اهمیت مورد مناقشه 6 ژانویه

[ad_1]

برای خبرنامه Conor اینجا ثبت نام کنید.

تبریک می گویم! قبل از اینکه به موضوع اصلی امروز بپردازیم، تماسی برای مشکلی است که امیدوارم اواخر این هفته پخش شود.

نقش صحیح والدین و معلمان در تربیت فرزندان چیست؟ چه نوع درگیری بین والدین و معلم شما را در مورد چگونگی حل آن بیشتر نگران می کند؟ اگر بین والدین و معلمان درگیری داشتید، آن را توصیف کنید، چگونه با آن برخورد کردید و چگونه به پایان رسید. آدرس ایمیل من conor@theatlantic.com است.

مکالمات را یادداشت می کند

هفته گذشته، در 6 ژانویه، آمریکایی ها به روش های مختلف – یا نادیده گرفته شدند – سالگرد یک سالگی یورش به ساختمان کنگره ایالات متحده را جشن گرفتند. امروز اهمیت این رویداد و وضعیت دموکراسی آمریکا در اولویت قرار دارد. بعضی ها مثل نیویورک تایمز هیئت تحریریه می گوید اهمیت فعلی آن دست کم گرفته شده است:

زندگی سیاسی ما این روزها کم و بیش عادی به نظر می رسد، زیرا رئیس جمهور بوقلمون ها را می بخشد و کنگره بر سر صورت حساب های هزینه دعوا می کند. اما یک لایه را جدا کنید و همه چیز از حالت عادی فاصله دارد. 6 ژانویه در گذشته نیست. این هر روز است شهروندان عادی، مقامات منتخب و دیگر مقامات دولتی را که درخواست می کنند، تهدید می کنند “چه زمانی می توانیم از سلاح استفاده کنیم؟” و سوگند یاد می کنند که سیاستمدارانی را که جرات رای دادن به وجدان خود را دارند بکشند. قانونگذاران جمهوری خواه در تلاش هستند تا رای دادن را برای مردم سخت تر کنند و در صورت رأی دادن، تضعیف اراده آنها را آسان تر کنند. دونالد ترامپ همان کسی است که با دروغ های افسارگسیخته و کینه بی حد خود شعله های درگیری را شعله ور می کند و روایت تحریف شده اش از واقعیت هنوز بر یکی از دو حزب بزرگ سیاسی کشور حاکم است. به طور خلاصه، جمهوری با یک تهدید وجودی از جانب جنبشی مواجه است که آشکارا دموکراسی را تحقیر می کند.

دیگران، مانند گلن گرینوالد، می گویند که اهمیت آن اغراق آمیز است:

اینکه شورش 15 دی یک تلاش جدی برای قیام یا «کودتا» بود از ابتدا مضحک بود و به مرور زمان مضحک تر شد و حقایق بیشتری نمایان شد. ایالات متحده مسلح ترین، نظامی ترین و قدرتمندترین رژیم تاریخ بشریت است. این ایده که حدود هزار نفر از حامیان ترامپ، عمدتاً متشکل از ژنرال ایکس و بومرها، که در طول یک بیماری همه گیر در خانه های خود حبس شده بودند – که سه نفر از آنها آنقدر ضعیف بودند که از استرس جان خود را از دست دادند – چیزی بود که به تهدید جدی نزدیک می شد. “سرنگونی” دولت فدرال ایالات متحده آنقدر ادعای آشکارا مضحک است که هر فرهنگ سیاسی صحیحی بلافاصله کسی را که با چهره درست آن را القا می کند، اخراج می کند.

جان مک‌کوآرتر در مصاحبه‌ی ویدیویی هفتگی خود با گلن لوری نگران بود که چه چیزی را باور کند. که در ستون پنجم این پادکست توسط خبرنگاری که آن روز در کاپیتول بود میزبانی شد تا به روشن شدن افکار آنها کمک کند.

نظر خود من به تحلیل وکیل مدافع جنایی و وبلاگ نویس اسکات گرینفیلد در مورد اینکه این روز چه معنایی داشت و چه چیزی را پیشگویی کرد، نزدیکتر است:

چیزی که ما در 6 ژانویه از دست دادیم، بی گناهی ملی ما بود، اینکه ما به عنوان آمریکایی، راهی برای غلبه بر همه موانع پیدا خواهیم کرد. در عوض، آنچه ما دیدیم، فروپاشی روابط ملی ما بود، چگونه دروغی که توسط افراد ناچیز مرتکب شده بودند، ایمان ما را به خودمان تضعیف کرد. هیچ قانونی وجود ندارد که ایمان ما را به یکپارچگی ملت ما، دولت ما، هدف ما بازگرداند… بدون اعتماد، ما خود را در دعواهای بی پایان گرفتار خواهیم دید که چه کسی چه کسی را فریب می دهد، چه کسی چه چیزی را دستکاری می کند، چگونه همه چیز نادرست است و همه دروغ می گویند. چگونه همه چیز وحشتناک است و هیچ چیز ارزش نجات دادن ندارد. اگر نتوانیم از این مارپیچ بی اعتمادی خارج شویم، پس چیزی برای نجات وجود ندارد. حومه‌ها به یکدیگر اشاره می‌کنند، اتهام می‌زنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا این بهانه قابل قبول برای دروغگویی، کلاهبرداری و دزدی را ایجاد کنند تا “به هر قیمتی” برنده شوند، زیرا جایگزین غیرقابل تحمل است.

چندین روزنامه نگار برجسته روز 6 ژانویه را از طریق بحث و گفتگو پوشش دادند چگونه جنگ های داخلی آغاز می شود توسط باربارا اف. والتر، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو. دیوید رمنیک بخشی از پایان نامه خود را خلاصه کرد:

هنگامی که حامیان سفید پوست، اعضای شبه نظامی و معتقدان MAGA از رئیس جمهور الهام گرفتند و به ساختمان کنگره هجوم بردند تا نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 را باطل کنند و قانونگذاران و معاون رئیس جمهور را اساساً گروگان رها کنند، ما دیگر یک دموکراسی کامل متوقف شدیم. در عوض، ما اکنون در وضعیتی برزخی زندگی می کنیم که دانشمندان آن را «آنوکراسی» می نامند. یعنی برای اولین بار در دویست سال گذشته بین دموکراسی و خودکامگی گیر کرده ایم. و این احساس ناامنی احتمال خونریزی های گاه به گاه در آمریکا و حتی خطر جنگ داخلی را به شدت افزایش می دهد.

Fintan O’Toole از تجربه ایرلندی استفاده می کند تا در مورد پیشگویی های جنگ داخلی هشدار دهد. او نوشت: «وقتی این ایده تثبیت شد، قدرت خودش را دارد. «دماگوگ ها هشدار می دهند که طرف مقابل در حال بسیج است. برای ما می آیند. نه تنها باید از خود دفاع کنیم، بلکه باید مزیت اولین حرکت را از آنها دریغ کنیم. منطق حمله پیشگیرانه در خطر است: قبل از اینکه با شما این کار را انجام دهند با آنها انجام دهید. البته طرف مقابل هم همین فکر را می‌کند.»

و یاکوب سیگل هشدار داد که تسلیم ترس های اغراق آمیز نشوید، مانند آسیب های ملی گذشته:

وقتی پرزیدنت بایدن رویدادی را اعلام کرد که در آن چهار نفر، همه از طرفداران ترامپ و تنها یک نفر از طریق خشونت، برای “بدترین حمله به دموکراسی ما از زمان جنگ داخلی” کشته شدند، چه معنایی دارد و نیویورک تایمز سالگرد را با اعلام این که “اکنون هر روز 6 ژانویه است” جشن می گیرد؟ نتیجه این است که سیاست به عنوان یک بحران دائمی… این تهدید آشکار تورم، که باید پس از 11 سپتامبر شناخته شود، هم توسط دولت ها و هم توسط شرکت های خصوصی برای به دست گرفتن قدرت غیرقابل پاسخگویی بیشتر استفاده می شود.

این سالگرد شکاف بین جمهوریخواهان را برجسته کرد.

پاتریک هیلی پس از مشاهده گروه های متمرکز جداگانه ای که به ترتیب از جمهوری خواهان و دموکرات ها تشکیل شده بودند، برداشت عمومی از آن روز را بررسی کرد. “گرچه من تعجب نکردم که برخی از شرکت کنندگان جمهوری خواه، وقتی از مجری کریستن سولتیس اندرسون خواسته شد که در یک کلمه به ایان واکنش نشان دهند. 6 «گفتند آن را «بسیار اغراق‌آمیز» و «تعریف نادرست» می‌دانستند، من از اینکه جمهوری‌خواهان دیگر با اصولگرایی ترامپ مخالفت کردند شوکه شدم و در 6 ژانویه با گفتن «ترسناک» «و قطعا ترامپ» واکنش نشان دادند. «نه تنها جمهوری‌خواهان، بلکه دموکرات‌ها با برخی از آمریکایی‌هایی که به ساختمان کنگره هجوم بردند، همدردی کرده‌اند و معمولاً آنها را به‌عنوان ناامیدی واقعی و قابل درک از سیستم می‌دانند. شورشیان خیلی فراتر رفته اند، اما ناامیدی آنها از احزاب واشنگتن برای برخی از دموکرات ها قابل تشخیص به نظر می رسید.

در یک برنامه در شبکه ABC این هفتهمایک راندز، سناتور جمهوری خواه داکوتای جنوبی تأیید کرد که پیروزی جو بایدن و از دست دادن دونالد ترامپ در سال 2020 به دلیل تقلب در رأی دهندگان نبوده است. او گفت: «ما بیش از 60 اتهام مختلف را در بسیاری از کشورها بررسی کرده ایم. «اگرچه برخی بی‌نظمی‌ها وجود داشت، اما هیچ یک از بی‌نظمی‌هایی که به جایی برسد که نتیجه رای‌گیری در یک کشور را تغییر دهد، وجود نداشت. انتخابات عادلانه بود، همانطور که دیدیم. ما فقط به عنوان جمهوری خواه در انتخابات پیروز نشدیم.”

در پاسخ، ترامپ به راندز حمله کرد و سناتور جمهوری خواه یوتا، میت رامنی را بر آن داشت تا از همکار خود دفاع کند. رامنی گفت: “مایک راندز حقیقت را می گوید، زیرا می داند که جمهوری ما به آن وابسته است.” اعلام می کند در توییتر. “جمهوری خواهان مانند فرمانداران هاچینسون، بیکر و هوگان. سنس مک کانل، تون و جانسون؛ بوش و چنی؛ به علاوه بیش از 60 زمین و حتی شیب مناسب مجله ی وال استریت صفحه سرمقاله موافق است: جو بایدن در انتخابات پیروز شد.

در جای دیگر سمت راست، بسیاری از مفسران این سالگرد را با انتقاد از افرادی که به کاپیتول هجوم بردند جشن گرفتند – سپس به انتقاد از چپ روی آوردند که در سال 2021 به خشونت اعتراض کردند. هدر مک دونالد نوشت: صلح مدنی. «اگر قیام های حزبی شکست خورده در ایالات متحده عادی شود، آمریکایی ها برکات سنت سیاسی انگلیسی-آمریکایی را از دست خواهند داد. خرابکاران احترام به آثار ملی ما را به شدت نقض کردند. شورشیان که به افسران پلیس حمله کردند، ادعاهای محافظه کاران را مبنی بر اینکه طرفدار نظم و قانون هستند تضعیف کردند.

نکته اصلی اینجاست: «جنایت‌ها و شورش‌هایی که دموکرات‌ها به طور متناوب تحمل می‌کنند و توجیه می‌کنند، پتانسیل تخریب دموکراسی را نیز دارند». اگر مجری قانون مشروعیت‌زدایی شود و از انجام وظیفه‌اش ممانعت شود، اگر دارایی‌ها تامین نشود، اگر غیرنظامیان از هدف قرار گرفتن هراس داشته باشند… یا وقتی وارد میدان عمومی یا حتی خانه‌هایشان می‌شوند، تیراندازی می‌کنند، پس هیچ امنیتی وجود ندارد و وجود ندارد. شرایط برای رفاه شورش‌های جورج فلوید همچنین نمادهای دولتی – دادگاه‌ها، دفاتر دادسرا، ایستگاه‌های پلیس، تالارهای شهر و حامیان را هدف قرار دادند.

در تمام این موارد، من همچنان تا حد زیادی با نگرانی مورد بررسی توسط بارتون گلمن همسو هستم: انگیزه ترامپیسم برای استفاده از دسیسه های پارلمانی برای براندازی نتایج انتخابات و پایه ای که حزب جمهوری خواه برای موثرتر کردن آن ایجاد می کند. وی گفت: «مقامات منتخب در آریزونا، تگزاس، جورجیا، پنسیلوانیا، ویسکانسین، میشیگان و سایر ایالت ها جنگ صلیبی دونالد ترامپ برای لغو انتخابات 2020 را مطالعه کرده اند.

آنها نقاط شکست را مشخص کردند و برای جلوگیری از شکست در دفعات بعدی اقدامات مشخصی انجام دادند. برخی قوانین را بازنویسی کرده اند تا کنترل احزاب را از بین ببرند که کدام آرا را بشمارند و کدام را رد کنند، کدام را تایید کنند و کدام را رد کنند. آنها قدرت مقامات انتخاباتی را که در نوامبر گذشته از اجرای توطئه خودداری کردند تا نمایندگان دروغ بزرگ را جایگزین آنها کنند، اخراج یا سلب می کنند. آنها یک استدلال حقوقی را مشخص می کنند که هدف آن اجازه دادن به قانونگذاران ایالتی برای لغو انتخاب های رأی دهندگان است.

به گفته دیوید بروکس، تلاش ها برای حفاظت از دموکراسی باید در آنجا متمرکز شود.

تحریکات هفته

جف آشر و راب آرتور در «داده‌ها به یکی از محرک‌های اصلی اوج قتل‌ها در آمریکا اشاره می‌کنند»:

عوامل زیادی ممکن است در این امر نقش داشته باشند، مانند از بین رفتن همه گیر برنامه های اجتماعی و تغییرات اجتماعی و پلیسی از زمان ترور جورج فلوید. اما یک فرضیه ساده تر است و شاید قدرت توضیحی قابل توجهی داشته باشد: افزایش گسترده فروش تسلیحات در اوایل سال 2020 منجر به کشتار بیشتر شده است. داده های جدید از اداره الکل، تنباکو، سلاح گرم و مواد منفجره (ATF) نشان می دهد که ممکن است واقعاً چنین بوده باشد. بر اساس داده‌ها، سلاح‌های تازه خریداری شده در سال گذشته بسیار سریع‌تر و بیشتر از سال‌های گذشته راه خود را به جنایت پیدا کردند. به نظر می رسد این به نتیجه نهایی اشاره دارد – اینکه سلاح های جدید منجر به کشتار بیشتر شده است – اما مجموعه داده ها هنوز نمی تواند این را ثابت کند.

جانت کوپرمن در کتاب چگونه پلاستیک ما را آزاد و مدفون کرد می نویسد:

بخش دیوانه کننده این است که ما می دانستیم. ما همیشه می دانستیم … در روزهای اول، او جرات نمی کرد پلاستیک را در آب داغ بشویید تا تاب نخورد یا ذوب نشود، یا منجمد شود تا شکننده و ترک نخورد. در آفتاب مانده بود، نفت از آن جاری شد… مردم با وحشت فریاد زدند – «این است پلاستیک!وقتی متوجه شدند که یک وسیله کوچک جدید دیگر از فلز یا شیشه ساخته نشده است. به همان اندازه که کاربرد آن هیجان‌انگیز است، پلاستیک ارزان‌تر است و کیفیت پایین‌تری دارد. و حجم ناگهانی زباله های بد ناراحت کننده بود. پس از بازنشستگی او، یک شیمیدان دوپونت پیش بینی کرد که همه ما با خفه شدن در پلاستیک خواهیم مرد.

آیا در آغوش کشیدن ماده ای که می دانید ارزان، چسبنده، اغلب زرق و برق دار و کاملاً مصنوعی است، تنفر از خود است؟ ماده ای که وقتی در کیسه ساخته می شد باید با اخطار چاپ می شد تا کودک آن را اسباب بازی تصور نکند و خفه نشود؟

ممنون از مشارکت های شما. من همه کسانی را که می فرستید می خوانم. با ارسال یک ایمیل، موافقت می کنید که به ما اجازه استفاده از آن را – به طور جزئی یا کامل – در این خبرنامه و در وب سایت خود بدهید. بازخورد منتشر شده شامل نام کامل، شهر و ایالت نویسنده است، مگر اینکه در یادداشت اصلی شما خواسته شده باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat