اوج Omicron در گذشته چیست؟ – اقیانوس اطلس

[ad_1]

تنها چند هفته پس از صعود خیره کننده خود در ایالات متحده، به نظر می رسد Omicron شاید، شاید، از چند مرکز شهری بزرگ در بالا و پایین ساحل شرقی خارج می شود. به نظر می رسد که عفونت های مستند به ویروس کرونا در شهرهایی مانند بوستون، نیویورک، و واشنگتن دی سی در حال کاهش و حتی کاهش است – پیش نمایشی احتمالی از آنچه کشور در تنترهوک ها منتظر آن بود: آغاز پایان موج Omicron.

این الگو با مدل های پیش بینی اخیر مطابقت دارد. تعداد پرونده های ملی در این ماه به حداکثر می رسد، شاید بعداً لمس شود. (برخی فکر می کنند که قله در حال حاضر پشت سر ماست.) همه اینها هنوز کمی خفن است، اما اپیدمیولوژیست هایی مانند جاستین لسلر از دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل “بسیار مطمئن هستند” که اوج آمریکا نزدیک است. پس از آن پیک می تواند مانند آفریقای جنوبی جای خود را به فرو رفتن بدهد. بنابراین، وسوسه انگیز است که تصور کنید Omicron به همان سرعتی که کنترل خود را بر روی ایالات متحده سست کند. فوریه بهتر خواهد بود. مارس، هنوز هم روز به روز. آمریکایی ها چیزی شبیه بهار Hot Post-Omi دریافت خواهند کرد.

یک طلوع و سقوط متقارن و V شکل داستانی بسیار زیبا و منظم است. همچنین احتمالاً اشتباه است.

قبل از اینکه پایم را پر کنم به صورت کامل در دهان خودم، اجازه دهید واضح بگویم: این یک پیش‌بینی همه‌گیر تمام عیار نیست. من شخصاً دقیقاً نمی دانم در طرف دیگر قله Omicron چیست. کارشناسان هم این کار را نمی کنند. در واقع هیچ کس این کار را نمی کند. انتهای پشت منحنی ها می توان جلوه ها را منعکس کنند، اما آنها مجبور نیستند – این به ما و ایمنی ما، به ویروس و هیجینک های آن و به فرکانس و شدت تداوم برخورد میزبان و پاتوژن بستگی دارد. کاهش می تواند تند و سریع، یا کندوپاش و آهسته باشد. ممکن است از شیب تند شروع شود، سپس بخار را از دست بدهد. ممکن است فلات کند – یا حتی مسیر خود را معکوس کند و دوباره به سمت بالا حرکت کند.

چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که هر چه یک موج بلندتر باشد، مسیر به سمت پایین طولانی‌تر و گیج‌کننده‌تر خواهد بود. ما باید برای این احتمال آماده شویم که این موج می تواند دمی به طرز ناراحت کننده ای بلند داشته باشد – یا حداقل یک دم کج داشته باشد. سعد عمر، اپیدمیولوژیست در دانشگاه ییل، به من گفت: «من فکر می کنم بعید است که این کاهش به اندازه افزایش تند باشد.

شوتا بانسال، یک مدل‌ساز بیماری‌های عفونی در دانشگاه جورج تاون، به من گفت که در طول شیوع، تنها چیزهای واقعاً مشخص آن‌هایی هستند که «در آینده نزدیک» هستند. و حتی گذشته نزدیک در حال حاضر ابری است. ما فاقد زیرساخت آزمایش و ردیابی برای ردیابی کامل گسترش Omicron هستیم، که به طور جدی توانایی ما را برای پیش‌بینی اقدامات بعدی این ویروس مختل کرده است. اکثر دانشمندان حتی در مورد جایگاه ما نسبت به قله کاملاً مطمئن نیستند. لورن آنسل مایرز، مدیر دانشگاه تگزاس در کنسرسیوم مدل‌سازی کووید-19 آستین، به من گفت: «هر چه آینده‌ای را که می‌خواهیم پیش‌بینی کنیم، عدم اطمینان بیشتر می‌شود».

حتی با وجود تیرگی پیش رو، نحوه خروج ما از این موج قطعا تحت تاثیر نحوه ورود ما به آن خواهد بود. Omicron در رکورد شکننده سرعت خود به سمت بالا مزایای خاصی داشت: به نظر می رسد ویروس در راه هوایی فوقانی رشد می کند و به سرعت مسری می شود. این کار در اجتناب از تعداد زیادی آنتی بادی در افراد واکسینه شده و قبلاً آلوده است و به آن میزبان بزرگتری نسبت به دلتا می دهد. در ایالات متحده، Omicron نیز در زمان مناسبی وارد شد: آمریکایی‌ها، که بسیاری از آنها مسن‌تر، واکسینه نشده‌اند، یا با یک بیماری مزمن سلامتی، از پوشیدن ماسک رنج می‌برند و در حال ورود به زمستان سنگین تعطیلات خود بودند. این ویروس ناوگان به جمعیت مستعدی برخورد کرد که از نظر رفتاری کاملاً در معرض تخریب آن بود. آن ترکیب خطرناک موج ما را برانگیخت، سپس آن را سر به فلک کشید.

هنگامی که این جزر و مد تغییر می کند، زمانی که Omicron شروع به کمبود افراد جدید برای آلوده کردن می کند – یا به این دلیل که همه افراد را که می توانسته است سوزانده است یا به این دلیل که ما با رفتارهای خود، او را از گرسنگی میزبانان محروم می کنیم. موارد دهانه؛ منحنی نیز به نوبه خود سقوط می کند. نسخه ای از این به نظر می رسد در آفریقای جنوبی آشکار شده است، جایی که موارد ثبت شده در اواسط دسامبر به اوج خود رسید، سپس سقوط کرد، و سقوط کرد، و سقوط کرد. (به نظر می رسد که بریتانیا که موج آن چند هفته از آفریقای جنوبی عقب است، نیز آماده است تا به گوشه ای برسد.)

نحوه انجام آن سقوط آزاد خارجی آموزنده است، «اما ما همچنین باید بدانیم که ایالات متحده نیز چنین است نه مایا ماجومدر، اپیدمیولوژیست محاسباتی در هاروارد، به من گفت آفریقای جنوبی. حتی تفاوت‌های ظریف در جمعیت میزبان می‌تواند موج را به شکلی متفاوت ماساژ دهد – قله‌ای گردتر، کاهشی آرام‌تر. بله، جمعیت ایالات متحده بیشتر از آفریقای جنوبی واکسینه شده است، اما همچنین مسن تر است. (و بسیاری از آمریکایی‌های بالای 65 سال تقویت نمی‌شوند.) مشخصات سلامت، زیرساخت‌های پزشکی و رویکردهای کنترل SARS-CoV-2 دو کشور متفاوت است. رفتار ساکنین آنها نیز همینطور است. Omicron همچنین آفریقای جنوبی را در حالی که به سمت تابستان پیش می رفت دستگیر کرد. ایالات متحده ممکن است برای رهایی از ویروس در ماه های سردتر زمان سخت تری داشته باشد. و دلتا، که پیش از ورود Omicron به خودی خود در حال حرکت بود، هنوز در اینجا ناپدید نشده است.

به عنوان ساموئل اسکارپینو از مؤسسه پیشگیری از بیماری همه گیر بنیاد راکفلر، ایالات متحده نیز مکانی بسیار گسترده و متنوع است. در توییتر اشاره کرد. ویروس‌ها در ارتباط بین انسان‌ها رشد می‌کنند، و افزایش زودهنگام در شهرهای بزرگ می‌تواند آنقدر موارد را در معرض خطر قرار دهد که روایت ملی رونق پیدا کند و سپس شروع به شکست کند. یوناتان گراد، متخصص بیماری های عفونی در هاروارد، به من گفت: پس از عبور از قله، “من فکر می کنم حداقل شیب اولیه تند خواهد بود.” اما از آنجایی که ویروس همچنان به مناطق روستایی و کم جمعیت کشور نفوذ می‌کند، این داستان پیچیده‌تر می‌شود: تعداد کمی از قله‌های منطقه‌ای می‌تواند کاهش کلی را کاهش داده و طولانی‌تر کند. ما تمایل داریم در مورد “اوج” صحبت کنیم که انگار یک چیز یکپارچه است، اما مجموعه ای از شیوع ناهمزمان است. گراد گفت که هر جامعه اسپایک Omicron منحصر به فرد خود را تجربه خواهد کرد. ناتالی دین، متخصص آمار زیستی در دانشگاه اموری، به من گفت که مسیر ملی به شدت به “مدت زمان لازم برای نفوذ به بخش های مختلف کشور بستگی دارد.” یک قطره صخره مانند ممکن است جای خود را به مجموعه ای از تپه های غلتان بدهد. (Scarpino فکر می کند که کاهش آفریقای جنوبی، که اخیراً کند شده است، اکنون ممکن است این را نشان دهد. اثر مسطح جغرافیایی.)

چگونه ما واکنش نشان دهند به منحنی نیز می تواند آن را گسترش دهد، و این بزرگترین کارت وحشی از همه است. لسلر از UNC به من گفت: وقتی مردم می شنوند که ما از بالای قله عبور کرده ایم، “از نظر روانی، شل می شوند.” (این چیزی است که بسیاری از مدل های اپیدمی آن را به حساب نمی آورند.) ماسک ها از بین می روند. بازگشایی مدارس، محل های کار و اماکن تفریحی افراد دوباره به حلقه‌های اجتماعی می‌پیوندند یا حلقه‌های جدیدی را راه‌اندازی می‌کنند. جابجایی‌های کوچک‌تر مانند این، ضرب در میلیون‌ها، می‌تواند کاهش آبشار را به ملاس تبدیل کند. ماجومدر گفت: “بسیاری از حساسیت در رفتار گره خورده است.” و زمانی که افراد از آخرین واکسیناسیون یا عفونت خود دورتر می شوند، خطر ابتلا به ویروس در آنها افزایش می یابد.

کاهش بی‌حالی هزینه‌بر است. در حال حاضر، سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور با موارد رکوردشکنی تحت فشار قرار گرفته اند. در بسیاری از ایالت ها، بیمارستان ها در حال افزایش ظرفیت هستند. مردم برای دسترسی به مراقبت برای انواع بیماری ها در تلاش هستند. مایرز از دانشگاه UT گفت: امواج بستری شدن در بیمارستان و مرگ از امواج عفونت کوچکتر هستند و از آنها عقب ترند، اما “بسیار طولانی تر” هستند. ارتفاع بسیار زیاد اوج عفونت ما در حال حاضر آماده است که ما را آزار دهد. عفونت های زیادی وجود داشته است که موارد، بستری شدن در بیمارستان، و مرگ و میرها برای مدت طولانی به سطوح قبل از Omicron در نوامبر – چه رسد به اعداد آرامش اوایل تابستان سال گذشته – برنخواهند گشت. مایرز گفت: “قبل از اینکه بهتر شود، وضعیت بسیار بدتر خواهد شد.” حتی اگر منحنی ایالات متحده متقارن باشد، نیمی از عفونت های این موج، و بیش از نیمی از بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر آن، هنوز در پیش است. گذشته اوج موارد اضافه کردن وزن بیشتر به سمت دور منحنی فقط آن تصویر را زشت تر می کند.

از طرف دیگر خوش بینانه تر، رفتار نیز می تواند محدود کردن انتقال – به اندازه ای است که تعداد کلی عفونت ها را کمتر از حد معمول نگه دارد. ما این درس را در اوایل بیماری همه گیر شنیدیم، زمانی که موارد ابتلا برای اولین بار با نرخ های هشدار دهنده افزایش می یافت: ماسک کردن، پایین آمدن، صاف کردن منحنی. الان هم درسته لسلر گفت، امید این است که هر چه پیک کمتر باشد، عفونت های غیرضروری کمتری بعد از آن رخ می دهد.

یک اسکویش افقی اوج را به تاخیر می اندازد و موج را دراز می کند. اما همچنین برای ما زمان می‌برد تا افراد بیشتری را واکسینه کنیم و درمان‌ها را ارائه کنیم، و بار سیستم مراقبت‌های بهداشتی را در هر نقطه کاهش می‌دهد. ما در بسیاری از شهرهای بزرگ شانس خود را برای یک اثر پنکیک اولیه از دست دادیم، اما بخش‌های کوچکتر روستایی کشور هنوز هم می‌توانند به آن توجه کنند، و احتمالاً انجام این کار بسیار مهم است. آن سوسین، محقق بهداشت عمومی در کالج دارتموث، به من گفت که این مناطق نرخ واکسیناسیون پایین‌تری دارند و «ظرفیت افزایش سریع را ندارند». اگر آنها از امواج Omicron خود محافظت نشوند، این نوع می تواند در بخش هایی از کشور متمرکز شود که حداقل توانایی جذب آن را دارند.

آنچه فراتر از اوج است نیز خارج از کنترل ما نیست. ماجومدر گفت که این کاهش را می توان با همان رفتارهای کاهشی که این افزایش را تعدیل می کند، تسریع کرد. منحنی ها می توانند صاف تر شوند. آنها همچنین می توانند کوتاهتر شوند. و به حداقل رساندن موارد در سمت دور موج همچنان تأثیر آن بر سیستم مراقبت های بهداشتی را کمرنگ می کند و آسیب های اجتماعی نوع را کاهش می دهد. بنابراین، نکته کلیدی در اینجا این است که از دیدن «گذشته از قله» به عنوان نشانه ای برای بازگشت به رفتارهای پرخطر خودداری کنید. بانسال از جورج تاون گفت: “شروع یک کاهش برای اینکه فکر کنیم از جنگل خارج شده ایم کافی نیست.” هر قدمی که اکنون برمی‌داریم تعیین می‌کند که چه مدت در این منحنی بالا می‌مانیم و در نهایت کجا فرود می‌آییم – و همچنین زمانی که به انتهای زمین می‌رسیم در چه شرایطی خواهیم بود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis