تجاوز روسیه به اوکراین نتیجه معکوس دارد

[ad_1]

آژانس‌های اطلاعاتی غربی هشدار داده‌اند که روسیه در حال بررسی حمله به اوکراین است که ممکن است حدود 175000 سرباز در آن شرکت داشته باشند. دولت ولادیمیر پوتین تا کنون بیش از 100000 سرباز خود را به مرزهای اوکراین از جمله بلاروس منتقل کرده است. مقامات روسیه به طرز رسوائی پارانوئید و اتهامات دروغینی را مطرح می کنند. به عنوان مثال، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، اخیراً ناتو را به بازگشت به “سناریوی کابوس‌آمیز رویارویی نظامی” متهم کرد. سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت که ایالات متحده در حال انتقال “تانک هایی با اجزای شیمیایی ناشناس” به دونتسک اوکراین است. خود پوتین نیز به همان اندازه از ناتو رنجیده است و تهدید به اقدام نظامی می کند مگر اینکه با شرایط آن موافقت کند. او یکشنبه گفت: «آنها ما را به خطی هل دادند که نمی‌توانیم از آن عبور کنیم. آنها به جایی رسیده اند که فقط باید به آنها بگوییم “بس کن!”

با این حال، گزارش اخیر نتیجه می گیرد که روسیه علیرغم استقرار گسترده و لفاظی های تهدیدآمیز خود، هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد. گزارشی که توسط پروژه تهدیدات حیاتی مؤسسه آمریکایی کارآفرینی تهیه شده است، جایی که من به عنوان مدیر تحقیقات سیاست خارجی و دفاعی، همراه با مؤسسه تحقیقات جنگ کار می کنم، نشان می دهد که هزینه های سیاسی و اقتصادی تهاجم واقعی برای روسیه بسیار زیاد است. تحمل کن در این گزارش آمده است: «پوتین ممکن است در حال تلاش برای یک گمراهی استراتژیک باشد که غرب را به سمت یک فرآیند دیپلماتیک و چرخه ای از برنامه ریزی نظامی سوق می دهد که او را آماده نگه می دارد». روسیه به جای حمله مجدد مستقیم به اوکراین، به دنبال بی ثبات کردن بیشتر اوکراین در آستانه انتخابات، استقرار نیروها در بلاروس، تقسیم ناتو و سرعت بخشیدن به امتیازات غرب برای کاهش تنش است.

حتی بدون حمله به اوکراین، اقدام نظامی روسیه تهدیدی جدی برای متحدان آمریکا از جمله کشورهای بالتیک است. روسیه از ناتو می خواهد که چارچوب امنیتی متفاوتی را برای اروپا اتخاذ کند، هرگونه عضویت در آینده در ناتو را کنار بگذارد و همکاری نظامی با هر کشور غیر عضو ناتو را کنار بگذارد.

ارزیابی CTP / ISW از نیات روسیه با ترجیح این کشور برای جنگ ترکیبی یا آستانه مطابقت دارد: ادغام اطلاعات نادرست و اقدامات سیاسی، اقتصادی و نظامی که برای بی حرکت کردن یا تضعیف دشمنان بدون برانگیختن واکنش مؤثر طراحی شده است. اصطلاحات عجیب هستند، گویی این تمرین افزوده جدیدی به موجودی جنگ است. در واقع، تعریف ساده شده پس از جنگ سرد به عنوان عملیات نظامی صرفاً جدید بود و این مفهوم محدود اکنون همراه با سلطه نظامی آمریکا از بین رفته است.

شکست های استراتژیک تقریباً همیشه شکست های تخیل هستند، مانند تروجان ها، که نمی دانند چه چیزی در داخل این اسب چوبی غول پیکر وجود دارد. ما اکنون سعی می کنیم به اندازه حریفانمان خلاقانه فکر کنیم. اما ایالات متحده چندین مزیت دارد: زمان، متحدان، شفافیت و قانون.

اگرچه استقرار نظامی روسیه سریع بود، اما ایالات متحده و متحدانش آن را زود تشخیص دادند تا به یکدیگر هشدار داده و در مورد پاسخ خود به توافق برسند. طوفان فزاینده بدخواهی روسیه از زمان روی کار آمدن پوتین به واکنش سریع منجر شده است. هزینه های دفاعی اروپا ناتو از زمان حمله روسیه به اوکراین در سال 2014 افزایش یافته است. رایزنی ها و نشست های دوجانبه ناتو منجر به طیف وسیعی از تحریم های سیاسی و اقتصادی بالقوه، به ویژه اخراج روسیه از شبکه مالی سوئیفت شده است، که باید پوتین را تحریک کند و بازرگانان او را متوقف کند. ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار اوکراین قرار می‌دهد، آمریکا مستشاران نظامی و موشک‌های جاولین می‌فرستد و آلمان نورد استریم 2 را بررسی می‌کند.
خط لوله. جوامع دموکراتیک دیر ساخته می شوند، اما پس از تعهد، انعطاف پذیر هستند و ایالات متحده و متحدانش زمان برای سازماندهی داشته اند.

دولت بایدن در تلاش برای کاهش تنش بحران ایجاد شده توسط پوتین، استقرار نیروهای آمریکایی برای دفاع از اوکراین را رد کرد. جو بایدن ظاهرا امیدوار بود که از طریق محاسبات اشتباه از جنگ جلوگیری کند – یک طرف اقدامات طرف دیگر را اشتباه تفسیر کرد و خشونت به یک آخرالزمان هسته ای تبدیل شد. و در حالی که استراتژی آموزش نظامی قصد دارد به دشمن بگوید که در مورد خودتخریبی چه کاری انجام ندهد، در شرایطی که عدم تقارن منافع بسیار آشکار است، تعیین سقف برای تشدید بالقوه احتمالاً سیاست آمریکا را معتبرتر می کند. بلافاصله پس از تسلیم شدن ایالات متحده در برابر افغانستان، به سادگی غیرقابل باور است که بگوییم دولت بایدن برای استقلال یک دولت هنوز فاسد پس از شوروی “در هر نبردی خواهد جنگید و هر باری را به دوش خواهد کشید”.

بایدن با درخواست روسیه برای بحث در مورد چارچوب جدیدی برای امنیت اروپا موافقت کرد. این توافق بدون شک امتیازی بود که به نگرانی‌های روسیه اعتبار بخشید و متحدان ناتو در خط مقدم را که ترس دیرینه (و موجه) رها شدن دارند، نگران کرد. با این حال، اگر حتی از بحث درباره نگرانی‌های روسیه خودداری می‌کردیم، تصور حفظ همبستگی ائتلاف غربی یا حمایت عمومی آمریکا از خطرات و تلفاتی که هرگونه واکنشی علیه روسیه در حمله به اوکراین می‌تواند منجر شود، دشوار است. و موافقت با بحث در مورد نسخه روسی از تاریخ پس از جنگ سرد یا خواسته های آن برای یک حوزه نفوذ برای واگذاری کشورها به حاکمیت روسیه با پذیرش آنها یکسان نیست.

برگزاری بحث و گفتگو در یک مجمع ناتو، همانطور که روسیه اکنون موافقت کرده است، به غرب اجازه می دهد تا همبستگی فزاینده خود را نشان دهد. تهدیدهای روسیه اتحاد را متحد کرده است. گفت‌وگوها همچنین با الگوی قدرت ترجیحی ایالات متحده، که از توانایی ما برای متقاعد کردن دیگران برای شریک کردن بار آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستیم، ناشی می‌شود، با مدلی که روسیه و چین دنبال می‌کنند، که بر تهدید کشورهای زیردست متکی است، مقابله خواهد کرد.

ایالات متحده و متحدانش جنبه ساده‌تر این بحث را دارند. همانطور که رونالد ریگان گفت: «میان استفاده از قدرت رهایی و استفاده از قدرت تسخیر تفاوت اخلاقی عمیقی وجود دارد. روسیه ممکن است برخی از حمایت ها را در میان کشورهایی بسیج کند که از سوی دولت هایی که توسط شهروندانشان پاسخگو هستند احساس خطر می کنند، اما ایالات متحده از مزیت اخلاقی و ریاضی مبارزه با دولت های قدرتمندی برخوردار است که اراده خود را بر کسانی که قادر به مبارزه نیستند تحمیل می کنند.

نه اینکه اوکراین واقعاً قادر به دفاع از خود نیست. نکته دیگری که ممکن است مانع از تهاجم روسیه به اوکراین شود، این واقعیت است که حتی در دونباس نیز ارتش قدرتمند روسیه نتوانسته مقاومت اوکراین را کنترل کند. برعکس: روسیه هویت ملی اوکراین را تقویت کرده است. اشغالگری روسیه با شورشی روبرو خواهد شد که ارتش روسیه علیرغم وحشیگری خود نتوانسته است در افغانستان و چچن آن را تحت کنترل درآورد. نیم میلیون اوکراینی تجربه نظامی دارند. 24 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی اخیر گفتند که با اشغال روسیه “با سلاح در دست” مخالفت خواهند کرد. روسیه ممکن است بتواند اوکراین را تصرف کند، اما بعید است که آن را حفظ کند.

کشورهای ناتو ممکن است برای اوکراین نمی جنگند، اما احتمالاً اوکراینی ها را مسلح کرده و آموزش می دهند تا برای خودشان بجنگند. تهاجم روسیه در را به روی حمایت غرب از اوکراین باز خواهد کرد و چنین بسیج جامعه مدنی را در میان کشورهای خط مقدم ناتو فعال خواهد کرد. تهدیدهای پوتین قبلاً آلمانی ها را متقاعد کرده است که نورد استریم 2 فقط یک معامله تجاری نیست، بلکه ابزاری برای اهرم ژئوپلیتیکی است. اتحادیه اروپا می‌تواند از ابزارهای نظارتی خود برای گازپروم و سایر شرکت‌های روسی که به دنبال دسترسی به بازارهای اروپایی هستند، برای آزمایش عملکرد خود و اجرای قانون استفاده کند.

شفافیت یک ابزار بالقوه ویرانگر علیه اقتدارگرایان است زیرا فساد را مشروعیت می‌بخشد. دولت‌های جوامع آزاد در حال حاضر با نظارت عمومی مواجه هستند، که آنها را به خوبی می‌خواهد که از دیگران نیز همین را بخواهند. رهبران روسیه از مسئولیت در قبال ثروت خود می ترسند. به نظر می رسد اتهامات فساد پاناما پوتین را وادار کرده است تا سازندگان سایبری را علیه ایالات متحده آزاد کند.

تلاش‌های گذشته روسیه برای ترساندن اوکراین برای انتخاب نکردن مسیر غرب برعکس بوده است. اکنون پنجاه و هشت درصد از اوکراینی‌ها می‌گویند که به عضویت در ناتو رای می‌دهند و این کشور حس هویت ملی و جامعه پایدارتری را ایجاد کرده است. سوئد و فنلاند در حال نزدیک‌تر شدن به ناتو هستند، در حالی که روسیه خطرات دور ماندن از پیمان دفاع متقابل غرب را نشان می‌دهد. ناتو متحد است و نمی پذیرد که روسیه عضویت یا اقدامات خود را وتو می کند. با اجتناب از دخالت نظامی، ایالات متحده مجموعه ای معتبر از مجازات ها را ایجاد کرده و از حمایت بین المللی برای آنها برخوردار شده است. پوتین فاقد تخیل است تا ببیند که آغاز عملیات نظامی موفق با پیروزی در جنگ برابر نیست، درسی که ایالات متحده اخیراً دوباره در افغانستان آموخته است. این واقعیت که روسیه اکنون در حال تکرار همان اشتباهی است که ایالات متحده مرتکب شده و به آرامی از آن خلاص می شود، یک چرخش طعنه آمیز است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaKamagrakameralı su tesisatçısıen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici haptheta healing nedirAnında KrediKısa Saç ModelleriBağlama Büyüsü