بزرگترین اشتباه آنگلا مرکل: بستن نیروگاه های هسته ای


در آلمان و اینجا در ایالات متحده، سیاستمدارانی که می‌خواهند به عنوان حافظان محیط زیست شناخته شوند، با بستن اجباری نیروگاه‌های هسته‌ای فعال، انتشار گازهای گلخانه‌ای را افزایش می‌دهند.

شما می توانید آلمان را به عنوان یک رهبر جهانی در محیط زیست در نظر بگیرید. اما اگر به شیوه های واقعی نگاه کنید، داستان متفاوتی خواهید دید. آلمان زغال سنگ زیادی می سوزاند، حدود 22 درصد از کل زغال سنگ سوزانده شده روی زمین. فقط چین، هند، آمریکا و گاهی روسیه بیشتر می سوزند.

این پیشگام صنعتی دیگر، بریتانیا، تقریباً هیچ زغالی نمی سوزاند. در می 2019، سرزمین اصلی بریتانیا یک هفته را بدون سوزاندن زغال سنگ گذراند. تفاوت بین بریتانیا و آلمان – و بین لفاظی های خود آلمان و سوابق آن – را می توان در تصمیم سرنوشت ساز صدراعظم مستعفی آنگلا مرکل دنبال کرد: تصمیم او در سال 2011 برای تعطیلی نیروگاه های هسته ای آلمان.

یک دهه پیش، آلمان 17 رآکتور هسته ای را اداره می کرد. آنها نزدیک به یک چهارم برق کشور را تولید می کنند. انرژی هسته ای بدون کربن به آلمان متحد این امکان را داده است که نیروگاه های فوق کثیف آلمان شرقی سابق را بدون وقفه در مصرف کنندگان خارج کند. مرکل در شش سال اول صدراعظم خود از صنعت هسته‌ای آلمان حمایت کرد و مخالفت‌ها را «پوچ» خواند. به گفته متحدان مرکل، وی توسط خرابه های یک نیروگاه هسته ای در استان فوکوشیما در ژاپن از این دیدگاه بیرون رانده شد. زلزله و سونامی در مارس 2011 باعث بدترین قرار گرفتن در معرض تشعشعات از زمان حادثه چرنوبیل در سال 1986 شد. بیش از 150000 ژاپنی مجبور شدند از خانه های خود تخلیه شوند. که در نیویورک تایمز او شرایط را در آن زمان توضیح داد: «بر خلاف دیگر رهبران جهان، او یک دانشمند آموزش دیده با مدرک دکترا است. در فیزیک او پس از آن که یک شب در مورد شراب قرمز با همسرش یواخیم سائر، فیزیکدان و استاد دانشگاه، در آپارتمانشان در مرکز برلین، درباره آن بحث کرد، تصمیم مهمی برای پایان دادن به انرژی هسته ای تا سال 2022 گرفت.

شما نمی خواهید بگویید که هیچ کدام از اینها اشتباه است. اما این هم تمام حقیقت نیست. مرکل چند سال اول خود را به عنوان صدراعظم به راحتی گذراند. اسلاف او، گرهارد شرودر، با دشوارترین مشکل باقی مانده پس از اتحاد مجدد آلمان مقابله کرد: بیکاری مداوم. او اصلاحات سختی را برای ساده کردن قوانین بازار کار و مزایای اجتماعی در آلمان پشت سر گذاشته است. اصلاحات بلافاصله مورد استقبال قرار نگرفت. شرودر صدراعظم خود را در انتخابات سال 2005 از دست داد. اما زمانی که اصلاحات شرودر اجرایی شد، آلمانی ها به کار بازگشتند. با وجود شوک بحران مالی جهانی، نرخ بیکاری از بیش از 11 درصد در سال 2005 به کمتر از 6 درصد در سال 2011 کاهش یافت.

مرکل در آن سال‌های اولیه، با رتبه‌بندی‌های مورد تایید در دهه 1970، روی کار شرودر تمرکز کرد. اما بعد از آن شانس او ​​تمام شد. بحران مالی 2008-2009 آلمان را نسبتاً تحت تأثیر قرار داد، اما شرکای تجاری اروپایی آلمان را به شدت تحت تأثیر قرار داد. در سال های 2010 و 2011، کشورهای جنوب اروپا در بحران بدهی فرو رفتند، که آلمان را مجبور به انتخاب دشواری کرد: نجات آنها یا خطر فروپاشی منطقه یورو. تحت این فشار، محبوبیت مرکل کاهش یافت. مخالفت او در اواسط سال 2010 به 43 درصد رسید. این شرایط سیاسی در فوکوشیما بود. و می توانید ببینید که چرا این امر مستلزم بازنگری عمیق در مورد صدراعظم سابق طرفدار خطرات هسته ای است.

آلمان مدت‌هاست که خانه یک جنبش فعال و بسیج شده علیه انرژی هسته‌ای بوده است، بسیار بیشتر از سایر دموکراسی‌های هسته‌ای. می توانید یک شب پر جنب و جوش را با دوستان آلمانی سپری کنید و در مورد منابع قدرت این جنبش بحث کنید. با این حال، صرف نظر از منشأ آن، جنبش ضد هسته ای منابع سیاسی قابل توجهی را در اختیار سیاستمداری قرار داد که مایل به استفاده از آن بود. بسیاری از سیاستمداران، از جمله اسلاف بلافصل مرکل، این احتمال را در گذشته در نظر گرفته اند. مرکل فهمید.

در روزهای پس از حادثه فوکوشیما، او اعلام کرد که آلمان هشت نیروگاه هسته ای قدیمی خود را فوراً خواهد بست. در ماه مه، تصمیم گرفت تا 9 مدل مدرن تر را تا سال 2022 متوقف کند. سه مورد از این 9 نفر قبلا بسته شده اند و شش مورد دیگر تا پایان سال آینده به دنبال آن خواهند بود. سهم هسته ای آلمان در تولید برق از نزدیک به 25 درصد به 11.3 درصد کاهش یافته و به زودی به صفر خواهد رسید.

مرکل قول داده است که این شکاف با منابع تجدیدپذیر پر شود. این وعده عملی نشده است. منبع اصلی انرژی آلمان در سال 2021 زغال سنگ است که 27 درصد برق این کشور را تامین می کند. باد تنها رتبه دوم را دارد.

آلمان همچنین گاز طبیعی بیشتری می سوزاند – حدود 40 درصد آن از روسیه وارد می شود. این وابستگی در سال های آینده افزایش خواهد یافت. آلمان در حال همکاری با روسیه برای تکمیل دومین خط لوله گاز زیر بالتیک با رضایت دولت بایدن است. بیشتر بی میلی آلمان برای حمایت از دموکراسی اوکراین در برابر تجاوز روسیه را می توان به انتخاب مرکل در سال 2011 ردیابی کرد.

در دهه پس از فوکوشیما، آلمان انتشار گازهای گلخانه ای خود را کاهش داده است. بر اساس اطلاعات رسمی آلمان، این کشور در سال 2011 حدود 917 میلیون تن معادل دی اکسید کربن منتشر کرده است. این رکورد بهتر از ایالات متحده است، اما در مقایسه با بریتانیای مجهز به سلاح هسته‌ای بریتانیا که انتشار گازهای گلخانه‌ای را در مدت مشابه بیش از 21 درصد کاهش داد، کم رنگ است، رقمی که نشان می‌دهد اگر مرکل مسیر متفاوتی را انتخاب کند، آلمان به چه چیزی می‌توانست دست یابد.

این درسی است که آمریکایی ها نیز باید به آن توجه کنند. ایالت کالیفرنیا که زمانی رهبر هسته ای بود، سه نیروگاه از چهار نیروگاه هسته ای خود را از رده خارج کرده است و قصد دارد آخرین نیروگاه خود را در اواسط دهه گذشته تعطیل کند. این نیروگاه ها قربانی همان ناآرامی های پس از فوکوشیما شدند که به دوران هسته ای آلمان پایان داد. بسته شدن آنها عواقب به همان اندازه وخیم برای آینده پسا کربن کالیفرنیا دارد. Diablo Canyon به تنهایی، که هنوز هم کار می کند، حدود 9 درصد برق کالیفرنیا را تولید می کند. اگر Diablo Canyon در سال 2024 یا 2025 آفلاین شود، پر کردن این شکاف تقریباً به سوزاندن گاز بیشتری نیاز دارد. گاز در حال حاضر 37 درصد از برق کالیفرنیا را تامین می کند. انرژی خورشیدی و باد با هم تنها حدود 24 درصد را تامین می کنند. در کوتاه مدت، هسته ای کمتر به معنای گاز بیشتر است.

همه انتخاب های انرژی منجر به سازش می شود. باد با پرندگان مهاجر تداخل می کند و مناظر باز را غارت می کند. پنل های خورشیدی با کار اجباری تولید می شوند. تولید پانل ها و دفع آنها می تواند مواد خطرناک را وارد محیط کند. انرژی هسته ای هزینه ها و خطراتی نیز دارد: خطرات تشعشعات در حال حاضر. دفع سوخت مصرف شده، که باید در قرون آینده محافظت شود. اما هیچ فناوری دیگری نمی تواند به این سرعت و انبوه جایگزین تولید برق منتشر کننده کربن شود. هیچ دولتی که واقعاً تغییرات آب و هوایی را به عنوان اولویت اصلی خود در انرژی تلقی می کند، نیروگاه های هسته ای را قبل از پایان عمر مفید آنها تعطیل نمی کند.

جهان در حال گرم شدن است زیرا برای نظام های سیاسی دشوار است که امروز در برابر مشکلات فردا عمل کنند. ایجاد تعادل بین ترس های فعلی در برابر خطرات آینده دشوار است. هسته ای ترسناک به نظر می رسد. تغییر آب و هوا خیلی دور به نظر می رسد. و بنابراین در آلمان و کالیفرنیا، سیاستمداران در اینجا و اکنون با انتخاباتی که ده ها سال بعد پرداخت خواهد شد، از خود دفاع می کنند.

در نگاه آمریکایی ها، شهرت مرکل از مقایسه با دونالد ترامپ سود می برد که او را به عنوان یک رهبر دموکراتیک که بیش از همه دوست ندارد، معرفی کرد. روزنامه نگاران آمریکایی حتی او را به عنوان رهبر واقعی جهان آزاد تبلیغ کردند تا رئیس جمهور آمریکا را که از این سمت کناره گیری کرده بود، شکست دهند. چیزی برای قضاوت در سبک رهبری محدود او وجود دارد. اما تاریخ می‌تواند قضاوت کند که مرکل در یکی از مهم‌ترین مسائل صدراعظم خود نه تنها از پشت پیش می‌رود، بلکه در مسیر اشتباهی نیز قرار دارد. و متأسفانه برای جهان، به نظر می رسد آمریکایی ها مصمم هستند که راه مرکل را دنبال کنند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر