به تعویق انداختن کار می تواند خوب باشد. در اینجا نحوه استفاده عاقلانه از آن آورده شده است.

[ad_1]

صورت خندان

“چگونه یک زندگی بسازیمستون هفتگی آرتور بروکس است که به سوالاتی در مورد معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به مجموعه پادکست جدید او برای همه شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


آمی گذارید مشکلی در خواندن این مقاله وجود دارد؟ شاید خرید کریسمس شما تمام شده باشد. یا داشتن یک تماس تلفنی درگیری. یا مقالات ترم پاییز خود را بنویسید.

دانشمندان علوم اجتماعی تعلل را به عنوان “به تعویق انداختن یک کار برای مدت نامناسب طولانی” تعریف می کنند و تقریباً همه ما را نگران می کند. یک مطالعه نشان داد که بیش از 70 درصد دانش آموزان کار مدرسه خود را به تعویق می اندازند. بیش از 20 درصد از بزرگسالان در یک مطالعه در سال 2005 مشخص شد که “تعلیق کننده های مزمن” هستند.

اهمال کاری رتبه بدی می گیرد. در واقع، به تعویق انداختن وظایف معمولی و ضروری، کار شما را جمع می کند و تقریباً همیشه برای رفاه شما مضر است. اما اگر به صورت استراتژیک با وظایف خلاقانه خاصی به کار گرفته شود، کمی تعلل در واقع می تواند مفید باشد. پس قبض برق خود را بپردازید و ظروف را بلافاصله بشویید. اما ممکن است بخواهید این تکلیف کتبی را یک یا دو روز به تعویق بیندازید.

پاخته شدن است معمولا به عنوان یک مشکل مدیریت زمان دیده می شود. اما تیموتی پیچیل، روانشناس دانشگاه کارلتون در کانادا، می گوید که این موضوع بیشتر به مدیریت احساسات مربوط می شود. او خاطرنشان می کند که بسیاری از مردم با احساسات منفی در مورد یک کار یا مسئولیت به سادگی با اجتناب از آن کار، حداقل به طور موقت، برخورد می کنند. اگر یک مکالمه دشوار را به تعویق انداخته باشید و آن را با این جمله توجیه کنید: «در حال حاضر نمی توانم از عهده این موضوع بر بیایم، احتمالاً این را تجربه کرده اید».

خواه ناتوانی در مدیریت زمان باشد یا احساسات، از این منظر، اهمال کاری همچنان منفی به تصویر کشیده می شود. و در بسیاری از موارد: برای مثال، تقریباً 7 میلیون آمریکایی در یک سال متوسط ​​مالیات خود را ثبت نمی کنند، که می تواند از نظر مالی و قانونی ویرانگر باشد. یا فکر کنید که بسیاری از کارفرمایان اهمال کاری را به عنوان یک مسئولیت حرفه ای در نظر می گیرند و بعید می دانند که در طول مصاحبه شغلی در مورد تمایل خود به از دست دادن ضرب الاجل ها شوخی کنید.

با این حال، تحقیقات نشان می دهد که در شرایط خاص، تعلل می تواند کیفیت تصمیم گیری و کار ما را بهبود بخشد. همانطور که آدام گرانت در کتاب خود اشاره می کند اصلدر مصر باستان، به تعویق انداختن کار با دو کلمه متفاوت توصیف می شود: «یکی به معنای تنبلی بود. دیگری به معنای انتظار برای لحظه مناسب بود. «از این منظر، تعلل ممکن است نشان دهنده رذیله تنبلی یا فضیلت احتیاط باشد.

در واقع، ممکن است در بسیاری از موقعیت‌ها از تعلل نکردن رنج ببرید، و انجام کارها با عجله می‌تواند شکل مدیریت عاطفی ناسازگار شما را منعکس کند. گاهی اوقات افراد “از قبل هیجان زده می شوند”، برای انجام وظایف عجله می کنند زیرا مشتاق کاهش بار شناختی خود هستند. به عبارت دیگر، آن‌ها می‌خواهند چیزی را از بشقاب خود حذف کنند، حتی در خطر اشتباه، و در نهایت تلاش بیشتری برای تصحیح آن انجام دهند.

به تعویق انداختن و پیش به تعویق انداختن یکدیگر نیستند. در آزمایشی در سال 2015، دانشجویان MBA در دانشگاه شیکاگو مجبور بودند بین دریافت فوری چک با مبلغ معینی یا انتظار دو هفته برای دریافت یک چک با مبلغ بیشتر، یکی را انتخاب کنند. اکثر شرکت‌کنندگانی که مبلغ کمتری را انتخاب کرده‌اند، بیش از دو هفته قبل از وجه چک را به تعویق می‌اندازند و در نتیجه سود دریافت زودتر آن را از بین می‌برند.

احتمالاً بیشترین هزینه اهمال کاری – و بالعکس، بزرگترین فایده اهمال کاری متوسط ​​- در خلاقیت است. محققان دریافته‌اند که به تعویق انداختن کارهایی که نیاز به نوآوری و تحقیق دارند، می‌تواند منجر به عملکرد بهتر شود. در مطالعه‌ای که در اوایل سال جاری منتشر شد، دو روان‌شناس از شرکت‌کنندگان در آزمایشی خواستند تا مشکلات مختلف کسب‌وکار را حل کنند و در عین حال آنها را به تعویق انداختن وسوسه کنند. آنها دریافتند کسانی که به طور متوسط ​​(به طور متوسط ​​تقریباً هشت دقیقه) به تعویق انداختند، ایده‌هایی خلاقانه‌تر از شرکت‌کنندگانی داشتند که کار را بعد از کمی بیشتر از یک دقیقه یا 12 دقیقه به تعویق انداختند.

پrokastation می تواند باشد تنبل یا محتاط، رذیله یا فضیلت، بسته به عادات و وظایف شما. در اینجا پنج نکته برای به تعویق انداختن کارهای درست به روش صحیح آورده شده است.

1. تشخیص بدهید.

در حالی که به تعویق انداختن راهبردی و تصادفی می تواند سودمند باشد، اهمال کاری مزمن یک مشکل است. برای اینکه بفهمید آیا از این مشکل رنج می برید، از خود بپرسید که آیا روشی که کارها را به تعویق می اندازید باعث می شود احساس کنید که از کنترل خارج شده اید یا ناراضی هستید. آیا در تعطیلات آخر هفته وقت با دوستان و خانواده را برای انجام کارهایی که در طول هفته باید انجام می دادید از دست می دهید؟ آیا زمانی که در طول روز زمان کافی برای اتمام کار خود دارید، تمام شب را بیدار می مانید؟

2. روی ذهن آگاهی خود کار کنید.

اگر به سوالات بالا “بله” پاسخ دادید، سعی کنید روی توجه خود کار کنید. محققان دریافته‌اند که حضور ذهنی، بر خلاف فکر کردن به آینده، با توجه بهتر به وظایف و تمایل کمتر به به تعویق انداختن آن‌ها همراه است. انتقال افکار خود به اینجا و اکنون نیاز به یک ماه عقب نشینی در صومعه هیمالیا ندارد، بلکه به چند تکنیک عملی نیاز دارد، مانند جدا کردن خود از حواس پرتی (در ادامه در مورد آن بیشتر) و تلاش برای توجه به آنچه هستید. در حال انجام.

3. اهمال کاری را به صورت استراتژیک در نظر بگیرید.

مارک تواین در مقاله ای طنز از سال 1870 می نویسد: “هرگز کاری را که روز بعد می توانید انجام دهید به فردا موکول نکنید.” تواین ممکن است شوخی کرده باشد، اما به یک واقعیت بسیار جدی در مورد خلاقیت برخورد: این کار کمی زمان می برد. نه خیلی زیاد – فقط کمی تأخیر برای تخمیر ایده ها. من این روش را اتخاذ کردم که پس از ایده اولیه یک پروژه، یک روز منتظر بمانم تا شروع به نوشتن کنم. ایده ام را می نویسم، به آن فکر می کنم، روی آن می خوابم، پیاده روی می کنم و سپس شروع می کنم. اگر نوشتن سخت است، همه جا همین کار را می کنم. من آن را برای یک هفته به تعویق نمی اندازم – فقط یک یا دو روز. معمولاً در این نقطه به خوبی جریان دارد. اگر نه، پس باید کمی بیشتر زور کنم و فقط بنویسم.

4. تاخیر خود را هدر ندهید.

به یاد داشته باشید که به تعویق انداختن کارهای خلاقانه مفید است زیرا به شما امکان می دهد ایده ها را در ذهن خود زیر سوال ببرید. اگر دوره تعلل خود را صرف معکوس کردن سرنوشت خود کنید، کارساز نخواهد بود. استفاده بیهوده از رسانه های اجتماعی و اینترنت نه تنها وقت ما را تلف می کند. همچنین این عادت را پرورش می دهد. تحقیقات انجام شده در سال 2018 نشان می دهد که تعلل و استفاده از اینترنت می تواند به یک دور باطل تبدیل شود: وقتی تعلل می کنید، به صفحه نمایش می روید. هر چه بیشتر به صفحه نمایش نگاه کنید، بیشتر تعلل می کنید. اگر می خواهید کاری را به تعویق بیندازید، به جای آن به پیاده روی بروید – فعالیتی که ثابت شده است خلاقیت را تحریک می کند.

برای افرادی که از اینترنت برای کار استفاده می کنند، اجتناب از تعویق بی فایده می تواند یک چالش به خصوص حاد باشد، مانند تلاش برای ترک سیگار در حین کار در یک کارخانه سیگار. یکی از راه‌حل‌هایی که برخی روی آن تأثیر خوبی دارند، برنامه‌ریزی طولانی‌مدت از کارهایی است که شامل صفحه نمایش است اما به اینترنت متکی نیست، مانند نوشتن. در این دوره ها گوشی خود را در اتاق دیگری بگذارید و اگر می توانید اینترنت خود را خاموش کنید تا ذهن سرگردان در فیلم با گربه ها 45 دقیقه برایتان خرج نکند.

5. وظایف را ناتمام اما مسدود نکنید.

بزرگترین خطر تعویق این است که کار برای همیشه ناتمام بماند. من یک نسخه خطی از کتابی دارم که نیمی از آن از سال 2008 نوشته شده است. من مدتها پیش زمانی که متوجه شدم تاریخ انتشار آن است، پیش پرداخت را برگرداندم. هرگز.

کلید اجتناب از این تله این است که پروژه ها را در یک وضعیت ناتمام رها کنید، بنابراین بازگرداندن آنها آسان است. ارنست همینگوی یک بار در مورد روند نوشتن به مصاحبه‌کننده‌ای گفت: «بهترین راه همیشه این است که وقتی کارتان خوب است و زمانی که می‌دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد، دست بکشید. “اگر این کار را هر روز هنگام نوشتن یک رمان انجام دهید، هرگز ساکن نخواهید بود.” تحقیقات تأیید می کند که این توصیه عالی است. یک مطالعه توسط محققان ژاپنی در سال 2018 نشان داد که دانش‌آموزانی که به وضوح پایان یک کار را می‌بینند، انگیزه بیشتری برای تکمیل آن دارند تا دانش‌آموزانی که این کار را انجام نداده‌اند.

برای عملی کردن این کار، موارد زیر را امتحان کنید: به جای تلاش برای تکمیل یک کار هر روز، تقریباً 90 درصد را انجام دهید. از روز بعد شروع کنید، تمام کنید و به کار بعدی بروید و الگو را تکرار کنید.

THEهیچ چیز بیشتر در نظر گرفتن: ممکن است یک کار خاص را بارها و بارها به تعویق بیندازید، مانند چمن زنی یا نوشتن کارت های کریسمس، و به نظر می رسد هیچ یک از این نکات کمکی نمی کند. در آن صورت، به تعویق انداختن کار ممکن است واقعاً مشکل شما نباشد – ممکن است فقط مشکل شما باشد متنفرم این کار چون شما را ناراضی می کند.

بهترین گزینه ممکن است جلوگیری از به تعویق انداختن کار با اجتناب از انجام کار باشد. ممکن است بتوانید به کسی پول بدهید تا چمن را برای شما کنده کند. مقداری پول از دست خواهید داد، اما زمانی که پس انداز می کنید، اگر عاقلانه از آن استفاده کنید، بسیار خوشحالتان می کند. اگر متوجه شدید که واقعاً از نوشتن کارت‌های کریسمس متنفر هستید، شاید باید تصمیم بگیرید که کل سنت را از بین ببرید و با عزیزان خود به گونه‌ای ارتباط برقرار کنید که سودمندتر به نظر برسد. به تعویق انداختن شما، هر چند ناسازگار باشد، در واقع به شما نکاتی می دهد که چگونه می توانید شادتر باشید. این به شما بستگی دارد که گوش کنید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet