ایده بزرگ جدید چین اقیانوس اطلس است

[ad_1]

آ خودداری عمومی در میان آمریکایی‌ها، هنگام مواجهه با ماشین صادراتی چین – که تجهیزات مخابراتی 5G، درخت‌های کریسمس پلاستیکی و تقریباً هر چیزی را پمپاژ می‌کند – این شکایت وجود دارد که ایالات متحده “دیگر هیچ کاری انجام نمی‌دهد”. با این حال، ایالات متحده یک مزیت مسلط را در یک صادرات به ویژه حیاتی حفظ می کند: ایده ها. از حقوق مسلم گرفته تا مرد آهنین، آمریکایی‌ها مفاهیم و فرهنگی را تولید می‌کنند که دنیای مدرن را بیشتر و بهتر از هر کس دیگری می‌سازد. چین مدت‌هاست که با کنار گذاشتن عباراتی مانند “جامعه سرنوشت مشترک” یا “برنده شدن همکاری” به دنبال بستن کسری بودجه بوده است، اما تاکنون چیزی کشف نشده است.

اکنون شی جین پینگ، رهبر چین می تواند به چیزی فکر کند. آخرین عبارت جذاب او، “شکوفایی مشترک” توسط روزنامه نگاران، دانشمندان و رهبران شرکت های بزرگ در چین با غیرتی که فقط یک دیکتاتور می تواند آن را شعله ور کند مورد استقبال قرار گرفته است. روزنامه های دولتی به طور معمول با نظراتی در این زمینه مواجه می شوند. در 11 نوامبر، یک تعطیلات خرید که به عنوان روز بی‌پیوسته شناخته می‌شود، مازاد معمول قابل توجه در پس‌زمینه روحیه رفاه عمومی فروکش کرد. شرکت تجارت الکترونیک علی بابا، ارائه دهنده اصلی تعطیلات، بازاریابی خود را به جای داده های فروش بر روی ابتکارات زیست محیطی و خیریه متمرکز کرده است. رهبری او که مشتاق استفاده از رحمت شی است، قبلاً متعهد شده است که میلیاردها دلار کمک های خیریه برای حمایت از آرمان رهبر، نه از سهامداران خود، اختصاص دهد.

تا به حال، رفاه کلی تا حد زیادی مفهوم مصرف داخلی در چین بوده است، اما ممکن است به زودی به خارج از کشور هدایت شود. این ایده می تواند به یک مرکز مرکزی در فرهنگ زبانی در حال گسترش تبدیل شود که می خواهد از آن برای افزایش نفوذ پکن در روابط بین الملل و تغییر نظم جهانی در جهت منافع اقتدارگرایانه چین استفاده کند.

THEیکی از دستاوردهای بزرگ نظم جهانی آمریکا که پس از جنگ جهانی دوم ایجاد شد، قرار بود دموکراسی را به عنوان شکل نهایی سازمان سیاسی معرفی کند، معیاری که هر کشور بر اساس آن مورد قضاوت قرار می گیرد. او این اولویت آرمان های لیبرال را به چالش می کشد، که خود به خود سایه تاریکی از نامشروع بودن را بر رژیم ستمگر او می اندازد. جنگ لفظی که او در آن درگیر است، بخشی از یک نبرد گسترده‌تر برای آرمان‌ها و ایده‌هایی است که می‌تواند برای قدرت جهانی آینده آمریکا به اندازه دیگر جنبه‌های تقابل آمریکا و چین مهم باشد – چه اقتصادی، چه فناوری و چه حتی نظامی. نتیجه بر نحوه تفکر جهان در مورد دموکراسی، حقوق بشر و جوامع باز تأثیر می گذارد و تعیین می کند که آیا اصول سیاسی لیبرال می توانند وضعیت خود را در برابر یورش رو به رشد استبدادی حفظ کنند یا خیر.

رفاه کلی ممکن است همان قلابی باشد که شی به دنبال آن است. بالاخره چه کسی ایده یک سیاست اقتصادی منصفانه را که ثروت را به مرد کوچک تقسیم می کند، دوست ندارد؟ این به شی این امکان را می دهد تا به وضوح «سوسیالیسم به سبک چینی» چینی را از سرمایه داری آزاد به سبک آمریکایی متمایز کند و به آن کمک می کند تا مدل توسعه چینی را به عنوان شکل برتر حکومت اقتصادی برای بقیه جهان ترویج کند. نیل توماس و مایکل هیرسون، تحلیلگران گروه اوراسیا، در گزارشی اخیر گفتند که “شکوفایی مشترک می تواند نقش کلیدی در دیپلماسی عمومی پکن و در رقابت با غرب برای نفوذ ایدئولوژیک در حکومت جهانی و امور بین الملل ایفا کند.”

از این نظر، «شکوفایی عمومی» شی تا حدودی برعکس «سیاست خارجی طبقه متوسط» رئیس جمهور جو بایدن است. در حالی که برنامه بایدن تمرکز مجدد اولویت های سیاست خارجی ایالات متحده بر حفاظت بهتر از کارگران و خانواده ها در داخل است، شی ممکن است در عوض قصد تغییر سیاست خارجی خود را برای طراحی اصول اقتصادی جدید و ظاهراً عادلانه تر در داخل با جهان خارج داشته باشد.

خود این اصطلاح جدید نیست. کمونیست های چینی از دهه 1950 از آن استفاده کردند. با این حال، تمرکز جدید بر رونق کلی تبلیغات دولتی و گفتمان رسمی، تغییر قابل توجهی را در سیاست نشان می دهد. دنگ شیائوپینگ، رهبر چین که اصلاحات بازار آزاد را در اواخر دهه 1970 راه اندازی کرد، از برابری طلبی کمونیستی شکست و اذعان داشت که اگر ملت بخواهد به طور کلی پیشرفت کند، برخی از مردم و بخش‌هایی از کشور باید قبل از دیگران ثروتمند شوند. در دهه‌های بعد، اگرچه دولت چین برنامه‌هایی را برای کاهش فقر و توسعه استان‌های فقیرتر ترویج داد، اما تا حد زیادی میلیاردها دلار را در جایی که می‌توانستند کاهش داد.

اکنون شی، همانطور که در بسیاری از جنبه های دولت خود حضور دارد، به اصول سوسیالیستی تر بازگشته است. او در نشستی در ماه اوت شروع به تاکید بر رفاه کلی کرد و از آن زمان در راس برنامه اقتصادی دولتش قرار گرفت. به عنوان نشانه ای از اهمیت این مفهوم، سی اقدام غیرعادی را انجام داد و مقاله ای در این زمینه به نام خود منتشر کرد. کیوشی، مجله نظری اصلی حزب کمونیست چین. در آن، او رفاه عمومی را به عنوان “نیاز اساسی سوسیالیسم و ​​ویژگی مهم مدرنیزاسیون به سبک چینی” توصیف کرد.

برای شی، این رویکرد جدید می تواند یک برنده سیاسی باشد. حزب کمونیست همیشه آنتن‌های خود را دارد که به‌خوبی تنظیم شده است تا منابع بالقوه ناآرامی‌های اجتماعی را بگیرد و نابرابری درآمدی فزاینده می‌تواند به‌ویژه بی‌ثبات‌کننده باشد. در او کیوشی وی خاطرنشان کرد که تقسیم بین فقیر و غنی در سایر کشورها “به فروپاشی اجتماعی، دو قطبی شدن سیاسی و پوپولیسم خشونت‌آمیز منجر شد” و “کشور ما باید قاطعانه در برابر قطبی‌سازی محافظت کند، رفاه مشترک را دنبال کند و هماهنگی و ثبات اجتماعی را حفظ کند.” برای خودش، این مفهوم به او اجازه می‌دهد تا به‌عنوان یک مرد مردمی (به جای یک شاهزاده ممتاز – یا پسر یک مقام کمونیست – همانطور که واقعاً هست) عمل کند تا شانس خود را برای تمدید سلطنت خود تا یک سوم، پنج سال افزایش دهد. ترم سال آینده یکی دیگر از موضوعات بحث برانگیز در سیاست چین است.

این ایده برای اقتصاد نیز منطقی است. همانطور که در بسیاری از کشورها صادق است، چین از نابرابری درآمد مضر رنج می برد. اینکه چقدر سنگین به نظر می رسد بستگی به نحوه برش و برش داده ها دارد. توماس پیکت، اقتصاددان، در مطالعه‌ای در سال 2019، تخمین زد که سهم درآمد ملی توسط ثروتمندترین 10 چین از 27 درصد در سال 1978 به 41 درصد در سال 2015 افزایش یافته است، در حالی که این میزان که از نیمه پایین‌تر دریافت می‌شود، از 27 درصد به 15 درصد کاهش یافته است. یک مطالعه بانک جهانی نشان می دهد که شکاف درآمدی در چین به اندازه ایالات متحده نیست، اما نابرابری بدتر از بسیاری از اقتصادهای بزرگ دیگر از جمله فرانسه، ژاپن، هند و بریتانیا است. انتشار گسترده‌تر مزایای موفقیت اقتصادی چین به تعدیل محرک‌های رشد اقتصادی از طریق کاهش وابستگی این کشور به بدهی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های اغلب بیهوده و جایگزینی آن با دوز سالمی از هزینه‌های مصرف‌کننده که در مقایسه با سایر اقتصادها کم است، کمک می‌کند.

البته، این که آیا این اتفاق خواهد افتاد بستگی به نحوه اعمال رونق کلی دارد. دقیقاً بهزیستی عمومی چیست و چگونه به دست می آید کاملاً مشخص نیست. سی در مقاله خود به ما گفت که چه چیزی نیست: این نه «برابری طلبی خالص و منظم» است، که احتمالاً به معنای تلاش برای یکسان کردن درآمد است، و نه «ثروت»، که او آن را «سقوط در دام تربیت افراد تنبل» توصیف کرد. “. . او همچنین تعریف نکرد که رفاه کلی در صورت رسیدن به آن چگونه خواهد بود، و فقط نوشت که «عمدتاً» تا اواسط قرن، زمانی که شکاف درآمد «به محدوده معقولی کاهش یابد» به دست خواهد آمد. در پایان، سی ایده های مبهم و گسترده ای را برای کاهش تفاوت های معیشتی بین اقشار مختلف جامعه و کشور به ما می گذارد.

برت هافمن، مدیر مؤسسه شرق آسیا در دانشگاه ملی سنگاپور و کارمند سابق بانک جهانی، گفت: «این هدف اجتماعی-اقتصادی جدید است. این دقیقاً چیست باید دید.» او افزود، همانطور که اغلب در مورد سیاست چین اتفاق می افتد، “این مفاهیم در حال گسترش هستند و سپس به تدریج معنا پیدا می کنند.” او توضیح داد که به طور کلی، ایده این است که “کاری انجام دهیم تا شکاف بین مناطق، بین مناطق شهری و روستایی، و بین غنی و فقیر را از بین ببریم.”

هر چه که باشد، رفاه کلی به خوبی با سیاست خارجی چین ترکیب می شود. پکن از قبل دوست دارد خود را به عنوان یک همراه برای کشورهای در حال توسعه معرفی کند – کودک فقیری که آن را بزرگ کرده و اکنون می خواهد آن را بازگرداند. او طرح زیرساختی “یک کمربند، یک جاده” خود را به عنوان الگویی برای گسترش ثروت توصیف کرد. شی در سال 2019 گفت این برنامه به بهبود زندگی مردم در کشورهای شرکت کننده کمک می کند و فرصت های بیشتری برای رفاه مشترک ایجاد می کند. اکنون چین بیش از پیش سیستم اقتصادی سرمایه داری استبدادی را به چین پیشنهاد می کند که برای کشورهای در حال توسعه بهتر از منوی معمول غربی بازارهای آزاد و جوامع باز است. الیزابت اکونومی، مشاور ارشد وزارت بازرگانی ایالات متحده در مورد چین، خاطرنشان کرد که کمربند یک جاده تنها یکی از روش هایی است که پکن برای پیشبرد ایده های اقتصادی خود از آن استفاده می کند. او سال گذشته به یک کمیسیون دولتی گفت: «چین در تلاش‌های خود برای صدور مدل سیاسی و اقتصادی دولت‌محور خود به جهان راحت‌تر می‌شود.» و اولویت های سیاسی”

رفاه کلی می تواند بخشی از این کمپین باشد. در مقاله اکتبر ج روزانه مردمروزنامه ارشد حزب کمونیست، شی فوژان، رئیس آکادمی دولتی علوم اجتماعی چین، گفت که این مفهوم “گزینه جدیدی را برای سایر کشورهای در حال توسعه برای ترویج رفاه و مدرنیزاسیون مشترک فراهم می کند.” “و” الهام بخشی چینی به جامعه بشری برای آزادی و توسعه همه جانبه انسانی.” به عبارت دیگر، رفاه مشترک، چین را به چراغ امیدی برای کشورهای نیازمند تبدیل خواهد کرد، همانطور که ایالات متحده همیشه به دنبال آن بوده است.

با این حال، رفاه عمومی تنها در صورتی می تواند در خارج از کشور توسعه یابد که در داخل کشور موفق باشد. مقاله سی طیف وسیعی از پیشنهادات ارزشمند را ارائه کرد: بهبود دسترسی به آموزش و خدمات اجتماعی. حمایت از مشاغل کوچک؛ بهبود نظام مالیاتی؛ سرمایه گذاری بیشتر در مناطق توسعه نیافته و روستایی؛ و افزایش حقوق بازنشستگی اما اینکه این ایده ها چه زمانی یا حتی تبدیل به سیاست فعال خواهند شد، مشخص نیست. با این حال، برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد. شی جین پینگ با درک اهمیت سرمایه گذاری خصوصی، بر “ایفای نقش کامل نقش مهم اقتصاد بخش دولتی در تقویت رفاه کلی” تاکید کرد، که ممکن است به این معنی باشد که سازمان ها و شرکت های دولتی کم بازده و نوآورانه رهبری را بر عهده خواهند گرفت. برنامه سی نیز کمی رنگ و بوی ضد سرمایه داری دارد. او از سیاستمداران خواست که “قاطعانه با گسترش هرج و مرج سرمایه مخالفت کنند” و “درآمدهای بالا را به طور منطقی تعدیل کنند”، همانطور که تعریف شد. در یک کنفرانس خبری در ماه نوامبر، هان ونشو، یکی از مقامات کمیته مرکزی حزب در امور مالی و اقتصادی، اصرار داشت که رفاه مشترک “ثروتمندان” را نمی کشد، اما افزود که کمک های خیریه به صورت کاملاً داوطلبانه تشویق خواهد شد. نظام استبدادی چشم انداز مصادره های مؤثر را باز می گذارد.

در نتیجه، رفاه عمومی، اگر با غیرت معمول کمونیستی به کار رود، خطر تبدیل شدن به یک فرآیند «تسطیح» به جای «تسطیح» را دارد که در آن افراد ثروتمند، کارآفرین و موفق توسط یک دولت وسواسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و به طور بالقوه اقتصاد را از بین می برند. رشد و انرژی های نوآورانه آن. و با این حال، اگر با موفقیت مدیریت شود – و این عالی است اگرچین می‌تواند سیاست‌های مبتکرانه‌ای را برای کمک به سایر کشورها در تلاش برای برابری بیشتر پیشنهاد کند.» سپس گزینه سومی وجود دارد، این که “شکوفایی مشترک” شعار دیگری است که شی جین پینگ برای بهبود اقتدار سیاسی خود طراحی شده است، نه رفاه فقرای کشور. ایجاد محصولات جدید برای فروش به جهان به اندازه کافی دشوار است. ارائه ایده های جدید بسیار سخت تر است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma