بحران کولیویل: همه ما گروگان یهودی ستیزی هستیم

[ad_1]

اکثر مردم نمی دانند که یهودیان تنها 2 درصد از جمعیت ایالات متحده و 0.2 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. این بدان معنی است که یافتن آنها به تلاش زیادی نیاز دارد. اما هر ساله در کشورهای غربی، از جمله آمریکا، یهودیان هدف شماره یک جنایات ناشی از نفرت ضد مذهبی هستند. یهودستیزها چیزهای زیادی هستند، اما تنبل نیستند. آنها توسط یکی از ماندگارترین و مرگبارترین تئوری های توطئه در تاریخ بشر متحرک شده اند.

شنبه گذشته در تگزاس، دیگری نشان خود را پیدا کرد. بر اساس آخرین اخبار، ملک فیصل اکرم برای تکمیل ماموریت خود از اقیانوس عبور کرد و در اواخر دسامبر از انگلستان به آمریکا پرواز کرد. در 15 ژانویه، او جماعت کولیویل بث اسرائیل را برای بیش از 11 ساعت گروگان گرفت. وقتی همه چیز تمام شد، اکرم مرده بود و اسیرانش نبودند. گروگان ها پس از اینکه خاخام آنها از آموزش های امنیتی که از لیگ ضد افترا و سایر سازمان های غیردولتی دریافت کرد، حواس پرتی ایجاد کرد، فرار کردند. چیز دیگری که اکثر مردم متوجه نمی شوند این است که بسیاری از خاخام ها به آموزش های امنیتی نیاز دارند و می بینند.

صحبت از یهودیان به عنوان نماد همیشه ناخوشایند است، و این به ویژه در زمانی که سوراخ های گلوله هنوز در محراب تازه است، صادق است. اما واقعیت غم انگیز این است که به همین دلیل بود که نمایندگان کنگره تگزاس در وهله اول مورد حمله قرار گرفتند: زیرا یهودیان نقش نمادین شومی را در تصورات بسیاری ایفا می کنند که هیچ شباهتی به وجود آنها وجود ندارد.

پس از اینکه اکرم اسلحه خود را به سمت گله کشید، از خاخامی در کنیسه مرکزی نیویورک خواست که به گفته او اجازه آزادی عافیه سیدیکی، یک زن پاکستانی را بدهد که در حال گذراندن محکومیت خود به اتهام اقدام به قتل در تأسیسات فورت ورث در نزدیکی بث اسرائیل است. . .

بدیهی است که سیستم زندان به این شکل کار نمی کند. خاخام چارلی سیترون واکر، خاخام بث اسرائیل، گفت: “این کسی بود که به معنای واقعی کلمه فکر می کرد یهودیان کنترل جهان را در دست دارند.” مهاجم. او فکر می‌کرد که می‌تواند به کنیسه برود و با خاخام ارشد آمریکا تماس تلفنی بگیرد و آنچه را که نیاز دارد دریافت کند.»

من اتفاقی آنجلا بوچدال، خاخام آن کنیسه در نیویورک را می شناسم، و فکر می کنم او خاخام عالی آمریکا خواهد بود. اما چنین موقعیتی وجود ندارد. یهودیان یک گروه بداخلاق بدنام هستند که به ندرت می توانند در مورد چیزی به توافق برسند، چه رسد به رهبری مذهبی. ما روزهایمان را در اتاق‌های پر از دود جمع و جور نمی‌کنیم و به تسلط بر جهان فکر می‌کنیم، در حالی که جرد کوشنر با نوام چامسکی نقش ترسناکی را بازی می‌کند و جورج سوروس آخرین وصله را پنهان می‌کند.

این ایده که چنین اقلیت ناچیز و غیرقابل مدیریتی مخفیانه جهان را کنترل می کند، خنده دار است، شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد مسئول هنوز تئوری توطئه ضد یهود را جدی نمی گیرند یا حتی نمی دانند چگونه کار می کند. پس از بحران تگزاس، اف‌بی‌آی بیانیه‌ای رسمی صادر کرد و گفت که مهاجم “به ویژه بر یک موضوع متمرکز بوده و به طور خاص به جامعه یهودی مربوط نمی‌شود.” البته تیرانداز هزاران مایل را طی نکرد تا برخی مورمون ها را به وحشت بیندازد. او به دلیل نارضایتی های خود به دنبال کنیسه ای رفت و آن را به گروگان گرفت و معتقد بود که یهودیان می توانند به تنهایی آنها را حل کنند. این هدف یهودیان است و در این مورد صحبت می شود.

اف‌بی‌آی بعداً اشتباه خود را تصحیح کرد، اما این اپیزود نشان‌دهنده جهل عمومی در مورد یهودستیزی، حتی در میان افراد خیرخواه بود. برخلاف بسیاری از متعصبان دیگر، یهودستیزی فقط یک تعصب اجتماعی نیست. این یک تئوری توطئه در مورد نحوه عملکرد جهان است. این دیدگاه پیچیده همان چیزی است که تیرانداز تگزاس، یک مسلمان، را با تیرانداز در کنیسه درخت زندگی در پیتسبورگ در سال 2018 متحد کرد، مرد سفیدپوستی که تلاش می کرد جریان مسلمانان به آمریکا را متوقف کند. این جهان بینی مشترک لوئیس فراهان، واعظ سیاه نفرت، و دیوید دوک، جادوگر بزرگ سابق KKK است. و این یک جهت گیری سیاسی است که توسط رهبر خودخوانده محافظه کار مسیحی مجارستان، ویکتور اوربان، و علی خامنه ای، رهبر عالی حکومت دینی اسلامی ایرانی بیان شده است.

فانتزی هولناک سلطه یهودیان به طرز باورنکردنی انعطاف پذیر است که آن را فوق العاده جذاب می کند. اگر یهودیان مسئول هر مشکلی باشند، آنگاه افرادی با ایده آل های کاملا متضاد می توانند آن را بپذیرند. و به لطف قرن ها مطالبی که یهودیان را در سرتاسر جهان به سرزنش شرارت های دنیوی می پردازند، نظریه پردازان توطئه که به دنبال قربانی غم و اندوه خود هستند، ناگزیر متوجه می شوند که دست نامرئی ستمگرشان متعلق به یک یهودی نامرئی است.

در عین حال، از آنجا که این بیان تعصب ضد یهودی بسیار متفاوت از سایر اشکال تعصب است، بسیاری از مردم آن را به رسمیت نمی شناسند. مانند تگزاس، مقامات مجری قانون آن را نادیده می گیرند. شرکت های رسانه های اجتماعی آن را نادیده می گیرند. فعالان ضد نژادپرستی – که نژادپرستی را تعصبی از سوی قدرتمندان می دانند – نمی توانند آن را درک کنند زیرا یهودی ستیزی اهداف یهودی خود را ممتاز و قدرتمند می سازد. و چریک‌های سیاسی که بیشتر نگران این هستند که مشکل را بر سر مخالفان خود قرار دهند، به جای مخالفت با ایده‌هایی که آنها را زنده می‌کند، وقت خود را صرف تحلیل هویت افراد یهودستیز می‌کنند.

به طور خلاصه، اگرچه بسیاری از مردم امروز می گویند که مخالف یهودی ستیزی هستند، اما ماهیت آنچه را که با آن مخالف هستند درک نمی کنند. و این بخشی از دلیل وجود یهودستیزی است.

این وضعیت جاهلانه برای یهودیان مرگبار بود و همین امر برای جامعه ما کافی است تا آن را جدی بگیرد. اما این نیز پیامدهای فاجعه باری برای غیر یهودیان دارد. این به این دلیل است که افرادی که تئوری های توطئه را برای توضیح مشکلات خود اتخاذ می کنند، توانایی حل منطقی آنها را از دست می دهند. همانطور که والتر راسل مید از کالج بارد گفت:

افرادی که فکر می‌کنند «یهودیان» بانک‌ها را اداره می‌کنند، توانایی درک خود را از دست می‌دهند، حتی کمتر سیستم‌های مالی را اداره می‌کنند. افرادی که معتقدند “یهودیان” از طریق ساختارهای پنهان بر تجارت تسلط دارند، نمی توانند یک اقتصاد مدرن موفق درازمدت را بسازند یا حفظ کنند. افرادی که معتقدند «یهودیان» بر سیاست تسلط دارند، توانایی خود را در تفسیر رویدادهای سیاسی، تشخیص آسیب های اجتماعی و سازماندهی مؤثر برای تغییرات مثبت از دست می دهند.

به عنوان مثال، فقط به آنچه در تگزاس رخ داد نگاه کنید. یک مرد مسلح ضد یهود یک کنیسه را به گروگان گرفته است به این امید واهی که اهل محله می توانند به نحوی یک زندانی فدرال را آزاد کنند. خود این زندانی به دلیل تلاش برای اخراج وکلای یهودی خود در جریان محاکمه و درخواست اخراج یهودیان از هیئت منصفه و اعلام اینکه حکمش «از اسرائیل است نه آمریکا» به ۸۶ سال زندان محکوم شد. افراد متنفر یکی یکی با توهمات خودشان نابود شدند. و چنین هذیان‌های ناتوان‌کننده‌ای می‌توانند در بیرون منعکس شوند.

اریک وارد، فعال حقوق مدنی، یک بار به من گفت: «یهودستیزی تأثیر واقعی فراتر از جنایات ناشی از نفرت دارد. “این درک ما را از نحوه عملکرد دنیای واقعی تحریف می کند. ما را منزوی می کند. این ما را از جوامع، همسایگان و مشارکت ما در حکومت بیگانه می کند. می کشد، اما جامعه ما را نیز می کشد.»

نه مید و نه وارد یهودی نیستند. اولی یک مورخ مشهور سفیدپوست و پسر یک کشیش جنوبی است. دومی یک فعال سیاهپوست است که با ناسیونالیسم سفیدپوستان مبارزه می کند. و با این حال، اگرچه آنها از جاهای مختلف آمده اند، اما هر دو بخش عمده ای از کار خود را صرف مبارزه با تعصبات ضد یهودی کرده اند، و به همین دلیل: این خود دموکراسی را تهدید می کند.

وارد گفت: «یهود ستیزی فقط تعصب جامعه یهودی نیست. او در واقع از تعصب نسبت به جامعه یهودی برای ساختارشکنی شیوه‌های دموکراتیک استفاده می‌کند و این کار را با فرمول‌بندی دموکراسی به‌عنوان یک توطئه انجام می‌دهد و نه به‌عنوان ابزاری برای توانمندسازی یا ابزاری کاربردی برای حکومت. به عبارت دیگر، هر چه مردم بیشتر درگیر یهودستیزی و درک آن از جهان باشند، ایمانشان به دموکراسی بیشتر از دست می‌رود.

موارد تاریخی متعددی گواه بر تضعیف یهودی ستیزی طرفداران خود در مقیاس وسیع است، از شکست نازی ها، که دستاوردهای علمی را صرفاً به دلیل کشف آنها توسط یهودیان نادیده گرفتند، تا کشورهای اروپایی که برای قرن ها لنگان لنگان، جمعیت یهودی خود را اخراج کردند.

مید نوشت: «ظهور یهودستیزی نشانه شکست گسترده اجتماعی و فرهنگی است. «این یک شاخص اصلی از دست دادن ایمان به ارزش‌های لیبرال و کاهش ظرفیت درک و پیشرفت در دنیای امروز است.

از این منظر، حمله به کنیسه فقط آماری درباره جنایات ناشی از نفرت نیست. این هم یک هشدار است. نگرش یک دیوانه در تگزاس ممکن است امروز برای ما غریبه به نظر برسد. اما اگر راهی برای مقابله با جریان‌های توطئه‌ای که جامعه ما را تهدید می‌کنند پیدا نکنیم، ممکن است خود را گروگان همان ایده‌هایی ببینیم که الهام‌بخش آن هستند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyatturkuaz korsan taksi