برای خرید الکترود جوشکاری باید به سایز آن و کیفیت آن توجه کرد. برای نخستین بار برای جوشکاری فولادهایی با ترکیب همانند طراحی شده است. الکترود فوق جهت جوشکاری فولادهای زنگ نزن با ترکیبات همانند مناسب کار در محیطهای خورنده اسید سولفوریکی و اسید فسفریکی مورد استفاده قرار می گیرد. جهت جلوگیری از اکسیداسیون و افزایش پایداری در برابر خوردگی و سایش، یک فرآیند جوش یک طرفه را می توان انجام داد. عدد چهارم ویژگی های ظاهری گرده جوش و نوع جریان را تعیین می کند. اگر علامت چهارم ۲ باشد موارد استعمال الکترود با AC , DC می باشد.نفوذ جوش متوسط و درجه سختی جوش کمی کمتر از دو گروه قبل بوده و نمای ظاهری آن محدب است. وجود هر دو عنصر پایدار کننده، امکان به وجود آمدن کاربایدها بین دانه ای رسوب شده و در نتیجه آن بروز سایش های بین دانه ای را کاهش می دهد. از الکترود برای پر کردن فضای خالی مابین دو جسم استفاده میشود باید به این نکته توجه داشت که جنس الکترود باید با مقطه مورد استفاده هماهنگ باشد. این نوع فولاد بین 19 تا 28 درصد کروم و تا5% مولیبدن داشته و دارای مقاومت بسار بالایی در برابر خوردگی می باشد و به این لحاظ بهترین گزینه برای ساخت قطعات در معرض خوردگی ناشی از آب دریا می باشد.

قیمت الکترود ضد سایش لذا از استحکام کششی بالا و پایداری به سایش و همچنین ترک های ناشی از scc خوبی بر خوردار می باشد. جوش این الکترود عاری از حفره و ترک بوده و در مقابل سایش توام با ضربه مقاوم می باشد. قرار گرفتن جوش حاصل از این الکترود، برای مدت طولانی در محدوده حرارتی ۸۷۰-۷۶۰ سانتیگراد می تواند با تشکیل فلز سیگما و کاربیدهای ثانویه، باعث کاهش سایش و خوردگی و انعطاف پذیری شود. الکترود ضد سایش یا الکترودهای سخت کاری سطحی یا هاردفیسینگ که آنها را بیشتر با نام الکترود ضدسایش نیز میشناسند برای سخت کاری سطحی و بازسازی قطعات مختلف در صنایعی مانند سیمان، معدن، فولاد، کشاورزی و… با این وجود برای جوشکاری فلزات غیر متشابه نیز، به خصوص آنکه، یکی از آنها فولاد زنگ نزن با نیکل بالا باشد مورد استفاده قرار می گیرد. پوشش روتیلی برای انجام فرایند جوشکاری در آلیاژهای که ضدزنگ هستند استفاده میشوند، اما فرآیند جوش در پوشش اسیدی دارای کیفیت بهمراتب بالایی نبوده و در موارد حساس از آنها استفاده نمیگردد. تنها مقدار مولیبدن در ترکیب آن وجود دارد این الکترود برای جوشکاری فولادهای ریختگی پایدار در برابر حرارت مثل AISI 316 یا لایه دهی روی فولادهای کربنی کاربرد دارد.

الکترود جوشکاری ضد سایش موارد استعمال این الکترود جوشکاری برای شکافهای عمیق یا در جائی که چندین گرده جوش به روی هم لازم است در نظر گرفته می شود. حرف مخفف کلمه بوده بیانگر آن است که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از0.03% کاهش پیدا کرده است.این مقدار کم کربن باعث می شود بعد از عملیات جوشکاری همچنان لایه اکسیدمحافظتی روی سطح حضور داشته باشد. فقط در مقدار کربن موجود ترکیب جوش حاصل از آن مقداری بیشتر از E308 می باشد. تنها مقدار کربن آن بیشتر است. به عنوان مثال E1ooxx, E60xx که منظور ۶۰k.s.i یا ۶۰۰۰۰P.S.i و ۱۰۰k.s.i یا ۱۰۰,۰۰۰منظور استحکام کششی جوش است که ممکن است بر حسب Welded As یا تنش زدائی شده (Stress Relieved) بیان شده باشد که این امر توسط دستورالعمل سازنده مشخص خواهد شد. فلز جوش حاصل بطور عادی یک فولاد زنگ نزن مقاومت بالا نیتروژن دار با پایداری بالا چقرمگی مناسب به خصوص در درجه حرارت های زیاد خواهد بود. انجام عملیاتی نظیر میزان ویسکوزیته ی روپوش، کشش سطحی در روپوش، برقراری ضخامت کافی سرباره و سرعت انجماد بالای سرباره جزو اهداف فیزیکی استفاده از الکترود هاست.

الکترود فولاد ضد سایش
می توان به میزان ویسکوزیته روپوش، کشش سطحی روپوش، ضخامت کافی سرباره، سرعت انجماد بالای سرباره اشاره کرد. پوشش الکترود با ضخامت های خیلی ضخیم، ضخیم، متوسط و نازک وجود دارد. از مفتول های آلومینومی، فولاد کم کربن، فولاد زنگ نزن و مفتول نیکلی برای مفتول آن استفاده می شود و از لحاظ پوشش فلاکس شامل الکترود سلولزی، رتیلی، پوشش قلیایی و رتیلی با پودر آهن است که دارای پوشش های خیلی ضخیم، ضخیم، متوسط و نازک است. دود و گازهای متصاعد شده در هنگام جوشکاری با الکترود می تواند برای سلامتی شما زیان آور باشد. این لایه در مقابل رطوبت و هوا نفوذ ناپذیر است و فلز زیرین را کاملا محافظت می کند، ضمنا در هنگام خراشیده شدن به سرعت بازسازی می شود. می توان به حفاظت از ستون قوس و مذاب، آلیاژسازی، افزایش راندمان یا نرخ رسوب، اکسیژن زدایی، کاهش سرعت سرد شدن و … پوشش های سلولزی این امکان را دارند که در انواع جوشکاری با سرعت به نسبت زیاد استفاده شوند، مانند خطوط لوله. به دلیل ایجاد فاز ترد و شکننده مارتنزیت، امکان استفاده از آن در سرویس های کاری زیر ۴۲۰ درجه سانتیگراد با مشکل مواجه است. بعلت نم گیر بودن این الکترودهای جوشکاری امکان فاسد شدن ماده سلولز به کار رفته در ترکیب آن ها وجود دارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از سیم جوش الکترود ضد سایش ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.