استاد بدون شطرنج ولادیمیر پوتین

[ad_1]

ممکن است یک اتفاق وحشتناک در اوکراین قریب الوقوع باشد. بدون شک، براندازی، خرابکاری و کشتار در انتظار است، هر چند مدتی است که چنین بدبختی هایی بدون توجه غرب ادامه دارد. اما حمله روسیه، شامل حملات هوایی و موشکی به دنبال تهاجم، بسیار بدتر خواهد بود. ممکن است هزاران نفر بمیرند و پایه های امنیت اروپا متزلزل شود، همانطور که از روزهای اولیه جنگ سرد تاکنون چنین نبوده است.

با این حال، میزان دست زدن عمومی و حتی ناامیدی در ایالات متحده بیش از حد است، و نه فقط در مقایسه با بلغم نسبی جمعیت اوکراین. اظهار نظر در مورد افزایش و تهدیدهای روسیه اشکال مختلفی داشته است – اتهامات بیهوده ربع قرنی در مورد گسترش ناتو، تشخیص های احمقانه روان درمانی در مورد نیاز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به “احترام”، اظهارات مبنی بر اینکه ضعف دولت بایدن این وضعیت را ایجاد کرده است، و، بالاتر از همه، این باور است که پوتین نه تنها اوکراین، بلکه کل غرب، از جمله ایالات متحده را دقیقاً در جایی که می‌خواهد، دارد. ملاحظات متعادل تری لازم است.

اوکراین برای روسیه پوتین مشکل ساز است، نه به این دلیل که ممکن است به ناتو بپیوندد، بلکه به این دلیل که در حال دموکراتیک شدن است – به آرامی، ناشیانه، ناقص – و پس از 30 سال استقلال در حال ساختن یک هویت ملی جدید است. همینطور سایر جمهوری های شوروی سابق که تعدادی از آنها (مثلاً آذربایجان) بی سر و صدا طرف کی یف را گرفته اند. هدف از بازسازی اگر نه امپراتوری روسیه، نسخه قرن بیست و یکمی آن، در حال خارج شدن از چنگ پوتین است و او این را می داند. از بسیاری جهات، آنچه ما اکنون از مسکو می بینیم، انقباض ادعاهای پسامپراتوری آتاویستی است، که مانند مداخله بریتانیا و فرانسه در مصر در سال 1956، ممکن است شروع خوبی داشته باشد، اما احتمالاً پایان ضعیفی خواهد داشت.

دیکتاتور روسیه خواسته هایی را مطرح کرده است که می داند برآورده نمی شود. او آنها را به صورت علنی صادر کرده است، زمانی که چنین کارهایی معمولاً در خلوت انجام می شود، یعنی او به دنبال دعوا با هر شرایطی است. او ارتش بزرگی را در مرزهای اوکراین بسیج کرده است – بیش از 100000 سرباز – اما تقریباً یک ارتش آنقدر بزرگ نیست که کشوری با 40 میلیون نفر را تحت سلطه خود درآورد، که بسیاری از آنها نه تنها مایل به جنگ هستند، بلکه آماده انجام این کار هستند. مناطق شهری ارتش‌ها را جذب می‌کنند، همانطور که کاغذ پاک‌کننده قطره جوهر را جذب می‌کند، و حمله روس‌ها منجر به جریانی از تابوت‌ها می‌شود که به خانه جمعیتی می‌روند که ذائقه کمی برای تلفات دارند.

خطرات برای غرب به اندازه کافی زیاد است. کشور روسیه پس از فروپاشی شوروی بزرگ است اما یک ابرقدرت نیست، مگر در مورد سلاح های هسته ای. یک امپراتوری بازسازی شده روسیه آن را به قدرتمندترین موجودیت در اروپا تبدیل می کند. حتی بیشتر: سابقه فتح، یا وحشیگری عظیمی که ارتش روسیه می توانست انجام دهد، صلح اروپایی را که از سال 1949 برقرار است (به استثنای درگیری های بالکان) را از بین می برد. هنجارهای رفتاری بین ایالتی که در همه جا به کشورهای کوچکتر خدمت می کنند.

اما خطرات برای روسیه بیشتر است. این کشور می تواند به طور موقت خود را از تحریم های اقتصادی مصون نگه دارد، اما هزینه جنگ با اوکراین در نهایت باعث بی ثباتی بیشتر در داخل خواهد شد. پلیس مخفی می تواند رهبران مخالفی مانند الکسی ناوالنی را مسموم کند، زندانی کند یا بکشد، اما در قتل عام انبوه مادران خشمگین سربازان مجروح یا کشته شده مشکل بسیار بیشتری خواهد داشت. روسیه ای که از غرب منزوی شده و با تحریم های اقتصادی مجازات می شود، بیش از آنچه که هست، به نوعی دولت دست نشانده چین خواهد شد و دیپلمات ها و سربازان روسی می دانند که چینی ها در برخورد با وابستگان و ماهواره های خود بی احساس هستند.

واکنش غرب تاکنون محتاطانه و مؤثر بوده است. ایالات متحده به طور موثر رهبری کرده است، و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اجماع دو حزبی قابل ملاحظه ای پشت سر خود دارد. دولت تهدیدهای مناسبی را انجام داده، تحریم های مناسبی را آماده کرده و با برداشتن مهم ترین گام فرار کرده و موشک های ضد تانک و ضدهوایی را به دست سربازان اوکراینی تحویل داده است. هر چه بیشتر و سریع تر، بهتر است.

ناتو فرو ریخته نشده است – در واقع برعکس. سوئد و فنلاند در مورد پیوستن به این ائتلاف تغییر کرده‌اند، متحدان اروپای شرقی به‌ویژه سرسختانه بوده‌اند، و حتی پیشنهادات دیپلماتیک فرانسه بیشتر نشان‌دهنده تمایل رئیس‌جمهور امانوئل ماکرون برای تبدیل شدن به دولتمرد پیشرو در اروپا است تا تمایل به راضی کردن روسیه. در واقع پوتین هدیه ای به ناتو داده است. اگر اتحاد در دهه 1990 و 1990 چیزی شبیه به بحران هویت داشت، اکنون اعضای آن به سختی می توانند ضرورت آن را زیر سوال ببرند. گئورگی آرباتوف، یکی از مشاوران میخائیل گورباچف، در سال 1987 نکته‌ای داشت که با عصبانیت مشاهده کرد که روسیه با محروم کردن غرب از یک دشمن، آسیب بزرگی به غرب وارد می‌کند. پوتین پس از معکوس کردن آن، به ناتو نه تنها حیاتی تازه بخشید، بلکه به آن نیرو بخشید.

کلیشه‌های استراتژیک غربی معمولاً روس‌ها را به‌عنوان استادان بی‌نظیر شطرنج، دستکاری‌کنندگان زیرکانه استفاده از زور برای حمایت از سیاست‌ها نشان می‌دهند که به طور مداوم بر مخالفان غربی خود برتری می‌دهند. اما این توصیف کمتر از آن چیزی است که ممکن است تصور شود. در واقع، اطلاعات آمریکا و بریتانیا در هشدار دادن به عملیات و تحریکات با پرچم دروغین روسیه و نام بردن طیفی از کوئیسلینگ های اوکراینی که برای به دست گرفتن قدرت بررسی می شدند، زیرک بودند. این افشاگری ها پادزهری برای سوزن های مسموم در حال تهیه توسط سرویس های مخفی روسیه است.

بیشتر به این نکته، اگرچه پوتین تا کنون بسیار خوب بازی کرده است، اما واقعیت این است که ارتش روسیه ورماخت یا حتی ارتش سرخ قدیم نیست. این چند بیت درجه یک، تعدادی نیروی ویژه به خوبی آموزش دیده، و تکنولوژی خوب دارد. اما هنوز از تمام عیوب قدیمی خود رنج می برد، از جمله در نگهداری، روحیه و ابتکار. نیروهای مسلح منعکس کننده جوامع آنها هستند، و اگرچه روسیه نسبت به دهه 90 وضعیت بسیار بهتری دارد، اما همچنان جامعه ای با سلامت عمومی ضعیف است. اقتصاد خام و مبتنی بر منابع؛ و یک نخبۀ عمیقاً فاسد و خودخواه. روسیه نیز در برابر تحریم ها و حملات سایبری آسیب پذیر است. و در راس، کشور توسط یک دیکتاتور سالخورده رهبری می شود که بسیاری از حقایق ناراحت کننده را از مشاورانی که بهتر می دانند نمی شنود.

در ماه مه 1864، نیروهای اتحادیه نبرد بیابان را آغاز کردند، نبردی خونین که مبارزاتی را آغاز کرد که در نهایت کنفدراسیون را نابود کرد. اما در ابتدا، بسیاری از رهبران ارتش پوتوماک دچار مشکل عصبی بودند. یکی از افسران ستاد اولیس اس. گرانت، هوراس پورتر، پس از جنگ حادثه‌ای را به یاد می‌آورد که در آن یک ژنرال به سرعت نفس می‌کشید و گفت: «ژنرال گرانت، این بحرانی است که نمی‌توان آن را خیلی جدی گرفت. میدانم [Robert E.] روش های لی به خوبی با تجربه گذشته. او تمام ارتش خود را بین ما و راپیدان خواهد انداخت و ما را کاملاً قطع خواهد کرد.»

پورتر به یاد آورد که گرانت سیگار سیگارش را از دهانش بیرون آورد، از جایش بلند شد و به ژنرال آشفته پاسخ داد:

آه، من از شنیدن آنچه که لی قرار است انجام دهد، از ته دل خسته شده ام. به نظر می رسد برخی از شما همیشه فکر می کنید که او به طور ناگهانی یک سالتو دوبل را می چرخاند و همزمان در عقب ما در هر دو جناح ما فرود می آید.

و سپس با قاطعیت به ژنرال مأیوس دستور داد تا به فرماندهی خود برگردد و به این فکر کند که ارتش پوتوماک قرار است با لی چه کند، نه برعکس.

ولادیمیر پوتین رابرت ای لی نیست. اما در زمانی که مجسمه‌های لی پایین می‌آیند، کمی بیشتر از روح اولیس اس. گرانت به وضوح در دستور کار است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort