اتحاد ناجور اقلیم با شاهین ها و شرکت های چینی

[ad_1]

در چند سال گذشته، طرفداران آب و هوا دو متحد غیر معمول را به دست آورده اند. برای ترقی خواهان جهان وطنی، که معمولاً بر سیاست گذاری های زیست محیطی تسلط دارند، این دو گروه جدید تا حدودی از مالیدن شانه های خود ناراحت هستند، بنابراین بحث در مورد دو تغییر رد یا مسکوت می ماند. اما آنها نشان می‌دهند که دوران جدیدی در سیاست‌های آب و هوایی آغاز شده است – دورانی که مدافعان مدت‌ها خواهان آن بوده‌اند، اما اکنون می‌توانند از آن پشیمان شوند.

اولین گروه از متحدان را می توان در آمریکای شرکتی، به ویژه در بخش فناوری و مالی یافت. شرکت های بزرگ زمانی شروع به تبلیغ یکپارچگی آب و هوای خود در دولت اوباما کردند که شرکت های بزرگ فناوری شروع به وعده خرید 100 درصد برق تجدیدپذیر حداقل در ایالات متحده کردند. این تلاش‌های اولیه، که به درستی می‌توان آن را «شستشوی گلخانه‌ای» توصیف کرد، از آن زمان بسیار جالب‌تر شده است: Google شروع به خرید برق بدون کربن در شبانه‌روز کرده است و مایکروسافت به یکی از بزرگ‌ترین حامیان Google تبدیل شده است. حذف اتمسفر کربن در جهان .

اما با آشکار شدن هزینه بلایای اقلیمی – و مقیاس انفعال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این موضوع – دخالت شرکت های بزرگ آمریکا تشدید شده است. بزرگترین شرکت های مالی کشور اکنون رویکرد خود را برای “سرمایه گذاری سازگار با آب و هوا” تبلیغ می کنند و هر خودروساز بزرگ ایالات متحده اکنون قصد دارد تا پایان دهه حداقل 40 درصد از فروش خودروهای جدید را به خودروهای برقی اختصاص دهد. این تغییر کلی نیست – البته صنعت نفت و گاز همچنان به مخالفت با اکثر اشکال سیاست آب و هوایی ادامه می دهد – و حتی در میان شرکت های دوست، رفتار آنها را در مورد هر موضوعی دیکته نمی کند. اما این امر به‌خصوص در میان شرکت‌های بزرگی که مجبورند افراد جوان و با تحصیلات عالی را به عنوان کارمند استخدام کنند، گسترده و مداوم است.

دومین گروه از متحدانی که اخیراً به این هدف جذب شده اند، شاهین های چینی هستند. از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جو بایدن، سیاست آب و هوا بیشتر با سیاست های ضد چینی و امنیتی در اقیانوس اطلس شمالی مرتبط شده است. اگرچه برای مدتی نکاتی در این مورد وجود داشته است – وزارت دفاع برای اولین بار در سال 2014 تغییرات آب و هوایی را به عنوان یک “ضریب افزایش تهدید” شناسایی کرد – اما با این کاخ سفید شهرت جدیدی پیدا کرد. این را می توانید در توافقنامه فولاد آمریکا و اروپا که ماه گذشته اعلام شد، مشاهده کنید. این توافق به ایالات متحده و اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا فولاد کم کربن را در سیاست تجاری ترجیح دهند، که گامی کلیدی در جهت کربن زدایی بخش صنعتی کربن فشرده است. اما همین قرارداد همچنین فولادسازان ایالات متحده و اتحادیه اروپا را از رقابت با فولاد یارانه‌ای شدید و کربن فشرده که تولیدکنندگان چینی حداقل در نیم دهه گذشته در بازار جهانی پرتاب کرده‌اند محافظت می‌کند.

این تغییر را در قانون زیرساخت های رئیس جمهور نیز مشاهده می کنید. بایدن ماه گذشته در حالی که لایحه زیرساخت های خود را به طور تصادفی می دید، به خود می بالید: «به دلیل این قانون، سال آینده اولین سال در 20 سال گذشته خواهد بود که در آن سرمایه گذاری در زیرساخت های ایالات متحده سریعتر از چین رشد خواهد کرد. امضای او در مورد هزینه‌ها، قانون ساخت و ساز بهتر، به فروش خودروهای الکتریکی به مصرف‌کنندگان یارانه پرداخت می‌کند و تولید محلی خودروهای الکتریکی را تشویق می‌کند که تأثیر خوشحال کننده‌ای که بازار ایالات متحده را با چین برابری می‌کند، خواهد کرد.

غیرمشخص است که سنا به طور مساوی با رئیس جمهور حرکت می کند. او یک لایحه دو حزبی را تصویب کرد (که انتظار می‌رود مجلس نمایندگان به زودی تصویب کند) که حمایت فدرال از باتری‌های نسل بعدی و سایر فناوری‌های انرژی را افزایش می‌دهد، جایی که گمان می‌رود چین دست بالا را دارد.

در اروپا، آنالنا بوربوک، رهبر حزب سبز آلمان و به زودی دیپلمات ارشد این کشور، از پکن به سبک بایدن انتقاد کرد و در عین حال از انتقال سریعتر به اتحادیه اروپا به دور از سوخت های فسیلی حمایت کرد. در خارج از آلمان، اتحادیه اروپا پاسخ خود را به کمپین سرمایه گذاری زیرساختی جهانی چین نشان داده و انرژی سبز و حمل و نقل انبوه را در اولویت قرار خواهد داد. فایننشال تایمز.

این تغییر دیدگاه آمریکا و اروپا بی دلیل اتفاق نیفتاد. همچنین به نظر می رسد پکن یک مزیت استراتژیک در صنعت خودروهای برقی و انرژی نسل بعدی چین می بیند. اصلاحات اخیر رئیس جمهور شی جین پینگ در اقتصاد چین به نفع شرکت های این کشور در زمینه خودروهای برقی و انرژی های تجدیدپذیر بوده است. و اگر کنگره این لایحه رقابت دو حزبی را تصویب کند، برخی کارشناسان معتقدند رهبری چین به طور خاص با محدود کردن صادرات “مواد خام استراتژیک برای وسایل نقلیه الکتریکی” به ایالات متحده تلافی خواهد کرد.


این دو اتحاد جدید خبر از ورود چیزی واقعاً جدید در سیاست آب و هوا می دهند: چگونگی تطبیق سیاست آب و هوا با قدرت.

به عنوان مثال، دوستی جدید شرکتی نشان می دهد که آنها مدافعان آب و هوا هستند سودآور. اگر همانطور که مدافعان مدت‌ها استدلال کرده‌اند، فناوری آب و هوا بهتر است – اگر وسایل نقلیه الکتریکی و مزارع خورشیدی انبوه و همجوشی هسته‌ای منجر به زندگی سریع‌تر، پاک‌تر و مرفه‌تر برای مصرف‌کنندگان شود، منطق بازار حکم می‌کند که شرکت‌ها باید پشت سرشان بایست

در عین حال، مدیران اجرایی یک مکان طبیعی در ائتلاف آشفته حزب دمکرات متشکل از متخصصان تحصیل کرده، اتحادیه های کارگری، تنظیم کننده های بالقوه و طبقه کارگر غیرسفید پوست نیستند. شرکت‌ها ممکن است با اتخاذ اقدامات اقلیمی (انتخاب‌های سنگین‌تر در زمان سودهای تاریخی بزرگ شرکت‌ها)، سعی کنند سیاستمداران را با انواع مقررات کمتر مورد استقبال، مانند مالیات‌های بالاتر، حقوق کار قوی‌تر یا تعرفه‌های حمایتی مجذوب کنند. اوایل سال جاری، Business Roundtable، یک گروه لابی برای مدیران عامل، به طور گسترده علیه قانون بازیابی بهتر دموکرات ها مبارزه کرد، حتی زمانی که برخی از شرکت های این گروه، مانند اپل، نتفلیکس و 3M، سیاست های آب و هوایی آن را تایید کردند.

اما این مشکلات واضح است. مترقیان آمریکایی تجربه مذاکره در مورد منافع شرکت ها را دارند (حتی اگر همیشه در این کار خوب نباشند)، و این اتحاد شرکتی-اقلیمی تازه کشف شده می تواند در طول زمان قابل کشتیرانی باشد.

اتحادیه جدید امنیتی مشکلات جدی تری ایجاد می کند.

سیاست آب و هوا از دهه 1990 به عنوان یک موضوع ثابت باقی مانده است سیاست زیست محیطی. این دسر برای ضمائم ژئوپلیتیک توسعه اقتصادی، قدرت نظامی و منافع ملی بود. حتی در سطح بین المللی، سازمان ملل تغییر اقلیم را به عنوان یکی از هشت هدف توسعه هزاره خود معرفی نکرده است.

این اکنون تغییر کرده است. تغییرات اقلیمی و رقابت جهانی کربن زدایی در خط مقدم مطرح شده است. به نظر می رسد مشاوران و کارشناسان سیاست کاخ سفید، کربن زدایی را بخشی از سیاست اقتصادی و امنیتی، منافع اصلی ایالات متحده می دانند که نیازمند رویکردی خلاقانه و کارآفرینانه برای توسعه است.

در ابتدا، من به تغییرات اقلیمی علاقه مند بودم، زیرا نگران بودم که این تغییرات می تواند طبیعت را افشا کند، بشریت را در مقیاس وسیع فقیر کند، و جامعه جهانی را بی ثبات کند. به عبارت دیگر، من می ترسیدم که این یک جنگ جهانی ایجاد کند. بنابراین شرم آور است که در دولت بایدن، سیاست آب و هوا در کار امکان جنگ بین چین و ایالات متحده نقش داشت. و آن را اشتباه نگیرید است چه خبر است: وقتی دولت فدرال روی تولید محلی سرمایه‌گذاری می‌کند، وقتی ظرفیت تولید فولاد را در میان متحدانش حفظ می‌کند، وقتی تلاش می‌کند مزیت تکنولوژیکی آمریکا را بهبود بخشد، به شهروندان دموکراتیکش کمک می‌کند، بله، اما این کار را هم می‌کند. چشم انداز جنگ احتمالی انجام شد امکان پذیرتر آینده ای که در آن دو کشور تمامی روابط اقتصادی خود را قطع کرده و سعی در حذف یکدیگر به زور دارند. و با این حال چنین است هم تسهیل مسیر کربن زدایی

دشوار است که ببینیم چگونه از این معامله اجتناب کنیم. در حالی که ممکن است بگوییم که فناوری کربن زدایی ممکن است برای ارتش مهم باشد، به نظر می رسد، به عنوان مثال، مزیت نصب باتری برتر در تانک پهپاد یا کوادکوپتر در میدان جنگ را در نظر بگیرید. یک دستگاه با چنین فناوری می تواند بیشتر دوام بیاورد یا بیشتر پیش برود. اما این باتری فوق العاده توسعه خواهد یافت اولین از شرکت های انرژی پاک و با سیاست صنعتی سبز کاتالیز خواهد شد. و باتری ها در اینجا منحصر به فرد نیستند: اگر فناوری های مرتبط با آب و هوا به همان اندازه مهم باشند برتر،، همانطور که مدافعان استدلال می کنند، پس بهبود این فناوری ها قطعاً نقشی در رقابت های نظامی بین دولت ها ایفا می کند. این بدان معناست که اتحاد بین سیاست آب و هوا و سیاست امنیتی تازه آغاز شده است.

بنابراین، مانند پذیرش اهداف صفر و آزمایش های آب و هوایی، ژئوپلیتیک جدید کربن زدایی از موفقیت طرفداران آب و هوا سرچشمه می گیرد. فناوری های پیشرفته انرژی هستند اثبات قدرت خود؛ جهان اراده از پنل های خورشیدی، توربین های بادی، نیروگاه های زمین گرمایی و باتری های لیتیوم یونی بیشتر از امروز استفاده کنید. این سوال باقی می ماند که آیا این فناوری ها برای مقاصد صلح آمیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بسته به تئوری ترجیحی شما در مورد روابط بین‌الملل، شاید تقویت بازوی ایالات متحده امروز، همانطور که دولت بایدن مرده به نظر می‌رسد، ممکن است احتمال درگیری واقعی را کاهش دهد، زیرا تنها نمایش قدرت می‌تواند از خشونت فاجعه‌بار جلوگیری کند. اما آب و هوا نمی تواند محاسبات اشتباهی را که می تواند همراه با چنین نمایشی باشد تحمل کند. و اگر نظام جهانی ملت ها فرو بریزد، کشورها نه مرفه خواهند بود و نه به اندازه کافی امن که بتوانند منابع خود را برای کربن زدایی اختصاص دهند. در سطح عملی تر، آب و هوا نمی تواند در برابر هولوکاست هسته ای یا مسابقه تسلیحاتی با سوخت فسیلی مقاومت کند، همانطور که نمی تواند در برابر 1000 نیروگاه زغال سنگ مقاومت کند. بنابراین با وجود رقابت ژئوپلیتیکی می تواند به سرعت بخشیدن به کربن زدایی امروز کمک کند، جنگی که این رقابت قرار است برای آن آماده شود هرگز نباید انجام شود. مقابله با تغییرات آب و هوایی یک امتیاز بزرگ است – یک امتیاز جهانی در صلح.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet