“این یک زندگی فوق العاده است” 75 ساله است و مثل همیشه به موقع است

[ad_1]

این یک زندگی فوق العاده است نامزد عجیبی برای رده “کلاسیک های شگفت انگیز کریسمس” است. داستان فیلم حول محور افکار شخصیت اصلی درباره خودکشی می چرخد. و داستان جورج بیلی، مردی متاهل که در مشکلات مالی و وجودی غرق شده است، تا آخرین ثانیه های زندگی خود به کریسمس زیادی نمی رسد. کارگردان فیلم فرانک کاپرا بعداً می گوید: «وقتی برای اولین بار با آن روبرو شدم، حتی به آن به عنوان یک داستان کریسمس فکر نمی کردم. “من فقط این ایده را دوست داشتم.”

محبوبیت فعلی فیلم تا حدودی تصادفی است: در اولین اکران خود در سال 1946 با نقدهای متفاوتی روبرو شد و در گیشه شکست خورد. او چندین دهه قبل از سال 1974 محو شد، زمانی که آنچه احتمالاً نظارت بوروکراتیک بود سرنوشت او را تغییر داد: دوره 28 ساله حق چاپ فیلم به پایان رسید زیرا استودیو مالک آن نتوانست آن را برای دوره دوم ارسال کند. این یک زندگی فوق العاده است وارد عرصه عمومی شد و شبکه های تلویزیونی با بهره گیری از وضعیت جدید خود بدون حق امتیاز شروع به پخش آن کردند. چندین بار. و در نهایت، همانطور که گاهی پیش می آید، تکرار به عشق منجر شد.

این یک زندگی فوق العاده است او امسال 75 ساله است، او قبلاً دوستش داشته است زیرا، و با وجود این واقعیت که او مردی است که توسط فرشته ای مهربان متقاعد شده است که دنیا بهتر است زیرا او در آن است. فیلم را به‌عنوان ترکیبی سرگیجه‌آور از سبک‌ها و شخصیت‌ها به یاد آوردم: کمدی، تراژدی، رئالیسم جادویی، موجودی آسمانی که رتبه فرشته‌اش درجه دوم است و نامش کلارنس اودبادی است. من این را با پایین آوردن جورج از یک ماجراجوی بالقوه به یک تاجر بی میل، به عنوان مراقبه ای در مورد رویاهای از بین رفته درک کردم – بحثی که نشان می دهد بزرگ شدن تا حدودی مربوط به تعدیل امیدهایی است که برای کسانی که می توانید به آنها دست پیدا کنید و نگه دارید.

با این حال، با نگاهی به فیلم امسال، متوجه شدم که متفاوت است. حتی تیره تر می خواند. چیزی که این بار مرا تحت تأثیر قرار داد راه مرگ در رویاها بود: آنها نه یک لحظه، بلکه در اثر سیلاب های مکرر خاموش شدند. جورج با بازی جیمز استوارت، شخصیتی است که سفرش اغلب در مرحله “آزمایش” گیر کرده است. او بسیار تلاش می کند تا دور از شهر کوچک خود ماجراجویی داشته باشد. شرایط او را بارها و بارها به خانه وابسته نگه می دارد. ماهیت تکراری محاکمه های او در حال حاضر به ویژه حاد به نظر می رسد. این بیماری همه گیر، که در اوایل امسال به نظر می رسید که می توان آن را کنترل کرد، با نسخه جدیدی دوباره احیا شد. رهبران معمولی که مجبور بودند تمام تلاش خود را برای جلوگیری از خشم سیاره انجام دهند دوباره هدر رفتند. دموکراسی آمریکایی، جدید و همیشه شکننده، دوباره در معرض تهدید قرار گرفته است. جورج بیلی هرگز فقط جورج بیلی نبود. همیشه به عنوان مجموعه ای از استعاره های قطعی آمریکایی دو چندان شده است. امسال اما بیشتر شبیه به فال است.

اولین چیزی که مخاطب در مورد جورج می‌آموزد این است که او یک قهرمانی ذاتی دارد. او در کودکی، برادر کوچکترش هری را پس از شکستن یخ برکه ای که در آن شکستند، از غرق شدن نجات داد. جورج بدون فکر شیرجه زد. هری زندگی کرد جورج با عفونتی بیرون آمد که یک گوش او را ناشنوا کرد. و سپس آهنگی که بیشتر فیلم را تعیین می کند – شرایطی که قربانیان آن را می طلبد – شروع می شود. جورج رویای سفر به دنیا را دارد. او می خواهد وسعت جهانش بزرگتر از توان زندگی در آبشار بدفورد باشد. برنامه های اولیه او برای ماجراجویی در آخرین لحظه محدود شد زیرا پدرش سکته کرد. او می ماند. اندکی بعد، جورج در آستانه رفتن به کالج بود. دقایقی قبل از رفتن – تاکسی بیرون بیکار است – او متوجه می شود که تجارت خانوادگی، برادران بیلی. Building & Loan تنها در صورتی زنده می ماند که کنترل آن را به دست بگیرد. جورج علاقه ای به امور مالی ندارد، اما کاری را انجام می دهد که باید انجام شود. او یک بار دیگر می ماند. بعداً درست زمانی که برای ماه عسل می رود – این بار او و همسرش مری در تاکسی هستند – جمعیتی را جلوی دفتر برادران بیلی می بیند. در امتداد سواحل دویدن وجود دارد. همه پولشان را پس می خواهند.

جورج بیلی با جمعیتی از شهروندان وحشت زده در ساختمان خانواده خود و شرکت وام در "این یک زندگی فوق العاده است.
این فیلم یادگاری از آمریکاست که واقعاً با مفهوم فداکاری و خیر عمومی زنده شد. (RKO Pictures / Getty)

باز هم: جورج کار درست را انجام می دهد. او در آبشار بدفورد باقی می ماند. او یک بار دیگر خود را قربانی می کند. شرایط تصادفی است. با این حال، برای جورج، آنها بخش اعظم انعطاف پذیری بی معنی فیلم را نشان می دهند. او مورد آزمایش و آزمایش و آزمایش قرار گرفته است، با کمبود قابل توجهی از تسکین یا پاداش. در عوض قهرمان هزار چهره با هزار حساب وام می ماند.

انتهای، آخر این یک زندگی فوق العاده است من را به گریه می‌اندازد: جامعه‌ای که برای نجات جورج گرد هم می‌آیند، آواز “Auld Lang Syne” در اتاق نشیمن بیلی، موپت زوزو بیلی، به پدرش یادآوری می‌کند که “هر بار که زنگ به صدا در می‌آید، فرشته‌ای بال‌هایش را می‌گیرد”- او فرنی و ساخارین است و من او را دوست دارم. اما این بار صحنه ای بسیار زودتر اشک در آورد. جورج که ساختمان و وام را تصاحب کرده است، با هری ملاقات می کند که به جای برادر بزرگترش در ایستگاه قطار به دانشگاه رفته است. پس از چهار سال غیبت، هری به بدفورد فالز بازگشت و تجارت را به دست گرفت: برادران برنامه‌های خود را رد و بدل کردند، اما هر دو به رویاهای خود رسیدند.

و سپس، در ایستگاه، هری با همسر جدیدش، روث، پیاده می شود. جورج متوجه می شود که هری شغل دیگری در شرکت پدرش در خارج از آبشار بدفورد خواهد گرفت. دوربین روی صورت جورج زوم می کند که او اخبار را اسکن می کند، حالت او از وحشت تا وحشت و استعفا و ناامیدی متغیر است. فیلم معمولی کاپرا برای لحظه ای هیچکاک را فرا می خواند. و سپس جورج حالت خود را با لبخند تنظیم کرد. او می‌داند که دنیا از او چه انتظاری دارد: سازگاری، فداکاری، انعطاف‌پذیری. باز هم دارد به وظیفه خود عمل می کند. در این مرحله بود که گریه ام گرفت.

امروزه می توان لبخند اجباری جورج را به عنوان شاهدی بر کار احساسی تعبیر کرد. در برخورد او با جهان، می توان چیزی مبهم زنانه را دید. این یک زندگی فوق العاده استواضح است که در رابطه با مطالعه هویت جنسیتی دقیقاً کار اساسی انجام نمی دهد. اما او، کاملاً آشکارا، قدرت را به عنوان یک نیروی اجتماعی می بیند – چه کسی بر آن حکومت می کند، چه کسی در زیر آن پژمرده می شود. مردان دیگر در این دنیا، از جمله هری و هنری پاتر سرمایه دار بی عاطفه، چیزها را می خواهند و خواسته هایشان هدایت کننده اعمالشان است. آنها با مردانگی کلیشه ای عمل می کنند. آن‌ها بیرون می‌روند و به نسخه‌های خودشان از رویای بزرگ جورج پی می‌برند: آنها یک کمند روی ماه می‌سازند. در همین حال، زندگی معمولا برای جورج اتفاق می افتد. دنیا کار می کند؛ او واکنش نشان می دهد. اما او چاره‌ای ندارد، فیلم نشان می‌دهد: انفعال نجیب او خیر عمومی را تغذیه می‌کند.

این بخشی از کاری است که او انجام می دهد این یک زندگی فوق العاده است بسیار پیچیده، نه فقط به عنوان یک کلاسیک تعطیلات، بلکه به عنوان یک داستان به خودی خود. فیلم مملو از حس ناامیدی جوی است. این هشیاری جورج از درماندگی خود را کانالیزه می کند. آسیب پذیری را به وضعیت محیطی تبدیل می کند. در ابتدا، هنگامی که پسران بیلی با دوستان خود اسکیت می‌کنند – سرگرمی ابتدایی و سالم زمستانی – چه اتفاقی می‌افتد؟ یخ روی دریاچه در حال شکستن است. جورج و مری در جشن جشن می رقصند، خوشحال، نفس نفس نمی زنند… تا اینکه چند پسر که شوخی می کنند، زمین را زیر پاهایشان پایین می آورند.

فیلم پر از صحنه های مشابه است: تخریب ثبات، شکاف زمین. همه – به جز آقای پاتر – آسیب پذیر هستند. در یک نقطه، مری ردای خود را قرض می گیرد و با خوشحالی با جورج معاشقه می کند. بعد، ردای از بین رفته است، او برهنه است و در یک بوته پنهان شده است. در یک لحظه، مادر جورج با پدرش می خندد. ساعاتی بعد، آقای بیلی دچار سکته مغزی شد. این یک زندگی فوق العاده استهر عنوانی که باشد، می تواند به شما بیاموزد که خود شادی را مشکوک بدانید: شادی در این دنیا اغلب با تراژدی قطع می شود.

خشونت گاهی در تاریخ فیلم نفوذ می کند – به عنوان شاهدی بر اندوه عمدی. در ابتدا، آقای گوور، داروساز شهر، جورج جوان را چنان ضربه زد که از گوشش خونریزی کرد: پیرمرد به تازگی خبر فوت پسرش بر اثر آنفولانزا را دریافت کرده بود. بعداً، یک جورج مسن پس از بازگشت مری از کالج به ملاقات او می‌رود. او انعطاف پذیر است: او می داند که او را دوست دارد و عشق او به معنای پایان رویاهای او برای سفر به جهان است. او به تماس تلفنی با مری و یکی دیگر از خواستگارانش، دوست مشترکشان پایان می‌دهد و صحنه حاصل – بسته شدن چهره‌هایشان، آویزان شدن سرنوشتشان به یک نخ – بخشی از داستان سینمایی است. جورج در نهایت عقب نشینی می کند و به طور ضمنی اعتراف می کند که به مری اهمیت می دهد. اما قبل از این کار، او را چنان تکان می دهد که او را به گریه می اندازد. “من می خواهم چه کاری انجام دهم من می‌خواهم این کار را بکنم!» قبل از بوسیدن او با عصبانیت و بی‌معنی می‌گوید.

جورج استعفا می دهد. او رویایی را که هرگز تصور نمی کرد می خواست کنار بگذارد: همسری که جنبه روشن بدبختی آنها را می بیند، فرزندانی که به او فداکارند، جامعه ای پر از افرادی که به لطف او زندگی بهتری دارند. آیا این به معنای پایان خوش است؟ شاید. هفتاد و پنج سال بعد، این یک زندگی فوق العاده است می توان آن را مطالعه برخی از زیباترین اسطوره های آمریکا دانست: اینکه قربانیان فردی پاداش خواهند گرفت. اینکه سرمایه داری می تواند توسط افراد با حسن نیت کنترل شود. که جوامع تا زمان پرداخت وام ها گرد هم می آیند. همچنین می‌توان آن را به‌عنوان توضیحی از نظریه مرد بزرگ در تاریخ هر انسان دید: وجود جورج، کلارنس توضیح می‌دهد، همه چیز را تغییر داد – برای خانواده، شهر و کشورش. قربانیان جورج مانع از تصرف آبشار بدفورد توسط پاتر شدند. عمر طولانی ساختمان و وام این امکان را به اعضای جامعه می دهد که به جای زندگی به عنوان مستأجر پاتر، خانه های خود را بخرند. هری در جنگ جهانی دوم جنگید و جان‌ها را نجات داد – آنجا برای کمک به دیگران، زیرا جورج در تمام این سال‌ها آنجا بود تا به او کمک کند.

این فیلم یادگاری از آمریکا است، پس از رکود اقتصادی و پس از جنگ، که صادقانه با مفهوم فداکاری و خیر عمومی احیا شد. با این حال، اضطرار همیشگی او ناشی از این احساس است که چقدر می‌تواند آسیب‌پذیر باشد – حتی جورج بیلی قهرمان – در برابر چرخش‌های تاریخ. یک لحظه جورج در یک مهمانی است، ماجراهای او در راه است و رویاهایش در انتظار نابودی هستند … و لحظه ای دیگر، زمین زیر او می رود. تنها کاری که او می تواند انجام دهد، فیلم نشان می دهد – تنها چیزی که او را از ناامیدی باز می دارد – یافتن راهی برای ادامه رقصیدن است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort