تاریخچه فمینیستی تناسب اندام زنان

[ad_1]

از میان تمام محصولات آموزشی فرقه‌ای که در چند دهه گذشته بر تخیل آمریکایی تسلط داشته است، چیزی که کمتر انتظار داشتم ریشه در اعتراضات فمینیستی داشته باشد ThighMaster بود. به این کلیپ تلویزیونی سال 1991 فکر کنید: صدای مرد در حالی که یک جفت ترازو پاشنه بلند بی‌جسم روی صفحه می‌رود، می‌گوید: «پاهای عالی». “چطور آنها را به دست آوردی؟” معلوم شد که این پاها متعلق به بازیگر تلویزیون سوزان سامرز است که به دوربین توضیح می‌دهد که پس از انجام ایروبیک «تا زمانی که افتادم»، سرانجام راه آسان‌تری برای «فشار دادن، فشردن راه خود به سمت ران‌ها و باسن‌های شکل‌دار» پیدا کرده است. مجریان مرد تلویزیون بی رحمانه توسط ThighMaster مورد تمسخر قرار گرفتند (جی لنو از یکی برای فشار دادن پرتقال استفاده کرد. نمایش شبانه) مصرف‌کنندگان – عمدتاً زنان – میلیون‌ها عدد از آنها را به هر حال خریدند و در آخرین زمین شاد سامرز فروختند: “شاید ما با پاهای عالی به دنیا نیامده‌ایم، اما اکنون می‌توانیم آنطور که بودیم نگاه کنیم.”

ThighMaster یکی از نمادهای تعیین کننده دهه 90 بود، اما اگر به خاطر شکاف دستمزد در هالیوود نبود، ممکن بود هرگز در صحنه ملی منفجر نشود. در سال 1980، در حالی که در حال مذاکره برای قرارداد خود برای فصل پنجم سریال کمدی ABC بود شرکت این سه نفرسامرز خواستار افزایش حقوق شد که حقوق او را به میزانی که همکارش جان ریتر می‌گرفت، افزایش داد. ABC نپذیرفت، نقش او را به نقش های اپیزودیک نادر تقلیل داد و سپس او را به کلی اخراج کرد. پس از یک دهه گذراندن در صحرای تلویزیون، ThighMaster بلیط سامرز برای استقلال مالی بود، یک امپراتوری تناسب اندام خانگی بر اساس این ایده نگران کننده که بدن زنان را می توان خرید و ساخت، که “مناطق مشکل” را می توان با یک محصول فتح کرد. . زمان، این چربی را می توان فشرده، فشرده شده، در حال ارائه

ThighMaster پارادوکسی را که نویسنده دنیل فریدمن در کتاب جدید و جذاب خود بررسی می کند، نشان می دهد. جسمانی شدن: چگونه زنان ورزش را کشف کردند و جهان را تغییر دادند. او استدلال می کند که قدرت و قدرت فقط موجودات مجازی نیستند. آنها همچنین ویژگی های فیزیکی هستند و پیشرفت برای زنان به معنای داشتن توانایی انجام هر دو است. در بیشتر قرن بیستم، او در مقدمه‌اش می‌نویسد: «مردان یک عمر از تمرین نحوه استفاده و اعتماد به بدن خود لذت برده‌اند. زنان کرست و کمربند می پوشیدند به گونه ای که حرکت را محدود می کرد. به آنها در مورد عواقب جدی دویدن بیش از دو مایل در یک زمان برای سلامتی هشدار داده شد و گفتند که ورزش شدید می تواند به اندام های تولید مثل آنها و حتی مبارزه برای ورزش – برای یافتن آزادی و رهایی آسیب برساند. فریدمن توضیح می‌دهد، و قدرت در استفاده از بدن فرد – همانطور که داستان خود سامرز نشان می‌دهد، به طور جدایی ناپذیری با نبردهای دیگر مرتبط است. آنها به طور انبوه تمرین می‌کنند، “فریدمن می‌نویسد”، آنها درگیر چیزی خرابکارانه بودند: پرورش قدرت بدنی و خودمختاری. چه کسی می‌دانست که به کجا می‌تواند منجر شود؟

اما ورزش برای زنان نیز به بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ غذا خوردن و فرهنگ زیبایی تبدیل شده است و هر چیز دیگری بر این حقیقت استوار است که ساده ترین راه برای ثروتمند شدن این است که به زن کمک کند احساس بدی نسبت به خودش داشته باشد. پیشگامان اولیه جنبش تناسب اندام به سرعت متوجه شدند که حمایت از آنها اگر زنانه شود کمتر تهدید کننده به نظر می رسد – اگر ورزش کمتر به عنوان تمرینی که می تواند زنان را قوی کند و بیشتر به عنوان تمرینی که می تواند آنها را جوان نگه دارد و آنها را زیبا کند تبلیغ شود. . پیوند چسبنده بین تناسب اندام و مطلوبیت یکی از مواردی است که هنوز باید از بین برود. فریدمن می‌نویسد که چند ماه قبل از عروسی‌اش، زمانی که استودیویی در نزدیکی خانه‌اش قول داد «بدن سی و پنج ساله‌اش» را به بدن بالرین تبدیل کند، متوجه تمرین در ساحل شد. او فکر کرد که “بسیار محتمل و کاملاً عالی” به نظر می رسید. فریدمن یک واکنش رایج است، اما چرا؟ برای استفاده از پتانسیل واقعی بدن خود، ابتدا باید همه چیزهایی را که آنها در مورد آنها به ما یاد داده اند، در مورد آنها احساس کرده اند یا می خواهند وقتی در آینه نگاه می کنیم تغییر کنند، زیر سوال ببریم.


این زمانی از سال است که – برای تنبل‌ها، غرق شراب، افرادی که اتحاد و آرامش را در کازومورفین‌های پنیر نرم می‌یابند (و واضح است که من هر سه هستم) – حتی خواندن اخبار هم می‌تواند کاری پرمشغله باشد. تلاش کنید، مملو از توضیحاتی در مورد نحوه دویدن واقعاً یک ماراتن امسال، یا اینکه چگونه یک ماه استراحت از مصرف الکل می تواند یک مکاشفه باشد، یا اینکه چرا زنان با افزایش سن چربی شکم خود را افزایش می دهند. برای هدایت همکارم فیث هیل، قطعنامه ها فضای سال 2022 نیستند. و با این حال، خواندن بیایید بدنی کنیممن در حسرت چیزهای غیرقابل تصور بودم: یک اتاق پر از افراد دیگر، یک سی دی با تینا ترنر و یک تمرین واقعا طاقت فرسا.

کتاب فریدمن، که به طور قانع‌کننده‌ای تاریخچه نسبتاً جدید تناسب اندام زنان و تأثیر گسترده‌ای که دانش‌آموزان کلاس اولی آن دارند، خلاصه می‌کند، از داستانی نشأت می‌گیرد که او درباره آن نوشته است. برش به نام داستان سکس مخفی آموزش بار. او در مطالعه‌ای در بار، تنها یکی از جدیدترین کلاس‌هایی که زنان را با وعده‌های ورزشی مجسمه‌سازی‌شده جذب می‌کند، دریافت که توسط لوته برک، یک «انقلابی در عشق آزاد»، رقصنده و معتاد سابق به مورفین که فکر می‌کرد ورزش می‌تواند خلق شده باشد. تشویق زنان به دنبال کردن sex برای لذت. کلاس های بورک که در سال 1959 در لندن تأسیس شد، مصادف شد با لحظه ای که لباس زنانه پوشندگان خود را آزاد کرد و در همان زمان آنها را آشکار کرد. قبلاً وعده ورزش به عنوان یک ابزار رادیکال با این پیام که زنان باید بدن خود را تغییر دهند تا با تصویر محدود کننده زیبایی روبرو شوند، رد شده است.

بیایید بدنی کنیم توسط شخصیت هایی مانند برک تعریف می شود: جین فوندا، جودی شپرد میست – که Jazzercise را خلق کرد – و بانی پراددن، یکی از اولین زنانی که در دهه 1950 روشن کرد که همه آمریکایی ها باید ورزش کنند، با این وجود. آنچه پزشکان و رسانه ها به آنها می گویند. . (او می‌گفت: «من صدها ساعت تربیت بدنی را در سراسر جهان تماشا کرده‌ام، و هرگز رحمی را روی زمین ورزشگاه ندیده‌ام.» فریدمن به بافت فرهنگی که هر زن در آن ورزش می‌کرد، اشاره می‌کند. باشگاه. زمان. در پس زمینه رونق نوزاد پس از جنگ، هویت آمریکایی با احساس فراوانی آسان شکل می گیرد، نه با تلاش های جمعی. او نوشت، در طول جنگ سرد، بدن‌های مجسمه‌سازی شده ورزشکاران شوروی به تعصب زنانی که جرات می‌کردند تا حدی عضله داشته باشند، کمک کرد. و پیام برای زنان، به ویژه پس از کار و جنگ در دوران رکود بزرگ و جنگ جهانی دوم، این است که باید «به نام کشور و نظم اجتماعی درست» از قدرت دست بکشند.

این عقیده که زنان باید برای خود ورزش کنند با این عقیده که اول باید همسر و مادر باشند و در درجه دوم مردم مخالف بود. او فقط زمانی می توانست ترفیع بگیرد که اخته شده بود. پرودون، از نوادگان لاغر اندام دیوی کروکت، که انرژی نامحدود خود را بر روی فعالیت های به اصطلاح پسرانه مانند اسکی و کوهنوردی متمرکز می کرد، تنها زمانی توانست زنان را به ورزش متقاعد کند که به احساس وظیفه زناشویی آنها روی آورد. فریدمن می نویسد، او این ایده را فروخت که فعالیت بدنی شدید می تواند مسیری مطلوب برای زیبایی، ظرافت و زیبایی باشد. sex این فرمولی بود که تا پایان قرن باقی ماند.

در دهه های بعد، زنان اهداف، رکوردها و قوانین را شکستند. با این حال، هنجارهای اجتماعی به آنها یادآوری می کند که بدن آنها به عنوان اشیایی برای مطالعه وجود دارد، نه فقط آزمایش. اولین ورزشکاران دوومیدانی که روی جلد ظاهر شدند Sports Illustrated، فریدمن نوشت: در سال 1964 آنها اعضای باشگاه تگزاس تراک بودند، گروهی که فریدمن برای اثبات این موضوع تاسیس شد که “زنان دونده می توانند سریع باشند. و زنانه “، که ورزشکاران آن با آرایش کامل و با موهایی که در قفل های پیچیده به ستوه آمده بودند به رقابت پرداختند. اولین مسابقه جاده ای برای همه زنان در آمریکا توسط Crazylegs، ژل اصلاح SC جانسون، حمایت مالی شد و خرگوش های Playboy در خط شروع حضور داشتند. بشارت مترقی از آموزش جین فوندا– همانطور که فریدمن می نویسد – که زنان باید به خاطر خود به دنبال قدرت و ورزش باشند – به اشتباه با “فرمان فرهنگی که زنان برای کمال جسمانی تلاش می کنند” اشتباه شد. به جای رها کردن آنها، ادغام تمرینات وظیفه دیگری را اضافه کرد (تعقیب آنها بهترین بدن همیشه) به لیست زنان.

با این حال، فریدمن در کنار ورزشگاه است. بعد از اینکه کتابش را تمام کرد و متوجه شد که سوژه هایش در حال حاضر کجا هستند (برای صرفه جویی در وقت: بسیاری از آنها در دهه 80 و 90 زندگی خود هستند، هنوز در حال آموزش هستند و هنوز زنده هستند، از نظر اجتماعی فعال و شاد هستند)، من هم بودم. بیایید بدنی کنیم دیدگاه روشنی در مورد ارزیابی کاستی های جنبش تناسب اندام – پیام های مختلط آن، گسترش ایده آل های سمی، طرد طولانی مدت زنان با توانایی های مختلف، زنان با جثه بزرگ و به ویژه زنان رنگین پوست دارد. وقتی فریدمن در مورد محبوبیت دویدن در دهه 1970، عمدتاً در میان سفیدپوستان می نویسد، در حالی که “آمریکایی های رنگین پوست هر بار که با کفش های کتانی به خیابان ها می آمدند، امنیت خود را به خطر می انداختند”، غیرممکن است که برای احمد آربری و اینکه چقدر به آن رسیده ایم، غصه نخوریم.

اما فریدمن ابعاد مختلف قدرت و چگونگی وقوع یک گونه برای گونه دیگر را نیز درک می کند. او می‌نویسد: «وقتی زنان از نظر جسمی توانمندتر می‌شوند، تغییر می‌کنند. بیایید بدنی کنیم بسته بندی شده است با داستان هایی از افرادی که به کلاس می آیند زیرا می خواهند به نظر برسند اما به خاطر احساسی که این کلاس ها در آنها ایجاد می کند می مانند: قوی، حمایت شده، درگیر و توانمند. بیایید به آرامی برخی از ادبیات پایه را از دهه 70، بدن خود اقتباس کنیم هستند خودمان و پیگیری تناسب اندام – نه به دلایل زیبایی شناختی، بلکه برای تحقق فردی و قدرت جمعی – یک موضوع فمینیستی است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis