آینده حکومت سلسله در فیلیپین

[ad_1]

مراسم عروسی که در ماه نوامبر در مزرعه ای سبز در فیلیپین برگزار شد، برای دختر سناتور بود. با این حال، بیشتر توجه مهمانان نه به عروس و داماد، بلکه به یک دوتایی دیگر معطوف بود.

فردیناند مارکوس جونیور، پسر دیکتاتور فقید کشور، سارا دوترته-کارپیو، دختر رودریگو دوترته، رئیس جمهور فعلی را در کنار مهمانانی که در میله های سفید با میله نشسته بودند، اسکورت کرد. مارکوس کت و شلواری تیره پوشیده بود که دکمه‌های یقه‌اش روی یقه‌اش بسته شده بود و صورتش تا حدی با یک ماسک بنفش بنفش پوشیده شده بود. دوترته-کارپیو یک لباس خاکستری پوشیده بود و دسته گل سفید را در چنگال خود در دست داشت. در حالی که راه می رفتند دست هایشان را به هم می زدند. در پس‌زمینه هفته‌ها گمانه‌زنی بی‌امان درباره آینده سیاسی مربوطه‌شان، قدم زدن آنها در این مسیر، به‌طور پیش‌بینی‌شده و احتمالاً با طراحی، به ایجاد سر و صدا کمک کرد. او تعجب کرد که آیا این رویداد که با حضور تعداد زیادی از اعضای نخبگان فیلیپین برگزار شد و از نزدیک به دنبال نکاتی در مورد جهت گیری سیاسی کشور بودند، عنوان “عروسی قرن” بود؟

این دو ثابت کردند که حداقل یکی از شایعات چند روز بعد درست بود، زمانی که آنها اعلام کردند در انتخابات ریاست جمهوری می 2022 شرکت خواهند کرد. این تصمیم دو تن از برجسته ترین خانواده های سیاسی کشور را در زمانی که نهادهای دموکراتیک آن به ویژه ظاهر می شوند گرد هم آورد. در معرض خطر. مارکوس نامزد ریاست جمهوری است. دوترته-کارپیو، نامزد معاونت رئیس جمهور. (در فیلیپین، رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور جداگانه انتخاب می‌شوند. این رای‌گیری جداگانه به رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور اجازه می‌دهد تا از احزاب مختلف آمده و دیدگاه‌های سیاسی متفاوتی داشته باشند، همانطور که اکنون دارند.) تصمیم برای اتحاد بود. هم به طرز ماهرانه ای استراتژیک و هم به شدت نمادی از وضعیت سیاسی کشور است.

آکادمیک ترزا اس.، تسلط سلسله های سیاسی در فیلیپین “پیامدهای نامطلوبی را برای این کشور به همراه داشته است، از جمله ادامه فقر و عقب ماندگی، گسترش نابرابری سیاسی و اجتماعی-اقتصادی و گسترش فساد گسترده.” Encarnacion Tadem و Eduardo K. Tadem در مقاله ای در سال 2016 به بررسی این پدیده پرداختند. از جمله رقبای مارکوس و دوترته-کارپیو، معاون رئیس جمهور فعلی، لنی روبردو، که نامزد ریاست جمهوری است و قبلاً مارکوس را در رقابت معاون رئیس جمهور در سال 2016 شکست داده است، در رابطه با خویشاوندی فزاینده در سیستم سیاسی کشور، که منجر به بری گوتیرز، سخنگوی آن شد، است. من که با توجه به منافع در خطر تعجب آور نبود.

روبردو دیر وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری شد و اگرچه شاهد موج های قابل توجه حمایت مردم عادی بود، اما نتوانست حمایت گسترده ای را به دست آورد. سایر مدعیان عبارتند از مانی پاکیائو، قهرمان سابق بوکس که در مرحله دوم به عنوان سناتور به شهرت خود در رینگ توصیه کرد (پاکیائو اخیراً تأییدیه فلوید می ودر جونیور را دریافت کرد، بوکسوری که او را در یک مبارزه بسیار پر سر و صدا اما در نهایت غیرقابل قبول در سال 2015 شکست داد. د) و ایسکو مورنوآن، بازیگری که شهردار مانیل، پایتخت کشور شد. بر اساس دو نظرسنجی انجام شده در ماه دسامبر، مارکوس در این رقابت پیشتاز است. دوترته کارپیو برای معاونت رئیس جمهور نیز مورد علاقه است.

مارکوس دارای یک قلعه در شمال و پایگاه نیروی دوترتس در جنوب است که باعث می‌شود این دو نفر پیشتاز باشند. این دو همچنین به دنبال ادامه حکومت سلسله ای فیلیپین هستند. آریس آروگوئه، استاد علوم سیاسی در دانشگاه فیلیپین در دیلیمان، به من گفت که این امر شکوفا شده است، تا حدی به دلیل سیستم حزبی ضعیف و میراث پایدار استعمار آمریکا، که قدرت سیاسی را در دستان منتخب قرار داده است. تعداد کمی از نخبگان او گفت که در غیاب احزاب سیاسی قوی، “خانواده به مکانیسم اصلی قابل اعتماد جمعی تبدیل شده است.” آروگای توضیح داد، با این حال، این “خویشاوندی آیینی” فراتر از پیوندهای خونی است. سایر روابط، مانند روابطی که از طریق پدرخوانده و ازدواج حساب شده ایجاد می شود، شبکه ای جامع از روابط محارم ایجاد می کند. این دارایی های متداخل به تحکیم و کنترل قدرت کمک می کند. به نوعی می گفت: «مثل قرون وسطی است».

مارکوس جونیور که بیشتر با نام بونگبونگ شناخته می شود، از کودکی به عنوان پشتیبان سیاسی پدرش فردیناند مارکوس بود. مارکوس مسن تر، یک خطیب سرسخت ضد کمونیست و با استعداد مورد حمایت ایالات متحده، اولین بار در سال 1965 به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، اما حکومت او به سرعت در یک دیکتاتوری دزدسالارانه فرو رفت. او در سال 1972 اعلام حکومت نظامی کرد و اگرچه در سال 1981 رسما لغو شد، اما اکثر اختیارات اعطا شده به او در دوران تصدی وی باقی ماند که با استعفای وی در سال 1986 به پایان رسید. فساد چند برابر شده است آلفرد مک کوی، مورخ دانشگاه ویسکانسین-مدیسون در سال 1999 نوشت: رژیم مارکوس “از لحاظ کمیت و کیفیت خشونت استثنایی بود.” شبح خشونت وحشتناک و عمدی بود. مک کوی نوشت: بسیاری از قربانیان معلول شدند و سپس توسط رهگذران رها شدند.

بونگ بونگ دانشگاه آکسفورد را ترک کرد اما از ارتباطات خانوادگی خود برای کسب جایگاهی در برنامه بسیار رقابتی MBA در مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا استفاده کرد، اگرچه مدرک لیسانس نداشت. (از طریق کمپین، مارکوس تلاش می کند تا حقیقت را در مورد جنبه های کلیدی زندگی خود بگوید و دائماً در مورد جزئیاتی مانند سابقه تحصیلی و سن خود دروغ می گوید.) در سال 1980، زمانی که او 22 سال داشت و هنوز در فیلادلفیا تحصیل می کرد، به عنوان معاون فرماندار انتخاب شد. ایلوکوس نورته، استانی در گوشه شمال غربی بزرگترین جزیره فیلیپین. مارکوس بدون مقاومت به عنوان عضوی از حزب پدرش شرکت کرد. عموی او در سفارت فیلیپین در ایالات متحده به او سوگند یاد کرد که بونگ بونگ پس از بازگشت به فیلیپین، در سال 1983، زمانی که عمه‌اش پس از بیش از یک دهه قدرت استعفا داد، فرماندار استان شد. آروگوئه به من گفت: “مارکوها خانواده سلطانی بودند.” «این فقط یک دیکتاتوری نبود. این دیکتاتوری یک سلسله بود.»

سه سال بعد، زمانی که میلیون ها فیلیپینی در تظاهرات موسوم به «انقلاب قدرت خلق» شرکت کردند، دوره او کوتاه شد. فردیناند مارکوس از جنبش برکنار شد که تا حدی با ترور رقیب سیاسی او سه سال قبل جرقه زد. نیروی هوایی ایالات متحده تعدادی هلیکوپتر و هواپیما برای انتقال مارکوس و دیگران به امن در هاوایی فرستاده است. ایملدا مارکوس، همسر فردیناند، که انباشت و تظاهر به دست آوردهای نامناسب را به سطوح شرور کاریکاتوری رساند، گفت که قبل از رفتن، پوشک بچه هایش را با الماس پر کرده است. طایفه مارکوس در فرودگاه مورد استقبال فرماندار هاوایی قرار گرفت، دوستی قدیمی که با لی رنگارنگ سنتی از مستبدان استقبال کرد. مارکوس پدر تا سه سال بعد در هاوایی زندگی می کرد که با مشکلات بهداشتی متعددی دست و پنجه نرم می کرد. این خانواده در سال 1987 ثروتی به ارزش 10 میلیارد دلار بیرون آوردند و آن را در شرکت های جعلی، هنرهای زیبا و معاملات حیله گر املاک پنهان کردند. بیشتر پول ناشناخته باقی مانده است.

با این حال خانواده مارکوس پنج سال پس از فرار اجازه یافتند به فیلیپین بازگردند. پاتریسیو آبینالس، استاد مطالعات آسیایی در دانشگاه هاوایی در مانوآ، به من گفت که دولت آن زمان بی‌ثبات بود و ساده‌لوحانه معتقد بود که حاکمیت قانون حاکم خواهد شد و مارکوسی به زودی محاکمه خواهد شد. اما خانواده به جای اینکه با عواقب جنایات خود روبرو شوند، برای بهبودی تلاش کردند. آروگی به طایفه گفت: «آنها دزد هستند. چرا آنها در حال حاضر در زندان نیستند؟

بونگ بونگ در سال 1992 به مجلس نمایندگان انتخاب شد و دهه ها تلاش برای تضمین ریاست جمهوری و سفید کردن تاریخ خانواده مارکوس و در عین حال بازیابی قدرت آغاز شد. نتایج، گواه بلند و ترسناکی از تأثیر تجدیدنظرطلبی تاریخی در غیاب عواقب و پاسخگویی است. آروگای گفت: «وقتی مردم می گویند مارکوس بازگشته است، من اغلب به آنها می گویم که آیا تا به حال قدرت را ترک کرده اند؟»

خواهر بونگ بونگ، ایملی، اکنون سناتور است. قبل از آن، او همچنین فرماندار ایلوکوس نورته بود. بین شرایط برادران و خواهران، پسر عموی آنها نقش بازی می کرد. زمانی که ایملی در سال 2019 پست فرمانداری را ترک کرد تا برای مجلس سنا نامزد شود، پسرش به جای او انتخاب شد. پسر بونگ بونگ، جانشین وفادار پدرش، مانند بونگ بونگ برای فردیناند، نیز برای کنگره نامزد می شود. بونگ بونگ یکی از معدود شکست های سیاسی خود را در سال 2016 داشت، زمانی که نامزدی او برای معاونت رئیس جمهور کوتاه مدت بود. کمپین فعلی وی با تعدادی طومار به مقامات انتخاباتی ارسال شده است که به دنبال منع وی از شرکت در انتخابات هستند. برخی از آنها توسط قربانیان رژیم پدرش تشکیل شده بود. حداقل یکی از آنها مربوط به عدم پرداخت جریمه های او ناشی از محکومیت فرار مالیاتی او در سال 1995 است که در سال 1997 تأیید شد. خلاص شدن از چالش ها در اردوگاه مارکوس معمول است.

در مقایسه با مارکوس‌ها، دوترته‌ها در دنیای سلسله‌های سیاسی جدید هستند. این تا حدی توضیح می دهد که چرا دوترته-کارپیو با بونگ بونگ ارتباط برقرار کرد. این خانواده تنها در سال 2016 در دفتر ملی با صدای بلند تمرین کردند. در همان سال، رودریگو دوترته، موتورسوار، شهردار شرور که مکرر، اگر نگوییم دقیق، با دونالد ترامپ مقایسه می کرد، به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. دوترته-کارپیو شهردار داوائو است، سمتی که پدرش بیش از دو دهه است که آن را بر عهده داشته است. برادر کوچکتر او در حال حاضر معاون شهردار شهر است، سمتی که برادر بزرگتر آنها تا زمانی که در سال 2019 یک کرسی در کنگره به دست آورد، در این سمت بود.

رودریگو دوترته جیوه ای است و مستعد طغیان های ناپایدار است. دولت او شاهد کاهش مداوم آزادی مطبوعات و کشتار ده‌ها فعال توسط نیروهای امنیتی بوده است (که بسیاری از آنها “نشان‌گذاری” شده‌اند، یعنی متهم به اینکه چریک‌های کمونیست هستند یا از آنها حمایت می‌کنند). بر اساس داده های جمع آوری شده توسط سایت خبری فیلیپین، حداقل 61 وکیل در دوران حکومت دوترته کشته شدند. رپلر. (ماریا رسا، یکی از بنیانگذاران سایت، سال گذشته جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. دولت دوترته تلاش ناموفقی برای جلوگیری از حضور او در مراسم در نروژ داشت.) سازمان ملل متحد محافظه کارانه تخمین می زند که نیروهای امنیتی “جنگ” طولانی مدت را به راه انداخته اند. Duterte of Drugs “، یک کمپین گسترده با هدف عمدتاً فقرای شهری، بیش از 8600 نفر را کشت. دیگران این رقم را به طور قابل توجهی بالاتر توصیف می کنند.

دادگاه کیفری بین‌المللی در ماه سپتامبر اعلام کرد که تحقیقاتی را درباره این کمپین آغاز کرده و آن را “حمله گسترده و سیستماتیک علیه مردم غیرنظامی” توصیف کرد. دوترته، همانطور که اغلب می کند، با عصبانیت و عجولانه واکنش نشان داد، زمانی که قضاتش به او توصیه کردند در تحقیقات همکاری کند، به طور یکجانبه از دادگاه کناره گیری و دادگاه عالی کشورش را مورد سرزنش قرار داد. دوترته با محدودیت شدید برای ریاست جمهوری، ماه گذشته نامزدی خود را برای مجلس سنا اعلام کرد، اما این یک آزمایش کوتاه مدت بود. در اواسط دسامبر، او به طور ناگهانی بازنشسته شد.

گوتیرز، سخنگوی کمپین روبردو، به من گفت که روبردو عمدتاً به این دلیل که از مسیر کشور می‌ترسید، از رقابت کنار گذاشته شد. او که یکی از منتقدان سرسخت رودریگو دوترته است، گفت: “او واقعاً به شدت احساس می کرد که بسیاری از مؤسسات ما در پنج سال و نیم گذشته فرسوده شده اند.” او گفت که با اتحاد مارکوس و دوترتس “خطر ادامه یا وخامت این امر بسیار واقعی است.”

وقتی از آروگی، استاد علوم سیاسی، درباره پیش‌بینی‌اش برای مسابقه پرسیدم، خوشبین نبود. “من می خواهم یک ایده آلیست باشم. او به من گفت: «می‌خواهم طرف خوب، طرف دموکراسی باشم و بگویم که مارکوس و دوترته-کارپیو نبرد سختی خواهند داشت، اما این همه آموزش‌های علوم سیاسی من را پیروز می‌کند». او گفت که برخی از کارشناسان پیش بینی کردند که “اتحادیه شرور” شکست خواهد خورد، “هر دو حریص و فاسد هستند و افراد بد در نهایت پاداشی دریافت نمی کنند.”

او گفت: «من می‌خواهم دنیا به این شکل عمل کند. “واقعا.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis