استثنائات تجاوز جنسی و زنای با محارم چه شد؟


آدر میان تمام توجهات با نگاهی به درام حقوقی پیرامون قوانین مورد مناقشه سقط جنین می سی سی پی و تگزاس، به نظر می رسد یکی از جزئیات قابل توجه توجه زیادی را به خود جلب کند: هیچ ایالتی از تجاوز جنسی یا زنای با محارم مستثنی نیست.

این یک انحراف بزرگ است، نشانه ای از اینکه سیاست سقط جنین آمریکا تا چه حد افراطی شده است. برای چندین دهه، استثنائات مربوط به ممنوعیت سقط جنین در مورد تجاوز جنسی و زنای با محارم منبع نادری از اجماع بوده است.

و آنها هنوز در معرض دید عموم هستند: گالوپ بارها دریافته است که تقریباً 80 درصد آمریکایی ها از چنین استثناهایی حمایت می کنند. این حتی در ایالت های قرمز رنگ مانند آلاباما و تگزاس نیز صادق است. با این حال، این استثناها در حال از بین رفتن هستند.

دلیل آن قدرت است. بسیاری از فعالان ضد سقط جنین هرگز باور نکرده اند که استثناء تجاوز جنسی یا زنای با محارم را می توان با اعتقاد عمیق آنها به اینکه جنین یک شخص است، تطبیق داد. امروز، جنبش ضد سقط جنین آماده است آنچه را که می خواهد بخواهد و حزب جمهوری خواه – و متحدانش در دیوان عالی – آماده است آن را به آنها بدهد. آنچه جنبش اکنون نیز مانند گذشته می خواهد، شناخت شخصیت جنین است. و از نظر تاریخی، شناخت شخصیت اغلب به معنای جرم انگاری رفتار زنان باردار است، حتی زمانی که خود زنان قربانی جنایت هستند.

تیتاریخچه تجاوز جنسی و استثنائات مربوط به زنای با محارم در اواخر دهه 1950 آغاز شد، زمانی که موسسه حقوقی نخبه آمریکا، گروهی غیرحزبی از وکلا، دانشمندان و قضات که اصلاحات قانونی را پیشنهاد کردند، اصلاح قوانین جزایی سقط جنین را در نظر گرفتند. در آن زمان، اکثر ایالت ها تمام سقط جنین ها را جرم تلقی می کردند، مگر اینکه ادامه بارداری جان یک فرد را به خطر بیندازد. ALI گروه وسیع تری از استثنائات را پیشنهاد کرد: برای تهدید سلامت بیماران، ناهنجاری های خاص جنین، و تجاوز جنسی و محارم.

ALI به راحتی می‌توانست بیشتر این استثنائات را به‌عنوان کدگذاری بهترین شیوه‌های پزشکی توجیه کند، اما تجاوز جنسی و زنای با محارم متفاوت بودند. در آنجا، به گفته ALI، نگرانی در مورد سلامت جسمی نیست، بلکه نگران “اضطراب و شرم” افرادی است که بدون اراده خود باردار هستند. اجازه سقط جنین برای افرادی که رضایت داشته اند sexرهبران ALI پیشنهاد می‌کنند که این یک “دعوت برای هرزگی” خواهد بود. اما سازندگان ALI هیچ نگرانی در مورد قربانیان زنای با محارم و خشونت جنسی نداشتند.

در دهه 1960، ایالات متحده شروع به تصویب مقررات ALI کرد. استثنائات تجاوز جنسی و زنای با محارم به طور گسترده مورد حمایت قرار گرفت، اما جنبش اولیه ضد سقط جنین با آنها مخالفت کرد. برخی از منتقدان استثنائات اصرار دارند که “تجاوز واقعی” تقریباً هرگز منجر به بارداری نمی شود – و زنان برای سوء استفاده از این استثناء دروغ می گویند. به ویژه، جنبش این استثنا را رد کرد، زیرا با این ایده که میوه دارای حقوق است در تضاد بود.

رو در مقابل ویدکه محدودیت های سقط جنین را به عنوان خلاف قانون اساسی لغو کرد، مقررات ALI را منسوخ کرد. اما در دهه‌های پس از آن که حقوق حبس، مجموعه‌ای بی‌پایان از محدودیت‌های فزاینده بر روی این روند اعمال کرد و حذف شد. آهو، استثناء تجاوز جنسی و زنای با محارم سنگ محک در بحث سقط جنین باقی ماند. طرفداران حقوق سقط جنین تلاش کرده اند تا استثنائاتی را برای تجاوز جنسی و زنای با محارم در اصلاحیه هاید در مورد ممنوعیت بودجه سقط جنین Medicaid لحاظ کنند.

پذیرفتن استثناها برای پرچمداران جمهوری خواه به یک آیین تبدیل شده است. جرج دبلیو بوش، جورج دبلیو بوش، میت رامنی و دونالد ترامپ حمایت خود را از چنین استثناهایی اعلام کرده اند. درک دلایل این امر دشوار نبود: این استثنا حتی در میان جمهوری خواهان در ایالت های عمیقا محافظه کار مورد حمایت گسترده قرار گرفت.

سرسخت ترین فعالان ضد سقط جنین احساس متفاوتی داشتند. آنها هرگز استثناها را دوست نداشتند، اما شروع به تحمل آنها کردند. این به این دلیل بود که تا همین اواخر، جنبش ضد سقط جنین برنامه‌ای داشت: جلب هرچه بیشتر آمریکایی‌ها، وادار کردن جمهوری‌خواهان میانه‌رو به راحتی با آنها کار کنند و شانس موفقیت در دادگاه عالی را به حداکثر برسانند. مبارزه با تجاوز جنسی و طرد از محارم یک اولویت فوری نبود.

علاوه بر این، این استثناها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. تجاوز جنسی و زنای با محارم بطور گسترده کمتر گزارش شده بود (و هستند). بسیاری از بازماندگانی که بیرون آمدند مورد اعتماد نبودند. خشونت جنسی رایج بود، اما حداقل رسماً تعداد کمی سقط جنین بر اساس تجاوز جنسی یا زنای با محارم توجیه می شد. برای طرفداران سقط جنین، اکثریت قریب به اتفاق این مزیت را داشتند که قوانینی را بنویسند که در هر شرایطی از سقط جنین جلوگیری کند.

دیگر نه. هم جنبش ضد سقط جنین و هم حزب جمهوری خواه، و رابطه آنها نیز تکامل یافته است. بخشی از آن مربوط به دیوان عالی کشور است. با وجود 6 محافظه کار – از جمله سه نامزد ترامپ – به نظر می رسد دادگاه آماده است تا حقوق سقط جنین را لغو کند. تعداد کمی از فعالان ضد سقط جنین تمایلی به ایجاد حمایت عمومی گسترده ندارند، وقتی دادگاهی دارند که به نظر می رسد مایل است همه چیز را به آنها بدهد.

علاوه بر این، تغییرات در قوانین تامین مالی کمپین، این حق را به اهداکنندگان، سازمان‌های غیرانتفاعی و PAC‌های فوق‌العاده داده است که در سمت راست قرار دارند. مناطق و ایالت های غیررقابتی نگرانی برخی جمهوری خواهان در مورد بیگانگی رای دهندگان را کاهش داده اند. کتاب جدید، حتی قبل از روی کار آمدن ترامپ، بر تغییر پایگاه تمرکز دارد، نه ایجاد جذابیت گسترده. در نتیجه، بین حزب جمهوری خواه و جنبش ضد سقط جنین روشنایی کمی وجود دارد – از جمله تجاوز جنسی و زنای با محارم.

جنبش ضد سقط جنین – و همراه با آن GOP – اکنون می تواند بر شناخت هویت جنین تمرکز کند. اگر دیوان عالی در نهایت فرد جنین را بر اساس اصلاحیه چهاردهم به رسمیت بشناسد، سقط جنین را در سراسر کشور مغایر با قانون اساسی می داند. این عواقب بسیار فراتر از قانون سقط جنین خواهد داشت.

تیسی سال پیش، در تقاطع جنگ نافرجام با مواد مخدر و حملات کنگره به برنامه های اجتماعی، شعارهای «مادر کراک» و «ملکه سعادت» در کنار هم قرار گرفتند. این نوع “مادر بد” فرزندان خود را به دلیل مصرف مواد مخدر و سوزاندن منابع دولتی مورد غفلت قرار داد. این کلیشه برای مصلحت سیاسی و اجرای قانون قاچاق شد. اثرات آن شامل غل و زنجیر کردن زنان سیاهپوست فقیر در هنگام زایمان و زایمان است. زنان سیاه‌پوست بلافاصله پس از تولد به زور از بیمارستان‌ها اسکورت می‌شدند، در حالی که هنوز خونریزی از زایمان داشتند بدون کمک نوار بهداشتی. و زنان باردار سیاه پوست به دلیل خفگی تقریباً تا پایان ترم بازداشت شدند.

گروه های ضد سقط جنین نیز بدرفتاری با بیماران باردار را معادل کودک آزاری می دانند. در کارولینای جنوبی، زنان سیاه پوستی که در دوران بارداری مواد مخدر مصرف می کردند به «توزیع خردسالان و بی توجهی به کودکان» متهم شدند. در آن زمان به نظر نمی رسید که دیوان عالی کشور مایل به لغو آن باشد آهو، حتی کمتر حقوق جنین را به رسمیت می شناسند. بنابراین گروه هایی مانند Americans United for Life دست به کار شدند آهو به طور فوق العاده، شناخت شخصیت جنین در قانون ارث، حقوق مالکیت، حق صدمه بدنی و حتی قانون قتل. برخورد با بیماران باردار به عنوان آزارگر کودکان از منطق شخصیت نشات می گیرد.

امروز گذشته یک مقدمه است. کسانی که مدعی حمایت از شخصیت جنین هستند، مجازات های کیفری و مدنی را برای افراد باردار در نظر گرفته اند. آنها زنان حامله ای را که از سزارین امتناع می کنند یا از پله ها سقوط می کنند، دستگیر کرده اند. از شیمی درمانی یک بیمار سرطانی باردار خودداری کرد. و به طور ناخواسته زنان باردار را درگیر کرده تا سلامت جنین را در دوران بارداری تهدید کند. در تنسی، دادستان‌ها برای زنانی که با عقیم‌سازی موافقت کرده‌اند تا زمانی که این عمل در سال 2015 ممنوع اعلام شد، قراردادهایی ارائه کرده‌اند. در جریان درگیری فیزیکی و اقدام به خودکشی.

در پست-آهو آمریکا، مجازات های بیشتر مانند این در کشورهای محافظه کار تعجب آور نخواهد بود. کشورهایی که سقط جنین را پس از ابطال روو توسط دادگاه عالی جرم انگاری می کنند، متعهد شده اند که زنان باردار را مجازات نکنند.

با این حال، دلایل این وعده روشن است: اکثر آمریکایی ها با ایده جرم انگاری زنان باردار مخالف هستند و جنبش ضد سقط جنین مراقب است حمایت خود را از دست ندهد. اما همانطور که حذف استثناهای تجاوز و زنای با محارم نشان می دهد، فکر توهین به اکثریت مردمی ممکن است برای مدت طولانی اهمیتی نداشته باشد.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر