آیا عادات خواب قرون وسطایی می تواند بی خوابی را در آمریکا اصلاح کند؟

[ad_1]

برای خبرنامه درک اینجا ثبت نام کنید.

آساعت 3 صبح شوکه شدم بیدار. اتاق تاریک و بی حرکت است. تلفنم را می گیرم و امتیازهای ورزشی و توییتر را اسکن می کنم. هنوز بیدار. یک دکتر غیرشخصی در ذهنم زمزمه می کند: کارشناسان می گویند برای غلبه بر بی خوابی در نیمه شب، باید از رختخواب بلند شوید … دارم از تخت بلند میشم یک لیوان آب می ریزم و می نوشم. به رختخواب برمی گردم. هنوز بیدار. شاید شما این احساس را بدانید. مانند میلیون ها آمریکایی و صدها میلیون نفر در سراسر جهان، من از بیداری های به اصطلاح نیمه خواب رنج می برم که می تواند من را برای ساعت ها بیدار نگه دارد.

یک روز در حال تحقیق درباره مشکلات شبانه‌ام بودم که صنعت خانگی متشکل از نویسندگان رویا و هکرها را کشف کردم که ادعا می‌کنند خواب به دلیل انقلاب صنعتی همه چیز یک کابوس است. انشا در روزنامه گاردین، سی ان ان، نیویورک تایمز، و مجله نیویورک تایمز یک راه حل اضطراب پیش از صنعت به نام “خواب تقسیم شده” را توصیه می کند. در اروپای قرون وسطی، و شاید قرن‌ها قبل از آن، مردم معمولاً حوالی شب به رختخواب می‌رفتند و حدود نیمه‌شب از خواب بیدار می‌شدند – فقط چند ساعت بعد، تا صبح به خواب می‌رفتند. آنها مثل من می خوابیدند، اما برای آن ذن بودند. بعد گفتند مدرنیته آمد و همه چیز را خراب کرد و همه را مجبور کرد در یک تکه بزرگ بخوابند.

رمانتیک شدن خواب ماقبل صنعتی من را مجذوب خود می کند. او همچنین به یک الگوی محبوب برای تجزیه و تحلیل اینترنتی مدرن پیوست: اگر در مشکل لحظه ای هستید، ابتدا سرمایه داری مدرن را مقصر بدانید. بنابراین به راجر اکیرچ، مورخی که بیش از 20 سال پیش کارش زمینه خواب تقسیم‌بندی شده را کشف کرد، روی آوردم.

در دهه 1980، اکیرچ کتابی را درباره شب قبل از انقلاب صنعتی مطالعه کرد. یک روز در لندن، در حالی که سوابق عمومی را مرور می کرد، در گزارشی درباره جنایتی از دهه 1600 با اشاره هایی به “رویای اول” و “رویای دوم” مواجه شد. او قبلاً این عبارات را ندیده بود. هنگامی که او جستجوی خود را گسترش داد، اولین رویای خود را به زبان ایتالیایی ذکر کرد (رویای اول), فرانسوی (رویای اولو حتی لاتینرویای اول) او اسنادی را در آفریقا، خاورمیانه، جنوب آسیا و آمریکای لاتین پیدا می کند.

هنگامی که رویا به نمایشی در دو پرده تقسیم شد، مردم در نحوه گذراندن آنتراکم خلاق بودند. آنها با پزشکان خیالی گفتگو نمی کردند. آنها در واقع هستند من کردم چیزی در طی این خواب، یا “بیداری-خواب”، افرادی که برای ادرار کردن برمی‌خیزند و کنار آتش آویزان می‌شوند sex، یا دعا کنید آنها در رویاهای خود تعمق کردند و با قلمرو معنوی، الهی و شیطانی در آمیختند. در دهه 1550، مارتین لوتر درباره راهبردهای خود برای دفع شیطان نوشت: “تقریبا هر شب که از خواب بیدار می شوم… بلافاصله او را با گوز بدرقه می کنم.”

نویسندگان رویاهای امروزی اغلب از تحقیقات اکیرش استفاده می کنند تا نشان دهند که خواب تقسیم شده (یا به قول اکیرچ، دو فاز—دو فاز – خواب) قدیمی است و تک فاز جدید است، بنابراین خواب‌آورهای امروزی این کار را اشتباه انجام می‌دهند. او به من گفت اما این تمام ماجرا نیست.

پاین یک رویای تجدید صنعتی بود چیزی برای رمانتیک کردن نیست قرن هاست که مرگ در خواب ما نهفته است. در اواخر شب، جنایت رخ داد و خانه خود یک تله مرگبار بود، زیرا ساخت و سازهای سخت خانه ها را در برابر آتش، سقف های نشتی، گرما یا سرمای وحشتناک آسیب پذیر می کرد، و آنچه اکیرچ آن را “تریفکتا حشره شناسی اولیه مدرن” می نامید: کک، شپش و ساس.» در مورد این فرانسوی رمانتیک خواب، از نظر عملکردی دومین روز کاری برای بسیاری از زنان بود که نیمه شب برای انجام تکالیف خود بیدار می شدند. و قرص‌های خواب باستانی – مانند پیچک سمی و مخلوط‌های مختلف مواد افیونی – به همان اندازه احتمال مرگ شما را داشتند که باعث ایجاد REM می‌شدند.

در دهه 1700، انقلاب صنعتی – نور آن، کافئین آن، ساعت های آن و مهمتر از همه، برنامه های کاری آن – خواب دو فازی اروپا را به دست گرفت و این دو فاز را با هم مخلوط کرد. اکیرچ به من گفت که اقتصاد رو به رشد بهره وری را به ارمغان آورده و “حس فزاینده ای از آگاهی زمان” را در غرب القا کرده است. در اواسط دهه 1800، جنبش‌های ظهور اولیه در انگلستان و آمریکا در حال توسعه بودند. چراغ‌های مصنوعی جدید زمان خواب را کاهش می‌دهد، در حالی که برنامه‌های جدید کارخانه‌ها نیاز به زود بیدار شدن داشتند. جهان روشنگر نیز ساعت درونی ما را تغییر داد. چارلز چایسلر، دانشمند خواب دانشگاه هاروارد، می گوید: “هر بار که چراغ را روشن می کنیم، ناخواسته دارویی مصرف می کنیم که بر نحوه خواب ما تاثیر می گذارد.” هنگامی که یک مطالعه در دهه 1990 توسط موسسه ملی بهداشت روانی گروهی از مردان را از نور شب محروم کرد، خواب آنها در چند هفته تقسیم شد.

به نظر می رسد که خواب تکه تکه عادت طبیعی بشر است و انقلاب صنعتی و سرمایه داری مدرن تعطیلات ایده آل ما را خراب کرده است.

اما مردم هرگز یک روش جهانی برای خواب نداشته اند. یک مطالعه در سال 2015 توسط جوامع شکارچی-گردآورنده در تانزانیا، نامیبیا و بولیوی نشان داد که بیشتر خوراک ها از خواب طولانی لذت می برند. دو سال بعد، مطالعه دیگری نشان داد که جامعه روستایی ماداگاسکار خواب را تقسیم بندی می کند. دو سال بعد، یک مطالعه نشان داد که مردم محلی در تانا، در جنوب اقیانوس آرام، تا حد زیادی خواب ثابتی داشتند.

حتی در اروپای ماقبل صنعتی، خواب بسیار زیاد بود. اکیرچ با بررسی خاطرات نویسندگان اروپایی مانند ساموئل پپیس و جیمز باسبول، چندین کنایه از یک رویا را کشف کرد. او با خلاصه کردن این ادبیات پیچیده، به من گفت که «به نظر می‌رسد الگوهای خواب در فرهنگ‌های غیرغربی بسیار متنوع‌تر از الگوهای خواب در اروپا هستند، اما در واقع در همه جا متنوع هستند.

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه خواب به طور کلی تقسیم بندی شده است وجود ندارد، و همچنین شواهد کمی وجود دارد که خواب بخشی بهتر است. یک متاآنالیز در سال 2021 از مطالعات انجام شده بر روی برنامه‌های خواب دو مرحله‌ای نشان داد که افراد خوابیده بخش‌بندی شده در واقع «خواب با کیفیت پایین‌تر را گزارش می‌کنند… و زمان بیشتری را در مراحل سبک‌تر خواب سپری می‌کنند». یک نتیجه معقول این است که خواب دو فازی مانند جستجوی آنارشیک برای غذا است: هر دو ممکن است به خوبی خدمت کرده باشند مقداری جمعیت های باستانی مقداری از زمان، اما هیچ یک از آنها راه حل روشنی برای مشکلات معاصر ارائه نمی دهند.

من از اکیرچ سؤال زیر را پرسیدم: به عنوان مورخ که بیشترین ارتباط را با خواب دو فازی داشت، آیا تحقیقات او، شوهر یا دوست، او را تشویق به دوفازی شدن کرد؟ او گفت: «به هیچ وجه. در هیچ مقطعی از تاریخ شرایط برای خواب انسان بهتر از امروز نبوده است.» در مقایسه با 99 درصد از اجداد باستانی ما، ما تختخواب بهتر، پتوهای بهتر، خانه های بهتر و آفات کمتری در اواخر شب داریم. اکیرچ به من گفت: اگر هدف از خواب رفاه ذهنی و جسمی است، “دلیل بسیار خوبی برای این باور وجود دارد که خواب مداوم در شب بهترین کار را دارد.”

تیاو نتیجه خواب است تاریخ ماقبل صنعتی و فراصنعتی پیامی ساده، مختصر و منسجم است: خواب تطبیقی ​​است، اما با روتین بهبود می یابد. ترفندهای مختلف برای قبایل مختلف کار می کند، اما در نهایت ما یک گونه متنوع هستیم که با یک ریتم شبانه روزی مشترک متحد شده ایم که خواهان ثبات است. دوروتی بروک از بنیاد سلامت خواب استرالیا می‌گوید: «خواب زمانی که به صورت بین فرهنگی به آن نگاه می‌کنید بسیار انعطاف‌پذیر است. «بدن شما واقعاً روال را دوست دارد. آنچه برای شما مفید است را پیدا کنید و آن روال را حفظ کنید.”

من ساعت‌های بی‌شماری را صرف خواب خود کردم، کیفیت خوابم را در دستگاه‌های پیچیده پیگیری کردم، و درباره چیزهایی که نمی‌توانستم به خوبی انجام دهم، مطالعه کردم (و خواندن و مطالعه کردم). بهینه‌سازی خواب می‌تواند با ایجاد فشار در لحظه برای حل مشکل بیداری، اثر معکوس داشته باشد، گویی در تلاش برای حل مکعب روبیک در زمان شبانه‌روز است. همانطور که همه کسانی که از بی خوابی رنج می برند می دانند، “تلاش” برای به خواب رفتن یک پارادوکس خود ویرانگر است. بی خوابی جانوری است که از اضطراب خودش لذت می برد.

وقتی به ایکیرش رسیدم، پس از یک استراحت شبانه بد، امیدوار بودم که مورخ توصیه عملی داشته باشد. او این کار را نکرد. تاریخ یک کتاب خودیاری نیست. اما راحتی های عجیب خود را دارد و مکاتبات ما از جهات دیگر بسیار مفید بود.

اکیرچ به من گفت که از بسیاری از مردم شنیده است که دانستن تاریخچه خواب تکه تکه به خودی خود یک آرامش است. او گفت: “خوشبختانه، شواهد فزاینده ای از آمریکای شمالی، اروپای غربی و استرالیا وجود دارد که دانستن این مدل در واقع به کاهش اضطراب کمک کرده و به برخی افراد اجازه می دهد راحت تر به خواب بروند.” به جای اینکه به میراث تعطیلات قرون وسطایی به عنوان راهنمای کار نگاه کنم، آن را به عنوان یک مرهم می بینم. بیداری های من در ساعت 3 صبح یک اختلال غیرطبیعی نیست، بلکه پژواک نیاکان است. شاید این چیزی باشد که نصف شب به جای دعوای دکتر خواب در سرم به خودم بگویم: همه چیز خوب خواهد شد. قبلا اینجا بودیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort