بخور، بخواب، ورزش کن، هنر بساز

[ad_1]

یک صورت خندان

«چگونه یک زندگی بسازیمیک ستون هفتگی توسط آرتور بروکس است که به سؤالات معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به مجموعه پادکست او در مورد همه چیز شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


منf کسی پرسید چه هنرها را دوست داشته باشید، احتمالاً می گویید که دوست دارید – حداقل در تئوری. به گفته گروه حمایت از آمریکایی ها برای هنر، بیش از دو سوم بزرگسالان ایالات متحده می گویند که هنرها “من را فراتر از تجربیات روزمره بالا می برند.” با این حال، تنها 30 درصد از هر نوع کنسرتی در سال 2017 شرکت کردند. 23 درصد به موزه هنر رفتند. 6 درصد در یک رویداد ادبی شرکت کردند. کمتر از نیمی از هر نوع هنری به طور فعال خلق کردند.

شماره 1 دلیل برای این عدم تطابق بین ارزش‌ها و رفتارها، طبق گفته بنیاد ملی هنرها، این است که ما برای هنر وقت نداریم – ما زیر بار مسئولیت‌های روزانه‌مان سنگینی می‌کنیم. شاید هنگام کار یا انجام کارهای خانگی کمی موسیقی پس‌زمینه پخش کنید، اما حتی قبل از همه‌گیری، به ندرت اجرای زنده می‌دیدید، چه رسد به اینکه از یک گالری دیدن کنید یا یک نمایش را تماشا کنید. و شعر خواندن؟ شاید نه از دوران دبیرستان.

خیلی اوقات، ما اجازه می‌دهیم واقعیت غم‌انگیز زندگی مانع هنرها شود، که در مقایسه می‌تواند بی‌اهمیت به نظر برسد. اما این اشتباه است. هنرها مخالف انحراف از واقعیت هستند. آنها ممکن است واقع بینانه ترین نگاهی باشند که ما تاکنون به ماهیت و معنای زندگی می پردازیم. و اگر برای مصرف و تولید هنر وقت بگذارید – همان طور که برای کار، ورزش و تعهدات خانوادگی وقت می گذارید – زندگی خود را کاملتر و شادتر می کنید.

«تیاو جهان است بیش از حد با ما؛ ویلیام وردزورث در شعری در سال 1807 نوشت: دیر و زود، / با گرفتن و خرج کردن، قدرتمان را تلف می کنیم. ما چیز کمی در طبیعت می بینیم که متعلق به ماست. / ما قلبمان را بخشیدیم، نعمتی تلخ!» نکته وردزورث این بود که بسیاری از مردم به حال خود رها می‌شوند و اجازه می‌دهند که زندگی به یک روال بی‌حس‌کننده کار، کسب درآمد و تلاش برای بیشتر تبدیل شود، در جستجوی تحققی که به نظر می‌رسد هرگز به دست نمی‌آید.

در سال 1818، فیلسوف آلمانی آرتور شوپنهاور این مشکل را مطرح کرد. چیزی که امروزه می‌توانیم آن را «چرخ همستر» بنامیم، او با شکوه‌تر لقب «چرخ ایکسیون» را به نام پادشاهی در اسطوره‌های یونانی نامگذاری کرد که سعی کرد همسر زئوس، هرا را اغوا کند و با بستن به چرخ آتشین بزرگ، تنبیه شد. برای ابدیت. از نظر شوپنهاور، این چرخ استعاره ای از نژاد موش دنیوی بود، که توسط صفتی که او می نامید، اداره می شد. اراده، یا “اراده” – انگیزه بی فکر ما برای موفقیت دنیوی. اراده ما را تحت سلطه خود در می آورد و ما را به خود تبدیل می کند انسان اقتصادیو روزها و سالهای ما را محکوم به سختگیری می کند.

از برخی جهات، تسلیم شدن در برابر واقعیت وجود خواهد داشت، پاسخی به این واقعیت که هر یک از ما باید نیازهای اساسی خود را برآورده کنیم. اما شوپنهاور استدلال کرد که اراده در واقع منجر به نوعی توهم می شود که در آن تمرکز ما آنقدر محدود می شود که دیگر واقعیت عینی را درک نمی کنیم. ما در تجارب روزمره خود که کوچک و ذهنی هستند وسواس داریم و بدون فکر بین میل و کسالت در نوسان هستند. در مقابل، هنر ما را مجبور می‌کند که از نگاه کردن به کاه نوشابه زندگی روزمره خود دست برداریم و دنیا را آنطور که واقعاً هست ببینیم. در تجربه هنر، ما به جای تثبیت بر نکات ریز و درشت تسخیرکننده، اندیشه های جهانی را در نظر می گیریم و جذب می کنیم. من من من.

درگیر شدن با هنر پس از نگرانی در مورد جزییات روال خود، مانند نگاه کردن به افق است که پس از مدت طولانی به یک شی خاص خیره شده اید: درک شما از دنیای بیرون گسترش می یابد. این تمرکز مجدد چیزی را که اندرو هوبرمن، عصب‌شناس دانشگاه استنفورد، دید پانورامیک می‌نامد، قادر می‌سازد، و با اجازه دادن به ما برای دیدن بیشتر، دیدگاه ما از واقعیت واقعی را گسترش می‌دهد. هوبرمن علاوه بر افزایش آگاهی از جهان گسترده تر، نشان می دهد که دید باریک پاسخ ترس ما را افزایش می دهد، اما گسترش دیدگاه ما استرس را کاهش می دهد.

هنر روزنه ذهنی ما را باز می کند و از خستگی باریک اراده رهایی می بخشد. «اثر هنری واقعی ما را هدایت می کند… [to] شوپنهاور در سال 1851 نوشت: آنچه دائماً و بارها و بارها در جلوه های بیشماری وجود دارد.

به زمانی فکر کنید که یک قطعه موسیقی را شنیدید و خواستید گریه کنید. یا بال زدن قلب خود را به یاد بیاورید که به یک مجسمه ظریف و غیرعادی واقعی خیره شده بودید. یا شاید سرگیجه شما وقتی از یک خیابان فرعی باریک در شهری ناآشنا بیرون آمدید و خود را در میدان زیبای شهر دیدید. برای من، این میدان سان مارکو در ونیز بود، با معماری رنسانسی که به طرز عالی حفظ شده بود. شانس این است که شما احساس نمی کردید که هدف زیبایی یک ماده مخدر است و باعث مرگ شما می شود. در عوض، احتمالاً بیداری احشایی را تسریع می‌کند، دقیقاً مانند شوک ناشی از یک ریه اکسیژن خالص پس از تنفس هوای دودآلود.

هنر فراتر از احساسات خوب است. می تواند طیف کاملی از تجربه و احساسات را در ما تحریک کند. یک پسر مالیخولیایی ممکن است الهام بخش غم و اندوه باشد، که می تواند تجربه عجیب و غریبی باشد. حتی تجربه ترس نیز می تواند هنر را والاتر جلوه دهد. هیچ یک از اینها برای شوپنهاور کوچکترین متناقض نیست: حقیقت می تواند غم انگیز یا ترسناک باشد، اما همیشه منبع رضایت شدید است.

منشما در میان هستید 73 درصد آمریکایی‌هایی که احساس می‌کنند هنر لذتی خالص برای تجربه و مشارکت است، ممکن است آن را همان‌گونه ببینند که غذا خوردن در بیرون یا چتربازی را می‌بینید: به عنوان یک کالای لوکس در بودجه‌های محدود زمانی و مالی شما. به این ترتیب، احتمالاً مانند هر سرگرمی جزئی درمان می شود.

این خطا رو نکن با هنر کمتر مانند یک لذت انحرافی و بیشتر شبیه ورزش یا خواب یا روابط عاشقانه رفتار کنید: یک ضرورت برای یک زندگی سرشار از رضایت عمیق. من نمی گویم که باید کار خود را رها کنید و شاعر شوید. اما برای پیاده شدن از چرخ ایکسیون باید هر روز تلاش کنید.

با برنامه نویسی هنر در برنامه خود شروع کنید، اگر می توانید از 15 دقیقه قبل یا بعد از ناهار شروع کنید. فهرستی از موسیقی، شعر، ادبیات و هنرهای تجسمی که می‌خواهید از آن لذت ببرید و در مورد آنها بیشتر بدانید تهیه کنید. روز به روز راه خود را در لیست خود قرار دهید. شما از این که چقدر می توانید تنها در یک پنجره کوتاه پوشش دهید شگفت زده خواهید شد و حتی از تأثیر دگرگون کننده ای که بر قدردانی شما از زندگی خواهد گذاشت، حتی در زمینه های غیرمرتبط با هنر، شگفت زده خواهید شد.

بعد، خودتان به هنر بپردازید. در کلاس سفال یا آبرنگ شرکت کنید یا کمی شعر بنویسید. اگرچه هیچ مطالعه تجربی برای اندازه‌گیری میزان آگاهی وجودی که فرد از ساختن هنر به دست می‌آورد وجود ندارد، و مطالعات اندکی مزایای روانی عمیقی را نشان می‌دهند.

سعی کنید زیاد روی عملکرد خود تمرکز نکنید. نکته این نیست که همه باید هنرمند بزرگی باشند. این است که همه ما می‌توانیم از باز کردن آگاهی خود به روی آگاهی بلوری که در قلمرو خلاقیت وجود دارد، سود ببریم.

تیهر چیزی در مورد مزایای اخلاقی و عاطفی هنر احتمالاً به قدمت متون مقدس باستانی بشر است. به عنوان مثال، مشقت بار اراده به طور خلاصه در کتاب پیدایش بیان شده است. این توبه آدم برای خوردن میوه ممنوعه است: «خاک بر تو ملعون است. با مشقت دردناک در تمام روزهای زندگی خود از آن غذا خواهید خورد.»

اما خداوند هیچ جا به آدم نمی گوید که او نمی تواند از این مشقت گشایی بیابد. مسیحیان معتقدند که مردم به شکل خدا ساخته شده اند. خداوند آفریدگار دنیایی است «خوشایند برای چشم و خوب برای غذا». برای مؤمنی که فکر می کند هنر یادآور سعادت از دست رفته در سقوط بشریت است، هیچ کشش کتاب مقدسی نیست.

افزودن هنر بیشتر به زندگی شما ممکن است شما را به باغ عدن منتقل نکند، اما مطمئناً این ایده ارزش امتحان کردن را دارد. شما چیزی برای از دست دادن ندارید جز چند چرخش روی چرخ Ixion.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort