آیا کنگره می تواند تیراندازی های دسته جمعی را متوقف کند؟ کریس مورفی اینطور فکر می کند


در ابتدا شات ها پیشنهاد می کنند چشم اندازی که به ندرت دیده ایم: نگاهی به داخل کلاس درس دانش آموزان دبیرستانی که سعی می کنند از تیراندازی فعال دوری کنند. بچه ها زیر میزشان چمباتمه زده اند و با صدایی کم صدا استراتژی می سازند. لامپ ها خاموش هستند از ترس اینکه صدای آن طرف در صدای قاتل باشد، فرار کردند. سپس، هنگامی که نوجوانان پنجره ای را باز می کنند و خود را به مکان امن می اندازند، صحنه شروع به آشنا می کند.

ویدئویی از دبیرستان آکسفورد بعد از ظهر سه‌شنبه، قتل عام کلمباین در 20 آوریل 1999 را با تقارن شوم فاش کرد. بیست و دو سال پیش، چنین رویدادهایی “غیر قابل تصور” تلقی می شدند. کلمباین اخبار دیوار به دیوار را به گونه ای ارائه کرده است که میشیگان این هفته فیلمبرداری کرده است، و بسیاری دیگر در دو دهه گذشته چنین نکرده اند. حتی کسانی که بیش از یک فلش ثبت نام می کنند، در نهایت از گفتگوی ملی و آگاهی عمومی محو می شوند. نزدیک به چهار سال از پارکلند می گذرد، تیراندازی در مدرسه که بسیاری (به اشتباه) فکر می کردند سرانجام اصلاحات تسلیحاتی آمریکا را تسریع می کند. 14 دسامبر نهمین سالگرد روزی است که دانش آموزان کلاس اولی با سلاح های تهاجمی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتاون، کانکتیکات کشته شدند.

سناتور کریس مورفی در آن زمان یک دموکرات در مجلس نمایندگان بود که نماینده منطقه پنجم کنگره ایالت بود. والدین نیوتاون از رای دهندگان او بودند. یکی از مادران سندی هوک، جکی باردون، به مورفی گفت که او وانمود می کند که پسر مرده اش، دنیل، در خانه یکی از دوستانش بازی می کند و به زودی به خانه خواهد رسید. با این اوصاف، باردون می‌توانست برای لحظه‌ای قدرت ذهنی برای انجام کارهای اساسی مانند جاروبرقی خانه‌اش پیدا کند. مورفی دیروز به من گفت: “برای من آنقدر وحشتناک بود که او مجبور شد این دنیایی را بسازد که دنیل هنوز در آن زنده بود تا چند ساعت زنده بماند.”

مورفی روز سه شنبه به مجلس سنا رفت و به بی عملی همکارانش در مورد کنترل اسلحه حمله کرد. سخنرانی مورفی بازتوییت‌ها و ستایش‌ها را به همراه داشت، معادل لیبرال افکار و دعاها. پیام او کم و بیش مطابق با چیزی بود که برای نزدیک به یک دهه بیان می کرد. با این حال، لحن او در روز سه شنبه چیزی متفاوت بود: عصبانیت.

مورفی در بیانیه‌ای گفت: «این اینجا در آمریکا اتفاق می‌افتد زیرا ما تصمیم می‌گیریم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. “ما بدشانس هستیم. هدفمند است این انتخابی است که توسط سنای ایالات متحده انجام شد تا روی دست ما بنشیند و تا زمانی که بچه ها می میرند کاری انجام ندهیم. پشت منبر رفت و سرش را با انزجار تکان داد، اخم کرد و دست راستش را تکان داد که انگار می خواست مشکل را روی هوا دفع کند. اشتباه نکنید: یک پیام ساکت حمایتی برای قاتلان احتمالی ارسال می‌شود و برای افرادی ارسال می‌شود که مغزشان از کنترل خارج می‌شود، وقتی بالاترین سطوح دولت آمریکا هیچ کاری انجام نمی‌دهند، شلیک به تیراندازی.

اوایل روز، قبل از رسیدگی به پرونده دیوان عالی کشور، که در نهایت ممکن است لغو شود رو در مقابل ویدبرخی از همکاران جمهوریخواه مورفی از تقدس زندگی انسان صحبت کرده بودند. بعداً، پس از اینکه مورفی ساختمان کنگره را برای شب ترک کرد، از آنچه به عنوان ریاکاری GOP می‌دانست غرق در جوشش بود. مورفی معتقد است اگر جمهوری‌خواهان سال‌ها برای جلوگیری از اصلاحات اسلحه در سطح فدرال صرف نمی‌کردند، از تیراندازی در میشیگان جلوگیری می‌شد. پس برگشت و برای گفتن به مجلس سنا برگشت.

“خشم من [Tuesday] مورفی گفت: شب واقعی بود – احشایی بود، “مورفی گفت.” این از پدر و مادری است که از وادار کردن فرزندانش به تمرین تیراندازی فعال خسته شده است. این چیزی است که ما باید با آن زندگی کنیم. این تحت کنترل ماست. ما هنوز داریم توانایی تصویب قوانینی که مسیر خشونت با اسلحه را در این کشور تغییر می دهد. گاهی اوقات شما باید احساسات خود را نشان دهید تا مردم را از رضایت آنها بیدار کنید.”

ما در مورد ویدیوهای آزاردهنده دانشجویی صحبت کردیم که در اطراف TikTok، Snapchat و Twitter پخش شد. دیدن یک اسکرین شات از پیام “دوستت دارم” که یک نوجوان ترسیده برای اعضای خانواده پیامک می فرستد یک چیز است. تماشای یک ویدیوی تکان دهنده در تلفن همراه از دعوای بین دانش آموزان دبیرستانی که در حال دویدن برای جان خود هستند، دیگری است. هنوز حتی اینها تصاویر مربوط به بازماندگان است مایکل بوچارد، کلانتر شهرستان اوکلند، میشیگان، صبح دیروز به سی ان ان گفت که فیلم دوربین امنیتی مدرسه را بررسی کرده و مظنون 15 ساله از فاصله نزدیک شلیک کرده و به سمت سر یا قفسه سینه قربانیانش شلیک کرده است. مردم احتمالا هرگز تصاویر بصری صحنه جرم را از این تیراندازی یا سایر تیراندازی‌های دسته جمعی نخواهند دید – موضوعی که سال‌ها طرفداران کنترل اسلحه را دچار اختلاف کرده است.

مورفی می‌گوید: «من نمی‌دانم اگر این کشور عکس‌هایی از شکل ظاهری این بچه‌ها در سندی هوک پس از سوراخ شدن بدن‌های کوچک‌شان با سوراخ‌ها ببینند، تیراندازی در مدرسه را به همان صورتی که ما می‌پذیریم، می‌پذیرد؟» «نمی‌خواهم تصاویری را که دیده‌ام زیاده‌بینی کنم، اما مطمئناً تصاویری از سندی هوک دیده‌ام که دیگران نمی‌بینند، و این تصاویر انگیزه‌بخش هستند. هیچ پدر و مادری نمی خواهد عکس فرزند مرده خود را در اخبار منتشر کند. اما، می دانید، این تابوت باز امت تیل بود که جنبش حقوق مدنی را تغییر داد. و شاید این ویدیوی ویروسی باشد [Tuesday] شروع به این می کند که مردم تعجب کنند که آیا واقعاً می خواهند فرزندشان چنین چیزی را پشت سر بگذارد.”

گاهی حتی تلاش برای تیراندازی برای تغییر نظر یک فرد نسبت به اسلحه کافی نیست. از مورفی پرسیدم که آیا با افرادی مانند همکار قدیمی خود استیو اسکالیز از لوئیزیانا در مجلس نمایندگان صحبت کرده است، تازیانه اقلیت جمهوری خواه که در سال 2017 در تیراندازی کنگره زخمی شد.

مورفی گفت: “آنچه در مورد تیراندازی بیسبال دلسرد کننده است این است که به نظر می رسد باورهای مردم را تقویت می کند، تا حدی به این دلیل که افراد خوبی با اسلحه وجود داشتند.” “من فکر می کنم برای استیو، این باور او را تقویت کرد که ما باید سلاح های بیشتری داشته باشیم، نه سلاح های کمتر. من نمی‌توانم خودم را جای او بگذارم، اما مطمئناً برای ما که به داده‌ها نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که هر جا اسلحه‌ها بیشتر باشد، جنایات اسلحه نیز بیشتر است، دلسردکننده است.» (چهار سال پس از سوءقصد نافرجام به جانش، اسکالیس حمایت قوی خود را از متمم دوم، رفتار متقابل حمل مخفیانه و رتبه A + NRA در وب سایت دولتی خود اعلام کرد.)

این واقعیت که قانونگذاران بر سر اینکه آیا دانش‌آموزان باید بعدازظهرهای تصادفی از پنجره‌های کلاس درس بخزند تا از تیراندازی به قتل نرسند، اختلاف دارند، وضعیت تلخ مذاکرات اصلاحات تسلیحاتی را نشان می‌دهد. می‌خواستم بدانم مورفی به والدینش چه توصیه‌ای می‌کند. چگونه باید با بدبینی در مورد اپیدمی مرگ با اسلحه در آمریکا مبارزه کنید؟ اگر نیوتاون نقطه عطفی نبود، آیا هرگز نقطه عطفی وجود داشت؟

او گفت: “من این داستان را به چالش می کشم که تنها احساسی که می توانید داشته باشید ناامیدی است زیرا پیشرفت های زیادی حاصل شده است.” “من درک می کنم که تمرکز درست بر عدم اقدام در سطح فدرال است. اما از ایالت واشنگتن تا فلوریدا، کانکتیکات، کالیفرنیا و نوادا، در ایالت های بنفش و آبی، قوانینی را تصویب کرده ایم که قوانین ملی اسلحه را تشدید می کند. ما در 10 سال گذشته بیش از هر دوره 10 ساله زندگی من شاهد تصویب قوانین ضد اسلحه بوده ایم. این خبر خوبی است، اما کافی نیست.»

ماه گذشته، دادگاه عالی به استدلال‌های شفاهی در موردی رسیدگی کرد که می‌توانست با کاهش محدودیت‌های سطح دولتی در مورد مجوزهای حمل مخفی، سیاست ملی تسلیحات را به طور اساسی تغییر دهد. بسیاری از تیراندازان دسته جمعی AR-15 یا سلاح های نیمه خودکار مشابه را برای کشتن هر چه بیشتر افراد در کوتاه ترین زمان ممکن انتخاب می کنند، اما مظنون در میشیگان این هفته ظاهراً از یک سیگ ساور 9 میلی متری که پدرش خریده بود استفاده کرده است. تپانچه ای که در جیب کوله پشتی یا ژاکت قرار می گیرد.

زمانی که مورفی به من گفت که به خانواده‌هایی در کانکتیکات که فرزندانشان را در اثر خشونت با اسلحه از دست داده‌اند، به عنوان حوزه‌ای جداگانه در ایالت خود نگاه می‌کند، به صحبت‌های قبلی خود برگشتم. او گفت: «من خیلی علاقه دارم که آیا آنها فکر می کنند من این مأموریت را انجام داده ام یا نه. “اگر من به کار خدمات عمومی خود پایان دهم و لایحه مهم اصلاح سلاح گرم فدرال را تصویب نکنم، زمان خود را در خدمات عمومی شکست خورده تلقی خواهم کرد.”


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر