آیا ماسک از شما محافظت می کند اگر کسی آن را نپوشد؟

[ad_1]

فلوریدا، جایی که تعطیلات زمستانی خود را در آن گذراندم، اکنون در نقشه های کروناویروس به رنگ بنفش سیاه و سفید رنگی است. من احتمالاً هر لحظه مبتلا به کووید خواهم شد، زیرا به نظر می رسد که همکلاسی های من بدشان نمی آید که مدفوع خود را برای خود نگه دارند. روز دیگر مرد جوانی سرش را به طرفین چرخاند و ایوانی را در چند قدمی ماسه ها راند. دیگری نفس عمیقی از قلیان کشید او به ساحل آورده بود، سپس ابر بزرگی از ذرات معطر ریه با رایحه سیب را به آسمان فلوریدا جنوبی و همانطور که اتفاق می‌افتد، به سوراخ‌های بینی من نیز پرتاب کرد. در داخل خانه، من از معدود افرادی هستم که اصلاً ماسک می زنم.

در اوایل بیماری همه گیر، این باعث وحشت من می شد، زیرا همانطور که در مانترای 2020 آمده است، “ماسک من از شما محافظت می کند و ماسک شما از من محافظت می کند.” با این حال، در حالت آفتابی، “ماسک شما” اغلب وجود ندارد. اما برخی از محققان اکنون معتقدند که این عبارت نیاز به به روز رسانی دارد. اگرچه ماسک جهانی هنوز ایمن ترین است، مال خودم ماسک از من نیز محافظت می کند. و پوشیدن یک ماسک با کیفیت خوب در حالی که واکسن و تقویت شده ام (که هستم) به خوبی از من محافظت می کند، مهم نیست که دیگران چه کاری انجام می دهند.

جوزف آلن، کارشناس کووید و تهویه در هاروارد، می‌گوید: اگر واکسینه شده، تقویت‌شده، و از N95 یا مشابه آن در داخل خانه استفاده می‌کنید، خطر شما بسیار کم است. «می‌خواهم بگویم که چیز دیگری در زندگی وجود ندارد که به این اندازه خطر کم داشته باشد. من ریسک شما را به عنوان طبقه بندی می کنم کمترینماسک N95 حدود 95 درصد از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. آلن اخیراً نوشت، اما دو ماسک جراحی – یکی روی من، دیگری روی شما – فقط حدود 91 درصد را فیلتر می کند. که در واشنگتن پست. از آنجایی که ماسک‌های اکثر افراد کاملاً روی صورت آنها بسته نمی‌شود، مطالعات نشان می‌دهد که N95 جذب ذرات ویروس کرونا را بین 57 تا 86 درصد کاهش می‌دهد. و این علاوه بر محافظتی است که واکسن ها و تقویت کننده ها از قبل ارائه می دهند.

در حالت ایده آل، همه در چند هفته آینده از ماسک در داخل خانه استفاده کنند. با این حال، این اتفاق نخواهد افتاد. خبر خوب این است که اگر تقویت شده باشید و از یک ماسک با کیفیت بالا استفاده کنید، احتمالاً به هر حال بهتر خواهید شد. حتی برخی از کارشناسان معتقدند افرادی که سه بار واکسینه شده اند و N95 می پوشند می توانند به فعالیت عادی خود ادامه دهند. لینزی می‌گوید: «آنها باید کاملاً احساس امنیت کنند، زیرا تقویت‌کننده محافظت قوی در برابر نتایج شدید ایجاد می‌کند، و حتی اگر افراد آلوده حضور داشته باشند و ویروس‌ها را در هوا منتشر کنند، N95 که به‌درستی نصب شده باشد میزان استنشاق شما را تا ۹۵ درصد یا بیشتر کاهش می‌دهد». . مار، مهندس محیط زیست در ویرجینیا تک متخصص در انتقال هوا. “ترکیب واکسیناسیون با [a] تقویت کننده و N95 محافظت عالی را ارائه می دهند.

به هر حال، N95 همان چیزی بود که پزشکان اورژانس برای معالجه بیماران کووید در همان ابتدای همه‌گیری – قبل از اینکه واکسن‌ها یا تقویت‌کننده‌ها در دسترس باشند و حتی قبل از اینکه اکثر مردم حتی در داخل خانه از ماسک استفاده کنند، استفاده می‌کردند. ابرار کاران، پزشک بیماری های عفونی در استنفورد گفت: «این ماسک ها به معنای واقعی کلمه برای جلوگیری از ذرات معلق در هوا طراحی شده اند. او معتقد است که افراد عادی بیشتری نیاز به اصلاح ماسک های خود دارند و برای کارکنان بهداشت، N95 باید ساخته شود اجباری

هشدار این است که ماسک شما باید به خوبی جا بیفتد و باید N95 یا مشابه باشد – ماسک های بوم محافظت ضعیفی در برابر Omicron دارند. “مطابقت خوب” به این معنی است که نباید هوا از کنار ماسک، نزدیک بینی یا چانه نشتی داشته باشد. اگر از عینک استفاده می کنید، نباید آنها را پوشانده باشد. لیزا بروسو، مشاور و متخصص بهداشت صنعتی می‌گوید: «اگر نفس بکشید، صورت باید کمی به سمت داخل منقبض شود». “اگر بیرون نفس می کشید، باید کمی جلو را باز کنید.”

متأسفانه، ممکن است برخی فداکاری‌های مد نیاز باشد: نوع ماسکی که به احتمال زیاد به‌خوبی جا می‌گیرد، ماسکی است که بر خلاف حلقه‌های گوش، تسمه‌هایی برای پشت سر دارد، و ماسک‌های مردانه پس از تراشیدن دوباره به خوبی مناسب می‌شوند. در حالت ایده‌آل، دولت «غرفه‌های تناسب اندام» راه‌اندازی می‌کند تا مردم بتوانند مطمئن شوند که ماسک‌هایشان به خوبی قرار می‌گیرد، اما حتی متخصصی که این ایده را پیشنهاد کرده است اعتراف کرد که این امر بعید است. آلن می‌گوید در هر صورت، N95 «اگر تناسب آن بسیار خوب باشد تا کامل، باز هم بهتر از اکثر ماسک‌ها خواهد بود».

هر متخصصی اینقدر آرام نیست. خوزه لوئیس خیمنز، استاد دانشگاه کلرادو در بولدر که در مورد انتقال بیماری مطالعه می‌کند، به من گفت که در ماه‌های آینده وارد محیط‌های بسته‌ای نمی‌شود که در آن افراد زیادی در معرض تجمع جمع می‌شوند. او گفت: «فکر نمی‌کنم این کار با خیال راحت انجام شود.

همه کسانی که من با آنها مصاحبه کردم فکر می کنند توجه به شلوغی و تهویه اتاق نیز مهم است – خیمنز حتی پوشیدن CO2 را توصیه می کند.2 نظارت و نجات زمانی که میزان آن بیش از 700 مولکول دی اکسید کربن در هر میلیون باشد. (اگرچه، البته، اکثر مردم مالک یا حامل CO نیستند2 نظارت کنید.) هرچه مدت بیشتری را در داخل خانه با افراد بدون نقاب بگذرانید، خطر مواجهه با آن بیشتر می شود، بنابراین دویدن سریع به سمت خواربار فروشی خطر کمتری نسبت به کنسرت دارد. و مخصوصاً افراد محتاط ممکن است بخواهند از مکان‌هایی که مجبور به برداشتن ماسک هستند، مانند رستوران‌ها یا بارهای داخل خانه، اجتناب کنند.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که ریسک شخصی – و تحمل ریسک – هنوز مهم است. اگر با افراد مسن یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند تعامل دارید، اجتناب از فضاهای عمومی در داخل خانه تا زمانی که این پرش تمام شود ممکن است ایده خوبی باشد، حتی اگر نقاب زده و تقویت شده باشید. و حتی اگر واکسینه شده باشید، تقویت شده باشید و از N95 استفاده کنید، همچنان می‌توانید یک کیس Omicron پیشگامانه، مثلاً در فیلم‌ها، همین الان داشته باشید. کاران گفت: “اگر هدف شما جلوگیری از عفونت است که به نظر من در طول موج امکان پذیر است، شانس ابتلا شما بسیار بیشتر از زمانی است که جزر و مد وجود ندارد.”

اما احتمال بستری شدن در بیمارستان برای COVID-19 در افراد سالم و تقویت شده بسیار کمتر است و به طور کلی احتمال ابتلا به موارد شدید کمتر است. در این مرحله، اگر نسبتاً سالم هستید و همه چیز را به درستی انجام داده اید، بلوک سبک مارس 2020 را در برابر یک بیماری خفیف می سنجید. برخی از افراد ممکن است تصمیم بگیرند که با N95 به اندازه کافی احساس امنیت می کنند تا ریسک کنند.

این واقعیت که N95 از رسانه های خود محافظت می کند، بسیار مهم است، زیرا ما به سادگی نمی توانیم هر آمریکایی را به این زودی ها ماسک بزنیم. 9 ایالت – از جمله فلوریدا – استفاده از ماسک را ممنوع کرده اند. آلن می‌گوید: در بسیاری از مناطقی که نیاز به پوشاندن ماسک‌ها وجود دارد، رعایت اغلب ضعیف است، زیرا این ایالت‌ها و مناطق از محدودیت‌های پاندمی خارج نمی‌شوند، زمانی که موارد قبل از حمله Omicron کم بود و “خستگی رخ می‌دهد.” درست همانطور که همه چند ماه پس از 11 سپتامبر شروع به نادیده گرفتن “سطح تهدید” با کد رنگی کردند، هنگامی که شلاق کووید ضعیف به نظر می رسید و قوانین بیش از حد به نظر می رسید، مردم دستورات ماسک را نادیده گرفتند. اکنون سخت است که مردم دوباره کووید را جدی بگیرند.

اثربخشی استتار یک طرفه نیز برای ما که معتقدیم محتاطان را نباید مجبور به زندگی در هوس بی پرواها کرد، خبر خوبی است. میلیون ها آمریکایی واکسن نجات دهنده زندگی را مصرف نخواهند کرد و اخبار Omicron بر تصمیم آنها تأثیری نداشته است. در یک دنیای عالی، همه تا زمانی که این جهش تمام شود، خود را پنهان می کنند. ماسک من از شما محافظت خواهد کرد و ماسک شما از من محافظت خواهد کرد. اما ما در یک دنیای کامل زندگی نمی کنیم. ما در آمریکا زندگی می کنیم، جایی که انکار بیماری همه گیر به تقلب سیاسی تبدیل شده است. که در آن تست‌های سریع و ارزان قیمت هر بسته ۲۴ دلار است. و جایی که برخی از ما می خواهیم از خود دفاع کنیم، حتی اگر دیگران این کار را نکنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat