آینده کار: ساعات کاری کوتاه تر، مشاغل طولانی تر

[ad_1]

اگر کودکان 5 ساله بتوانند گزارش های تحقیقاتی دانشگاهی را بخوانند، ممکن است نگران آنچه در گزارش اخیر مرکز طول عمر استنفورد خواهند یافت، باشند.

او با خبرهای امیدوارکننده شروع کرد: «در ایالات متحده، جمعیت شناسان پیش بینی می کنند که نیمی از کودکان 5 ساله امروزی می توانند انتظار داشته باشند که تا 100 سال زندگی کنند.» «در طول 100 سال زندگی، ما می توانیم انتظار کار داشته باشیم. برای 60 سال یا بیشتر.”

طبق یک مطالعه گالوپ، متوسط ​​سن بازنشستگی در ایالات متحده 62 سال است. برای اکثر مردم، حدود 40 سال کار بیش از حد کافی است، بنابراین ایده 20 سال اضافی گیج کننده است. اما اگر یک شغل 60 ساله مانند یک کابوس به نظر می رسد، شاید به این دلیل است که ما 60 سال کار را برای بسیاری از مردم امروز تصور می کنیم: انعطاف ناپذیر، همه کاره، ناسازگار با سرعت زندگی. به نام بچه های 5 ساله و بقیه، چون مردم بیشتر و بیشتر عمر می کنند، باید کار را دوباره کار کنیم.

محققی که این گزارش را مشاهده کرده معتقد است که باید از جنون میانسالی شروع کنیم. «در طول سال‌هایی که بچه داریم، سخت‌تر و سخت‌تر کار می‌کنیم [and] آنها اغلب از اقوام مسن تر مراقبت می کنند – ما افراد زیادی به ما وابسته هستیم. مسئولیت های کاری و خانوادگی معمولاً در اواسط بزرگسالی به اوج خود می رسد، که می تواند واقعاً استرس زا باشد، به ویژه برای زنانی که بار نامتناسبی از مراقبت را بر دوش می کشند.

برای پرداختن به این موضوع، کارستنسن پیشنهاد می‌کند که به کارگران اجازه داده شود تا ساعات کاری خود را در طول حرفه‌شان بر اساس مسئولیت‌هایشان فراتر از کار با دستمزد افزایش یا کاهش دهند. او تصور می کند که دو والدین می توانند به طور موقت کار تمام وقت خود را به 20 ساعت در هفته در هنگام مراقبت از فرزندان کوچک خود کاهش دهند و سپس ساعات کاری خود را بعداً افزایش دهند. طبق این مدل، افراد معمولاً به همان میزانی که اکنون کار می‌کنند، کار می‌کنند، اما دوره‌های کاهش ساعت را با دوره‌های طولانی‌تر و/یا با تقسیم کار به سال‌های بیشتری از زندگی (طولانی‌تر) خود جبران می‌کنند.

مدلی که در آن افراد بتوانند ساعات کاری خود را به آرامی تنظیم کنند ممکن است منجر به برخی ناکارآمدی‌ها شود: شرکت‌ها همچنان باید هزینه‌های ثابتی را برای استخدام کارگران بپردازند، مانند سرمایه‌گذاری در آموزش، اما اگر این کارگران ساعات کمتری کار کنند، کمتر از آن سرمایه‌گذاری دریافت می‌کنند. علاوه بر این، اگر کارگران به طور کلی کار را متوقف کنند، ممکن است در طول تعطیلات طولانی از آخرین فن آوری ها و شیوه های صنعت خود عقب بمانند.

با این حال، مدل فعلی ناکارآمدی های خاص خود را دارد – زمانی که مردم تحت فشار قرار می گیرند، احتمالا بهترین کار خود را انجام نمی دهند. الن ارنست کوسک، استاد مدیریت در دانشگاه پردو، به من گفت که در شرکت‌هایی که مورد مطالعه قرار می‌دهد، کاهش بار کاری باعث می‌شود کارگران «خلاق‌تر شوند. [at work] چون اشتباه نمی‌کردند، نمی‌توانستند کاری را که می‌خواستند به‌عنوان پدر و مادر یا سالمندی که از یک سالمند مراقبت می‌کردند، انجام دهند و همچنین کار خوبی انجام ندادند.»

علاوه بر این، کوسک گفت، کار کمتر در “دوره های اوج” زندگی به افراد این امکان را می دهد که زمان بیشتری را صرف سرگرمی ها و دوستان کنند، که می تواند به جلوگیری از سوختگی کمک کند. در مقطعی در دهه 20 یا 30 سالگی، بسیاری از کارگران وارد فصلی از زندگی می شوند که در آن کار و خانواده وقت خود را به دور از روابط دوستانه تلف می کنند، اما کاهش موقت حجم کاری می تواند این تغییر را کاهش دهد و به مردم اجازه دهد طولانی تر زندگی کنند. – زندگی کامل و متنوع تر. .

بازنشستگی فصل دیگری از زندگی کاری ما است که می توانیم آن را بازنویسی کنیم. کارستنسن گفت: در تجسم فعلی‌اش، زمانی بدون تعهد در نظر گرفته می‌شود که شکل زندگی را کمی مخدوش می‌کند: «ما در میانسالی بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیریم و بعد از 65 سال استفاده نمی‌شویم». این عدم تعادل حتی بیشتر می شود زیرا افراد نه تنها عمر طولانی تری دارند، بلکه برای مدت طولانی تری نیز سالم می مانند.

از این نظر، نقطه ضعف طراحی این است که بازنشستگی به عنوان یک باینری بسیار سخت است – یا زیاد کار می کنید یا اصلاً کار نمی کنید. فیلیس موئن، جامعه‌شناس دانشگاه مینه‌سوتا، در ایمیلی به من گفت که کارگران مسن‌تری که او با آنها مصاحبه می‌کرد «اغلب خواستن کمتر و انعطاف پذیرتر کار کنند، اما متوجه می شوند که دو گزینه دارند – ادامه کار تمام وقت (یا بیشتر) یا بازنشستگی کامل.»

کارستنسن و همکارانش در استنفورد پیشنهادهای بیشتری برای بهبود دوران بازنشستگی دارند. گزارش آنها یک “مسیر لغزشی” به سمت بازنشستگی را پیشنهاد می کند که به کارگران اجازه می دهد قبل از ترک نیروی کار، ساعات کاری خود را کاهش دهند. او همچنین به «بازگشت» اشاره می‌کند – دوره‌های کوتاهی شبیه به سابقه کار، زمانی که افراد می‌توانند به طور موقت از کمک به یک پروژه یا راهنمایی کارگران جوان‌تر بازنشسته شوند.

این انعطاف پذیری – در طول زندگی کاری افراد، و همچنین در پایان آن – بخشی از یک برنامه زندگی هموارتر است که کارستنسن ترجیح می دهد. این گزارش به جای یک راهپیمایی تجویز شده از طریق تحصیل، کار و بازنشستگی، ورود و خروج مردم از این مراحل و دوخت را در زمان اختصاص داده شده به اوقات فراغت و مراقبت ارائه می دهد. ایده این است که تا مرحله بعدی زندگی کار کنید، اما با دوره های کاری کمتر (یا اصلاً).

این چشم انداز خوب به نظر می رسد – حتی، به طور معجزه آسایی، می تواند یک حرفه 60 ساله را قابل کنترل کند. اما موانع مهمی بر سر راه طراحی مجدد اثر به این شکل وجود دارد. لوئیس هیمن، مورخ دانشگاه کرنل و نویسنده کتاب «زمانی که شروع به داشتن خانواده‌های با درآمد دوگانه کردیم، مردم بیشتر خرید می‌کردند» به جای اینکه کمتر کار کنند. Temp: چگونه کار آمریکایی، تجارت آمریکایی و رویای آمریکایی موقتی شد، او به من گفت. “پس اگر زمان بیشتری داشتیم [in life] برای کار کردن، آیا سطح مصرف ثابتی را حفظ می کنیم یا فقط بیشتر خرید می کنیم؟ اگر فرهنگ تغییر نکند، احتمالاً این کار را انجام خواهیم داد [work more in order to] چیزهای بیشتری بخر.» هیمن معتقد است که وقتی مردم بیشتر عمر می کنند، بعید است که کار بیشتری را رها کنند، چه به دلیل فرهنگ، فرصت های شغلی یا هر دو.

با این حال، امید به زندگی آمریکایی ها قبلا تغییر کرده است. در واقع، بازنشستگی، آنطور که ما می دانیم، وجود نداشت. تا پایان قرن نوزدهم، مردم معمولاً تا زمانی که دیگر آمادگی جسمانی نداشتند کار می کردند و سپس امیدوار بودند که خانواده بتوانند از آنها مراقبت کنند. دورا کاستا، اقتصاددان در UCLA، به من گفت که یک کارگر 20 ساله در سال 1880 احتمالاً به طور متوسط ​​کمتر از دو سال قبل از مرگ کار می کرد.

همانطور که کاستا در کتاب خود توضیح داده است، چه چیزی بین آن زمان و اکنون تغییر کرده است سیر تحول بازنشستگی، این است که بازنشستگی از نظر مالی امکان پذیر شده است: درآمد مردم با افزایش بهره وری افزایش یافته است و در دهه 1930 دولت شروع به توزیع پرداخت های تامین اجتماعی برای کمک به سالمندان کرد. به عبارت دیگر، مردم به دلیل توانایی مالی دست از کار کشیدند.

شاید امنیت مالی نیز همان چیزی باشد که می‌تواند به چشم‌اندازی انعطاف‌پذیرتر و کم‌تر برای کار آینده منجر شود. بله، افزایش استانداردهای مصرف ممکن است افراد را تشویق کند که سخت‌تر کار کنند زیرا عمر طولانی‌تری دارند، اما بسیاری از افراد دیگر در صورت توان مالی می‌توانند از کار مرخصی بگیرند. (این امکان ممکن است ناشی از دستمزد بالاتر، سیاست های مسکن ارزان قیمت، جداسازی بیمه سلامت از اشتغال، یا هر اقدام دیگری باشد که برای افزایش امنیت مالی و انعطاف پذیری شغلی افراد پیشنهاد شده است.)

تصور اینکه ثبات مالی گسترده و سبک کاری انسانی تر می تواند به یک هنجار جدید تبدیل شود دشوار است. اما تصور دنیایی که اکنون در آن زندگی می کنیم برای پیشینیان ما که تا زمان مرگشان در عمل کار کردند، به همان اندازه دشوار خواهد بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma