بحران بی سابقه آب در غرب در حال بدتر شدن است

[ad_1]

گاردن سیتی، کانزاس – یک قرن پس از جام گرد و غبار، یک فاجعه زیست محیطی دیگر به High Plains در غرب کانزاس می رسد. نشانه‌ها ظریف اما واضح هستند: بستر رودخانه‌های خشک، زمین‌های شنی، صدای موتورهای آبیاری که برای پمپاژ از سفره‌های زیرزمینی رو به کاهش هستند.

کانی اوون، مدیر خدمات آب کانزاس، خطاب به گروهی از قانونگذاران ایالتی، لابی‌گران، مدیران آب‌های زیرزمینی و کارشناسانی که تابستان گذشته در اینجا گرد هم آمدند تا درباره آینده آب‌های زیرزمینی در منطقه گفتگو کنند، گفت: «ما با یک انتخاب اساسی روبرو هستیم. کاهش شدید به دلیل استفاده بیش از حد از کشاورزی صنعتی. “آنچه در تعادل است حتی بیشتر از از دست دادن معیشت، جوامع یا اقتصاد کل منطقه است – این ماهیت چیزی است که ما به عنوان انسان می خواهیم باشیم.”

مذاکرات مشابهی در غرب آمریکا در حال انجام است، زیرا بحران بی سابقه آب در کانون توجه قرار گرفته است. بر کسی پوشیده نیست که یکی از بدترین خشکسالی های 1000 سال اخیر تشدید امواج گرما و آتش سوزی های بزرگ است. کاهش تاریخی سطح آب‌های سطحی با جهش تاریخی تقاضا همزمان است زیرا منطقه گرم‌تر، خشک‌تر و پرجمعیت‌تر می‌شود. یا اینکه درگیری ها بر سر اینکه چه کسی می تواند از چه مقدار از آنچه باقی مانده استفاده کند، تشدید می شود. کمبود شدید تقاضا برای آب زیرزمینی را افزایش می دهد. اما سفره های اصلی غرب نیز دچار مشکل هستند.

سفره های زیرزمینی منابع ضروری برای بقای انسان هستند. آب های زیرزمینی تنها منبع آب آشامیدنی یک سوم جمعیت جهان است و تقریبا نیمی از کشاورزی آبی جهان را تامین می کند. با این حال، پمپاژ آب زیرزمینی بسیار بیشتر از آن چیزی است که بتوان به طور طبیعی دوباره آن را دوباره پر کرد. بیشتر سفره های زیرزمینی در مناطق خشک در حال از بین رفتن هستند. اینها شامل دو سیستم اصلی آب زیرزمینی در غرب ایالات متحده است: آبخوان دره مرکزی کالیفرنیا و آبخوان Ogalala، که زیربنای قلب آمریکا از داکوتای جنوبی تا تگزاس است. اگر این سفره ها را از دست بدهیم، نزدیک به 20 درصد از برداشت غلات جهان، بیش از 40 درصد از تولید گوشت گاو کشورمان و حدود 40 درصد از سبزیجات، آجیل و میوه های مصرفی در ایالات متحده را از دست خواهیم داد.

سفره های زیرزمینی دریاچه ها یا اقیانوس ها نیستند، بلکه موزاییک های پیچیده ای از رسوبات، سیالات و حرکت هستند. همه طوری رفتار می کنند که انگار شخصیت منحصر به فردی دارند. سفره های کم عمق تمایل به ناپایداری دارند و به سرعت به فعالیت های سطحی مانند ساخت و ساز، کشاورزی و آلودگی واکنش نشان می دهند. سفره های آب های عمیق معمولا قدیمی تر و مستقل هستند. آهسته شارژ می شوند یا اصلا شارژ نمی شوند. سفره های زیرزمینی به یکباره نمی میرند. ناهموار، حتی زمانی که پر هستند، آنها نیز تمام می شوند.

برخی از عواقب از دست دادن آبخوان در حال حاضر در غرب کانزاس، جایی که من بزرگ شده‌ام و خانواده‌ام برای نسل‌ها مزرعه پرورش داده‌اند، قابل مشاهده است. هشت دهه پمپاژ شدید منجر به کاهش شدید توده آب شده است. تقریبا تمام چشمه ها و نهرها خشک شده اند. بیشتر چاه ها کوچک شده اند و بسیاری از آنها کاملا خالی هستند. اکنون همان جایی که نسل‌هایی از خانواده من را پرورش داده است، یکی از بالاترین سطوح کاهش آبخوان در جهان را دارد.

امروز، همان آبیاری با چاه های عمیق، که به کشاورزان فرصتی دوباره مانند پدربزرگ من بعد از کاسه گرد و غبار در دهه 1930 داد، بقیه آبخوان را خسته کرده است. این امر وجود بسیاری از جوامع در دشت‌ها را تهدید می‌کند که در حال حاضر تحت تأثیر تصاحب زمین‌های کشاورزی توسط شرکت‌ها، کاهش جمعیت، افزایش مرگ و میر ناشی از خودکشی و سوء مصرف مواد، و نابرابری‌های نژادی و اقتصادی قرار گرفته‌اند. سود حاصل از کشاورزی صنعتی از آب های زیرزمینی حاصل می شود. و همچنین پایه های مالیاتی جوامع ما، ارزش زمین و بودجه برای بیمارستان ها، مدارس و خدمات اجتماعی.

بسیاری از مردم دشت دوست دارند سفره های زیرزمینی را نجات دهند و بخشی از این آب های زیرزمینی را با نسل های آینده به اشتراک بگذارند. اما توقف تخلیه آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. تعیین علل عمیق‌تر از دست دادن آبخوان دشوار است، و اغلب از توضیح در اسطوره‌ها و شعارهای لشکرهای چریکی امروز اجتناب می‌شود. یعنی استهلاک بسیاری از مشکلات آمریکا را در یک درام فشرده می کند.

یکی از افسانه ها در مورد کاهش آبخوان این است که کشاورزان محافظه کار روستایی تنها مقصر این ضرر خود ویرانگر هستند. این درست نیست. در عوض، انتخاب کشاورزان برای ادامه پمپاژ آب‌های زیرزمینی نشان‌دهنده سیستم گسترده‌تری از تامین مالی، سود و مصرف منابع است.

بسیاری از کشاورزان مستقل از دشت در حال خراش دادن، شکستن یا از دست دادن پول برای کشت محصولات آبی هستند. بسته به نوسانات سالانه بازار، سود حاصل از ذرت، یونجه و گندم ممکن است هزینه های تولید را پوشش ندهد. این خسارات توسط یارانه‌های کشاورزی فدرال، برنامه‌های بیمه محصولات کشاورزی و وام‌های بانکی پوشش داده می‌شود، کمک‌هایی که کشاورزان را مجبور می‌کند تا اقدامات بیهوده را مضاعف کنند. برای جبران خسارات، برخی از کشاورزان هکتارهای بیشتری کشت می کنند. این همیشه درآمد آنها را بهبود نمی بخشد، اما کشاورزان را در چرخه غیرمنطقی بدهی و ضایعات به دام می اندازد، بازارهای کالا را بیش از حد اشباع می کند و سفره های زیرزمینی را تخلیه می کند.

سود شرکت عامل اصلی کاهش است. صنایع بزرگ، شرکت های ساختگی آنها و سرمایه گذاران دور، بسیاری از مزارع خانوادگی را در سه دهه گذشته جابجا کرده اند. مالکان غایب حدود 60 درصد از زمین های اطراف مزرعه خانواده من را کنترل می کنند. برخی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های گوشت، کارخانه‌های بزرگ لبنیات و کارخانه‌های اتانول نقل مکان کرده‌اند. آنها برای آب های زیرزمینی که استفاده می کنند به غیر از هزینه پمپاژ آن چیزی پرداخت نمی کنند. سود آنها به سهامداران و مدیران دور منتقل می شود. هنگامی که یک منطقه خشک می شود، چنین شرکت هایی به سادگی به منطقه دیگر منتقل می شوند، در حالی که مردم محلی با صورت حساب های رو به رشد روبرو می شوند.

مدیریت آب های زیرزمینی نیز می تواند توسط نفوذ شرکت ها و قوانین محرومیت آلوده شود. ایالت کانزاس “مناطق مدیریت آب های زیرزمینی” را ایجاد کرده است تا به جوامعی در مناطقی که از آب سنگین استفاده می کنند اجازه دهد تا برای آینده خود تصمیم بگیرند. در کل ایده خوبی بود. این در عمل به نتیجه معکوس منجر شد. امروزه تنها کسانی که حداقل 40 هکتار زمین یا حق آب قابل توجهی دارند می توانند به سیاست آبخوان رای دهند، به این معنی که افرادی که مجاز به تصمیم گیری در مورد سرنوشت آبخوان Ogallala هستند، همان تولیدکنندگان و شرکت ها هستند. – مزایای مدتی از تخلیه آن. با این حال، اکثر کانسان های روستایی از فرآیندهایی که آینده بلندمدت خانواده ها و جوامع آنها را تعیین می کند کنار گذاشته شده اند. این بار بیشتر بر دوش کسانی است که از قبل برای گذراندن زندگی خود در تلاش هستند.

این دینامیک با هم یکی از بزرگترین تقلبات آب های زیرزمینی زمان ما را تشکیل می دهد. مردم و اراضی روستایی مورد استثمار قرار گرفتند و سپس مقصر شرایط حاشیه نشینی خودشان بودند. شرکت ها پاداش را درو می کنند و بی اعتمادی و تفرقه را برای این کار گسترش می دهند. شکست های سیاست، دموکراسی و ادراک در حال تبدیل شدن به یک فاجعه زیست محیطی است. درام های مشابه با از دست دادن آب های زیرزمینی در سراسر جهان در حال گسترش است. بیشتر سفره های زیرزمینی در منطقه خشک سیاره در حال کاهش هستند. با گرم شدن زمین و تشدید خشکسالی، این فشار فقط افزایش خواهد یافت.

وقتی آب‌های زیرزمینی تمام می‌شود، افسانه‌های رشد و سود تبدیل به گرد و غبار می‌شوند. خشک شدن سفره های زیرزمینی می تواند منجر به گرسنگی، مهاجرت و خشونت شود. یا ممکن است ما را ترغیب کنند که در رابطه خود با یکدیگر و منابع طبیعی ضروری که مشترک هستیم تجدید نظر کنیم. سفره های زیرزمینی متعلق به همه و به ویژه نسل های آینده است.

انتظار می رود کمیته آب مجلس کانزاس پیشنهاد خود را برای بررسی سیاست آب های زیرزمینی به زودی منتشر کند. این یک فرصت منحصر به فرد برای یافتن راه بهتری است. اگر این اقدام شکست بخورد، فشار بر مقامات دولتی برای اعمال محدودیت‌ها افزایش می‌یابد. اما چالش‌ها باقی می‌مانند، از جمله ترجیح منافع قدرتمند تجارت کشاورزی برای ادامه پمپاژ بقیه آب.

دلایل امیدواری را می توان در کانزاس نیز یافت. شهروندان برای حضور در مناطق حفاظت شده بسیج شده اند. گروه های محیط زیست برای حفاظت از تالاب هایی که با آبیاری زهکشی شده اند، شکایت کرده اند. در سال 2016، کشاورزان در شمال غربی کانزاس با منطقه حاکم خود کار کردند و به طور داوطلبانه با کاهش محصول موافقت کردند. مطالعه ای که در سال بعد منتشر شد نشان داد که آنها توانستند با پمپاژ آب کمتر پول بیشتری به دست آورند. این خبر می تواند مقاومت در برابر تغییر را کاهش دهد. کشاورزان بیشتری با درک نیاز به تاخیر در از دست دادن سفره های زیرزمینی صحبت می کنند و از مقامات دولتی می خواهند که مرزهای شفاف و عادلانه را اعمال کنند.

از دست دادن آب های زیرزمینی آزمونی برای نسل ها از توانایی ما برای متحد شدن حول مشکلات رایج است. راه‌حل واضح است: ما نمی‌توانیم به استخراج آب از سفره‌های زیرزمینی بیشتر از آنچه که بتوانیم به طور طبیعی جایگزین کنیم ادامه دهیم. استفاده از آبخوان باید پایدار باشد.

دستیابی به این هدف مستلزم سیاست گذاری بهتر، اقدام عمومی، مسئولیت شخصی و رهبری سیاسی است. مقامات باید معیارهایی را برای کاهش استفاده از آب های زیرزمینی تعیین کنند و در صورت عدم رعایت آنها، آمادگی اعمال محدودیت های اجباری را داشته باشند. معیارها باید با شرایط محلی تطبیق داده شوند و بین مناطق هماهنگ شوند. در عین حال ارزش اقتصادی و اجتماعی درازمدت آب های زیرزمینی باید به درستی محاسبه شود. همه – از جمله کشاورزان کوچک، شهرهای در حال رشد و مشاغل غول پیکر کشاورزی – باید از استانداردهای یکسانی برای پایداری پیروی کنند و برای آنچه استفاده می کنند، هزینه بپردازند. سود به تنهایی نمی تواند ریشه کنی را توجیه کند. ما به راهنمایی نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که آب های زیرزمینی مدیریت شده پایدار به روش های شفاف، کارآمد و عادلانه توزیع می شود. یارانه های کشاورزی فدرال، بیمه محصولات کشاورزی و برنامه های حفاظتی باید با کشاورزی پایدار به عنوان هدف احیا شوند. چنین برنامه هایی باید به کشاورزان اجازه دهد تا ضمن اتصال دو سر، آب زیرزمینی را ذخیره کنند. برنامه های اضافی باید به حمایت از مردم و جوامع روستایی در انتقال آنها به روابط پایدار با سفره های زیرزمینی کمک کند.

این اقدامات می تواند به جلوگیری از یک فاجعه زیست محیطی در غرب آمریکا کمک کند. و آنها می توانند به ما کمک کنند تا از سفره های زیرزمینی به خاطر آنچه هستند قدردانی کنیم: گنجینه های ارزشمند ملی که شایسته حفاظت، مدیریت و مراقبت ما هستند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort