلی سریع پاک شوند، ممکن است زمان کافی برای آموزش چیزهای جدید به بدن نداشته باشند. و این پویایی تا حدی به زمانی بستگی دارد که فردی آخرین تقویت ایمنی خود را داشته است. برای مثال، فردی که اخیراً واکسنی دریافت کرده است، ممکن است همچنان مملو از آنتی بادی هایی باشد که می توانند به سرعت ویروس را از بین ببرند. البیدی که حدود یک ماه پس از تقویت در معرض زن مبتلا به کووید خود قرار گرفت و علائم خفیفی داشت، معتقد است این اتفاق برای او افتاده است که از نظر شدت بیماری و انتقال احتمالی بسیار عالی است. اما عفونت کوتاه شده همچنین می تواند سیستم ایمنی خود سیستم ایمنی را مختل کند. بدن‌ها گاهی اوقات سعی می‌کنند دفاع خود را متناسب با حمله دشمن تنظیم کنند، و عفونت‌های کوچک همیشه ارزش سرمایه‌گذاری مجدد گسترده در دفاع را ندارند. مواجهه بعدی با ویروس می‌تواند سلول‌ها را وادار به واکنش چشمگیرتر و حذف دسته‌ای از اقدامات احتیاطی کند – اما در معرض خطر عفونت طولانی‌تر، خطرناک‌تر و مسری‌تر.

بسیاری از عوامل دیگر نیز می‌توانند بر سطح حفاظتی که توسط یک پیشرفت مشخص می‌شود تأثیر بگذارند: سن و وضعیت سلامت. نام تجاری واکسن، دوز و زمان؛ ترکیب ژنتیکی واریانت (بیشتر مردم راهی ندارند که مطمئن شوند دلتا، اومیکرون یا عطرهای SARS-CoV-2 دیگری را گرفته اند یا خیر.) و در حالی که هر دوز از یک واکسن خاص اساساً مقادیر یکسانی از مواد تقویت کننده سیستم ایمنی را ارائه می دهد، آنها این کار را انجام می دهند. عفونت ها به هر فردی که ضربه می زنید دوز یکسانی مصرف نکنید. تایا وانگ، ایمونولوژیست در استنفورد، به من گفت: «تفاوت در ناهمگونی در پاسخ‌های ایمنی انسان به سادگی شگفت‌انگیز است. برخی از افراد اخیراً آلوده ممکن است فقط افزایش اندکی در محافظت را تجربه کنند – که ممکن است برای جلوگیری از معنی دار کافی نباشد یکی دیگر عفونت در آینده نه چندان دور

حتی در خوشبینانه ترین سناریو، عفونت پس از واکسیناسیون رخ می دهد واقعا واکنش های ایمنی یک فرد واکسینه شده را تحت فشار قرار می دهد، ماندگاری اکثر اثرات اولیه هنوز شگفت انگیز است. الکس سیگال، ویروس شناس در مؤسسه تحقیقات سلامت آفریقا در آفریقای جنوبی، به من گفت که او مشکوک است که درخشش این پیشرفت می تواند ظرف چند هفته از بین برود.، همانطور که سطح آنتی بادی به طور طبیعی کاهش می یابد. همچنین نمی توان گفت که حفاظت ویژه Omicron – اگر ظاهر شود و ادامه یابد – چقدر از ما در برابر گزینه بعدی یا بعدی محافظت می کند. واکسن + واکسن + واکسن + عفونت هرگز محاسبات فوق العاده رضایت بخشی نمی کند. جزء اخیر اساساً مقدار نامعلومی است، با ماندگاری نامشخص، و هیچ معادله ای که ما به آن دست یافته ایم – بدون ترکیبی از واکسن های اولیه، واکسن های تقویت کننده و انواع مختلف – آن را برای همیشه با کووید آماده نمی کند.

ما یک معادله بزرگتر دیگر برای مبارزه داریم. محاسبه کووید شخصی هر کسی بخشی از مقدار جهانی است که در حال حاضر موارد رکوردشکنی و در برخی مکان‌ها رکوردشکنی بستری شدن در بیمارستان را نشان می‌دهد. حتی با واکسیناسیون، هیچ عفونتی “خفیف” تضمین نمی شود. برخی از مردم همیشه بیشتر از دیگران ضربه می خورند. Omicron ممکن است کمتر از دلتا افراد را به بیمارستان بفرستد، اما آنها نمی توانند انتخاب کنند که کدام نسخه از ویروس را دریافت کنند یا به چه کسی. هومرمن همچنین نگران شدت کووید طولانی مدت پس از Omicron است، نگرانی که محققان هنوز با آن مقابله نکرده اند. به هر حال، این ویروس احتمالاً تقریباً همه ما را آلوده می کند. این بدان معنا نیست که باید تقریباً همه ما را مبتلا کند همین الان. ماه عسل خیلی ماه عسل نیست اگر همه ما سعی کنیم در یک فضا با هم جمع شویم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat