«به بالا نگاه نکن» یک کمدی آخرالزمانی برای لحظه ماست

[ad_1]

آدام مک کی باردار شد به بالا نگاه نکن به عنوان یک هشدار یک بار شنبه شب زندهفیلمنامه نویس اصلی فیلمنامه نویس، او به عنوان کارگردان کمدی های آنارشیک توسط ویل فرل، مانند منتهی شدن و برادر ناتنی قبل از دریافت نامزدی بهترین فیلم برای طنزهای تاریک تر از رکود بزرگ (قطعه بزرگ) و معاون رئیس جمهور دیک چنی (قائم مقام). مک‌کی به من گفت: «مدام این احساس خارش به من دست می‌دهد که فقط سایه‌ای غول‌پیکر روی همه این داستان‌ها وجود دارد. «فکر می‌کردم باید کاری در مورد آب و هوا انجام دهم. ایده اولیه از مفسر سیاسی و نویسنده سابق برنی سندرز، دیوید سیروتا بود، که به او گفت: “چیزی مانند یک دنباله دار برخورد می کند و هیچ کس اهمیتی نمی دهد.” خیلی بی دقت بود و این ایده مدام برمی گشت و من را آزار می داد.”

که در به بالا نگاه نکناکنون در سینماها و در نتفلیکس فرود می آید، یک دنباله دار سیاره کش توسط دانشجوی نجوم کیت دیبیاسکی (با بازی جنیفر لارنس) و استادش راندال میندی (لئوناردو دی کاپریو) در فضا مشاهده شده است. تلاش آنها برای هشدار به مردم با تمسخر، بی علاقگی، بزدلی سیاسی و در نهایت انکار کامل مواجه شد. فیلمنامه مک کی برای بی میلی اخبار به بیان حقایق خشن، تسمه نقاله بی پایان رسانه های اجتماعی برای حواس پرتی، و طبقه سیاسی که بیشتر به دنبال راه حل های واقعی به پیروزی در انتخابات تمایل دارند، چاقو دارد. این اولین فریاد فیلم است، حتی مستقیم‌تر از دو اثر تبلیغاتی اخیر مک‌کی در هالیوود، اما او در مصاحبه‌ای با زوم به من گفت که قصد دارد فیلم را حداقل تا پایان فیلم آرام‌تر و تاریک‌تر سرگرم‌کننده نگه دارد.

«تو خواهی خندید. تغییرات تکان دهنده و پوچ را خواهید دید. و سپس من می خواستم … همه اینها از بین برود، به “واقعی” پایان دهد، او گفت. “هدف این بود که شما را به قدم زدن در شهربازی ببرم و آخرین ایستگاه هر چیزی باشد – یک انبار. کمدی‌های اولیه مک‌کی دیدگاه‌های تلخ زندگی را با مزخرفات خوشایند جمعیت ترکیب می‌کرد. آثار جدیدتر او جذابیت گسترده ای را حفظ می کنند زیرا به دنبال انتقال پیام هستند. طنز از به بالا نگاه نکن شکنجه شده و واضح است تا حدی که احساس می کند. خنده دارترین کمدی کمدی مک کی از آن زمان تاکنون میزبان 2او از جلوه‌های ویژه و بازیگران برجسته‌ای برخوردار است که مریل استریپ به عنوان رئیس‌جمهور، جونا هیل در نقش پسر شرور او و کیت بلانشت و تایلر پری به عنوان مجریان برنامه‌های گفتگوی خوشایند حضور دارند.

زمانی که مک کی در حال کار بود شنبه شب زنده، او عاشق نوشتن طرح هایی برای یک مصاحبه شغلی بود – مثلاً یک سنتوری که برای کار در بیمارستان درخواست می کند – زیرا فرض اولیه برای بینندگان آشنا بود، مهم نیست اجرا چقدر عجیب یا خلاقانه باشد. مک کی هم همین را گفت به بالا نگاه نکن“ایده دنباله دار ایده آل است زیرا ما به عنوان تماشاگران سینما، روال آن را می دانیم. ما قبلاً این فیلم را دیده‌ایم.” هیجان مخرب فیلم از تماشای مواجهه بشریت با یک فاجعه تخیلی ناشی می شود. آخرالزمان یا تاثیر عمیق و سپس بر خلاف شخصیت‌های این داستان‌ها، از پس چالش بر نمی‌آید. در فیلم مک‌کی، رئیس‌جمهور اقدامات جدی را برای جلوگیری از هشدار متوقف می‌کند. فقدان آموزش رسانه ای دیبیاسکی و میندی مانع تلاش آنها برای فروش جدی وضعیت در تلویزیون شد. و بقیه جهان که علاقه ای به ایده نابودی کامل ندارند، شروع به شک می کنند که آیا این دنباله دار حتی یک تهدید معتبر است یا خیر.

تماشا کردم به بالا نگاه نکن در یک اتاق غربالگری خالی در حالی که ماسک به چشم داشتم، و من از این که چقدر صادقانه واقعیت همه‌گیر کنونی ما را منعکس می‌کند، شگفت‌زده شدم، جایی که ابتدایی‌ترین علم به یک بحث سیاسی تبدیل شده است. مک‌کی این فیلم را به‌عنوان حکایتی درباره تغییرات اقلیمی تصور کرد، در مورد اینکه چگونه جامعه تصمیم می‌گیرد تا خطر قریب‌الوقوع را نادیده بگیرد. اما پس از نوشتن فیلمنامه و شروع پیش تولید، او با تعجب تماشای فیلمنامه آخرالزمانی متفاوتی برای اهداف مشابه را دید. مک‌کی از اوایل سال 2020 به یاد می‌آورد: “ما اساساً به خانه رفتیم … و شش ماه با بقیه جهان روی دست نشستیم.” اوه خدا، دیدی که در بسته کووید برای میلیونرها معافیت مالیاتی وجود دارد؟ این ریتم است [Don’t Look Up] اسکریپت “وای خدا، دیدی افرادی هستند که وجود کووید را انکار می کنند؟” در یک لحظه فکر کردم ما فیلم را نمی سازیم. اتفاق افتاد! خیلی دیر است!» وقتی او به فیلمنامه بازگشت، مجبور شد آن را «20 درصد دیوانه‌کننده‌تر» بسازد زیرا واقعیت دیوانه‌تر از فیلمنامه بود.

یک لحظه «عجیب‌تر از تخیلی» که به‌ویژه مک‌کی را تحت تأثیر قرار داد، زمانی بود که رئیس‌جمهور وقت دونالد ترامپ ایده تزریق سفیدکننده برای از بین بردن ویروس کرونا را مطرح کرد. مک کی گفت: «هیچ چیز من در فیلمنامه آنقدر دیوانه کننده نبود. “بنابراین من انکار دنباله دارها را بیشتر اضافه کردم… زیرا ما شاهد چنین اتفاقاتی بودیم… در اتاق تدوین مجبور شدیم این درهم آمیختگی عجیب واقعیت را در برابر جنون انجام دهیم.” حتی پوچ ترین ضربه ها به بالا نگاه نکنبه عنوان یک میلیاردر غول فناوری (مارک رایلنس) که می‌خواهد دنباله‌داری را برای یافتن مواد معدنی کمیاب کند، در زندگی واقعی پایه و اساس دارد. سایر تحولات داستانی به طرز وحشتناکی یادآور تاریخ اخیر هستند: میندی ساکت، که به مقام مشهوری دست یافت، هم استفاده هوشمندانه از قدرت ستاره دی کاپریو در صفحه نمایش است و هم تمایلی به تبدیل شدن دانشمندانی مانند آنتونی فائوچی به ستاره روی جلد مجله.

در طول محاکمه، مک‌کی قصد داشت از ویژگی‌های بلاک باستر – ستاره‌های بزرگ، جلوه‌های ویژه و پیچش‌های داستانی هیجان‌انگیز – برای ارسال پیامی به گسترده‌ترین مخاطب ممکن استفاده کند (به همین دلیل فیلم در نتفلیکس منتشر شد). مک‌کی اضافه کرد که می‌دانست می‌خواهد بازیگران فهرست A را انتخاب کند، اما باید تلاش می‌کرد تا دی‌کاپریو، یک فعال آب‌وهوایی را در این نقش بازی کند. فیلمنامه نویس-کارگردان سعی کرد مطمئن شود که کمدی بسیار گسترده فیلمنامه او شخصیت دی کاپریو را صاف نمی کند.

مک کی گفت: «ما قرار بود سه یا چهار ساعت در مورد فیلم صحبت کنیم. “تمام گفتگوهای من با بسیاری از این بازیگران – به خصوص [DiCaprio] و [Lawrence]زیرا آنها چیزی شبیه هسته عاطفی فیلم هستند – آنها در مورد احساسات واقعی بودند که برای ادامه کار فیلم باید داشته باشند. در واقع آنها باید وحشت زده و ناامید می شدند و کمدی بازی می کردند. “این قطعا سخت ترین لحن فیلمی است که تا به حال ساخته ام… لحن بسیار ظریف بود و می توانید به راحتی آن را بشکنید.”

من به مک‌کی اعتراف کردم که به‌عنوان یکی از طرفداران پر و پا قرص کارهای قبلی‌اش، آرزوی بازگشت او به مطالب احمقانه‌تر را داشتم، به‌ویژه با توجه به اینکه فیلم‌های دیوانه‌کننده‌اش اغلب هنوز به عنوان طنز کار می‌کنند. بقیه پسرها این تقلیدی از یک فیلم چنگن بود که به فساد در وال استریت نیز اشاره می کند. کمدی نسکار شب های تالادگابرای من، متن پایانی مردانگی فراگیر و دلقک دوران بوش است. مک کی گفت: «این یک لحظه فرهنگی بود، و سپس متوقف شد، زیرا بسیاری از چیزهایی که ما در این کمدی‌ها مسخره می‌کردیم، پسران سفیدپوست متوسطی که مانند بچه‌های غول‌پیکر رفتار می‌کنند – ناگهان جنبه تاریک آن را دیدیم. “مثل زمانی بود که دلقک ها دیگر خنده دار نبودند.”

به او، به بالا نگاه نکن بخشی از یک راه‌اندازی مجدد فرهنگی است که تلاش می‌کند با تقسیم‌بندی‌های مدرن مقابله کند: او با خنده گفت: «آن را یک فروپاشی فرهنگی یا وحشت بزرگ بگذارید. او قول داد که پروژه بعدی‌اش «قطعاً یک کمدی» است و پس از صحبت‌های ما، اپل اعلام کرد که فیلم زندگی‌نامه‌ای باردار طولانی خود را درباره الیزابت هلمز خواهد ساخت. خون بد با لارنس در نقش اصلی. به نظر می رسد حماسه ظهور و سقوط ترانوس کاملاً با علایق فعلی مک کی مطابقت دارد: تمرکز بر روش غالباً مسخره کار شرکت ها و قدرت سیاسی در آمریکا. به همین دلیل بود که مک کی نتوانست تصویر ستاره دنباله دار در حال نزدیک شدن را با وجود همه پوچ بودن آن تکان دهد. او گفت: “مهیج ترین ایده برای من خنده دار بودن آن بود.” «می‌دانید که ما در فرهنگی زندگی می‌کنیم که بیشتر شبیه ارائه فروش با اشتراک‌گذاری زمان است تا یک سیستم ارتباطی واقعی. [As a Hollywood director] من درست در وسط این ماجرا هستم و بخشی از این فیلم با خندیدن به خودم تا جایی که می‌توانم ایجاد می‌شود.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet