آیا نوجوانان باید یک تقویت کننده برای Omicron دریافت کنند؟

[ad_1]

هفته گذشته، بیش از 1 میلیون مورد کووید-19 در یک روز در ایالات متحده گزارش شد، مدارس به آموزش مجازی متوسل شدند، و شیوع کووید در میان کارکنان باعث شد که بیمارستان ها برای ارائه خدمات به تعداد روزافزون بیماران کووید-19 تلاش کنند. علاوه بر این، CDC تقویت کننده عکس های Pfizer برای نوجوانان را تأیید کرد و گفت که نه تنها هر آمریکایی 12 سال و بالاتر من میتوانم یکی را بگیرید، اما آنها باید.

آخرین توصیه تقویت کننده مانند یک پاسخ طبیعی به گسترش سریع نوع Omicron به نظر می رسد: با توجه به تعداد زیادی از آمریکایی هایی که در معرض ویروس کرونا قرار دارند، واکسیناسیون از همیشه مهمتر است. با این حال، محاسبه خطر-فایده در مورد تزریق سوم – به ویژه برای نوجوانان و مردان جوان – می تواند حتی پیچیده تر از قبل از جهش فعلی در موارد باشد. توانایی نوع جدید برای عبور از سیستم ایمنی، همراه با نرمی آن در مقایسه با دلتا، ارزیابی ارزش واقعی آن را از نظر آسیب های جلوگیری شده بسیار دشوارتر می کند. و هر محافظتی که ارائه می کند، همچنان باید با خطر رو به رشد (اما بسیار کوچک) التهاب قلب که با هر تزریق واکسن mRNA به وجود می آید، سنجیده شود. به بیان ساده، Omicron عدم قطعیت جدید قابل توجهی را به معادله ای که قبلاً دشوار بود اضافه کرد.

التهاب عضله قلب که میوکاردیت نامیده می شود، معمولاً در کودکان و جوانان پس از بهبودی از یک عفونت ویروسی مانند کوکساکی ویروس یا آدنوویروس رخ می دهد. این می تواند باعث درد قفسه سینه، تپش قلب و آریتمی و در بدترین موارد – شوک کشنده یا نارسایی قلبی شود. بیماران مبتلا به میوکاردیت خفیف ممکن است آنقدر بیمار نشوند که نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشند، اما در برخی موارد بسیار غیرعادی ممکن است دچار آریتمی هایی شوند که منجر به مرگ ناگهانی شود. پاتریک فلین، متخصص قلب کودکان در پزشکی ویل کورنل، به من گفت که کارشناسان هیچ عامل خطر دیگری را برای میوکاردیت شناسایی نکرده اند. sex- پسرها بیشتر از دخترها مستعد ابتلا هستند – و همچنین نمی توانند پیش بینی کنند که چه کسی در اثر این بیماری شدیداً بیمار می شود یا چه کسی ممکن است در اثر آن بدون هشدار بمیرد. او گفت: «این واقعاً تصادفی است.

میوکاردیت مرتبط با واکسن‌های کووید-19 نادر است و گروه بسیار خاصی را تحت تأثیر قرار می‌دهد: پسران و مردان در سنین نوجوانی و اوایل دهه 20 خود که واکسن‌های مبتنی بر mRNA را دریافت کرده‌اند. فوق العاده نرم است. تا ماه گذشته، 265 گزارش با تعریف میوکاردیت در کودکان 12 تا 15 ساله به سیستم گزارش عوارض جانبی واکسن ارسال شد و 92 درصد بیماران بهبود یافتند. تنها تعداد انگشت شماری از تلفات در سراسر جهان گزارش شده است. واکسن‌های دوم، میوکاردیت بسیار بیشتری را نسبت به اولی گزارش می‌کنند، در حدود 70 مورد به ازای هر میلیون نوجوان 12 تا 17 ساله که سری واکسن‌های خود را تکمیل می‌کنند. و داده‌های اولیه از اسرائیل، جایی که نوجوانان واجد شرایط دریافت تقویت‌کننده از آگوست گذشته هستند، نشان می‌دهد که بروز میوکاردیت ممکن است پس از دوز سوم کمتر از دوز دوم باشد.

ولید گلاد، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ، گفت که همه این ارقام احتمالا دست کم گرفته شده اند. یک مطالعه در اورگان، که هنوز توسط همتایان مورد بررسی قرار نگرفته است، به دنبال مواردی از میوکاردیت بود که ممکن است توسط سیستم نظارت استاندارد نادیده گرفته شده باشد و بروز آن را در بین پسران و مردان 12 تا 39 ساله 195 مورد در هر میلیون دوز ثانویه تخمین زد. (و برای مردان بیشتر از آن). 18 تا 24 سال). فلین گفت، اما این مطالعه با حواشی کوچک کار می کند – فقط تعداد انگشت شماری از موارد در جمعیت مورد مطالعه او ممکن است از قلم افتاده باشد – و تعیین درجه دقیق دست کم گرفتن دشوار است.

حتی با در نظر گرفتن این اختلاف در آمار، برای اکثریت قریب به اتفاق افراد – از جمله پسران و مردان جوان – خطر ابتلا به میوکاردیت پس از تزریق تقویت کننده حداقل است. فلین گفت تنها بیمارانی که او در نظر دارد به آنها مشاوره بدهد نه برای دریافت تزریق برای کسانی که بعد از دوز دوم دچار میوکاردیت شدند. اما همه کارشناسانی که با آنها صحبت کردم موافق نبودند. پل اوفیت، مدیر مرکز آموزش واکسن در بیمارستان کودکان فیلادلفیا، به من گفت که تقویت برای یک پسر 17 ساله سالم ارزش ریسک را ندارد. اوفیت به پسر خود که 20 ساله است توصیه کرد که دوز سوم را دریافت نکند. حتی با وجود توانایی Omicron برای دور زدن برخی از واکسن‌های احتیاطی که ارائه می‌کند، اوفیت گفت که او معتقد است پسرش با دو واکسن به خوبی در برابر یک بیماری جدی محافظت می‌شود، بنابراین به واکسن سوم نیازی نیست.

عموماً افراد جوان نسبت به افراد مسن در معرض خطر بسیار کمتری برای ابتلا به کووید شدید هستند، که یکی از دلایلی است که تحریک آنها در ابتدا بحث برانگیز است. و اگر Omicron باعث بیماری کمتری نسبت به دلتا شود، ممکن است مزایای تقویت کننده ها حتی کمتر باشد. اما ایالات متحده در حال حاضر در حال غرق شدن مثبت در ویروس کرونا است. Gigi Gronval، ایمونولوژیست در مرکز جان هاپکینز برای امنیت بهداشتی گفت: “این یک خطر تئوری نیست.” “شما در معرض ویروس واقعی قرار خواهید گرفت.” خطر ابتلای هر نوجوان به نتایج بد در صورت ابتلا می تواند کوچک باشد، اما در وهله اول به لطف Omicron، احتمال ابتلای هر نوجوان نیز بسیار بسیار بیشتر است. (پسر 14 ساله گرونوال برای این هفته برنامه ریزی شده است.)

همه این عفونت ها نباید شدید باشند تا مضر باشند. فقدان مدرسه و کار عواقب واقعی برای خانواده ها دارد. و MIS-C، یک سندرم خطرناک پس از عفونی که می تواند بر قلب (در میان سایر اندام ها) تأثیر بگذارد، در کودکانی که حتی حملات خفیف کووید را داشته اند، رخ داده است. فلین گفت، در مقایسه با MIS-C، نوع میوکاردیت که معمولاً واکسن ها ایجاد می کنند، پیاده روی در پارک است. او گفت: “من فکر می کنم هر متخصص قلب کودکانی که با آنها صحبت کرده ام ترجیح می دهد مواردی از میوکاردیت واکسن را ببیند تا اینکه دوباره یک مورد MIS-C را ببیند.” داده های اخیر CDC نشان می دهد که دو دوز واکسن فایزر 91 درصد در پیشگیری از MIS-C در نوجوانان 12 تا 18 ساله در زمانی که دلتا پادشاه بود، مؤثر بود. خیلی زود است که بگوییم این عدد در دوره Omicron چقدر است یا دوز سوم چقدر می تواند این محافظت را افزایش دهد. گلاد گفت که اگر معلوم شود که MIS-C با Omicron بسیار رایج تر است، می تواند متقاعد شود که هر پسر نوجوان به تقویت کننده نیاز دارد. اما در حال حاضر، او معتقد است که فواید آن از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برای مثال، نوجوانی که با یک گیرنده پیوند عضو زندگی می‌کند، ممکن است بیشتر از نوجوانی که خانواده‌اش از بزرگسالان واکسینه شده و تقویت‌شده با سیستم ایمنی سالم تشکیل شده است، از یک تقویت‌کننده سود ببرد.

در دراز مدت، تقویت ممکن است برای نوجوانان موثرتر باشد، تیراندازی برای یک شات نسبت به بزرگسالان. سالی پرمار، متخصص دپارتمان اطفال و عفونت‌های ویروسی در ویل کورنل، می‌گوید که جوانان سیستم ایمنی قوی‌تری دارند تا در نتیجه پس از واکسیناسیون، دفاع قوی‌تری ایجاد کنند. او به من گفت که در سایر بیماری‌های ویروسی مانند هپاتیت C و HPV، نشان داده شده است که واکسیناسیون یا حمله عفونت در اوایل دوران کودکی ایمنی طولانی‌تری در برابر انواع بیشتری از پاتوژن نسبت به موارد بعدی در زندگی ایجاد می‌کند. همان را می توان در مورد واکسن های SARS-CoV-2 و COVID-19 گفت، پرمار گفت: “شاید بهتر باشد قبل از رشد سه دوز مصرف کنید.”

برای میلیون ها جوان در ایالات متحده، کل این بحث بی ربط است: جمعه گذشته، 46 درصد از نوجوانان 12 تا 17 ساله و 41 درصد از جوانان 18 تا 24 ساله هنوز به طور کامل واکسینه خواهند شد. مزایای دریافت دو دوز اول بدون شک است. برای نوجوانان و مردان جوان که هستند گلاد گفت که با نگاه کردن به احتمال تقویت کننده، ایجاد یک دوگانگی – اجتناب از Omicron در مقابل اجتناب از میوکاردیت – یک “انتخاب اشتباه” است. مردان 18 ساله و بالاتر می توانند خطر ابتلا به میوکاردیت را با انتخاب تزریق فایزر نسبت به مدرنا کاهش دهند، زیرا دومی با سطوح بالاتر میوکاردیت همراه است. و پسران زیر 18 سال که به تنهایی واجد شرایط Pfizer هستند، ممکن است در نهایت بتوانند دوز تقویت کننده کمتری دریافت کنند، که خطر عوارض جانبی کمتری دارد.

Omicron چین و چروک مهم دیگری را به تصمیمات تقویت کننده اضافه می کند: این یادآوری است که بهترین شیوه های فعلی ما می توانند در هر زمان تغییر کنند. تا زمانی که اکثریت قریب به اتفاق جهان واکسینه نشده باشند، احتمالاً انواع جدیدی از فصل به فصل ظاهر می شود. “اگر این آخرین موج است، پس عالی است. و بسیاری از سؤالاتی که ما می‌پرسیم، و بسیاری از پاسخ‌هایی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم، بحث‌برانگیز هستند، “فلین گفت. اما در غیر این صورت، یک دوز سوم می تواند محافظت اساسی در برابر گزینه بعدی ایجاد کند – و آمریکایی هایی که اکنون از تقویت کننده اجتناب می کنند ممکن است از رضایت خود پشیمان شوند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle