آیا پنس در سال 2024 ترامپ را به چالش می کشد؟


مایک پنس خرج زیادی کرد از معاونت ریاست جمهوری خود، بی سر و صدا به هوس های رئیس جمهور دونالد ترامپ پاسخ می دهد. اما در 6 ژانویه، او از ترامپ جدا شد و از لغو نتایج انتخابات 2020 امتناع کرد. و اکنون پنس به دنبال نامزدی برای ریاست جمهوری است، اگرچه رئیس قدیمی او کمپین انتخاباتی را در سال 2024 رد نکرد. حتی اگر ترامپ هم بپیوندد.

مارک شورت، رئیس سابق دفتر پنس، به من گفت: «اگر پنس را بشناسید، می‌دانید که آنها همیشه سعی می‌کنند بفهمند کجا برای خدمت فراخوانده شده‌اند.» و من فکر نمی کنم این بستگی به این ندارد که چه کسی در مسابقه شرکت کند یا نه.

مبارزات انتخاباتی پنس در سال 2024، صرف نظر از سناریو، بیهوده به نظر می رسد. اگر ترامپ نامزد شود، همان حامیان MAGA را متحد خواهد کرد که باور ندارند او در انتخابات گذشته شکست خورده است. و اگر ترامپ تسلیم شود، پنس وارث طبیعی او نیست. او ممکن است هر گونه امیدی را برای به ارث بردن پایگاه جمهوری خواهان در زمان مخالفت با ترامپ در 6 ژانویه از بین برده باشد. با بررسی دنیای جمهوری خواهان، به سختی می توان نگاهی اجمالی به اقدام پنس برای ریاست جمهوری پیدا کرد. که باعث می‌شود ماموران حزب جمهوری‌خواه نسخه‌ای از همین سوال را بپرسند: مایک پنس چه فکری می‌کند؟

سارا لانگول یک استراتژیست جمهوری خواه علیه ترامپ است که از زمان انتخابات 2020 ده ها گروه متمرکز را با رای دهندگان تندرو ترامپ، رای دهندگان بی میل ترامپ و رای دهندگان ترامپ در سال 2016 رهبری کرده است که سال گذشته به جو بایدن روی آوردند. او به من گفت: “پنس با هیچ کس خوب نیست.” مردم وقتی نام پنس را به زبان می آورد، اخم می کنند، افرادی که جمعی را منتقل می کنند نه یا شاید خزاو در حال فکر کردن گفت. اما تصوری که آنها از خود می گذارند به اندازه کافی واضح است، او افزود: “من علاقه ای ندارم.”

مشاوران وی می گویند که پنس در حال حاضر تصمیمی برای کاندیداتوری ندارد. در حال حاضر، او بر کمک به جمهوری‌خواهان برای کسب مجدد اکثریت در کنگره در انتخابات میان‌دوره‌ای 2022 تمرکز کرده است. پس از ترک پست در 20 ژانویه، او در ایالت هایی ظاهر شد که رقابت های اولیه ریاست جمهوری برگزار می کردند: نیوهمپشایر، کارولینای جنوبی و آیووا. او ماه آینده برای جمع آوری کمک های مالی جمهوری خواهان به نیوهمپشایر بازخواهد گشت. او کتابی نوشت و پادکست راه اندازی کرد، آزادی آمریکا، این بستری است برای معرفی مجدد خود به رای دهندگان چهار سال بعد به عنوان شماره 2 عمدتاً زیردست ترامپ. مجری سابق رادیو که با یک باریتون صاف صحبت می کرد، سرودهای تلخ خدمات عمومی را با انتقاد شدید از دستاوردهای بایدن در هم آمیخت. اپیزودی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی 11 سپتامبر با پنس آغاز می شود که “رهبری شکست خورده دولت بایدن” را محکوم می کند و با شعری از او و سایر قانونگذاران که “خداوند به آمریکا برکت دهد” بر روی پله ها می خوانند پایان می یابد. کنگره آمریکا پس از حملات

پنس به مخاطبانش گفت: «به شما می‌گویم، در آن روز و در هفته‌ها و ماه‌های بعد، هیچ جمهوری‌خواه در واشنگتن دی سی وجود نداشت. «در واشنگتن دی سی هیچ دموکراتی وجود نداشت، فقط آمریکایی ها بودند. همه آستین ها را بالا زدند و کاری را که باید انجام می دادند، انجام دادند.» (گفته نشده است که او بعداً رئیس‌جمهوری را تحریک کرد که تقریباً همه بخش‌های تجربیات بشری، از جمله پوشیدن ماسک و تماشای یک مسابقه فوتبال را سیاسی کرد، و شورشیان را قبل از اینکه شاید نگران‌کننده‌ترین روز سرزمین آمریکا از 9 بود، به هیجان آورد. /11)

معاون رئیس جمهور سابق دن کویل به من گفت که در سال 2012 به پنس توصیه کرده بود که اگر بخواهد برای ریاست جمهوری نامزد شود، فرمانداری ایندیانا سکوی پرشی بهتر از کنگره خواهد بود. (پنس در همان سال برای دفتر ایالتی مبارزات انتخاباتی کرد و پیروز شد.) حسابرسی سیاسی خونسرد نشان می دهد که سال 2024 بهترین و شاید آخرین شلیک واقعی پنس خواهد بود. او تا زمان روی کار آمدن بعدی 65 ساله خواهد شد و چهره های جدیدتری در سیاست جمهوری خواه ظاهر می شوند، به ویژه گلن یانگکین، فرماندار جدید ویرجینیا، که ایالتی را که بایدن یک سال پیش اشغال کرده بود با 10 امتیاز به دست آورد. سارا چمبرلین، رئیس حزب جمهوری خواه Main Street Partnership، گروهی که سیاست های میانه رو ترویج می کند، به من گفت: “کسی مانند گلن یانگکین آینده است.” او یک نامزد فوق العاده برای ریاست جمهوری خواهد بود.»

با این حال، پنس سال‌هاست که به فکر نامزدی برای ریاست‌جمهوری بوده است و چنین جاه‌طلبی‌هایی به راحتی پایان نمی‌یابد. او همچنان در جست‌وجوی رویدادها و کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های GOP، ابزاری برای تقویت اتحادها است. برخی از جمهوری خواهان، کاندیداتوری احتمالی پنس را بر اساس ویژگی های محافظه کارانه او توجیه می کنند.

اگر ترامپ کنار بماند، شانس پنس در رقابت 24 ساله افزایش می یابد. در حال حاضر ترامپ مانند یک نامزد به نظر می رسد، اگرچه برخی از افرادی که با او کار کرده اند مشکوک هستند که او در نهایت بازنشسته خواهد شد. جان کلی که باسابقه ترین رئیس دفتر ترامپ بوده است، گفت: ترامپ نامزد نخواهد شد. او به صحبت کردن در مورد آن ادامه خواهد داد. حتی ممکن است اعلام کند، اما نامزد نخواهد شد. و دلیل آن این است که او را نمی توان یک بازنده در نظر گرفت. جان بولتون که مشاور امنیت ملی سابق ترامپ بود نیز همین را پیش بینی کرد.

آینده ترامپ هرچه که باشد، برای اینکه پنس بتواند در رقابت های مقدماتی ریاست جمهوری جمهوری خواهان رقابت کند، باید ائتلافی از مسیحیان انجیلی، محافظه کاران فرهنگی و برخی از جمهوری خواهان اصلی که معتقدند او از پیروزی بایدن حمایت می کنند، تشکیل دهد. ارتداد پنس در 6 ژانویه خشم ترامپ را برانگیخت، اما اقدامات او در آن روز به حفظ این ایده کمک کرد که رای دهندگان برندگان را انتخاب می کنند. آیا کسی می خواهد به او اعتبار بدهد؟ شاید، اما این نیز یک شرط عادلانه است که کسانی که می‌توانند این کار را انجام دهند، همچنان از پنس به خاطر الزام ترامپ در طول سال‌های هرج و مرج رنجیده می‌شوند.

سخت است که پنس را نویسنده بدبختی خود ندانیم. با گوش دادن به پادکست او، سیاستمداری به گوش می رسد که شبیه بازگشت به دوران قبل از ترامپ است. او از دولت بایدن به دلیل «بحران یکی پس از دیگری» انتقاد کرد، حتی اگر ترامپ دوبار نفوذ ناپذیر ریاست طولانی‌ترین دوره تعطیلی دولت و همه‌گیری را بر عهده داشت. پنس قاشق چایخوریقاشق چایخوریبرای گرافیتی خراشیده شده بر روی ساختمان فدرال در پورتلند، اورگان، ناگفته نماند که شورشیان مدفوع را در اطراف سالن کنگره ایالات متحده پخش کردند.

ترامپ حزب جمهوری خواه را منحل کرد و آن را به وسیله ای برای تبلیغ خود تبدیل کرد. پنس این تغییر را فعال می کند. اما اکنون او طوری رفتار می کند که انگار حزب قدیمی که منجر به باب دول و هوارد بیکر شد هنوز دست نخورده است و او باید برگردد.

لانگ ول گفت: “او در حالی که حزب به طور فعال توسط ترامپ تغییر می کرد کنار ایستاد و اکنون دیگر علاقه ای به سیاستمدارانی مانند او ندارد.”

پس پنس چه فکری می کند؟ شاید اگر یک ستاره واقعیت سابق بتواند قوانین سیاست را تغییر دهد و رئیس جمهور شود، او هم بتواند.

میک مولوانی، یکی دیگر از مدیران سابق کاخ سفید ترامپ، به من گفت که پنس «یکی از خوب‌ترین افراد در هر دو حزب است». و با این حال: «مایک پنس چه چیزی را پیشنهاد می کند که 15 نفر دیگر ارائه نمی دهند – به جز معاونت رئیس جمهور – که مطمئن نیستم این روزها خیلی قانع کننده باشد.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر