آنچه که قلاب های زنگ در مورد نویسنده بودن در کنتاکی می دانستند

[ad_1]

به خواهر کوچولو گوش کن
فرشتگان به اینجا امیدوارند
در این تپه ها
بیا دنبالم
من شما را راهنمایی خواهم کرد

(از جانب مرثیه آپالاچی: شعر و مکان، از طریق قلاب زنگ)

با وجود همه قلاب‌ها – یکی از بزرگ‌ترین روشنفکران سیاه‌پوست جهان، یک فمینیست مشهور، نویسنده بیش از 40 کتاب، یک منتقد فرهنگی انقلابی – و همه مکان‌هایی که زندگی می‌کرد، او هنوز گلوریا جین واتکینز از هاپکینزویل بود. دختر رزا. بل و وئوتیس. شکی نیست که کل کار او توسط خانه اش شکل گرفته است، و وقتی صدایش را پیدا کرد، به نسلی از نویسندگان سیاه کنتاکی کمک کرد تا صدای ما را پیدا کنند.

به گفته تونی کید، اگرچه بل اغلب درباره «سال‌های کودکی» خود می‌نویسد، اما او همچنین تحت تأثیر اجدادش، مانند مادربزرگش بل بلر هوکس (که نام مستعار خود را از او ابداع کرده است) و دیگرانی که به او یاد داده‌اند نیز بوده است. “کشیدن قدرت از اعماق.” بل در بخش غربی ایالت، نزدیک مرز تنسی بزرگ شد. که در وابستگی: فرهنگ محلاو توضیح می دهد که روحیه مقاومت او توسط کشاورزان سیاهپوست روستایی پرورش داده شده است که بیش از هر چیز به خوداتکایی و خودمختاری اهمیت می دهند. او بعداً نوشت: «وقتی زمین را دوست داریم، می‌توانیم خودمان را کامل‌تر دوست داشته باشیم». خواهران یام. بل اغلب از فقدانی صحبت می کرد که وقتی خانواده اش تپه ها را ترک کردند و به شهر رفتند احساس کرد. او این حسرت را «نخستین غم عمیق خود» نامید. اهمیت ریشه‌های کنتاکی ما – زخم‌ها، پمادها – یکی از چیزهایی بود که بعد از دوست‌مان با بل صحبت کردیم.

اگرچه من عمدتاً روی داستان تمرکز کردم، اما کار من به گذشته نگاه می کند و به یاد می آورد. مردم من، واقعی و خیالی، از چمن آبی نیرو جمع می کنند. من در دامنه‌های جنوب مرکزی کنتاکی، جایی که طبیعت فراوان بود، بزرگ شدم، جایی که می‌توانم آزادانه در رودخانه‌ها و تپه‌ها پرسه بزنم. مانند مردم بل، پدربزرگ و مادربزرگ من باغ، تنباکو و حیوانات پرورش می دادند. آنها مدتی به سفیدپوستان تکیه کردند. من همچنین در مورد توانایی طبیعت برای شفا دادن به ویژه برای زنان سیاه پوست نوشتم و می دانم که زنگ در آرزوی این مرهم بود.

وقتی بل را در سال 1993 ملاقات کردم، او قبلاً یک نویسنده و نظریه پرداز مشهور بود. او چندین دهه دور از کنتاکی زندگی کرده بود. من بخشی از یک گروه قدرتمند از زنان سیاهپوست بودم که شامل نیکی فینی، کلی نورمن الیس، دونا جانسون، جوآن برانون و داوندرا اسکیزنی بود. برخی از ما بومی کنتاکی بودیم. دیگران برای کار یا تحصیل به کنتاکی نقل مکان کرده اند. در میان ما یک کارمند خواربارفروشی، یک مقام دولتی، یک جواهرساز، یک دانشجو، یک مدیر و یک استاد جدید بود که سعی داشت خودش را تعریف کند. می دانستیم که بیشتر از همه می خواهیم داستان هایمان را تعریف کنیم.

پس از مرگ بلا، ما شش نفری که در ابتدا آنجا بودیم، همه قبول داریم که چیزی از قبل در درون ما می تپید، که وقتی او به خانه برگشت تا در کنفرانس نویسندگان آن سال سخنرانی کند، سرعتش بیشتر شد و حرکت کرد. ما در مرکز فرهنگی رابرت اچ. ویلیامز در خیابان جورج تاون در لکسینگتون جمع شده بودیم تا گوش کنیم. دوقلوهای 6 ساله من در آن زمان به صورت ضربدری روی زمین نشستند. مهرماه بود اما هوا گرم بود. اتاق کوچک پر از هیجان بود. بل اصرار داشت که حضار، ترکیبی التقاطی از زنان از هر گوشه جامعه بودند، نه فقط علمای سنتی.

من یک مادر مجرد سه فرزند بودم که به تازگی از یک رابطه مسموم بیرون آمده بودم و از روابط عمومی خود ناراضی بودم. بل راهی برای تبدیل مفاهیم و ایدئولوژی فمینیسم به عقل سلیم درخشان داشت. برای اولین بار در این اتاق شلوغ فمینیسم را با زندگی خود پیوند زدم. بل فراخوانی برانگیخته برای غرور رادیکال بود. او کاریزماتیک بود. او ریتم و ریتم یک واعظ را داشت. او ما را به خنده انداخت. لهجه‌اش را واضح کرده بود، اما من هنوز می‌توانستم قسمت‌هایی از کنتاکی را در صدایش بشنوم که مرا به یاد تمام زنانی می‌اندازد که در خانه‌ام دوست داشتم.

هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم به یاد بیاوریم که چگونه اتفاق افتاد، اما کلی، داوندرا و من شب را در اتاق هتل بل به پایان رساندیم. این گفتگو جهش های بزرگی از رفاه درونی زنان سیاه پوست به رهایی و شایعات آشکار داشت. سرگیجه داشتیم، عوض شدیم. ما با قلاب های زنگ شرکت کرده بودیم. او با ما طوری رفتار می کرد که ما دختران او هستیم. شب بعد، او در محوطه دانشگاه کنتاکی، در محاصره جمعیت، سخنرانی کرد، اما ما قبلاً در خلوت مسح شده بودیم. پس از بازگشت من به نیویورک، ما که در کنفرانس شرکت کردیم، شروع به برگزاری محافل خواهری کردیم. ما با ترس‌هایمان مقابله کردیم، با هم مهربان بودیم، عمیق‌تر متفکران انتقادی شدیم.

با گذشت سالها، دایره کمتر شد، اما همه ما به نوشتن ادامه دادیم. برخی از ما کتاب منتشر کرده ایم یا فیلم ساخته ایم. برخی از ما استاد شده‌ایم، اما فکر می‌کنم همه ما معلمانی هستیم که بل یاد گرفته‌اند.

زمانی که من به عنوان نویسنده در رزیدنس کالج بریا، جایی که بل نیز تدریس می کرد، کار می کردم، من و او با هم دوست شدیم. من تا حدودی این کار را پذیرفتم زیرا او آنجا بود. او مرا به خانه اش دعوت کرد. نان شکستیم از عشق حرف زدیم در مورد آزادی سیاه پوستان و خانواده صحبت کردیم. یاد دوران کودکی خود در کنتاکی افتادیم. ما با هم دوست بودیم، اما من از او یاد می گرفتم. وقتی با معلم یا استادش تماس گرفتم عصبانی شد. زمانی که در یک گفتگوی عمومی روی صحنه بودیم، یک بار مرا تصحیح کرد: «دوست». هیچ وقت مهر 93 را به او یادآوری نکردم، اما او برای همیشه معلم من خواهد بود.

من یک نویسنده هستم به خاطر قلاب های زنگ. من یک فمینیست هستم به خاطر قلاب های زنگ.

بل به ما نشان داد که برای دختران سیاهپوست سرکش و کتاب خواه هر چیزی ممکن است. او به ما یادآوری کرد که علیرغم کلیشه های رایج در مورد مردم کنتاکی (سفیدپوست، بی سواد، فقیر)، علیرغم کار ناتمام حذف، به قول خودش، «پدرسالاری امپریالیستی سفید سرمایه داری برتر»، کنتاکی همچنین فرهنگ تعلق بود. . این منظره ای از اندیشه، حافظه، تخیل، تجدید و پیوند بود. او به ما یاد داد که شما می توانید یک روشنفکر بینا سیاهپوست اهل کنتاکی باشید و صدایی چالش برانگیز در میان جداسازی، نفرت نژادی، سکوت و جدایی از طبیعت – و برای درمان – ایجاد کنید.

از زمانی که زنگ به صدا درآمد، من و پنج زن که آن شب زنده مانده بودیم، با تلفن صحبت می کردیم و پیام می دادیم. کلی شاعر و استاد به من پیام داد: “او به من آموخت که می توانم یک فمینیست، یک معلم، یک فعال و یک زن با شرایط خودم باشم.” وقتی با جوآن که درامر، کارگردان و فعال درمانگر است صحبت کردم، صدایش شکست. “زمانی که با زنان سیاه پوست جمع می شود مقدس است.” اگرچه سال‌ها با دونا، نویسنده و کتاب‌شناس بی‌نقص صحبت نکرده بودم، تقریباً چهار ساعت با هم صحبت کردیم. از بل، او یاد گرفت که “از حس مکان ما به عنوان زنان سیاه پوست کنتاکی قدردانی کند.” وقتی با او صحبت کردم داوندرا سر کار بود. او پس از از دست دادن دختر 25 ساله خود در سال جاری، دچار مرگ شده است. او گفت: «من مجبور نیستم با تلفن صحبت کنم. بعد خندید و گفت: بگذار 30 سال دیگر اخراج شوم. وقتی اولین بار با هم آشنا شدیم او دانشجو بود و در میان ما کوچکترین است. او گفت: “بل به من آموخت که می توانم خودم باشم.” “جواب بده، برای کسی که هستم معذرت خواهی نمی کنم.” وقتی به نیکی زنگ زدم، او در حال شستن ظرف ها بود. او گفت: “دختر، این بهترین زمان است.” ایستادیم و ناباورانه آهی کشیدیم. سکوت مشترک از کارولینای جنوبی، جایی که او اکنون در کنتاکی در آنجا تدریس می کند، به من رسید. او بعداً گفت: «من به قلاب‌های زنگ نیاز داشتم تا به تمام زنانی که امیدوارم روزی باشم، برسم. او رودخانه ای سرسبز و دوست داشتنی از مجوزها بود.»

در پیشگفتار او به وابستگیبل گفت: «خاطرات دنیایی را به ما عرضه می‌کنند که در آن مرگ وجود ندارد، جایی که ما با آیین‌های احترام و یادآوری حمایت می‌شویم». ما، زنان کنتاکی از Sister Circle از سال 1993، از شما متشکرم، بل، که ما را تشویق کردید، به ما کمک کردید نویسنده شویم، به خاطر اینکه ما را پیوسته و قوی دوست دارید. گریه کردیم ما به یاد داریم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle