احساسات دشمن عقل نیست

[ad_1]

پل دیراک یکی از بزرگترین فیزیکدانان قرن بیستم است. دیراک که در نظریه کوانتومی که دنیای مدرن ما را شکل داده است، پیشگام بود، زمانی که صحبت از تفکر تحلیلی به میان آمد، یک نابغه بود. اما وقتی همکارانش از او راهنمایی خواستند، راز موفقیت او هیچ ربطی به روش علمی سنتی نداشت: دیراک به آنها گفت: “با احساسات خود هدایت شوید.”

جلد کتاب برای احساسی که عنوان را روی پس‌زمینه سیاه با هر دو Os نشان می‌دهد "عاطفی" ساختن چشمان صورت خندان سبز
این مقاله از کتاب آینده ملودینوف اقتباس شده است. عاطفی: احساسات چگونه تفکر ما را شکل می دهند. (پانتئون)

چرا منطق سرد فیزیک نظری از احساسات سوء استفاده می کند؟ نظریه های فیزیک در ریاضیات بیان می شوند که توسط مجموعه ای از قوانین اداره می شود. اما فیزیکدانان فقط نظریه های موجود را مطالعه نمی کنند – آنها نظریه های جدیدی را ابداع می کنند. برای دستیابی به اکتشافات، آنها باید مسیرهایی را دنبال کنند که احساس هیجان دارد و از آنهایی که می ترسند به جایی نرسد دوری کنند. آنها باید به اندازه کافی جسارت داشته باشند که مفروضات را زیر سوال ببرند و به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشند تا نتایج خود را به همکاران شکاک ارائه کنند. دیراک اعتراف کرد که بهترین فیزیکدانان احساس راحتی می کنند که به احساسات اجازه می دهند تصمیماتشان را هدایت کنند.

توصیه دیراک، مانند هیکل او، در تضاد با فرض عمومی پذیرفته شده روانشناسی در زمان خود بود: اینکه تفکر منطقی بر رفتار ما حاکم است و زمانی که احساسات نقشی ایفا می کنند، احتمالا ما را از بهترین قضاوتمان منحرف می کنند.

امروزه، محققان درک عمیق تری از احساسات و چگونگی تأثیر مثبت آنها بر انتخاب های منطقی به دست آورده اند. مطالعه ای را در نظر بگیرید که توسط مارک فنتون-اوکریوی، استاد دانشکده بازرگانی دانشگاه آزاد در انگلستان انجام شد. فنتون اوکریوی و همکارانش با 118 تاجر حرفه ای و 10 مدیر ارشد در چهار بانک سرمایه گذاری مصاحبه کردند. آزمایش‌کنندگان دریافتند که حتی باتجربه‌ترین معامله‌گران به نظر کمتر احتمال دارد که به طور مؤثر با احساساتی که انتخاب‌هایشان را هدایت می‌کند – خرید یا فروش مجموعه‌ای از اوراق بهادار، مانند میلیون‌ها دلار، درگیر شوند. با این حال، موفق ترین معامله گران بیشتر به احساسات خود اعتراف می کردند و زمانی که اطلاعات محدودی برای استخراج داشتند، احساسات شهودی خود را در مورد گزینه های سهام دنبال می کردند. آنها همچنین متوجه شدند که وقتی احساسات خیلی شدید می شوند، ممکن است نیاز به کاهش داشته باشند. مشکل بازاریابان موفق نحوه اجتناب از احساسات نبود، بلکه نحوه کنترل آن بود.

یکی از راه هایی که احساسات به تصمیم گیری کمک می کند، تمرکز بر تهدیدها و فرصت هاست. به نقشی که انزجار در رمزگذاری تجربه غذایی شما ایفا می کند که می تواند شما را منزجر کند فکر کنید. اگر می خواهید از شر صدف خلاص شوید و متوجه شدید که کرم ها در سراسر آن می خزند، متوقف نمی شوید و آگاهانه جزئیات این وضعیت را تجزیه و تحلیل می کنید. شما فقط دهان خود را ببندید و آن را پایین بیاندازید. به طور مشابه، خرده فروشان باید بدانند که چه چیزی را در اولویت قرار دهند و چه زمانی اقدام کنند – و باید این کار را به سرعت انجام دهند. “مردم فکر می کنند که اگر شما دکترا دارید. یکی از مدیران بانک سرمایه گذاری که توسط محققان مصاحبه شده است، گفت: شما بسیار خوب خواهید بود زیرا درک درستی از نظریه اختیار دارید، اما همیشه اینطور نیست. همچنین باید غرایز روده ای خوبی داشته باشید و این غرایز تا حد زیادی ریشه در احساسات دارند.

در طول دهه گذشته، دانشمندان شروع به درک دقیقی از نحوه همکاری احساسات و عقلانیت کرده‌اند. بینش کلیدی این است که قبل از اینکه ذهن منطقی شما بتواند اطلاعاتی را پردازش کند، اطلاعات باید انتخاب و ارزیابی شوند. در اینجا احساسات نقش غالب را ایفا می کند. هر احساسی – ترس، انزجار، خشم – باعث می شود که برخی از داده های حسی، خاطرات، دانش و باورها مورد تاکید قرار گیرند و دیگران در فرآیندهای فکری شما تحقیر شوند.

تصور کنید که در یک خیابان تاریک در حالتی آرام قدم می زنید، منتظر شام و کنسرت بعد از آن شب باشید. ممکن است متوجه باشید که گرسنه هستید و ممکن است حرکات کوچکی را در سایه های جلو یا صدای قدم های پشت سر خود ثبت نکنید. اغلب اوقات، نادیده گرفتن این چیزها خوب است. پله‌های پشت سر شما احتمالاً عابرین پیاده دیگری هستند که به برنامه‌های عصرانه خود سفر می‌کنند، و حرکات در سایه‌ها ممکن است فقط برگ‌هایی باشد که در باد تکان می‌خورند. اما اگر چیزی باعث ترس شما شود، این مناظر و صداها بر تفکر شما مسلط خواهند شد. احساس گرسنگی شما ناپدید می شود و کنسرت ناگهان برای شما بی اهمیت به نظر می رسد. این به این دلیل است که وقتی در “حالت ترس” پردازش هستید، روی ورودی سنسور تمرکز می کنید. برنامه ریزی شما به زمان حال تغییر می کند و اهداف و اولویت های شما تغییر می کند. می‌توانید مسیرتان را طوری تنظیم کنید که زمان بیشتری می‌برد، اما روشن‌تر است و زمان ایمنی را قربانی می‌کند.

در یک مطالعه گویا، محققان با به اشتراک گذاشتن یک داستان شوم از چاقو کشی مرگبار، ترس را به آزمودنی های خود القا کردند. سپس از این شرکت کنندگان خواستند تا احتمال وقوع بلایای مختلف از جمله سایر اعمال خشونت آمیز و بلایای طبیعی را ارزیابی کنند. در مقایسه با سوژه‌هایی که ترسشان فعال نشده بود، این افراد احساس پف کرده‌ای از احتمال این بدبختی‌ها داشتند – نه تنها حوادث مرتبط، مانند قتل، بلکه غیرمرتبط، مانند گردباد و سیل. داستان‌های ترسناک بر تفکر ذهنی سوژه‌ها در سطحی اساسی تأثیر می‌گذارد، که باعث می‌شود عموماً به تهدیدات محیطی توجه بیشتری داشته باشند. در دنیای خارج از آزمایشگاه، این اقدام احتیاطی شما را تشویق می کند تا از موقعیت های خطرناک اجتناب کنید.

روش هایی که احساسات ما بر قضاوت ما تأثیر می گذارد همیشه برای ما روشن نیست. به عنوان مثال، در یک مطالعه درباره انزجار، محققان به داوطلبان یک کلیپ فیلم خنثی یا صحنه‌ای از Trainspotting که در آن قهرمان داستان دستش را به داخل کاسه توالت کثیف می برد. یکی از ویژگی های انزجار، تمایل به دور انداختن است، چه غذا و چه اشیاء دیگر. پس از انتشار ویدئوها، محققان به افراد این فرصت را دادند که یک جعبه را با لوازم اداری ناشناس با جعبه دیگر جایگزین کنند – و دریافتند که 51 درصد از کسانی که دیدند Trainspotting ویدئو جعبه خود را در مقایسه با 32 درصد از شرکت کنندگانی که ویدیوی خنثی را تماشا کردند، عوض کرد. اما هنگامی که بعداً در مورد تصمیم خود سؤال شد، شرکت کنندگان منزجر تمایل داشتند که اقدامات خود را به دلایل “عقلانی” توجیه کنند.

پذیرش احساسات در فرآیند تصمیم‌گیری می‌تواند به ما کمک کند تا روشن‌تر باشیم که انتخاب‌هایمان از کجا می‌آیند. دیراک می دانست که احساسات به او کمک می کند تا فراتر از اعتقادات معاصران خود نگاه کند. بارها و بارها عقاید متناقض او درست بودن. او یک تابع ریاضی اختراع کرد که به نظر می‌رسد قوانین اساسی موضوع را نقض می‌کند، اما در نهایت توسط ریاضیدانان بعدی پذیرفته و توسعه یافت. او نوع جدیدی از ماده به نام ضد ماده را پیش بینی کرد – ایده دیگری که در آن زمان انقلابی بود اما امروزه به طور گسترده پذیرفته شده است. و ارزیابی او از نقش عاطفه به خودی خود بصیرتی بود. دیراک در سال 1984 درگذشت، چند دهه قبل از شروع انقلاب تئوری احساسات، اما بدون شک خوشحال خواهد شد که ببیند دوباره حق با اوست.


این مقاله از کتاب آینده لئونارد ملودینوف اقتباس شده است. عاطفی: احساسات چگونه تفکر ما را شکل می دهند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü