آیا دلتا از موج Omicron جان سالم به در خواهد برد؟

[ad_1]

یکی را برای دلتا، نوع SARS-CoV-2 بریزید که به نظر می‌رسد فصل سوم این همه‌گیری قصد نابودی آن را دارد. پس از برگزاری صورت‌حساب ستارگان در تابستان و پاییز 2021، دلتا چندین هفته گذشته را گذراند تا کاملاً توسط پسر عموی سرسخت‌تر خود Omicron – ویروسی که هم در داخل و هم از مجاری تنفسی برق‌زدایی می‌کند و از آنتی‌بادی‌هایی که واکسن‌ها و انواع دیگر تولید می‌کنند، خلاص می‌کند. در اواخر نوامبر، دلتا اساسا تشکیل شد همه عفونت های SARS-CoV-2 که محققان در ایالات متحده در حال تعیین توالی بودند. اکنون به 0.1 درصد رسیده است. در مورد بقیه؟ این یک نمایش Omicron است.

کارتیک گانگاواراپو، زیست‌شناس محاسباتی در UCLA، به من گفت که پرتره جهانی کمی بدتر است، اما در کل، دلتا قادر به رقابت نخواهد بود. گمان من این است که Omicron مسئولیت را در دست خواهد گرفت. این یک تغییر عادلانه از آهنگی است که بسیاری از کارشناسان همین هفته‌ها پیش می‌خواندند، زمانی که تعجب می‌کردند چه دلتا و Omicron ممکن است در یک نوع شرور یک یا دو پانچ با یکدیگر گردش کنند. کاتیا کوئل، ویروس شناس تکاملی در دانشگاه اموری، به من گفت که زمانی که جهان اطلاعات کمی در مورد مزیت رقابتی Omicron داشت، نگران این احتمال بود، اما “اکنون کمتر”. کیتی گوستیک، یک مدل‌ساز بیماری‌های عفونی در دانشگاه شیکاگو، موافق است که احتمالاً عذاب دلتا نزدیک است. و اگر چنین است، او به من گفت: “خوشبخت”.

اما گوستیچ و دیگر کارشناسان اینطور نیستند کاملا آماده به صدا درآوردن رسما ناقوس مرگ دلتا. همان‌قدر که بعید به نظر می‌رسد، یک جوشیدن مداوم و سطح پایین دلتا – شاید حتی یک تجدید حیات – هنوز از روی میز خارج نشده است. دلتا هنوز هم در برخی از نقاط جهان نسخه برتر است. باید آن را در خود نگه دارد هر در سطح، همچنان تهدیدی برای ما خواهد بود. لیزا گرالینسکی، متخصص کروناویروس در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل، پس از آن که Omicron جهان را بسیار غافلگیر کرد، «مطمئناً روی ناپدید شدن دلتا شرط نمی‌بندم».

برای روشن شدن، دلتا توسط Omicron کوتوله شده است همین الان، در ایالات متحده و در بسیاری از نقاط خارج از کشور. اگرچه نسخه قدیمی‌تر در چند جیب به زندگی خود ادامه می‌دهد، اما احتمالاً به سست شدن آن ادامه می‌دهد و زیر وزن پسر عموی زیرک‌ترش می‌لغزد. گانگاواراپو گفت، به نظر می رسد که تفاوت اصلی در این است که هر یک از انواع مختلف تا چه حد برخی از دفاع های ایمنی ایجاد شده توسط واکسن ها و برخوردهای قبلی با ویروس را پوشش می دهد. با این حساب، دلتا یک آماتور است و Omicron بسیار جهش یافته یک حرفه ای لیست A است. مجموعه عکس‌های ما هنوز از بیماری شدید و مرگ ناشی از آن جلوگیری می‌کند هر نسخه SARS-CoV-2. اما آنتی‌بادی‌هایی که دلتا را از استعمار میزبان‌های واکسینه‌شده بازمی‌دارند، برای ابتلا به آنفولانزا در Omicron تلاش می‌کنند، که به این معنی است که افراد بیشتری در برابر عفونت با فرد تازه وارد آسیب‌پذیر هستند. (متخصصانی که با آنها صحبت کردم کمتر مطمئن بودند که Omicron ذاتاً ذره در مقابل ذره است قابل انتقال تر از دلتا؛ وقتی بسیاری از ما دارای درجه ای از مصونیت هستیم، به سختی می توان به این داده ها دست یافت.)

Omicron همچنین ممکن است موفقیت خود را تقویت کند. ایمنی ناشی از دلتا کار خوبی برای محافظت از افراد در برابر Omicron انجام نمی دهد. اما وقتی Omicron افرادی را که واکسینه شده اند آلوده می کند، به نظر می رسد دفاع ضد دلتا را تقویت کنید هم. (این اثر ضعیف تر است واکسینه نشده با این حال، مردم، و مشخص نیست که اثرات این آبمیوه‌ها تا چه زمانی ادامه می‌یابد). این ممکن است به این معنی باشد که هرچه تعداد افراد واکسینه شده Omicron بیشتر باشد، دلتا میزبان کمتری خواهد داشت. گونه‌های جدیدی که از اینجا به بعد دریافت می‌کنیم، می‌توانند از این الگو پیروی کنند، و سال به سال جایگزین شکل‌هایی شوند که قبل از آنها آمده‌اند.

سپس دوباره، شاید نه. اینکه این رقابت تا کنون آشکارا به نفع Omicron است، لزوماً به ما نمی گوید که دلتا به کجا می رسد. همه عفونت‌ها فعل و انفعالات بین پاتوژن و میزبان هستند، به این معنی که دلتا می‌تواند خود را حفظ کند، یا به یک سری دلایل که فقط مربوط به خود ویروس نیست، بازگردد. به عنوان مثال، برخی از افراد می توانند از نظر بیولوژیکی بیشتر برای ایجاد عفونت دلتا نسبت به Omicron آماده باشند. یا دلتا می‌تواند از هجوم‌های جغرافیایی استفاده کند و در جمعیتی منزوی و بدون مصونیت زیاد ریشه‌ای کند. هر نوع، در این صورت ممکن است مزیت Omicron غیرقابل قبول باشد. یا می تواند در یک جامعه کوچک که در آن تعداد کمی از افراد آلوده به Omicron در آن قدم بردارند – یا، شاید نگران کننده تر، در یک فرد نقص ایمنی، که ماه ها پیش آلوده شده است، که تاکنون برای پاکسازی ویروس تلاش کرده است، سرپناهی پیدا کند.

انواع در این روش مانند ترشی ها هستند: آنها راهی برای چسبیدن به تاریخ انقضای پیش بینی شده خود دارند. حتی آلفا (آلفا را به خاطر دارید؟) هنوز گاهی اوقات به نقشه برمی گردد، اگرچه موارد ثبت شده بسیار نادر هستند. گرفتن این موارد می تواند سخت باشد. محققان ظرفیت تشخیص را ندارند، چه برسد به توالی، هر عفونت SARS-CoV-2 وجود دارد. این بدان معناست که نسبت انواع موجود در ژنومی که محققان گزارش می کنند لزوماً نماینده نسبت آنها در طبیعت نیست. بنهور لی، ویروس شناس در دانشکده پزشکی ایکان کوه سینا، به من گفت: «جهان مکان بسیار بزرگی است و همه آن یک بازی اعداد است.

و هر چه دلتا بتواند زمان خود را طولانی تر کند، ممکن است راحت تر بتواند احیای خود را مهندسی کند. همانطور که جهان نسبت به Omicron مصونیت ایجاد می کند، این نوع برای آلوده کردن میزبان های جدید کار دشواری خواهد داشت. در عین حال، اثرات محافظتی واکسیناسیون و عفونت قبلی که ممکن است دلتا را مسدود کرده باشد در افرادی که Omicron به آنها دست نزده است از بین می رود.

حتی در حال حاضر، دلتا بیش از سهم خود از فرصت ها برای آلوده کردن افراد جدید، تکثیر و بازسازی ژنوم خود برخوردار است. این چیزی نیست که ما می‌خواهیم: گمان می‌رود که دلتا کشنده‌ترین گونه SARS-CoV-2 باشد که تا به امروز شناسایی شده است، و فرزندان آن به خوبی می‌توانند نیش بسیار کشنده‌اش را حفظ کنند یا حتی بر روی آن بسازند و در عین حال ترفندهای جدیدی را انتخاب کنند که ایمنی ما را مخدوش می‌کند. سیستم های. این تغییرات در انسان نیز نباید اتفاق بیفتد. دلتا می‌تواند به‌دنبال پناهندگی موقت در گونه‌های حیوانی دیگر باشد و قبل از اینکه دوباره به درون ما بپرد، ظاهر آن را اصلاح کند. این در واقع یکی از فرضیه‌های منشأ Omicron است که ریشه‌های آن به شاخه‌ای از درخت خانواده SARS-CoV-2 در سال 2020 بازمی‌گردد.

گوستیچ گفت در یک «بدترین سناریو»، دلتا می‌تواند به چیزی تبدیل شود که بتواند به Omicron برسد و این دو تیم را تگ کنند. تیراژ دوگانه فقط تعداد انواع مختلفی را که باید با آنها روبه‌رو شویم دو برابر نمی‌کند. آجی ستی، یک اپیدمیولوژیست در دانشگاه ویسکانسین در مدیسون، به من گفت که “امکان ترکیب مجدد را باز می گذارد”، پدیده ای که در آن دو طعم دهنده کروناویروس می توانند تکه هایی از ژنوم خود را عوض کنند تا یک نسل هیبریدی بد ایجاد کنند. (وحشیگری دلتا + پنهان کاری اومیکرون = خبرهای بد.) از طرف دیگر، دختر دلتا ممکن است کاملاً از اومیکرون پیشی بگیرد و انتقام شیرین و شیرین جدش را بگیرد. یا شاید نوع بعدی که تاج و تخت جهانی را غصب می کند، تخم ریزی عجیب آلفا … یا چیز دیگری باشد. همانطور که Omicron از نوادگان دلتا نبود، نوع بعدی که ما با آن درگیر هستیم لزوماً از Omicron جوانه نخواهد زد.

چشم انداز دلتا روز به روز در حال تغییر است. در حال حاضر، محققان در حال بررسی یک شاخه Omicron به نام BA.2 هستند که در کشورهایی مانند دانمارک با سرعت شگفت انگیزی در حال افزایش است. اطلاعات بسیار کمی در مورد اینکه چگونه شانس دلتا را تغییر می دهد، مشخص نیست. این بدان معناست که هیچ یک از مسیرهای فرضی برای سلطه مجدد دلتا لزوماً نشان دهنده این نیست به احتمال زیاد آینده. اما همه آنها باقی می مانند ممکن استبه خصوص با توجه به اینکه بخش بزرگی از جمعیت جهان هنوز واکسینه نشده اند، به این معنی که ارزش دارد برای آنها آماده شود. ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که ویروس در مرحله بعدی چه آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت.

حتی اگر دلتا در کوتاه مدت ناپدید شود، میراث آن از بین نخواهد رفت پوف به همین سرعت دلتا در طول مدت تصدی خود، افراد بی‌شماری را در سرتاسر جهان آلوده کرده است و بیماری‌های ناتوان‌کننده و مرگ را پشت سر گذاشته است. هنوز هم تست های کرونا را خاموش می کند. هنوز تخت های بیمارستان را پر می کند. هنوز هم ظرفیت جامعه را برای مراقبت از بیماران تحت فشار قرار می دهد. یک تهدید رو به زوال، تهدیدی وجود ندارد. و تا زمانی که دلتا از بین نرود، واقعاً ناپدید شود، زود است که با آن خداحافظی کنیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma