آیا به اشکال قوی تری از نالوکسان نیاز داریم؟

[ad_1]

علاوه بر این، همه گیری زمان وحشتناکی برای مصرف بیش از حد بود. از ژوئن 2020 تا ژوئن 2021، نزدیک به 100000 آمریکایی بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند، حداکثر در سالی که بحران مواد افیونی بیش از یک دهه پیش ایالات متحده را ویران کرد. با این حال، همه چیز می توانست خیلی بدتر باشد. هنگامی که فردی بیش از حد مواد افیونی را می بلعد و نفس خود را متوقف می کند، می دانیم چه باید بکنیم: به او نالوکسان بدهید. این دارو که گاهی با یکی از نام‌های تجاری آن، نارکان شناخته می‌شود، یک داروی انحصاری است که به عنوان ابزاری حیاتی در مبارزه با مصرف بیش از حد مصرف می‌کند. چه به صورت تزریقی و چه اسپری بینی، گیرنده های مواد افیونی در مغز را مسدود می کند و از اتصال مواد افیونی مانند اکسی کدون و هروئین به آنها جلوگیری می کند. این از نظر عملکردی به این معنی است که وقتی فردی بیهوش است و در آستانه مرگ است، استفاده از نالوکسان می تواند تنها در چند دقیقه او را به طور کامل احیا کند.

طبیعتاً ادارات پلیس و خدمات اورژانس در سراسر کشور و همچنین بسیاری از مصرف کنندگان مواد افیونی و عزیزانشان این ماده را حمل می کنند. (نالوکسان تجویزی.) این امر به ویژه در حال حاضر صادق است که اپیدمی مواد افیونی به اشکال بدتر و حتی قوی تر مانند فنتانیل در ایالات متحده در گردش است. فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی 60 درصد از مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از حد را در سال 2020 به خود اختصاص دادند که این رقم در سال 2015 18 درصد بود.

لوکاس هیل، استاد داروسازی در دانشگاه، گفت: در ماه‌های اخیر، صنعت داروسازی بر اطمینان از اینکه نالوکسان می‌تواند با فنتانیل از طریق رقابت در “مسابقه تسلیحاتی آنتاگونیست مواد افیونی” برای ارائه انواع قوی‌تر نالوکسان در بازار اطمینان حاصل کند پافشاری کرده است. از تگزاس در آستین، که مواد افیونی را مطالعه می کند. ابتدا، در ماه آوریل، FDA دوز بالاتری از اسپری بینی را که با نام Kloxxado فروخته می‌شد، تأیید کرد، و سپس در اکتبر آژانس دوز بالاتری از Zimhi، تزریقی، را روشن کرد. این دوزها نشان دهنده افزایش قابل توجهی در استحکام در مقایسه با اشکال قبلی نالوکسان است: Kloxxado دو برابر قوی تر از Narcan است و Zimhi 12 برابر قوی تر از تزریق استاندارد است – معادل استفاده از مته الکتریکی به جای پیچ گوشتی.

با این حال، وقتی نوبت به نالوکسان می رسد، مقدار بیشتر همیشه بهتر نیست. کارشناسانی که با آنها صحبت کردم پیشنهاد کردند که شکل قوی‌تر دارو می‌تواند اثر معکوس داشته باشد، و عوارض جانبی مضر نالوکسان را بدون سود قابل توجهی از دوزهای پایین‌تر پیچیده کند. صنعت داروسازی قطعاً نقشی در کاهش بحران مواد افیونی ایفا می کند، اما انگیزه تقویت نالوکسان مشکل را به نبرد بین اشکال قوی تر مواد افیونی و اشکال قوی تر پادزهرهایی که آنها را خنثی می کنند کاهش می دهد. اگر راه برون رفت از این بحران به این سادگی بود.

نالوکسان غنی شده از ناکجاآباد بیرون نیامده است. در حدود سال 2013، گزارش‌های حکایتی از کارکنان اورژانس که مجبور بودند بیش از یک دوز نالوکسان را برای احیای فردی که بیش از حد دوز مصرف کرده بود، استفاده کنند، منتشر شد. چندین سال بعد، محققان همین روند را مستند کردند. مطالعه ای که استفاده از نالوکسان را در بخش های اورژانس از سال 2012 تا 2015 دنبال کرد، شاهد افزایش 15 تا 18 درصدی در دفعات تجویز دوزهای متعدد از این دارو بود. مطالعه دیگری (به نقل از سازندگان Kloxxado) داده های سال های 2013 تا 2016 را بررسی کرد و شاهد افزایش مشابه بود.

اما هیل اشاره می کند که این مطالعات زمانی انجام شد که دوزهای استاندارد نالوکسان بسیار کمتر از اکنون بود. همانطور که در سال های اخیر محصولات بیشتری در بازار ظاهر شده اند، قدرت آنها افزایش یافته است. و چگونه نالوکسان نیز مهم است. اسپری‌های بینی ممکن است به اندازه تزریق در همان دوز مؤثر نباشند. همه اینها ممکن است این تصور را ایجاد کند که ما نیاز به دوزهای قوی تری از نالوکسان داریم، در حالی که نیاز نداریم. رایان مارینو، سم شناس پزشکی و پزشک اورژانس کلیولند که نالوکسان را به طور منظم تجویز می کند، می گوید: «دوزهای بالاتر به ندرت مورد نیاز است و معمولاً نشان دهنده مشکلی غیر از مصرف بیش از حد مواد افیونی است.

من با شرکت‌های پشتیبان Kloxxado و Zimhi تماس گرفتم و آنها این ایده را به چالش کشیدند که اشکال قوی‌تری از نالوکسان ممکن است مورد نیاز نباشد. ران ماس، افسر ارشد پزشکی شرکت آدامیس که زیمحی را تولید می‌کند، گفت: مدل‌های ما پیش‌بینی می‌کنند که استفاده از مواد افیونی قوی‌تر مانند فنتانیل به دوزهای بالاتر نالوکسان نیاز دارد. در همین حال، دیوید بلیان، سخنگوی Hikma Pharmaceuticals، شرکت سازنده Kloxxado، در ایمیلی گفت: “FDA، انجمن پزشکی آمریکا و CDC به نیاز به دوزهای بالاتر نالوکسان برای معکوس کردن اثرات مرگبار مصرف بیش از حد مواد افیونی اشاره کرده اند. و ما یک گزینه درمانی مهم دیگر را ارائه می دهیم.”

در واقع، انجمن پزشکی آمریکا در بیانیه‌ای در ماه آوریل FDA را به دلیل تأیید Kloxxado ستایش کرد و به اشکال «کشنده فزاینده» مواد افیونی اشاره کرد، اما به هیچ مدرکی اشاره نکرد که نشان دهد داروی جدید با این مواد افیونی بهتر عمل می‌کند. بلیان در ایمیل خود به گزارش CDC در سال 2015 پیوند داد که به طور خلاصه به نیاز ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به تجویز دوزهای متعدد نالوکسان در موارد خاص اشاره کرد و گری گای، دانشمند بهداشت در مرکز آسیب آژانس، در بیانیه ای گفت. ایمیلی مبنی بر اینکه CDC همچنان معتقد است که این مورد صادق است.

شیلا واهاریا، معاون مدیر تحقیقات و تعهدات آکادمیک در اتحاد برای مواد مخدر، یک گروه غیرانتفاعی، می‌گوید فرمولاسیون قوی نالوکسان می‌تواند عواقب ناخواسته‌ای داشته باشد. وقتی فردی نالوکسان مصرف می کند و بیش از حد مصرف می کند، این تجربه همیشه خوشایند نیست. این دارو همان نوع پرهیز را ایجاد می کند که با قطع مصرف مواد افیونی اتفاق می افتد که منجر به علائمی مانند سردرد، حالت تهوع، استفراغ و تعریق می شود. نشان داده شده است که دوزهای بالاتر نالوکسان این علائم را بدتر می کند (اما آنها در نجات افراد از مصرف بیش از حد سریعتر هستند). هیل به من گفت: “با برخی از دوزهای بسیار بالای نالوکسان، ممکن است در واقع بتوانید بیش از 24 ساعت از مصرف آن خودداری کنید، و باید به دنبال داروهای اضافی برای مقابله با این اثر باشید.”

از آنجایی که پادزهرهای قوی تر تنها چند ماه است که در بازار هستند، خیلی زود است که بدانیم این اثرات ترک چگونه در عمل ظاهر می شوند. در حال حاضر، به نظر می رسد که مقامات محلی هنوز هم به طور عمده در حال خرید و استفاده از منابع دارویی موجود به جای داروهای جدیدتر و قوی تر هستند. ماس ترک را به عنوان یک عارضه جانبی Zimhi تایید کرد، اما آن را به عنوان “به ندرت تهدید کننده زندگی توصیف کرد، در حالی که مصرف بیش از حد مواد افیونی درمان نشده اغلب کشنده است.”

اما کناره گیری را نمی توان ناخوشایند و بی اهمیت تلقی کرد. قطع ممکن است فوریت تزریق دارو برای حفظ علائم را افزایش دهد. افزایش می یابد خطر مصرف بیش از حد در کوتاه مدت در این موارد، افراد ممکن است زمانی برای گرفتن سوزن‌های جدید نداشته باشند و در عوض به استفاده مشترک از آن متوسل شوند که به نوبه خود می‌تواند باعث HIV و هپاتیت B شود. [it] هیل گفت: «این می‌تواند منجر به کم‌آبی شدید بدن شود.» هیل و واهاریا به من گفتند که مراقبت‌های اورژانسی دوزهای قوی‌تری از نالوکسان را به همراه می‌آورد، که می‌تواند افراد را از درخواست کمک پزشکی یا تماس با 911 منصرف کند، که مصرف‌کنندگان مواد مخدر از ترس تمایلی به انجام آن ندارند. از دستگیری

برخی از افراد ممکن است واقعاً نیاز به دوزهای متعدد داشته باشند و در حال حاضر قطع مصرف به وضوح بر مرگ ارجحیت دارد. اما نالوکسان آخرین راه حل است و باید با آن برخورد کرد. در لحظه ای که کسی به دارو نیاز دارد، قبلاً سیستم خود را خراب کرده است [are] وهاریا گفت: در آستانه مرگ. البته هنوز راه حل های دارویی مورد نیاز است. اما به عنوان یک جامعه، ما باید با راه حل های بسیار گسترده تری با این بحران مقابله کنیم. تقویت نالوکسان هیچ کمکی به برخی از بزرگترین عوامل خطر در پس مصرف بیش از حد، از جمله بی خانمانی و زندان نمی کند. و برنامه‌های کاهش آسیب مانند سایت‌های مصرف ایمن، که در آن افراد می‌توانند تحت نظر از مواد مخدر استفاده کنند و توصیه‌های درمانی دریافت کنند، به ایمن‌تر کردن مصرف مواد افیونی کمک می‌کنند. نیویورک چنین سایتی را در اوایل دسامبر افتتاح کرد و به گفته شهر، در طی سه هفته، 59 مورد مصرف بیش از حد را از بین برد.

طنز گرایش به سمت اشکال قوی‌تر نالوکسان این است که در وهله اول، صنعت داروسازی به ما کمک کرده تا وارد این بحران شویم. Purdue Pharma و برخی دیگر از شرکت‌های داروسازی بیشتر دهه‌های 1990 و 2000 را صرف استفاده از روش‌های بازاریابی تقلبی کردند تا پزشکان را مجبور به تجویز داروهای مخدر بدون نسخه کنند، که باعث شده برخی از بیماران معتاد شوند. این بار همه چیز متفاوت است – نالوکسان یک داروی نجات دهنده زندگی است و مجموعه جدیدی از شرکت ها برای قوی تر کردن آن تلاش می کنند. اما این فرض به همان اندازه اشتباه است: مواد شیمیایی قوی‌تر در آن زمان دارو نبودند و اکنون نیز دارو نیستند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis