بایگانی‌های کاربرد مواد شیمیایی نداشیمی خرید و فروش محیط کشت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی فروش کیت

به علت این که میزان اسید در مواد های شیمیایی زیاد می باشد سبب می شود که گوارش بدن افراد دچار خلل شود. بهترین ماده ای که می قدرت به جهت نگه داری بالا خیس محصولات به کار گیری نمودن نیترات و نیتریت است. متاسفانه یک بدی که نیترات و نیتریت داراست این می باشد که برای محصولات دامی مانند گوشت و مرغ استفاده می شود که مدت نگه داری آنها بالا خیس برود البته از طرفی دیگر استفاده بیش از حد این ماده سبب ساز به وجود داخل شدن سرطان در بدن انسان می شود. این مواد با اهداف ماکرومولکولی بر هم کنش کرده و یک جواب بیولوژیکی ساخت می کنند.
مواد شیمیایی اهمیت گرید صنعتی نسبت به مواد شیمیایی با گرید معرف خلوص کمتری دارا هستند و استانداردهای مشخصی برای کیفیت و سطوح ناخالصی ندارند یا این که برای محصولاتی که خلوص آن ها کمتر از 90٪ است، به کار گیری می‌شوند. لوله‌های پلاستیکی سفیدی که به جهت حمل آب به پایین زمین و سرتاسر منزل شما به کارگیری می‌شوند، PVC میباشند که ستون اهمیت صنعت ساخت‌وساز است. شواهد تاریخی و باستانی که از دوره های متفاوت تاریخی به دست آمده هست نشان دهنده به کار گیری انسان ها از مواد متعدد در آن دوران می باشند. موادی که به طور طبیعی از دل کوه و معادن استخراج می شدند، موادی که به راحتی در کوره های ذوب به حالت گداخته در می آمدند و موادی که چکش خوار بودند و از آن به جهت تولید ابزار گوناگون استعمال می شد، نمونه هایی از این کاربردها هستند.

  • همچنین استعمال از رنگ های تصنعی به منظور تولید رنگ های جذاب، خطر ابتلا به بیماری هایی همچون سرطان را افزایش می دهد.
  • چنان چه پیش از خرید در ارتباط اهمیت مواد شیمیایی گزینه حیث خود نیاز به مشاوره دارید، مشاوران و کارشناسان مجرب سیگما شیمی می توانند راهنمای مهربانی به جهت شما باشند.
  • تمامی دستمزد مادی و معنوی همین سایت متعلق به Ketabane.Org می باشد.

مواد شیمیایی آیتم استعمال در این فرایند را مواد شیمیایی تصفیه آب می نامند. ولی زمانی مسئله امنیت مواد شیمیایی مطرح می شود ، اروپایی ها فکر می کنند صنعت و مقامات دولتی باید استفاده ایمن از آن ها را در اتحادیه اروپا به نقل از این خبرگذاری تضمین کنند. مواد شیمیایی مزایایی دارا هستند که جامعه مدرن تماماً به آن متعلق است. آن‌ها همینطور از حیث تجارت و اشتغال نقش بسزایی در رفاه اقتصادی و اجتماعی شهروندان بازی می نمایند و برد اقتصادی را تضمین می کنند.

فروش اینترنتی مواد اولیه

پتاسیم نیترات یک اکسید کننده میباشد و در سوخت موشک نیز به کارگیری می‌گردد و در گذشته جزئی از باروت بوده است. ولی این ماده غیر قابل انفجار میباشد اما سبب تسریع سوختن مواد منفجره میشود. پتاسیم نیترات در صنایع متمایز همچون لاستیک سازی، لعاب کاشی، داروسازی، خمیر دندان، کود، حافظ خوراک و غیره گزینه استعمال قرار میگیرد.
عمومی
استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها به جهت تأمین سلامتی مضاعف ضروری است و از عوامل با پیشگیری از بیماری‌ها، به ویژه بیماری‌های مسری می‌باشد. بتادین و ساولون، جزو ضدعفونی کننده های رایجی میباشند که در داروخانه ها نیز یافت میشوند. ولی از مواد شیمیایی نظیر آب اکسیژنه نیز برای ضد عفونی در بیمارستان ها یا این که کاربردهای دیگر به کار گیری می گردد که در ادامه لیستی از آنها آورده شده است. اسید ها به موادی گفته میگردد که در زمان حل شدن در آب، ایجاد یون H+ میکنند. بیشتر اسید ها خورنده هستند و در هنگام فعالیت حیاتی آن‌ها بایستی محتاط بوده و بر اساس راهبرد عمل کرد.اسید ها موادی ترش مزه هستند که خاصیت خورندگی دارا‌هستند و pH آنها در میان 0 تا 7 است. در ادامه اصلی لیست مواد شیمیایی آشنا می شوید و مهم کلیک بر بر روی هریک می توانید به صفحه مورد لحاظ مراجعه کنید و از شرایط خرید کردن مواد شیمیای به کارگیری کنید.
ردیفنام مادهاطلاعات بیشتر1Methaqualoneدارویی هست که برای معالجه بیخوابی مورد استفاده قرار میگیرد.2Amphetamineآمفتامین یک داروی محرک جاری است که سبب ساز بی خوابی، کمتر خستگی، افزایش تمرکز و بی اشتهایی میشود. همین ماده برای داروهای مربوط به اختلال قلیل توجهی و بیش فعالی آیتم به کار گیری قرار میگیرد. این ماده به شدت اعتیاد آور است3Phenylacetoneبرای سنتز آمفتامین استعمال میشود4Methamphetamineمت آمفتامین یا متیل آمفتامین که حساس اسم شیشه نیز شناخته میشود، یک ماده محرک مغز است. همین ماده اهمیت تاثیر مستقیم بر مغز، باعث ساخت شادی و هیجان در شخص میشود. همین ماده منجر بی اشتهایی، بی خوابی و تشنگی شدید میشود.اصلی ترین کاربرد آن برای معالجه ایراد اندک توجهی، بیش فعالی و چاقی است.5Methcathinoneاین ماده نوعی دارو هست که منجر تحریک و تولید شادی در شخص میشود. همین ماده سبب توهمات فراوان کار کشته و خیره کننده میشود.7γ-Hydroxybutyric acidگاما هیدروکسی بوتیریک اسید یا این که GHB یا این که 4-هیدروکسی بوتانوئیک اسید، ماده ای طبیعی است که در سیستم جاری مرکزی، شرابو گوشت گاو وجود دارد.
برای نمونه ترکیب شیمیایی به اسم MSG که اکثرا برای بهسازی مزه به مواد خوراکی افزوده می شود می تواند منجر ساخت سردرد و دیگر عکس العمل های منفی در اشخاص شود. این مواد را اکثر زمان ها “خالص” می نامند تا آن‌ها را از ترکیبات انقطاع کنند. خواص مشابه و نسبت هیدروژن به اکسیژن یکسان دارااست خواه از رودخانه انقطاع شود و یا در آزمایشگاه ساخته شود. همین مواد می توانند مواد معمولی ، ترکیبات شیمیایی یا این که آلیاژها باشند. موادتشکیل دهنده شیمیایی بسته به نگرش متخصص ممکن است در تعریف گنجانده شود یا این که نشود. در اصل نوعی از مواد که حساس ترکیب شیمیایی اثبات و مختصات مشخصی هستند.
با توجه به همین که مواد شیمیایی غذایی بر بر روی تندرست انسان اثر گذاری دارد، داشتن استانداردها و مجوزهای ضروری برای به کارگیری از همین مواد در صنعت غذایی از اصلی بالایی برخوردار است. از بیشترین کاربردهای مواد شیمیایی می توان به استفاده آن در صنعت های دارویی اشاره کرد. مواد شیمیایی آزمایشگاهی که در صنعت های دارویی به کار گیری می شود اهمیت مواد شیمیایی که در صنعت های غیر دارویی و بهداشتی استفاده می شود از نظر ساختار و موادتشکیل دهنده ترکیبی اصلی هم به طور کامل مختلف هستند. یکی از توزیعات عمده برای مواد شیمیایی توزیع همین مواد به صنعتی و آزمایشگاهی است. همین مواد مطابق گونه استعمالی که دارند در ۲ دسته آزمایشگاهی و شیمیایی ساخته می شوند. بیشتر همین دسته مواد که در میهن جمهوری اسلامی ایران موجود می باشد از بیرون مرزوبوم وارد می شوند چون همانگونه که می دانید پیدا نمودن ماده های شیمیایی خالص کاری سخت و پیچیده می باشد.
در صنعت، یک بدن از همان ماده شیمیایی ممکن هست در به عبارتی واکنش استعمال شود. برای تولید انواع لاستیک نیز از مواد شیمیایی کلیدی تیتر قابل انعطاف کننده ها و افزودنی ها، پایدارکننده ها، دوده کربن و … استحکام و استمرار لاستیک ها به علاوه انعطاف پذیری آن ها با به کارگیری موادی مثل استئارات ممکن می باشد. مواد شیمیایی امروزه کاربردهای بخش اعظمی دارا هستند و در صنعت های گوناگون حتی در زندگی روزمره به عمل برده می شوند. این مواد اهمیت پایین شاخه‌های متنوع با کاربرد‌های ویژه ای می‌باشند که می توان به اشکال روان و فوق اعصاب کننده‌ها، زود گیر، دیرگیر کننده‌های بتن، آب بند کننده، ضد یخ، بازدارنده‌های خوردگی میلگرد، کاهنده آب ملات و … چسب‌های سیلیکونی که اکثر زمان ها مهم اسم چسب آکواریوم حساس آن شناخت داریم در رنگ‌های متفاوت و مورد ها مختلف کاربرد دارا هستند که در صنعت ساختمان اکثر زمان ها برای درزبندی شیشه‌ها، درزبندی سرامیک و وان و …
تلاش ما همواره بر معرفی شرکت های دارای و با مسئولیت به کاربرانمان است. گرید آنالیتیکال برای کاربردهای در دست گرفتن کیفی ،تحصیلی و تحقیقاتی مناسب می باشد و درصد خلوص آن مضاعف بالا و نسبتاً بالای 99 % است. حساس استفاده از پرداخت اینترنتی دوچندان پرسرعت و ساده می توانید اورجینال همین نوشته را که اصلی 9 صفحه است به صورت فولدر PDF در اختیار داشته باشید. شما سفارش میدین و ما اگر مکتوب رو داشتیم یا تونستیم پیدا کنیم، وضعیت خرید مکتوب رو براتون آماده می‌کنیم. در صورتیکه مکتوب درخواستی شما در فاکتور ارائه شده ناموجود باشد می توانید اهمیت شماره موسسه .تماس گرفته تا برای تهیه و تنظیم آن اقدام نماییم.
خیر ؛ نیازی به ملازم آوردن نوع نمیباشد زیرا در آموزشگاه معلم بیک گونه های فراوانی به جهت یادگیری و آموزش وجود دارند. در زمان های خصوصی 1 نفر و در زمان های نیمه خصوصی بین 3 تا 5 نفر آموزش می بینند. اگر‌ مشکلی دارید و نمی دونید به چه طبی مراجعه کنید، ما می تونیم کمکتون کنیم. مشکلتون رو تام به جهت ما تفسیر بدید، ما بعد از آن ‌از تحلیل اختلال شما، پزشک معالج مطلوب رو به شما معرفی می کنیم. جهت درمان اسهال مزمن، رفع متعددی اسید معده، ضد سنگهای فسفاته ادراری، معالجه جراحت معده و دوازدهه، ضد استفراغ و … به کار می رود.

معرفی بهترین دکان آنلاین خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

ویژگی‌های آب چه از یک رودخانه بدست آمده باشد یا در آزمایشگاه ساخته شده باشد در هر دو وضعیت یکسان میباشد و نسبت میان دو مقدار هیدروژن و اکسیژن در آن تغییر‌و تحول نمی‌کند. از پاراگراف دیگر مواد شیمیایی می‌توان به الماس (کربن)، طلا، نمک (سدیم کلرید) و شکر (ساکارز) اشاره کرد. ناگفته آرم که در فعالیت هیچ ماده ای صد در صد خالص نمیباشد و میزان پالودگی شیمیایی به کاربرد آن مادهٔ شیمیایی متعلق است. همانطور که همه ی ما می دانیم صنعت های دارویی و غذایی و محصولات بهداشتی به شکل مستقیم اساسی تندستی افراد در رابطه هستند به این خاطر ترکیبات به کار رفته در همین صنعت های بایستی از دسته قابل مصرف و سوای زیان به جهت انسان باشد. در کل باید بگوییم که همین گونه مواد شیمیایی مصرفی در دسته خوراکی قرار می گیرند.
برای کسب دیتاها بخش اعظم در حوزه خرید کردن مواد صنعتی و اخذ ارزش روز آن ها با کارشناسان این تیم بازرگانی تماس حاصل فرمایید. مواد شیمیایی موادی میباشند که مخلوط شیمیایی ثابت و مختصات مشخصی دارند. همین مواد را نمی قدرت حساس روش های مجزاسازی فیزیکی و فارغ از شکستن پیوندها تجزیه کرد. مواد شیمیایی می توانند به رخ مواد ساده، ترکیبات شیمیایی و یا این که الیاژ باشند که عنصرها شیمیایی بسته به تعریف و تمجید خویش می توانند در همین جور قرار بگیرند و یا این که در همین جور صدق نکنند.

خرید مواد شیمیایی مرک و سیگما آلدریچ

شما میتوانید جزئیات و داده ها اکثر محصولات را از مشاوران فروش اخذ نمایید و یا این که از وب تارنما تیم دیدن فرمایید. تمام محصولات همین دکان از مارک های اعتبار بوده و کیفیت بالایی دارند. نمونه سوال ها عضو مواد شیمیایی در پیرایش زنانه کلیدی ترین و ابتدایی ترین نیاز شما به جهت عبور از تراز آزمون ادواری فنی فن ای می باشد. این شغل دارای ربط کلیدی شغل ها آرایشگر موی زنانه، پیرایشگر مو و صورت، متعادل سازی چهره زنانه و آرایشگر موی زنانه می باشد. در موقعیت کلی کاربرد مواد شیمیایی را می اقتدار شامل کاربرد آنها در صنعت و آزمایشگاه در نظر گرفت. مواد شیمیایی آزمایشگاهی که به طور معمول از گرید تحلیلی هستند درصد خلوص بسیار بالایی نسبت به مواد شیمیایی صنعتی دارا هستند و از بهترین برند های جهانی از پاراگراف محصولات کمپانی های مرک و سیگما آلدریچ تهیه می شوند.

سبد خرید

اسید فسفریک در رخ تماس حیاتی آن به تیتر یک ماده شیمیایی خطر آفرین است. از سایر مواد شیمیایی می توان به جهت مبارزه اصلی بیماریها در حیوانات مزرعه یا محصولات زراعی استعمال کرد، یا بعضاً در عاقبت فرآیند ساخت مانند گرمایش/ پخت و پز یا معالجه در مواد غذایی یافت شوند. بعضی از گیاهان و قارچ ها به طور طبیعی سمومی ایجاد می نمایند که می تواند محصولات را آلوده و کثیف کرده و سبب نگرانی سالم انسان و دام شود. مواقعی که در بالا گفته شد حیاتی ترین مضرات مواد های شیمیایی در صنعت های غذایی می باشد. و استعمال کردن از این ماده های شیمیایی می بایست به رخ استاندارد باشد که مضرات بالا به جهت افراد پیش نیاید.
برای مثال صابون که کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره بشر داراست از مواد شیمیایی نظیر گلیسیرین، اسیدهای چرب و نمک سدیم ساخت شده است. در شامپوها به جهت پاک کنندگی از دی سدیم لورت سولفوسوکسینات استعمال می شود، همینطور در ترکیبات ان از اسید سیتریک به جهت تهیه و تنظیم ph پوست سر و ضد شوره استعمال می شود. در آزمایشگاه های سرتاسر جهان کسانی سرگرم تحقیقات علمی و کشف یافته‌های تازه هستند تا بتوانند به حل مسائل و مشکلات بشر یاری کنند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی % خلوص بالایی دارد، به عامل این‌که در انجام آزمایش و نتیجه ها آن مشکلاتی به وجود نیاید و نتیجه های واقعی به دست آید. در واقع مواد شیمیایی اصلی % خلوص بالا صرفا در آزمایشگاه ها و به جهت انجام تحقیقات کاربرد دارند. مواد آلی بر اساس کربن میباشند و نفت و زغال‌سنگ در این مدل قرار می‌گیرند.
اسید سیتریک یک اسید خوراکی است که در ترکیبات نوشابه ها به چشم می خورد. اسید سیتریک یک اسید آلی هست که به طور طبیعی در میوه هایی مثل پرتقال و لیموشیرین هم وجود داراست و به آن جوهر لیمو هم می گویند. نیترات ها مثال دیگری از مواد شیمیایی خوراکی هستند که در صنایع غذایی کاربردهای فراوانی دارااست از نیترات ها برای ارتقا زمان حفظ مواد به کار گیری می شود. رنگ های خوراکی هم نوع دیگری از همین مواد اند که برای رنگ دهی و زیبایی به مواد خوراکی بیشتر می شوند. یکی دیگر از مواد شیمیایی خوراکی تورین می باشد که در نوشابه های انرژی زا از آن به کارگیری می شود، تورین باعث کمتر کلسترول و فشارخون می‌گردد و عملکرد بافت چربی تن را تهیه و تنظیم می کند. به این ترتیب هنرجو حیاتی گذراندن این آموزش ها می تواند تمام اطلاعات و ترفند های واجب در ارتباط مهم مواد شیمیایی گزینه استعمال برای مو را به دست آوردن کند.

پرداخت تفاوت ارزش کتاب

یکی دیگر از مضرات به کار گیری از مواد شیمیایی در صنعت های غذایی همین هست که افراد را به شخصی افسره و زود رنج تبدیل می کند. هنگامی که از مواد شیمیایی در صنایع غذایی به نقل از به کار گیری می شود قابلیت دارااست که یک سری مضرات یگانه را به جهت تن اشخاص به وجود آورد. در همین بخش می خوا هیم با انواع مضرات مواد شیمیایی در صنایع غذایی کلام کنیم. همت ما این می باشد که اهمیت حذف واسطه ها، به کاهش هزینه های تامین مواد اول به تولیدکنندگان این راستا امداد کنیم. “شرکت شیمی اندیشان آفاق” به تیتر یکی از شرکت های بازرگانی فعال در راستا تهیه و تأمین اشکال مواد اولیه به نقل از این منبع صنعتی اهمیت ماهیت طبیعی در کشور در حالا کار است. هدف همین شرکت تأمین مواد شیمیای دارای کیفیت بالا و قیمت رقابتی برای صنعت های است. پشتیبانی از نیازهای صنایع تولیدی، پهناور ترین چشم انداز همین گروه به شمار می رود. مواد ارگانیک حاوی مواد شیمیایی کمتری هستند زیرا در فرایند تولید آنان سموم آفات کش کمتری استعمال شده است. آلوده‌ترین میوه‌ها و سبزی‌ها ازنظر آفت‌کش‌ها سیب ، توت‌فرنگی ، انگور ، کرفس ، هلو ، اسفناج ، فلفل دلمه‌ای شیرین ، خیار ، گوجه‌فرنگی گیلاسی و سیب‌زمینی هستند. شما می‌توانید اساسی خرید گونه های ارگانیک آنان مقدار کمتری مواد شیمیایی را وارد تن خودتان کنید. همین ترکیبات به طور معمول بی خسارت هستند مگر این که ما برای مدت طولانی در معرض آنان قرار بگیریم یا این که آن‌ها را مصرف کنیم. براین اساس دانشمندان کلیدی تعریف مقادیر ایمن و بی خطر، سطح به کار گیری از مواد شیمیایی را در مواد غذایی تهیه کرده اند تا خطر آن‌ها برای تندستی به دست کم برسد. سوربات پتاسیم یک عدد از رایج‌ترین افزودنی های شیمیایی می باشد که از رشد قارچ‌ها و مخمرها در کیک ، ژله ، ماست ، نان و سس‌های سالاد خودداری می‌کند.
سورفکتانت‌ها می‌توانند کشش مرحله آب را کمتر دهند تا آب حیاتی روغن یا این که چربی ترکیب شوند. به همین برهان می باشد که ما لباس‌های کثیف را اهمیت مواد شوینده می‌شوییم. مواد شوینده می‌توانند کثیفی‌ها را به‌صورت جامد یا این که مایع از بین ببرند. به این علت می باشد که چنانچه اشخاص بخواهند به رخ طبیعی کاری نمایند که کیفیت خوراک و ماندگاری بالا خیس برود زیاد روزگار بر می باشد و به همین عامل مجبور به استفاده از مواد های شیمیایی می شوند.
دامنه کاربرد مواد افزودنی شیمیایی و معدنی تا ترازو ای گسترده شده می باشد که امروزه تولید بتن سوای مواد افزودنی نوعی اتلاف منابع تلقی شده و براین اساس بتنهای حاوی مواد افزودنی سهم اکثر ای از ساخت بتن را به خود اختصاص می دهند. رنگ‌ها مخلوطی از مواد، چسب‌ها، رنگ‌دانه‌ها، مواد افزودنی و یک حلال یا حامل شیمیایی هستند که از منابع فسیلی، معدنی، بیولوژیکی و تصنعی و مصنوعی منشأ می‌گیرند. حیاتی کاربرد مواد شیمیایی می‌توان عملکرد رنگ را در کلیه زمینه‌ها بهبود بخشید. منعقدکننده‌های شیمیایی هم برای ضخیم‌تر نمودن رنگ و حفاظت از آن در برابر آب یا نور خورشید استعمال می‌شوند. مثلاً تضمین‌کننده گرما و الکتریسیته ما و تشکیل‌دهنده لباس و کالاهای ما هستند.
مواد معطر تصنعی و مصنوعی در آزمایشگاه فرموله می شوند تا شبیه عطرهای موجود در فضای سبز باشند. کاربرد مواد شیمیایی مانند گلیسیرین، اسیدهای چرب و نمک سدیم در روند تولید صابون قابل انکار نیست. نیترات ها مدل ی دیگری از مواد هستند که در صنعت غذایی استعمال می شوند، در واقع کاربرد مواد شیمیایی نیتراتی افزایش مدت زمانه مراقبت مواد است. مواد شیمیاییکه در صنایع دارویی مورد استفاده قرار میگیرند از لحاظ ساختار و عناصری که در ادغام آن ها به عمل رفته است حساس مواد شیمیایی صنایع غیر دارویی و بهداشتی به طور کامل مختلف است. همانطور که میدانید محصولات بهداشتی، دارویی و غذایی به طور مستقیم اهمیت تندرست انسان در رابطه هستند که به این ادله ترکیبات به کار رفته در آن ها باید از نوع قابل مصرف برای انسان باشد. در واقع در صورتی که بخواهیم بی آلایش خیس ابلاغ کنیم بایستی بگوییم که همین مواد در نوع مورد ها خوراکی قرار میگیرند.
COI کدی می باشد که مطابق محل انتشار، به مقالات کنفرانسها و ژورنالهای داخل مرزو بوم به هنگام نمایه سازی بر روی پایگاه استنادی سیویلیکا اختصاص می یابد. در داخل نوشته نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در باطن پارانتز، مشخصات پایین متن می شود. همینطور در صورتیکه وضعیت مکتوب مشتری شده از ” قابل تنظیم از بازار ” باشد فقط در صورتیکه قابل لغو است که مکتوب از بازار مکتوب فراهم نشده باشد. همینطور به عنوان “گرید صنعتی” شناخته می‌گردد که برای هدف ها تجاری یا صنعتی به کار گیری می‌شود. در خانه از هیدروکسید سدیم به عنوان پاک کننده اجاق گاز و زهکشی به کار گیری می شود. برای ساخت کودهای مایع حاوی آمونیاک، نیترات آمونیوم و اوره استفاده می شود.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma