آیا Omicron بیشتر ما را مصون می گذارد؟

[ad_1]

حتی قبل از اینکه Omicron با قدرت کامل به ایالات متحده وارد شود، بیشتر بدن ما قبلاً در مورد اوج موذیانه SARS-CoV-2 – از طریق عفونت، تزریق یا هر دو فکر کرده است. طبق یک تخمین، تا پایان اکتبر 2021، حدود 86.2 درصد از سیستم ایمنی ایالات متحده ممکن است بدنام ترین پروتئین ویروس را شناسایی کرده باشند. اکنون که Omicron هر روز تقریباً 800000 مورد شناخته شده را به فهرست ملی اضافه می کند، گروه آمریکایی هایی با پیک صفر که واقعاً از نظر ایمنی شناسی ساده لوح هستند، در حال کاهش است. سریع. ویرجینیا پیتزر، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی ییل و یکی از محققانی که به تخمین 86.2 درصد رسیده است، حدس می زند که چه مقدار از جمعیت ایالات متحده با کاهش موج Omicron پروتئین اسپایک را تجربه خواهند کرد: 90 تا 95 درصد.

سپس تکمیل روغن کاری Omicron باید کشور را یک قدم به دستیابی به تعادل COVID-1 نزدیکتر کند، جایی که SARS-CoV-2 هنوز وجود دارد اما زندگی ما را بسیار کمتر مختل می کند. در خوش بینانه ترین نگاه به آینده ما، این جهش را می توان نقطه عطفی در حفاظت از جمعیت کشور دانست. دامنه Omicron می تواند آنقدر جامع باشد که همانطور که برخی پیش بینی کرده اند، این موج در نهایت یک بیماری همه گیر است. آخر.

اما دلایلی وجود دارد که باور کنیم این پیش بینی فراخورشیدی محقق نخواهد شد. شین کروتی از موسسه ایمونولوژی لاهولا به من گفت: “این موج آخرین نخواهد بود.” “خیلی چیزها وجود ندارد که بخواهم در مورد آنها مطمئن باشم. اما این یکی از آنهاست.” به عنوان مثال، یک گزینه جدید برای جلوگیری از آنتی بادی ها ممکن است همچنان به ما ضربه بزند. و تقریباً هر کسی که در گذشته نوعی پرش داشته باشد، آنقدر که به نظر می رسد محافظت کننده نیست. تا چند ماه دیگر، سیستم ایمنی ایالات متحده بهتر از همیشه با اوج SARS-CoV-2 آشنا خواهد شد. ولی 90 تا 95 درصد افراد در معرض این بیماری هستند به ترجمه نمی شود 90 تا 95 درصد محافظت شده است از آلوده شدن یا بیمار شدن مجدد؛ ایمنی بیشتر نباید به معنای ایمنی کافی همانطور که کشور از این موج خارج می شود، بدن هر یک از ما در مکان های ایمونولوژیکی کاملاً متفاوت خواهد بود – برخی قوی تر، برخی ضعیف تر، برخی تازه تر، برخی مسن تر. این را روی جمعیت‌شناسی و جغرافیا ترسیم کنید، و ماتریس حفاظتی پیچیده‌تر می‌شود: جوامع خاصی نسبت به سایرین که نسبتاً آسیب‌پذیر باقی می‌مانند، دیوارهای بالاتری در برابر کووید ایجاد خواهند کرد. حساسیت به ویروس و رویکرد تکه تکه ایالات متحده برای مبارزه با آن همیشه به این معنی است که COVID به طور نابرابر گسترش می یابد. اکنون مجموع این تصمیمات با مصونیت ما منعکس خواهد شد. آنها دیکته خواهند کرد که نبرد بعدی ما با این ویروس چگونه پیش می رود – و چه کسی ممکن است بار سنگین آن را تحمل کند.


مصونیت جمعی کلید پایان دادن به همه گیری است. اما بلوک های سازنده آن با هر فردی شروع می شود. تاکنون می دانیم که مصونیت در برابر ویروس کرونا دوتایی نیست – و اگرچه هنوز کسی نمی تواند بگوید دقیقا شخص A (سه بار واکس زده شده، اخیراً آلوده شده) چقدر می تواند محافظت بیشتری نسبت به شخص B (دو بار آلوده، یک بار واکس شده) یا شخص C (یک بار آلوده، هرگز آلوده نشده) داشته باشد. دارند برخی از روندهای گسترده ای را که می تواند حساسیت را به سمت بالا یا پایین تغییر دهد، درک کرد. با فرض سایه‌های خاکستری، وضعیت ایمنی فعلی یک فرد به «تعداد مواجهه‌ها» بستگی دارد [to the spike protein]جان ویری، ایمونولوژیست در دانشگاه پنسیلوانیا، گفت: و زمان پس از آخرین مواجهه. عفونت ها و واکسیناسیون ها محافظت می کنند. زمان آن را می خورد

بخشی از این به محاسبات نسبتاً ابتدایی مربوط می شود. هر گونه قرار گرفتن در معرض پروتئین خار SARS-CoV-2، چه از طریق تزریق یا عفونت، می‌توان انتظار داشت که به طور مکرر بر روی مقدار، کیفیت و استقامت دفاعی بدن باشد. هر چه اضطراب شدیدتر و مکرر بدن بیشتر باشد، منابع بیشتری وجود خواهد داشت. برای دفع همان تهدید سرمایه گذاری شود. به عنوان مثال، در حالی که یک دو واکسن برای محافظت قابل اعتماد در برابر موارد کمتر شدید Omicron کافی نیست، به نظر می رسد سه واکسن برای بیشتر آنها کار می کند. همچنین ارزش حرکت عاقلانه در جلسات را دارد. برای مثال، مرحله دوم و سوم را خیلی به هم نزدیک کنید، و تأثیر دومی ممکن است کمرنگ شود. در همین حال، چندین ماه انتظار می‌تواند پاسخ بدن را تشدید کند و به سلول‌های ایمنی زمان کافی می‌دهد تا در مورد آموخته‌هایشان فکر کنند.

که در محتوا قرار گرفتن در معرض نیز ممکن است مهم باشد، اگرچه ایمونولوژیست ها هنوز در مورد مزایای محافظتی پرتاب یک ویروس خطرناک و واقعی در ترکیب بحث می کنند. عفونت‌ها می‌توانند با غلغلک دادن به سیستم ایمنی که واکسن‌های هدف‌گیری شده به‌طور قابل اعتمادی ایجاد نمی‌کنند، مجموعه‌ای از پروتئین‌های در حال گردش را در راه‌های هوایی جذب کنند – اما می‌دانید که می‌توانند نیز انجام دهند. باعث COVIDو سطوح بسیار ناسازگاری از حفاظت را پشت سر بگذارید. تایا وانگ، ایمونولوژیست در استنفورد، به من گفت: «این واقعاً ارزش ریسک کردن را ندارد. با این حال، به نظر می رسد کسانی که قبلاً هر دو نوع اوج قرار گرفتن در معرض را در تاریخ خود داشته اند، برخی از مزایای نسبی هر یک را به دست می آورند – این دو محرک با هم همکاری می کنند و شکاف های یکدیگر را پر می کنند. عفونت با Omicron پس از واکسیناسیون، به ویژه، می تواند سلول های ایمنی را که به اوج دستور اولیه واکنش نشان نمی دهند، بیدار کند و دامنه مدافعان موجود برای نبردهای آینده را گسترش دهد.

به نظر می رسد نه ایمنی ناشی از ویروس و نه ایمنی ناشی از واکسن در برابر عفونت، به طور وحشتناکی دوام نمی آورد. (حداقل محافظت در برابر بیماری‌های جدی بسیار سخت‌تر بوده است، و برخی از کارشناسان امیدوارند که دوزهای اضافی یا عفونت‌ها در نهایت قدرت دفاعی ما را در برابر موارد خفیف‌تر تقویت کنند.) SARS-CoV-2، یا چندین ماه دورتر از آخرین برس ویروسی‌شان، ممکن است منطقی باشد. فرض کنید که آنها دوباره در برابر عفونت آسیب پذیر هستند. هر چه تعداد برس های میخ دار کمتر باشد، این عود سریعتر خواهد بود. پاسخ ها ممکن است به ویژه در افراد خاصی کوتاه مدت باشد، از جمله افراد مسن یا دارای نقص ایمنی که سیستم ایمنی آنها به راحتی توسط واکسن ها غلغلک نمی دهد.

اما همیشه مشخص نیست که چرا افراد به ویروس ها یا تزریق های مشابه واکنش متفاوتی نشان می دهند. وانگ به من گفت، حتی در یک جمعیت شناسی، “برخی افراد پاسخ های واقعا محکمی ایجاد می کنند، برخی دیگر هرگز.” تخمین‌ها بر اساس برنامه دوز واکسن یا سابقه عفونت یک فرد، شرط مطمئنی نیستند. همه اینها زمینه ساز قطع عظیم ارتباط بین آنهاست قبلا در معرض و در حال حاضر محافظت می شودجاشوا سالومون، محقق سیاست های سلامت استانفورد که با پیتزر برای مدل سازی اثرات ایمنی Omicron کار می کند، به من گفت. سالومون، پیتزر و همکارانشان تخمین می زنند که اگرچه اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها تا پایان اکتبر با پروتئین اسپایک مواجه شده اند، کمتر از نیمی از آنها هنوز به خوبی در برابر عفونت های آینده محافظت می شوند. (بیشتر حفظ مقاومت در برابر بیماری های جدی است.) افرادی که به گروه “خوب محافظت شده” تعلق دارند نیز می توانند آن را ترک کرده و دوباره به گروه آسیب پذیر بپیوندند.


دو سال پیش، با 530 میلیون دوز واکسن و 68 میلیون عفونت ثبت شده SARS-CoV-2 در عمق همه‌گیری، آسیب‌پذیری جمعیت ما هرگز بزرگ‌تر یا دشوارتر نبوده است. برخی از افراد در معرض خطر، که هرگز واکسینه نشده اند یا آلوده نشده اند، اساساً هیچ حفاظتی ندارند. بسیاری از افراد جوان و سالم سه بار واکسینه شده اند و پیشرفت جدیدی با Omicron دارند. وانگ به من گفت: “این یک محدوده عظیم و بزرگ است.” با شکافی از قابلیت های ایمنی بین آنها. و هیچکدام از اینها خطر بسیار واقعی را توضیح نمی دهد که نسخه دست و پا چلفتی و حیله گر دیگری به غیر از Omicron و هر چیز دیگری که قبلاً دیده ایم، هنوز می تواند هر فرض ایمونولوژیک گلگونی را که می کنیم تغییر دهد و ما را وارد جریان ویرانگر دیگری کند.

و هنگامی که گزینه‌های جدید ظاهر می‌شوند، شکاف‌ها و شکاف‌هایی را که در آن‌ها کمبود محافظت وجود دارد، دوباره کشف می‌کنند. همانطور که نمی توان از افراد با سابقه مواجهه متفاوت انتظار داشت که به سطوح یکسانی از محافظت ایمنی دست یابند، نمی توان از جوامعی با تاریخچه همه گیری متفاوت انتظار داشت. ایمنی تازه و با کیفیت به سادگی توزیع نمی شود – احتمالاً جزایری را خواهیم دید که توسط دریاهای بزرگ از هم جدا شده اند. الین هرناندز، جمعیت شناس سلامت در دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون، به من گفت که بسیاری از این تفاوت ها مستقیماً به «چقدر ناعادلانه واکسن ها را توزیع کردیم» مرتبط است. با دوزهای اول، دوم و حالا سوم توانستیم دفاع ایمنی را در بین افراد ممتاز متمرکز کنیم. شلیک به نسبت نادر در جوامع فقیر، جوامع روستایی، جوامع کم منابع باقی می ماند. آن سوسین، محقق عدالت سلامت در دارتموث، گفت: افراد واکسینه نشده نیز “مستعد تمرکز جغرافیایی هستند.” تا به امروز، هنوز “جیب های زیادی وجود دارد که ممکن است واکسینه نشده باشند یا برتا هیدالگو، اپیدمیولوژیست در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام گفت: این ویروس.

پس از پرواز در مراکز شهر، Omicron این مناطق دور افتاده را پیدا خواهد کرد. به آنها ضربه خواهد زد. این امر باعث بیماری ناتوان کننده و مرگ می شود، اما ممکن است تنها پوششی شکننده از محافظت ایجاد کند که بدون پشتیبانی واکسن، ممکن است امواج آینده را با موفقیت دفع نکند. یک ارزیابی، یک سوم تا یک دوم آمریکایی ها ممکن است تا اواسط فوریه به Omicron آلوده شود. این گزینه نه همه این افراد را بر اساس یک پایه ایمونولوژیک ملاقات خواهد کرد و نه چنین مبنایی را ایجاد خواهد کرد. سوسین گفت: «برخی از مردم خانه های ایمن سازی شده از کاه، برخی دیگر از چوب و برخی دیگر از آجر خواهند ماند. ویروس یک اکولایزر نیست. هرگز نبوده است

افزودن واکسن‌ها به عفونت‌های اخیر Omicron در مناطق کمتر محافظت‌شده حتی ممکن است به زمین بازی کمک کند، اما ممکن است انگیزه‌ای برای انجام این کار وجود نداشته باشد، زیرا موارد Omicron در نهایت از بین می‌روند. هیدالگو به من گفت: در بسیاری از مناطق کشور که واکسیناسیون در تلاش است تا محبوبیت پیدا کند، “این باور غالب وجود دارد که عفونت به این معنی است که شما قبلاً واکسینه شده اید، به خصوص اگر کاملاً بیمار بوده اید.” اگر جذب ضربات به کندی ادامه دهد، شکاف‌های حفاظتی که قبل از Omicron وجود داشت بیشتر می‌شود. این همان بافتی است که منحنی‌ها و شکل‌های ملی محو می‌شوند: آسیب‌پذیری‌هایی که بسیاری از آمریکایی‌ها می‌توانند به راحتی از آنها چشم پوشی کنند، اما ویروس به راحتی از آنها سوء استفاده می‌کند.

تمیز کردن Omicron در مناطق مختلف چیزی نخواهد بود. مصونیت اراده سارا کوبی، یک مدل‌ساز بیماری‌های عفونی در دانشگاه شیکاگو، به من گفت که به طور متوسط ​​افزایش می‌یابد و «هنوز می‌توانیم انتظار داشته باشیم که اصطکاک را به هر مسیری که ویروس طی می‌کند اضافه کند». این ممکن است آخرین جهش کووید باشد که به طرز خیره کننده ای اجرا می شود. ممکن است برای مدتی مهلت بگیریم. ماریون پپر، ایمونولوژیست در دانشگاه واشنگتن، گفت: حتی اگر یک گزینه جدید برای جلوگیری از آنتی بادی وارد صحنه شود، “محدودیت هایی در مورد چگونگی ایجاد این ویروس وجود دارد.” در این زمان، بسیاری از سیستم های ایمنی ممکن است به اندازه کافی دیده باشند که ویروس در آینده چه خواهد کرد.

اما امواج آتی عفونت همچنان مشکلات خاص خود را خواهد داشت. ردیابی آنها ممکن است دشوارتر باشد زیرا محلی تر هستند. ناهمزمان تر، زیرا شیوع در زمان های مختلف شروع و پایان می یابد. سوسین به من گفت: «مجموعه‌هایی که من نگران آن‌ها هستم که پشت سر گذاشته‌ایم». همانطور که مصونیت جریان پیدا می کند و جریان می یابد، سرنوشت ما هم در سطح فردی و هم در سطح جمعیت از هم می پاشد. با این حال، جغرافیای ما آنقدر تقسیم نشده است که عامل بیماری از بین آنها عبور نکند. هنگامی که تهدید بسیار مسری است، تفاوت های ایمنی ما نیست که ما را تعیین می کند، بلکه زمینه مشترکی است که وقتی به ویروس اجازه انتشار می دهیم، پیشنهاد می کنیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyatturkuaz korsan taksi