آنچه ‘Survivor’ در مورد واقعیت فاش می کند

[ad_1]

من چند سال پیش شروع به تماشا کردم بازمانده به عنوان پادزهر برای اخبار عصر. من چند فصل اولیه برنامه را در اولین پخش آن تماشا کرده بودم و دوباره آرزوی این فاصله از زندگی روزمره را داشتم. بر بازمانده هیچ تقویم یا عنوانی وجود ندارد و روزها با جزر و مد، هنگام طلوع و غروب خورشید اندازه گیری می شوند. بازیکنان در چالش های فیزیکی عجیب و غریب در مکان های دورافتاده بدون هیچ امیدی به نجات رقابت می کنند. همانطور که بار دوم را تماشا کردم، به طرفداران عظیم اطراف نمایش فرو رفتم، که بیشتر آن هوشمند، پرشور و شوخ بود.

مانند همه نمایش های واقعیت، بازمانده به شدت ویرایش شده است، اما کار می کند تا ما را متقاعد کند که در حال تماشای لحظاتی واقعی و خودانگیخته و صمیمی هستیم که در فضای عمومی نمایش داده می شود. این یک برنامه تلویزیونی است که در آن افراد در مقابل دوربین وانمود می‌کنند که واقعی هستند، فکر می‌کنند واقعی هستند، واقعی بودن را به چالش می‌کشند، نمی‌توانند واقعی باشند – و گاهی اوقات چیزی را که واقعا واقعی است از دست می‌دهند. با رسیدن به فصل های قدیمی، نه از فریب نمایش، بلکه از صداقت آن شگفت زده شدم: بازمانده جهان ما را منعکس می کند رقبای آن حتی زمانی که غیرقابل تحمل باشد، جذاب هستند. انگیزه های آنها – آنچه آنها را وادار و جذب می کند – عمیقاً انسانی است. آمدم نمایش را به عنوان یک آینه سرگرم کننده ببینم، یک فانتزی تقریباً عالی که از نگرانی ما برای زندگی دیگران ساخته شده است.

جلد کتاب برای "دروغ در مورد کامیون"
این مقاله از کتاب اخیر سالی تیزدیل اقتباس شده است. دروغ در مورد کامیون. (گالری کتاب)

بازمانده، که اخیراً چهل و یکمین فصل خود را به پایان رسانده است. پس از آن گروهی از شرکت کنندگان که طوری رفتار می کنند که انگار هیچ کس آنها را تماشا نمی کند در حالی که با هم بحث می کنند که به چه کسی رای بدهند تا یک میلیون دلار برنده شوند. اما گاهی اوقات فشار بازی منجر به مواردی از انسانیت می شود. در فصل دهم، ایان و تام در رابطه پدر و پسری متحد بودند. یک بار تام به ایان گفت که او برای درک تعهد بسیار نابالغ است – که به نظر می رسد ایان در مورد آن درست می گوید وقتی که بعداً تصمیم به خیانت به تام گرفت. اما بعد از آن لحظه بی وفایی، به نظر می رسید ایان نمی توانست حرف های تام را از ذهنش بیرون کند. بنابراین، در یکی از آخرین چالش ها، پس از تقریبا 12 ساعت پابرهنه ایستادن بر روی یک سکوی کوچک در خلیج، ایان ناگهان اعلام کرد که به دلیل صحبت های تام تسلیم می شود. او در حالی که دوستی تام و دیگر شرکت کننده باقی مانده را به دست آورد، گفت: “من از میلیون ها دست می کشم.” او برای نشان دادن ارادتی که تام نداشت به اقیانوس رفت. تام به پیروزی در بازی ادامه داد.

صداقت واقعی نادر است بازمانده، که چنان با پشتکار مرز بین داستان و واقعیت را محو می کند که با نگاه کردن به آن، تقریباً هر چیزی را می توان زیر سوال برد. در این زمینه، حتی آب و هوا نیز ممکن است عجیب به نظر برسد. هنگامی که رعد و برق در شورای قبیله ای فوران کرد، جلسه ای که هر قسمت را با حذف اجتناب ناپذیر یک بازیکن به پایان می رساند، میزبان، جف پروبست، به آسمان نگاه کرد. وقتی باران شروع به خیس کردن بازیکنان کرد، او گفت: “آیا این شما را به یاد چگونه می اندازد؟ واقعی آیا این همه است؟ “طوفان بود واقعی (آب و هوای بد اغلب در حین فیلمبرداری است)، اما برای تهیه کنندگان نیز راحت بود – جلوه ای طبیعی از فضای خطرناکی که آنها دائماً سعی در اختراع آن دارند.

طرفداران نمایش ها مانند بازمانده آنها اغلب می خواهند تصور کنند که چگونه در چنین شرایطی کنار می آیند. این نمایش این ایده را ترویج می‌کند که هر کسی می‌تواند برنده شود – اینکه انسان معمولی می‌تواند دشمنان را شکست دهد و پیروز شود – اما البته، شرکت کنندگان مردم عادی نیستند. مالکوم که بازی کرد بازمانده او سه بار به شرکت کنندگان در برنامه گفت: “اینها آمریکایی های روزمره نیستند. اینها یکسری مردم هستند که باید دیوانه شوند و سوءتفاهم کنند، زیرا به همین دلیل است که مردم بعد از 20 سال به تماشای برنامه ادامه می دهند.” برای ملاقات با کلیشه های گاهی اوقات گسترده. پروبست گفت که کار او این بود که “رنگین کمان دراماتیک هر بازیکن” را پیدا کند و “داستان جنگلی با قهرمانان و شرورها، کهن الگوها، افراد خارجی و همه چیز” را تعریف کند. رقبا با امضای قراردادی با امضای قراردادی که امکان پخش تصاویر آنها را فراهم می‌کند، که ممکن است مطابق نسخه سند “صمیمی، غافلگیرکننده، افتراآمیز، تحقیرآمیز، شرم‌آور یا نامطلوب، واقعی و/یا ساختگی” باشد، با همه این موارد موافقت می‌کنند. در سال 2010 منقضی شد. (در آن زمان، CBS ادعا کرد که انتشار قرارداد نقض حق چاپ است، اما به هیچ وجه در مورد محتوای آن اظهار نظر نکرد.) در اصل، آنها موافقت کردند که قهرمان شوند.

بازمانده‘s یک طرح تقریباً کاملاً تخیلی حقیقت مهمی را آشکار می کند. نمایش دروغ های کوچک اجتماعی را از زندگی روزمره حذف می کند و آنها را به رقابت تبدیل می کند. زندگی «واقعی» – کاری که ما هر روز در خانه، محل کار و در جمع انجام می دهیم – مجموعه ای از اجراها است، همانطور که ایروینگ هافمن روانشناس اجتماعی دهه ها پیش استدلال کرد. حتی در صمیمی ترین برخوردهایمان، تنها بخشی از خودمان را معرفی می کنیم. تعامل به معنای دنبال کردن یک اسکریپت است. از یک لبخند نامحسوس گرفته تا یک عذرخواهی بی میل، همیشه به هم دروغ می گوییم. انسان بودن به معنای مبارزه با ماهیت ماسکی است که تقریباً همیشه از آن استفاده می شود.

بر بازمانده، این مبدل ها از الزامات بازی است. شما با دروغ گفتن، با تظاهر به دروغ نگفتن، درآمد کسب می کنید قسم خوردن که دروغ نمیگی در پایان هر فصل، برخی از بازیکنان حذف شده، هیئت داوران را تشکیل می دهند تا به برنده رای دهند و همه حق صحبت دارند. در فصل 8، یک شرکت کننده به نام لکس، از زمان خود برای شکایت از راب، یکی از فینالیست ها استفاده می کند. او فکر می کرد آنها دوستانی هستند که یک معامله دارند. در نهایت، راب در اقدامی که از او انتقاد کرد به لکس خیانت کرد سیم به نام “دزدیک، تکان دهنده، به طور کامل از نظر گیم پلی پشتیبانی می شود.” “این بازی نشان می دهد که ما به عنوان مردم در قلب چه کسی هستیم. لکس گفت، این مانند سرم حقیقت است. “شما اشیای با ارزش خود را فروختید، شخصیت خود را فروختید، و دوستان خود را در ازای یک انبوه پول سبز فروختید.” اما، البته، نکته بازی همین است – این است بازی راب به هیئت منصفه ابراز پشیمانی کرد و گفت که نمی خواست به کسی صدمه بزند و چشمانش پر از اشک شد. به نظر می رسید که او اکنون این را می خواهد. سپس ادامه داد

افراد در نمایش به راحتی چهره خود را تغییر می دهند. در فصل 7، ساندرا که دو برابر جایزه 1 میلیون دلاری را برد و مانند گرگ وحشی با پوست گوسفند خجالتی بازی می کرد، در شرکت کننده دیگری به فرزندانش قسم خورد که دروغ نمی گوید. اما بعداً در یک اعتراف به دوربین نگاه کرد و خطاب به بازیکن گفت: به دو فرزندم قسم می‌خورم تو را. ساندرا که خود را ملکه می نامید جان سالم به در برد او به همان راحتی که در ساحل راه می رفت همکارانش را فریب داد. او متوجه چیزی شد که بسیاری از بازیکنان فراموش می‌کنند: همه در نقش‌ها زندگی می‌کنند، وارد و بیرون شخصیت‌های مختلف می‌شوند. ساندرا می‌دانست که کدام لباس‌های اجتماعی به پیروزی او کمک می‌کند و بدون تردید آن‌ها را پوشید و درآورد.

به یک معنا، کلاهبرداری های شرکت کنندگان منعکس کننده مواردی است که توسط خود نمایش انجام شده است. بازماندهویراستاران معمولاً حدود 25 ساعت شات در هر قسمت را به 40 دقیقه کاهش می‌دهند و گاهی اوقات بی‌نظمی در صحنه‌ها یا مکالمه‌های مرتبط را نشان می‌دهند. اما با روشی که ما هر روز داستان می گوییم تفاوت چندانی ندارد. مواد خام زندگیمان را غربال می کنیم تا منطق را در آن پیدا کنیم، تا خطی را پیدا کنیم که بتوانیم از آن پیروی کنیم سپس به اکنون.

در فرهنگی مملو از دوربین، چه آشکار و چه پنهان، بازمانده توجه را به این ساختگی جلب می کند. فصلی که اخیراً به پایان رسید اخیراً با اعتماد به نفس همراه بود و او دیگر این واقعیت را که یک برنامه تلویزیونی است پنهان نمی کند. بازیکنان در حین بازی از بازی تمجید و شکایت کردند. پروبست مستقیماً با دوربین صحبت کرد. و این خودآگاهی جهان «واقعی» را به شیوه ای جدید منعکس می کند. به ما نگاه کن، به نظر می رسد میزبان و بازیکنان هر هفته می گویند. ما هم مثل بقیه اجرا می کنیم.


این مقاله از کتاب اخیر سالی تیزدیل اقتباس شده است. دروغ در مورد کامیون: بازمانده، تلویزیون واقعیت و نگاه بی پایان.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis