آیا مهمانی برای بوریس جانسون تمام شده است؟

[ad_1]

مندفتر بوریس جانسون در خیابان داونینگ 10، مشرف به شومینه مشرف به لندن. این اثر توسط مادرش، شارلوت وال، نقاشی شده است که چهار ماه پیش در سن 79 سالگی درگذشت، پس از آن که به اندازه کافی عمر کرد تا ببیند پسرش نخست وزیر شد و سپس با چنان حاشیه ای در انتخابات پیروز شد که به نظر می رسد به دوره جدیدی در سیاست بریتانیا: دوران جانسون

برای وال، این باید یک لحظه غرور آفرین بوده باشد، و شاید تأییدی باشد که هر سختی را که در دوران کودکی جانسون متحمل شده، با او به خوبی انجام داده است. زمانی که جانسون جوان بود، وال دچار یک شکست روانی شد که منجر به گذراندن ماه‌ها در بیمارستانی در لندن شد و فرزندانش در بروکسل ماندند. اندوه عمیق وال از این بابت در یک سری نقاشی که در طول اقامتش در بیمارستان مادزلی خلق کرد بیان می شود. در یک تصویر متقاعد کننده، دیوار به تصویر می کشد او و همسرش استنلی، همراه با چهار فرزندشان، همگی در آغوششان آویزان شده بودند و حالت های ترسناکی در چهره هایشان وجود داشت. عنوان عکس است خانواده جانسون به دلیل شرایط به دار آویخته شدند.

امروز، آینده سیاسی جانسون به همان اندازه که در این تصویر نامشخص است، و به دلیل شرایط، کاملاً ساخته خود او است.

در حال نوشتن این مطلب، نخست‌وزیر بریتانیا در یک رسوایی سیاسی با چنان قدرت شدید و طنین احساسی گرفتار می‌شود که در چند هفته یا چند ماه آینده ممکن است مجبور به استعفا شود. این در حالی است که او تنها دو سال در یک پارلمان پنج ساله حضور دارد، پس از اینکه در سال 2019 بیشترین اکثریت محافظه کار 30 سال اخیر را به دست آورد.

رسوایی این است: در حالی که بقیه کشور در سال های 2020 و 2021 برای محدود کردن گسترش کووید-19 تحت محاصره قرار گرفته بود، جانسون در “مهمانی ها” یا گردهمایی های مختلف در خیابان داونینگ 10 شرکت کرد، جایی که او کار می کند و با خود زندگی می کند. زن و بچه در حالی که طبق دستورالعمل‌های بریتانیا، شهروندان عادی فقط مجاز به ملاقات با یک نفر دیگر در بیرون بودند، کارکنان داونینگ استریت برای برقراری ارتباط جمع شدند. در حالی که مردم اجازه ملاقات با دوستان و خانواده در حال مرگ خود را در بیمارستان ها و خانه های سالمندان نداشتند، جانسون و همسرش در یک مهمانی “الکل خود را بیاور” در باغ داونینگ استریت با حدود 40 کمک شرکت کردند.

یک مقام ارشد دولتی – مستقل از دولت جانسون – در حال حاضر وظیفه تحقیق درباره همه این کشورها را بر عهده دارد. به نظر می رسد که بیش از 10 رویداد در اموال دولتی رخ داده است. برخی از جلسات در حال بررسی است تا مشخص شود دقیقاً چه اتفاقی افتاده است، چه کسانی حضور داشته اند و آیا کارمندان در آن زمان قوانینی را زیر پا گذاشته اند یا خیر.

انتظار می رود این گزارش در چند هفته آینده منتشر شود. اگر جانسون را شخصاً به دلیل نقض قانون مجرم تشخیص دهد، فشار برای خروج می تواند غیرقابل کنترل شود، زیرا قانونگذاران محافظه کار که از کرسی خود در انتخابات بعدی می ترسند با او مخالفت می کنند. دیروز، داگلاس راس، رهبر حزب محافظه کار اسکاتلند، اولین عضو ارشد محافظه کار بود که از جانسون خواست تا استعفا دهد. این ممکن است برای هدایت جانسون از لبه کافی باشد. هر گونه تحقیقات جنایی توسط پلیس در مورد “نوشیدنی های فاصله گذاری اجتماعی” در باغ داونینگ استریت می تواند آخرین نی باشد.

اگر جانسون از قدرت برکنار شود، این یک شکست سیاسی و شخصی خواهد بود که در سیاست معاصر بریتانیا بی سابقه است. از سال 1945، هیچ نخست‌وزیر دیگری در این مرحله از چرخه انتخابات که چنین اکثریت قانع‌کننده‌ای را به دست آورده باشد، با چنین سقوط سریعی مواجه نشده است. نخست وزیر آنتونی ادن، وزیر خارجه سابق وینستون چرچیل، در سال 1957، دو سال پس از کسب اکثریت، استعفا داد. اما ادن این کار را به دلیل ترکیبی منحصربه‌فرد از بیماری و شکست‌های سیاست خارجی پس از بحران سوئز انجام داد، لحظه‌ای اساسی برای تحقیر در سیاست بریتانیا پس از جنگ. البته برای بسیاری، برگزیت چنین فاجعه‌ای است، اما به همین دلیل جانسون تحت فشار نیست. برعکس، قدرت و محبوبیت او بر اساس وعده او برای «برگزیت» بود.

تنها مشابه تاریخی بریتانیا با هر شایستگی که می توانم به آن فکر کنم سقوط نخست وزیر دیوید لوید جورج است که محبوبیت او پس از هدایت کشور به پیروزی در جنگ جهانی اول، برخی محافظه کاران را بر آن داشته است که توجه داشته باشند که او ممکن است “نخست وزیر زندگی “اگر او می خواست. با این حال، پس از یک سری رسوایی ها که حمایت عمومی او را تضعیف کرد و باعث شد حزب محافظه کار حمایت خود را از ائتلافی که او رهبری می کرد، پس بگیرد، او ظرف سه سال استعفا داد.

با این حال، مقایسه بهتر، ریچارد نیکسون است، مردی با استعداد سیاسی خارق‌العاده – بسیار بیشتر از جانسون – که از رسوایی ویران شده است که شروع به نشان دادن تمام کاستی‌های شخصیت او کرد که همه قبلاً درباره آن می‌دانستند. واترگیت در نهایت نیکسون را در سال 1974 برکنار کرد. فقط دو سال قبل از آن، او به مقیاس کوبنده‌ای با چنین ابعاد خردکننده‌ای دست یافته بود و بر همه ایالت‌ها به جز ماساچوست که امروزه تصور آن دشوار است، پیروز شده بود.

درام شکسپیر از خفقان آهسته سیاسی نیکسون شبیه هیچ چیز دیگری در تاریخ مدرن دموکراتیک نیست: درهم تنیدگی ظریفی از تراژدی شخصی، ضعف انسانی، حماقت جنایتکارانه، و عدالت طبیعی، با پایانی که تقریباً برای تلویزیون ساخته شده است. در مقام مقایسه، جانسون واترگیت – “پارتی گیت” همانطور که اکنون شناخته می شود – کیفیت پایین، ارزان و تقریباً رقت انگیز است، اما با همان مواد تراژدی، ضعف، حماقت و عدالت طبیعی.

با این حال جانسون برای اخراج مجبور نیست مرتکب «جنایت یا تخلف بزرگ» شود. نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که بریتانیا، بر خلاف ایالات متحده، یک سیستم پارلمانی دارد، به این معنی که نخست وزیر به اندازه فرماندهی او بر مجلس عوام و در نتیجه حزبش قوی است. تنها امید جانسون در حال حاضر این است که بتواند حزبش را متقاعد کند که خط را تا پایان حمله حفظ کند و دعا کند که هیچ افشاگری جدیدی منتشر نشود. اما برای جانسون، مانند نیکسون قبل از او، واقعیت این است که او دیگر کنترلی ندارد.

مانند واترگیت، پارتی‌گیت ویژگی‌های شخصیتی را که مدت‌هاست جانسون را تعریف می‌کرد، آشکار می‌کند، اما تا زمان رسوایی در برخورد با برگزیت یا نامربوط یا حتی مثبت تلقی می‌شد. اکنون که به بیماری همه گیر متصل شده اند، آنها را رد صلاحیت می کنند.

مندر پروفایل جانسون، که سال گذشته برایش نوشتم، او را به‌عنوان «وزیر هرج‌ومرج» به تصویر کشید که از نوعی تحقیر اجرایی برای قوانینی که در مورد بقیه اعمال می‌شود لذت می‌برد. نوشتم، اینجا یک سیاستمدار است که برای بسیاری دیگر مانند “نوعی دیگر” بود، “به طور ظاهری ژولیده اما در واقع متمرکز و هوشیار”، مردی که از بهم ریختگی زندگی لذت می برد و معتقد بود که کلید تطبیق با آن است. سعی نکن ترتیبش بدی او جهان را اینگونه می دید و بنابراین معتقد بود که بریتانیا پس از برگزیت با انعطاف پذیری و سازگاری بیشتر در خارج از اتحادیه اروپا می تواند موفق شود. نکته داستان من این بود که هرج و مرج پیرامون جانسون تا حدی نمایشی اما واقعی بود. او در مورد پیشرفت خود جدی بود، اما همچنین واقعاً معتقد بود که قوانین در مورد او صدق نمی کند زیرا هرگز وجود نداشت و بنابراین او ظاهر شد. بیهوده. من نوشتم که چالش پیش روی او، اکنون که نخست وزیر بود، این بود که پیروزی خود در انتخابات و انقلاب برگزیت را به دست آورد و تمرکز اداری را برای به کار انداختن آنها نشان دهد. او تا کنون با این وظیفه کنار نیامده است و ترجیح می دهد در هرج و مرج جایی که همیشه وجود داشته باقی بماند.

طنز بزرگ جانسون این است که به نظر می‌رسد او بهتر از بسیاری از سیاستمداران ضعف‌های خود را درک می‌کند، اما همچنان قادر به انجام کاری برای آنها نیست و مانند پروانه‌های غول‌پیکر بور به آتش عذاب سیاسی خود کشیده شده است.

قبل از اینکه جانسون یک سیاستمدار شود، یک روزنامه نگار و نویسنده بود – حرفه و سرگرمی که حتی پس از ورود به پارلمان نیز ادامه یافت. او یک شعر کودکانه (تکمیل شده با تصاویر خودش)، یک تاریخ محبوب رم، یک بیوگرافی پر زرق و برق از چرچیل و حتی یک رمان کمدی فاسد نوشت. در رمان، هفتاد و دو باکره، قهرمان جانسون یک سیاستمدار محافظه کار اشتباه است که دوستان واقعی ندارد و فقط “اصولیت در منشور مبهم دیدگاه های خود دارد.” این شخصیت، راجر بارلو، به دلیل رسوایی که خواننده باید تا آخرین صفحات کتاب صبر کند تا متوجه شود، تحت تعقیب مطبوعات قرار می گیرد، اما بارلو دائما در وحشت است و روزنامه ها را جستجو می کند تا ببیند آیا داستان او بیشترین – در نهایت منتشر شده را به ارمغان می آورد. جانسون نوشت: «در روشی که او می‌خواست درباره نابودی خود بخواند چیزهای مطلوبی وجود داشت، همانطور که چیز عجیبی در روشی وجود داشت که از او خواسته شد مسیری را که دنبال می‌کرد ترک کند.»

در کتاب، جانسون حدس می‌زند که شخصیت او ممکن است یک آکرات باشد، فردی با ضعف اراده که منجر به تصمیم‌گیری در برابر قضاوت بهتر می‌شود. منتقدان جانسون، مانند روری استوارت، یکی از مخالفان سابق رهبری محافظه‌کاران، می‌گویند ایده اکراسیای جانسون مزخرف است. آنها استدلال می کنند که جانسون خوب نیست، اما ضعیف است. او بازیکنی بداخلاقی است که تظاهر به ضعف اراده دارد، اما تنها هدفش قدرت به نام قدرت است. با این حال، جانسون یک نظریه جایگزین را در رمان پیشنهاد می کند: چیزی به نام “تکانه تاناتوس” که اساساً غریزه ای برای مرگ است.

آیا این سرنخ‌ها به خودآگاهی عمیق‌تر جانسون، یا شاید فقط پیچ و خم یک رمان‌نویس توجه‌جو است؟ در هر صورت، واضح است که جانسون همیشه آگاه بوده است که تلاش مادام‌العمر برای نخست‌وزیر شدن، او و تمام نقص‌های شخصیتش را به روی جهان باز می‌کند.

او همچنین دائماً آگاهی بدبینانه عمیقی از سرنوشت همه سیاستمداران نشان می دهد. در مقاله ای که در کتاب او منتشر شده است آیا من برای شما چشم اندازی دارمجانسون می نویسد که سیاست چیزی بیش از تکرار یک سنت چند صد ساله است که “چگونه برای جوامع خود پادشاه می سازیم و چگونه آنها را پس از مدتی می کشیم تا به نوعی تولد دوباره برسیم.” او ادامه می دهد: «بعضی از پادشاهان بی گناه هستند. همانا بعضی از آنها گناهان دنیا را می‌برند. برخی از آنها کمتر بی گناه هستند… این واقعاً مهم نیست. آنها باید بمیرند.”

جانسون معتقد است که داستان مهمتر از واقعیت است. او در یکی از مصاحبه های ما برای پروفایل من به من گفت: “مردم با داستان زندگی می کنند.” “انسان مخلوقات خیال هستند.” اینکه جانسون در گزارش رسمی بی گناه یا بی گناه شناخته شد، البته بسیار مهم است. او ممکن است به نوعی زنده بماند و بیشتر از آنچه در حال حاضر ممکن به نظر می رسد دوام بیاورد. با این حال، جانسون به سختی می‌تواند شکایت کند اگر داستانی که کشور انتخاب می‌کند با نسخه خودش که اکنون لزوماً قانونی است، مطابقت نداشته باشد. همانطور که جانسون می‌گوید، اگر مردم مخلوقات تخیل هستند، رهبر خود را به دلیل تکنیکی رها نمی‌کنند، در حالی که حقیقت اساسی این است که او فکر نمی‌کند قوانینی که همه از آنها پیروی می‌کنند در مورد او صدق می‌کنند.

چه بخواهیم چه نخواهی، جانسون اکنون پادشاه شرور در رسوایی بزرگ پارتی گیت است. این داستان نوشته شده است. به این ترتیب، به نام تولد دوباره ملی این داستان کثیف تحقیر، به پایان خود نزدیک می شود. جانسون فقط می تواند امیدوار باشد که به اندازه کافی زنده بماند تا حواس رای دهندگان را با داستانی بسیار متفاوت پرت کند. این آسان نخواهد بود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat