استراتژی هسته ای چگونه لبه سقف بدهی را توضیح می دهد

[ad_1]

هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها نبرد برای سقف بدهی را به‌عنوان یک بازی مرغ توصیف می‌کنند که در آن دو راننده به یکدیگر می‌چرخند و هر کدام امیدوارند که دیگری اول منحرف شود. کارشناسان سیاسی برخی از راهبردها را برای حل و فصل مناقشه توصیف کرده اند، مانند تغییر قوانین سنا برای اجازه دادن به اکثریت ساده برای افزایش سقف بدهی به عنوان یک “گزینه هسته ای”. ممکن است به نظر برسد که زبانی مانند این روند قانونگذاری را ملودراماتیک می کند، اما مقایسه مناسب است. استراتژیست‌های جنگ هسته‌ای مدت‌هاست فهمیده‌اند که چگونه بی‌احتیاطی یا ظهور بی‌احتیاطی می‌تواند به یک طرف کمک کند که طرف دیگر را در طول بازی مرغ عقب‌نشینی کند. اما کار این استراتژیست‌ها هشداری را نیز به کنگره می‌دهد: هر چه بازی بیشتر انجام شود، خائنانه‌تر می‌شود، زیرا وقتی هر دو طرف متقاعد شوند که همیشه در پایان از یک فاجعه جلوگیری می‌شود، هر یک با شتاب بیشتری رفتار می‌کنند.

تنش ها بین دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره پس از تمدید موقت محدودیت بدهی ماه گذشته کاهش یافته است، اما ممکن است با تعیین ضرب الاجل جدید در اواسط دسامبر به سرعت تشدید شود. اگر احتمال نکول چیزی غیر از صفر باشد، اگر مرغ با سقف بدهی به اندازه کافی نواخته شود، این اتفاق می افتد. آیا این دور آخر زمانی خواهد بود که شانس ما در نهایت تمام شود؟

از دیدگاه یک استراتژیست هسته ای، روشی که ایالات متحده بارها با یک نکول بالقوه فاجعه بار در مورد بدهی های ملی معاشقه کرده است، شباهت ناخوشایندی به بحران های اوایل جنگ سرد دارد. در طول دوره از اولین بحران برلین در سال 1948 تا بحران موشکی کوبا در سال 1962، هر چند سال یک بار مخالفت با یک ابرقدرت با پتانسیل تبدیل شدن به یک جنگ هسته‌ای کامل وجود داشت. تحت سیاست دولت آیزنهاور مبنی بر «انتقام جمعی»، واشنگتن با باز گذاشتن امکان درگیری متعارف که منجر به استفاده از سلاح های هسته ای می شود، به دنبال کنترل کمونیسم بود. اما به نظر می رسید که نیکیتا خروشچف، رهبر شوروی شوروی، بیش از حد مایل به آزمایش عزم غرب است. این محیط آخرالزمانی، نظریه پردازان استراتژیک را تشویق کرده است تا به دنبال راه هایی برای مؤثرتر کردن لبه به لبه و «برنده شدن» در آن باشند.

تأثیرگذارترین نظریه پردازی که استراتژی های مدیریت لبه را در نظر می گیرد، برنده آینده نوبل، توماس شلینگ است. او به دنبال راه حلی برای این مشکل بود تا بازدارندگی را معتبر کند: اگر نمی توان در جنگ حرارتی هسته ای پیروز شد، پس چرا کمونیست ها تهدیدات ایالات متحده برای استفاده از سلاح های هسته ای، به ویژه انتقام از حمله غیرهسته ای به متحدان ایالات متحده را جدی بگیرند؟ اگر خطر یک جنگ هسته ای تمام عیار، که در آن بیشتر آمریکایی ها ممکن است جان خود را از دست بدهند، برای رهبران شوروی بیش از حد غیرمنطقی به نظر می رسید، به عنوان یک بازدارنده معتبر عمل نمی کرد.

شلینگ پیشنهاد کرد که تهدیدهای غیرمنطقی همچنان می توانند به عنوان یک عامل بازدارنده از جمله عنصر شانس عمل کنند. او استدلال می‌کند که دولت‌ها می‌توانند از “خطری که ممکن است ناخواسته یکی از لبه عبور کند و دیگری را با خود بکشاند” استفاده کنند. در کتاب خود در سال 1966 سلاح و نفوذشلینگ از این قیاس استفاده می کند: “اگر دو کوهنورد به هم گره خورده باشند و یکی بخواهد دیگری را با به ظاهر افتادن از لبه بترساند، باید ابهام یا غیرمنطقی بودن مورد انتظار وجود داشته باشد، در غیر این صورت کارساز نخواهد بود.” کوه آن موذی نیست، پس نزدیک شدن به لبه خطرناک نیست. هر کوهنوردی می تواند از روی عمد بپرد، اما نمی تواند یک تهدید منطقی و معقول برای آن ایجاد کند. اما در حالی که کوهنوردان ممکن است بلغزند یا زمین بخورند، هنوز هم می توانند یکدیگر را بترسانند یا منصرف شوند. شلینگ توضیح داد که در صورت وجود “زمین سست، وزش باد و تمایل به سرگیجه” می توان تهدید به سقوط کرد. تصادفی نزدیک لبه ایستاده است.”

شلینگ گفت که ایالات متحده می تواند از این ایده برای متقاعد کردن اتحاد جماهیر شوروی برای عقب نشینی در یک بحران ابرقدرت استفاده کند. به جای تلاش برای پیروزی نظامی در یک جنگ هسته ای، ایالات متحده می تواند عزم خود را با انجام اقداماتی که خطر تشدید ناخواسته تنش را افزایش می دهد، نشان دهد، مانند یکی از کوهنوردان خیالی که سعی دارد با نزدیک شدن به لبه در حال فروپاشی، دیگری را بترساند. رویکرد شلینگ راه ممکنی را برای بازدارندگی معتبر شوروی ارائه می‌کند – و همچنین از نیاز به مقایسه آنها در سلاح‌های هسته‌ای اجتناب می‌کند، زیرا برنده مسابقه تصمیم‌گیری بازیکنی نیست که بیشترین بمب را داشته باشد، بلکه کسی است که آخرین چشمک می‌زند. حتی اگر یک طرف زرادخانه هسته‌ای بزرگ‌تری داشته باشد، رهبران آن همچنان می‌توانند امتیازاتی را در صورتی که معتقد باشند طرف دیگر مصمم به ایجاد یک جنگ غیرقابل کنترل است، بدهند..

استدلال شلینگ علیرغم ظرافتش، همه استراتژیست های هسته ای را جلب نکرد. هم‌عصر او، هرمان کان، استدلال می‌کند که استراتژی‌های شلینگ «عقلانیت غیرمنطقی» مانند جوجه‌بازی‌هایی است که نوجوانان متخلف در بزرگراه‌های عمومی انجام می‌دهند. در حالی که کان اذعان داشت که قاب شلینگ دارای ویژگی های جذابی است، او نگران خطرات آن بود. رقابت برای ریسک کردن یک قمار است و نباختن به مقدار مشخصی شانس بستگی دارد. کان اشاره کرد که حتی اگر خطر هر بازی مرغ کم باشد، احتمال وقوع جنگ در نتیجه بازی بیش از حد “مرغ” می تواند بسیار زیاد باشد.

نگران کننده است که بازی با هر تکرار می تواند خطرناک تر شود. کان می نویسد: «در هر دوره طولانی صلح، ممکن است تمایلی برای دولت ها وجود داشته باشد که سازش ناپذیرتر شوند، زیرا فکر جنگ غیرواقعی می شود. او به طرز شومی هشدار داد که ممکن است این اتفاق بیفتد، به خصوص اگر تجربه ای وجود داشته باشد که در آن کسانی که سرسخت بودند خوب عمل کردند، در حالی که آنهایی که «معقول» بودند بد به نظر می رسیدند.

تصور کنید که کوهنوردان متخاصم شلینگ بارها بازی مرغ آلپاین خود را انجام داده اند. شاید آنها مخاطبانی را جذب کرده اند که از کوهنوردی استقبال می کنند که ریسک می کند و کسی را که عزمش مردد است مسخره می کند. پس از بازی های کافی، نه تماشاگران و نه کوهنوردان احتمال سقوط را جدی نمی گیرند. برخی از ناظران حتی شروع به شک کرده اند که ممکن است سقوط رخ دهد، با این استدلال که کوهنوردان آنقدر “عقلانی” هستند که اجازه آن را نمی دهند، یا اینکه سقوط واقعا فاجعه بار نخواهد بود. کوهنوردان که با هو کردن جمعیت تنبیه می شوند، به خطر عادت می کنند و ریسک بیشتری می کنند. ناگزیر در یک نقطه یکی از آنها می لغزد و هر دو را به ورطه می کشاند.

به نظر می رسد که موانع همیشگی کنگره در مورد سقف بدهی به نوعی بازی تکراری مرغ که کان به ما هشدار داده بود، تبدیل شده است. هر چه بحران بیشتر تکرار شود، هر رویداد کمتر شبیه بحران به نظر می رسد، زیرا هیچ یک از آنها هنوز به فاجعه منتهی نشده است. سیاستمداران با تلاش برای انعطاف ناپذیرتر شدن و اتخاذ مواضع دشوارتر دفعه بعد تشویق می شوند.

در مناقشه سقف بدهی، ایالات متحده ممکن است دقیقاً به این دلیل که هر یک از طرفین منتظر چشمک زدن طرف مقابل است، خود را در حالت نکول قرار دهد.

از چنین نتیجه ای کاملاً اجتناب می شود. برخلاف سلاح های هسته ای، سقف بدهی غیرقابل تصور است. اگر تصمیم بگیرد، کنگره می تواند قوانین را برای کاهش یا در حالت ایده آل، حذف احتمال این نوع لبه ها تغییر دهد. اما تا زمانی که سقف بدهی به شکل فعلی وجود داشته باشد، انگیزه‌های مرغ‌بازی دوباره و دوباره پابرجاست. و هر رویارویی جدید کشور را به فاجعه نزدیکتر می کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet