آیا تعطیلات Omicron هنوز امن است؟

[ad_1]

گزینه ها کمی شبیه به جدایی هستند: هرگز زمان خوبی برای ضربه زدن نیست، اما لحظات کاملاً وحشتناکی وجود دارد. با Omicron، تصور لحظه ای بدتر سخت است. وعده این فصل تعطیلات از مدت ها پیش این بود که آمریکایی ها بالاخره می توانند تمام فرارها و گردهمایی های خانوادگی را که زمستان گذشته اتفاق نیفتاد، جبران کنند. این دقیقاً همان چیزی است که آمریکایی ها روی آن شرط بندی می کردند: این کشور در حال ورود به بزرگترین لحظه سفر خود است کل همه گیری.

Omicron تنها چند هفته پیش به دنیا معرفی شد، اما تاثیر زیادی بر جای گذاشت. در بریتانیا، موارد ابتلا به کووید-19 در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود رسید. و جمعه ما هنوز چیز زیادی در مورد سویه جدید نمی دانیم، اما همانطور که همکارم سارا ژانگ نوشت، به اندازه کافی می دانیم که Omicron در شرف عبور از ایالات متحده است. در اینجا، موارد Omicron اکنون هر دو روز دو برابر می شود، و مسری بودن این گزینه – و توانایی فریب دادن واکسن های ما – باعث تسریع عفونت های ناگهانی می شود. لیگ های ورزشی شروع به تغییر زمان بازی ها کرده اند، رستوران ها برای مدتی تعطیل می شوند و برخی از مدارس در حال دور شدن هستند.

همه اینها باعث شد بسیاری از مسافران بالقوه با عصبانیت به تقویم خود نگاه کنند و دور جدیدی از سوالات همه گیر وحشتناک را بپرسند: اوضاع تا کریسمس چقدر بد خواهد بود؟ تا سال نو؟ و چه زمانی اوضاع آنقدر بد می شود که مجبور می شوم برنامه های تعطیلاتم را لغو کنم؟

شما هستید باید سفر در چند هفته آینده چیزی نیست که آمریکایی ها در حال حاضر پاسخ آسانی برای آن پیدا کنند. در حال حاضر، CDC با همان دستورالعمل های قدیمی پیش می رود: اگر به طور کامل واکسینه شده اید و هیچ علائمی از کووید را تجربه نمی کنید، خود را پنهان کنید و ترک کنید. آنتونی فائوچی و دیگر شخصیت‌های بهداشت عمومی، در حالی که از Omicron می‌خواهند احتیاط کنند، اما تمایلی ندارند به مردم بگویند در خانه بمانند. برخلاف سال گذشته، زمانی که عملاً هیچ‌کس واکسینه نشد و CDC مستقیماً به آمریکایی‌ها اعلام کرد که سفر نکنند، پیام‌های مبهم تا حدی ناشی از این واقعیت است که اکنون تا حد زیادی به موقعیت‌های فردی افراد بستگی دارد – اینکه آیا آنها واکسینه شده‌اند، چه اقدامات احتیاطی را انجام می‌دهند و چه کسی. آنها خواهند دید. امسال هر کس باید انتخاب کند.

با این حال همه نشانه ها حاکی از آن است که بسیاری از آمریکایی ها قبلاً تصمیم گرفته اند. در حالی که برخی از افراد ممکن است تسلیم شوند، مهم نیست که بین الان تا اوج تعطیلات چه اتفاقی می افتد، Omicron تقریباً به طور قطع جمعیت مهمی از مردم را مجبور به تغییر برنامه سفر خود نخواهد کرد. پس اگر شما هستند هنگام سفر، می توانید چند قدم بردارید تا آن را تا حد امکان برای همه ایمن کنید.

به لطف Omicron، هواپیماهای بین‌المللی اکنون باید با محدودیت‌های سفر، قوانین قرنطینه و قوانین آزمایش بیشتری مقابله کنند. اما به جز این، تقریبا هیچ مدرکی نشان نمی دهد که آمریکایی ها برای تغییر برنامه های خود عجله دارند. من ردیاب TSA را منتشر کردم که تعداد مسافران روزانه از پست‌های بازرسی آن عبور می‌کنند و فرودگاه‌ها اکنون حتی شلوغ‌تر از قبل از Omicron هستند. اگر امروز تصمیم بگیرید که می خواهید برای کریسمس به ایالات متحده سفر کنید، تقریباً همه جا بلیط هواپیما چشم نوازی را خواهید دید.» هنری هارتولد، تحلیلگر صنعت گردشگری در گروه تحقیقاتی اتمسفر، به من گفت. بسته به جایی که می روید، قیمت هتل یا کرایه ماشین می تواند بالا باشد. همه اینها نشانه این است که مردم واقعاً، واقعاً در حال حاضر می خواهند سفر کنند.

یونایتد ایرلاینز اعلام کرد که روزانه 400000 مسافر در روز شکرگزاری جابه جا می کند و اکنون برای تعطیلات پایان سال برنامه ریزی بیشتری دارد. در همین حال، سایت جستجوی پرواز Kayak هنگامی که برای اولین بار از این گزینه مطلع شدیم، تقاضای Omicron را در ایالات متحده کاهش داد، اما زمانی که این اخبار هشدار دهنده‌تر شد، جستجو به جایی که در اواخر نوامبر بود بازگشته بود.

هارتولد گفت، برای هر کسی که توسط Omicron متقاعد شده است که مجالس تعطیلات را کنار بگذارد، خطوط هوایی از سیاست‌های لغو انعطاف‌پذیرتری که در آغاز همه‌گیری پدیدار شد، پیروی کرده‌اند. اکثر خطوط هوایی پول شما را پس نمی دهند، اما به شما کوپنی می دهند تا در آینده از آن استفاده کنید. اگر وضعیت Omicron خراب شود و CDC در آخرین لحظه از همه بخواهد که در خانه بمانند، این حداقل به مردم اجازه می دهد که حرکت کنند. (زمانی که من برای اظهار نظر در مورد آنچه که باید برای آژانس برای مخالفت با سفر تعطیلات اتفاق بیفتد، به CDC مراجعه کردم، یک سخنگوی من را به دستورالعمل های سفر در وب سایت CDC فرستاد.)

با این حال، Omicron در همان لحظه ای که بسیاری از آمریکایی ها در حال آغاز سفر هستند – و درست زمانی که کمترین احتمال دارد سردرد ناشی از به هم ریختن برنامه های خود را تحمل کنند، نشان خود را می گذارد. اسکات کیز، موسس پروازهای ارزان اسکات، گفت: «تعداد کمی از مردم روز قبل از پرواز تسلیم می شوند. در این مرحله، اگر ما هنوز موجی از لغو کریسمس را ندیده‌ایم – که ندیده‌ایم – انتظار دارم بیشتر مردم همچنان هر برنامه‌ای را که برای تعطیلات در کتاب‌هایشان دارند، بپذیرند.

همین امر در مورد افرادی که قصد سفر به جلسات خود را دارند نیز صدق می کند – اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها به این ترتیب سفر می کنند. اداره آمار حمل و نقل تخمین می زند که از بین افرادی که حداقل 50 مایل در طول فصل تعطیلات سفر می کنند، تنها 5 درصد پرواز می کنند. پائولا تویدیل، معاون ارشد AAA Travel، به من گفت که AAA انتظار دارد 100 میلیون مسافر در جاده ها در طول تعطیلات سفر کنند، فقط کمی کمتر از سال 2019، که او آن را “سال پرچم” برای سفر نامید.

بیایید واضح بگوییم: فقط به این دلیل که بسیاری از آمریکایی‌ها آماده سفر به نظر می‌رسند به این معنی نیست که تصمیم درستی است. بیل هاناج، اپیدمیولوژیست دانشگاه هاروارد، در ایمیلی به من گفت: «من بیشتر گمان می‌کنم که Omicron کنترل دلتا را در اکثر بخش‌ها، اگر نه بیشتر کشور در دوره کریسمس، در دست بگیرد. و در ژانویه هر گردبادی را که با تخم‌های له شده کاشته می‌شود، درو می‌کنیم.»

با این حال، درست مانند قبل از Omicron، خطر سفر کمتر به خود عمل مربوط می شود، بلکه بیشتر به نحوه رفتار افراد خانواده های مختلف قبل از ملاقات همه مربوط می شود. شما می توانید تمام اقدامات احتیاطی ممکن را برای رسیدن به خانه مادربزرگ خود در وسط کشور انجام دهید، اما اگر شب قبل از سفر در یک بار جمع شده باشید و قبل از دیدن او قصد انجام آزمایش نداشته باشید، نکته را از دست داده اید. ساسکیا پوپسکو، اپیدمیولوژیست دانشگاه جورج میسون، می‌گوید قبل از عزیمت به تعطیلات، با کناره‌گیری از فعالیت‌هایی که به‌ویژه در معرض ابتلا به کووید هستند، مانند غذاخوری در داخل خانه، یک دوره استراحت – یک هفته، در صورت امکان – به خود بدهید. اگر شخصاً کار می‌کنید، از ماسک باکیفیت و بدون پارچه استفاده کنید و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

A. Marm Kilpatrick، بوم‌شناس بیماری در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز، مادر و خواهرش را برای تعطیلات می‌برد و به تازگی تصمیم غیرقابل‌غیری گرفته است که از مهمانی سونا که دوستش میزبانی کرده بود صرف نظر کند. (کیلپاتریک دوستان باحال تری نسبت به من دارد.) او به من گفت: «قرار بود به اندازه کافی بسته باشیم که نمی خواستم این کار را با سه یا چهار خانواده دیگر انجام دهم. کیلپاتریک اصول اولیه Omicron 101 را تکرار کرد: رشد کنید! اگر هنوز این کار را نکرده اید، خیلی دیر نیست. از آنجایی که تزریق تقویت کننده سریعتر از دوزهای اولیه انجام می شود، می توانید امروز تزریق کنید و بهترین هدیه کریسمس را تا کنون دریافت کنید: تقویت قابل توجه ایمنی.

نحوه سفر نیز از آنچه در جاده انجام می دهید اهمیت کمتری دارد. رانندگی تا حدودی به شما امکان کنترل اطراف را می دهد، اما مراقب باشید که در محل توقف کنید تا در داخل خانه غذا بخورید و افراد را از خانه خود خارج کنید. به لطف تهویه در هواپیماها، پرواز در طول همه گیری آنقدر خطرناک نبود. پوپسکو به من گفت: “اما این بدان معنا نیست که ما باید زیاده روی کنیم و احساس کنیم که خطر حضور در هواپیما صفر است.” هنوز هم می‌خواهید افرادی را که در کنارتان هستند به خاطر بسپارید.» این به‌ویژه اکنون که هواپیماها مانند قبل از همه‌گیری پر هستند، صادق است. پوپسکو گفت، اگر مسافر کنار شما ماسک خود را برای خوردن یا نوشیدن برداشته است، چند دقیقه صبر کنید تا آنها نیز همین کار را انجام دهند. چرخاندن AC بالایی با قدرت کامل و هدف قرار دادن آن به سمت صورت می تواند به پراکندگی ذرات ویروسی که در اطراف شناور هستند کمک کند. و به خصوص با نسخه قابل حمل تر، ارزش این را دارد که در مناطقی که تهویه کمتری دارند، مانند هنگام نشستن در کنار دروازه یا ماندن بر روی پل جت، بیشتر مراقب باشید.

با دقت در مورد اینکه چه کسی را هنگام ورود خواهید دید فکر کنید، به خصوص اگر برنامه های شما شامل افراد مسن تر، نقص ایمنی یا واکسینه نشده باشد. صحبت کردن در مورد خطر یک بیماری همه گیر گاهی اوقات ممکن است ناخوشایند باشد، اما می تواند محل خوبی برای شروع باشد: پوپسکو گفت: “بسیاری از موارد به این موضوع مربوط می شود: آیا فردی که به آن ملاقات می کنید آسیب پذیر است و در مورد آن چه احساسی دارید؟” . “چطور آنها اگر می‌خواهید زمان زیادی را در داخل خانه با فردی آسیب‌پذیر بگذرانید، کیلپاتریک گفت که بهتر است آزمایش‌های سریع را در خانه بیاورید – آزمایش‌هایی که می‌توانید از داروخانه بخرید – برای هر روز مراجعه خود. همانطور که به نظر می‌رسد Omicron انجام می‌دهد. افرادی که حتی سریع‌تر از انواع قبلی ویروس کرونا بیمار می‌شوند، به نتایج آزمایش چند روز پیش اعتماد نکنید. کیلپاتریک گفت: “اگر برای رفتن به کریسمس شام می‌خوردم و 15 دقیقه قبل از مهمانی یک آزمایش سریع انجام می‌دادم.” “این بخش بزرگی از عفونت ها را گرفتار می کند.”

حتی اگر Omicron در زمان کمتر وحشتناکی آمده بود، خستگی ای که آمریکایی ها در حال حاضر تجربه می کنند را تغییر نمی داد. دیوید لیزر، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه نورث ایسترن که در پروژه ایالت های کووید مشارکت دارد، گفت: با گذشت زمان، پیوند بین آنچه برای کووید در حال رخ دادن است و نحوه برخورد ما با آن در حال ضعیف شدن است. او به من گفت: “مشکل این است که ما به آن عادت کرده ایم.” هنگامی که موج دلتا جنوب را از هم جدا کرد، تنها به افزایش تدریجی اقدامات حفاظتی مانند پوشیدن ماسک منجر شد. اکنون، لیزر گفت، Omicron به طور بالقوه می تواند منجر به تغییرات حتی کوچکتر شود.

اما همه‌گیری هنوز اینجاست – بیش از 800000 آمریکایی کشته شده‌اند – و به این زودی پایان نخواهد یافت. از فصل تعطیلات لذت ببرید، اما از آن به عنوان بهانه ای برای از دست دادن هوشیاری استفاده نکنید زیرا Omicron برای چرخش بعدی خود آماده می شود. آمریکایی‌ها ممکن است بالاتر از همه‌گیری باشند، اما همه‌گیری قطعا بالاتر از ما نیست.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet