آیا تقویت کننده های فعلی کووید ما در برابر Omicron موثر هستند؟


اگر این گزینه اتفاق نیفتد، با گزینه بعدی یا شاید بعدی اتفاق می افتد. برخی از نسخه های این ویروس کرونا قطعا واکسن های ما را گیج می کند. در دو سال گذشته، SARS-CoV-2 در سراسر جهان گسترش یافته و ژنوم خود را تغییر داده است تا با ما همزیستی بهتری داشته باشد. آخرین رقیب ویروس کرونا، Omicron، دارای بیش از 50 جهش است که آن را به اصلاح‌شده‌ترین نوع ویروس کرونا تبدیل می‌کند که محققان تاکنون شناسایی کرده‌اند. حتی با وجود آنهایی که به طور کامل واکسینه شده اند، حداقل تعداد کمی از آنتی بادی ها احتمالا مسدود می شوند و حداقل تعداد کمی از سلول ها آلوده می شوند. دفاع جمعی ما به زودی ممکن است به شکل Omicron دچار فرورفتگی شود.

اما مصونیت یک سوئیچ باینری نیست که بتواند گزینه ای را که شکست می خورد خاموش کند. حتی اگر یک ویروس هوشمند برخی از اقدامات احتیاطی را که واکسن‌های با طعم اصلی ما مطرح کرده‌اند از بین ببرد، تقریباً غیرممکن است که یک گزینه آنها را کاملاً پاک کند. ریشی گوئل، ایمونولوژیست در دانشگاه پنسیلوانیا، به من گفت: “فکر نمی‌کنم که ما هرگز به خط اولیه مصون نبودن در برابر این ویروس برگردیم.” دفاع ها، اگر سقوط کنند، باید در مراحل مختلف سقوط کنند، نه یکباره: ابتدا در برابر عفونت، سپس انتقال و علائم خفیف، و در نهایت شدیدترین بیماری. و سیستم ایمنی واکسینه شده برای آزاد کردن این آخرین استحکامات بسیار سرسخت است.

میزان و میزان فرسایش همچنان مورد بحث است. ممکن است واکسن‌های ما یک خز مطابقت با این گزینه؛ تولیدکنندگان واکسن ممکن است به سرعت عکس های خود را به روز کنند. ما باید در هفته های آینده بیشتر بدانیم. اما اکنون، در واقع، هنوز زمان خوبی برای ثبت نام برای یک تقویت کننده است، همانطور که CDC، FDA و رئیس جمهور درخواست کرده اند – بله، از انواع OG، که ممکن است دقیقاً منعکس کننده همه موارد عجیب و غریب Omicron نباشد. واکسنی که فقط با یک نوع ویروسی مطابقت داشته باشد هنوز هم می تواند یک سپر ستاره ایجاد کند. گاهی اوقات می توان با کمی اضافی از کاهش کیفیت واکسیناسیون جلوگیری کرد.

ابتدا به این فکر کنید که وقتی واکسن بدن را آموزش می دهد، با استفاده از پانتومیم تقریباً کاملی از پاتوژن که بعداً ظاهر می شود، چه اتفاقی می افتد. عکسی از کووید-19 که به درس کوچکی در مورد اوج یک ویروس کرونا که از روی ویروس اصلی الگوبرداری شده است، تبدیل شده است. سلول های ایمنی محتویات آن را مطالعه می کنند و وحشت می کنند، سپس برای از بین بردن مهاجم مبارزه می کنند. چه زمانی در واقع یک ویروس ظاهر می شود، روند سریعتر و روان تر تکرار می شود. سلول های T در سلول های آلوده مستقر می شوند و آنها را از بین می برند. کریستوفر او. بارنز، زیست‌شناس ساختاری و متخصص آنتی‌بادی در استنفورد، می‌گوید: آنتی‌بادی‌های تولید شده توسط سلول‌های B در اطراف سنبله چسبانده می‌شوند و مانند «سوپرچسب» محکم می‌چسبند. این استراتژی چسبنده به ویژه قدرتمند است: آنتی‌بادی‌ها می‌توانند از SARS-CoV-2 از استفاده از اوج خود برای اتصال به سلول‌های آسیب‌پذیر جلوگیری کنند یا ویروس را به سمت تخریب خشونت‌آمیز هدایت کنند. این میکروب را می توان قبل از اینکه زمان ایجاد علائم یا سرایت به دیگران را داشته باشد از بدن پاک کرد.

چه زمانی جدید یک نسخه جهش یافته از ویروس ظاهر می شود و برخی از آنتی بادی ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. (بیش از 30 مورد از جهش های Omicron در اوج خود هستند.) برخی ممکن است اتصال به میکروب را به طور کامل متوقف کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است روی پاتوژن و خارج شوند که گویی با عرق شدید کف دستشان لیسیده شده است. گوئل گفت که این باعث می‌شود پروتئین اصلی ویروس بیشتر شناسایی شود، که به میکروب فرصت‌های بیشتری برای تعامل با سلول‌های شما می‌دهد.

این سناریو ایده آل نیست، اما لزوما یک بحران نیست. اسپایک یک پروتئین بزرگ است و برخی از آنتی بادی های ایجاد شده توسط واکسن های اصلی هنوز باید از مرحله چهارم انبردست باشند. ماریون پپر، ایمونولوژیست در دانشگاه واشنگتن گفت، حتی آنتی‌بادی‌هایی که چسبندگی کمتری دارند، تا زمانی که به اندازه کافی فراوان باشند، می‌توانند به طور هماهنگ عمل کنند. اگرچه هر آنتی بادی می تواند اغلب در صورت هجوم تعداد زیادی آنتی بادی آزاد شود، حتی مولکول های غیر اتصال دهنده نیز می توانند ویروس را از سلول های ما دور نگه دارند. سطح آنتی بادی در ماه‌های پس از دریافت واکسن توسط افراد کاهش می‌یابد – یک پدیده طبیعی و مورد انتظار – اما تقویت‌کننده‌ها دوباره آن‌ها را تقویت می‌کنند، گاهی اوقات به اوج جدیدی می‌رسند.

البته کمیت نمی تواند بی نهایت کیفیت را جبران کند. ایمونولوژیست ها و واکسن شناسان اکنون در تلاش هستند تا بفهمند که عدم تطابق فعلی بین انواع و واکسن ها چقدر می تواند بد باشد. یکی از ساده‌ترین آزمایش‌ها شامل رشد کمی Omicron (یا شباهت مصنوعی)، مخلوط کردن آن با آنتی‌بادی‌های افراد ایمن‌شده، و آزمایش برای بررسی اینکه آیا میکروب همچنان می‌تواند به سلول‌های یک ظرف پتری نفوذ کند یا خیر. این آزمایش آنتی بادی ها را ارزیابی می کند خنثی سازی-چقدر مولکول ها ویروس های خارج از سلول ها را بدون کمک سایر مدافعان ایمنی جذب می کنند. کیت لانگلی، سخنگوی شرکت، به من گفت (سازندگان واکسن در حال انجام این کار هستند و فایزر انتظار دارد در هفته های آینده داده های اولیه را در اختیار داشته باشد.) بارنز به من گفت که آنتی بادی هایی که می توانند با موفقیت این نوع را جدا کنند، در مقایسه با آنچه دانشمندان انجام می دهند. برای OG SARS-CoV-2 اندازه گیری شد. اما سنجش های خنثی سازی، نمونه های ناقصی برای اثربخشی واکسن هستند. برای مثال، کاهش پنج برابری ظرفیت مسدود کردن ویروس، مستقیماً به یک شات تبدیل نمی‌شود که اکنون پنج برابر بدتر برای محافظت از مردم

در بدن انسان واقعی، آنتی بادی ها مجبور نیستند به تنهایی کار کنند. برخی از آنها روی ویروس می افتند و سلول های گرسنه ای را که می خواهند آن را ببلعند علامت گذاری می کنند. و آنتی‌بادی‌هایی که در هر زمان در خون خود داریم، آن‌هایی نیستند که به آنها گیر کرده‌ایم. برای مثال، اگر گروه کوچکی از آنتی‌بادی‌های متوسط ​​برای نگه داشتن Omicron تلاش می‌کردند، بقیه سیستم ایمنی متوجه می‌شدند و سلول‌های B غیرفعال آموزش دیده با واکسن را بیدار می‌کردند تا کمک کنند. با توجه به این اختلاف، برخی از این کهنه سربازان B برای یادگیری ویژگی های Omicron گرفتار می شوند و سپس آنتی بادی های سازگارتر تولید می کنند. سلول‌های B کاملاً جدید – آنهایی که در دستور اولیه به واکسن پاسخ ندادند – نیز گرد هم می‌آیند تا آنتی‌بادی‌های سفارشی خود را برای اتصال به Omicron تولید کنند.

تقویت‌کننده‌ها نیز توسط سلول‌های T مرتب می‌شوند، و برخلاف آنتی‌بادی‌های حساس، اشتباه گرفتن این کشنده‌ها دشوار است. پپر گفت: «جلوگیری از پاسخ سلول T بسیار سخت تر از پاسخ آنتی بادی است. سلول های T در مواجهه با جهش ها معمولا به سادگی آنها را نادیده می گیرند و به نظر می رسد که اهداف خود را از بین می برند. سلول های T به تنهایی نمی توانند به طور کامل از عفونت جلوگیری کنند. اما آنها می توانند به کنترل بیماری قبل از اینکه خیلی شدید شود کمک کنند.

اولین واکسیناسیون ها این دفاع ها را در بدن تقویت می کنند، بنابراین به ندرت با ورود ویروس ناپدید می شوند. سپس تقویت کننده ها بر این اساس هستند. هر دوز اضافی به عنوان تاکتیکی برای ترساندن و ترساندن بدن برای شکست دادن دشمنی بود که مطمئن بود قبلاً شکست خورده است. سلول های ایمنی بیشتری بسیج می شوند. تعداد آنتی بادی ها به شدت افزایش یافت. سلول‌های B آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کنند که تیزتر، قوی‌تر و پیچیده‌تر هستند، قادر به تشخیص و نابودی انواع ویروس‌های کرونا از هر نوعی هستند – پاسخی که انتظار می‌رود بهتر شدن. ماه‌ها پس از واکسیناسیون، محققان همچنان می‌توانند شواهدی از تلاش سلول‌های B برای پردازش آنتی‌بادی‌های خود به سلاح‌های بهتر در صورت بازگشت ویروس ببینند. مبارزه با این گزینه می تواند از بسیاری جهات دلیلی جدید و مهم برای دوز مجدد باشد.

تقویت کننده های OG ممکن است به تنهایی کار نکنند. برخی از افراد واکسینه شده، حتی اگر اندکی بیمار باشند، همچنان به احتمال زیاد به Omicron آلوده می شوند. اگر این اتفاق خیلی زیاد بیفتد یا موارد بعد از واکسیناسیون دائماً شدید باشد، باید برنامه های اضطراری خود را انجام دهیم. مدرنا در حال آزمایش است که آیا یک سوم دوز کامل از دوز فعلی خود (به جای تقویت کننده استاندارد نیم دوز) ممکن است برای مقابله با پنهان کاری Omicron کافی باشد یا خیر. همچنین برخی از فرمول های تنظیم شده را که جهش های مختلف را در نظر می گیرند مخلوط می کند. فایزر می گوید که می تواند همین کار را انجام دهد. چنین نگرانی‌هایی به توسعه تقویت‌کننده‌های اختصاصی بتا و دلتا در اوایل امسال دامن زد، اما ما هرگز واقعاً مجبور به استفاده از آنها نشدیم. بتا بیشتر به خودی خود ناپدید شد. در مقابل هر دو گزینه، به نظر می رسد عکس ها مطابق دستور اصلی به خوبی کار کرده اند.

معماری ژنتیکی Omicron تهدید می کند که برخی از آزاردهنده ترین و گریزان ترین ویژگی های ایمنی بتا و دلتا را با هم ترکیب کند. “آیا Omicron بدتر خواهد شد؟” جاناتان آبراهام، پزشک و ایمونولوژیست دانشگاه هاروارد، می‌گوید: «من فکر می‌کنم می‌تواند چنین باشد. اما او و دیگران توصیه می کنند منتظر یک واکسن تخصصی تر نباشید. اگرچه واکسن‌های mRNA را می‌توان خیلی سریع اصلاح کرد، اما هنوز نیاز به مطالعه و تایید FDA دارند. اگر این روند شروع شود، حداقل چند ماه طول می کشد تا مردم بتوانند ثبت نام کنند. گریس لی، رئیس کمیته مشاوره ایمن سازی CDC، به من گفت: “همه اینها موضوع زمان است.” Omicron قبلاً در ایالات متحده کشف شده است. ما فقط یک مزیت کوچک برای توزیع حفاظت داریم قبل از او گفت که ویروس به طور گسترده تری در حال گسترش است. انواع ویروسی همیشه سریعتر از واکسن های جدید می چرخند.

تقویت کننده ها به تنهایی جلوی Omicron را نمی گیرند. قدرت آنها بیشتر تکراری و ترمیم کننده است. افزایش قبلا گذاشته شده است. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، تهدید Omicron یادآور قدرت است اولین دوزها لوسیانا بوریو، دستیار ارشد بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی، به من گفت که آنها مهمترین خط دفاعی هستند. هرچه افراد بیشتری بدون واکسن بمانند، برای آنها سخت تر خواهد بود به طور کامل واکسینه و تقویت شده برای حفظ یک ویروس سریع و در حال تغییر. اگر Omicron یک خودروی فوق سریع است، آنها نگران هستند که خطرات در رقابت بین ویروس و واکسن به سادگی افزایش یافته باشد. زمانی برای هدر دادن نیست.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر