آنچه پوتین در اوکراین می خواهد

[ad_1]

Vولادیمیر پوتین را دوست دارد اینکه بگوییم بازی شطرنج با ایالات متحده مانند بازی با کبوتر است: در اطراف تخته پخش می شود، مهره ها را به زمین می اندازد، همه جا را خراب می کند و سپس پیروزی را اعلام می کند. در مقابل، بازی شطرنج با اروپا باید مانند بازی با کودکی باشد که قواعد بازی را فراموش کرده، ادعا می کند که قوانین جدیدی اختراع کرده است، و سپس وقتی کسی نمی خواهد بازی کند عصبانی می شود.

برای مدت طولانی، بسیاری از مردم در اروپا، از جمله بریتانیا، خود را با کلمات پیش پا افتاده تسلیت می‌دهند که «قدرت سخت» دیگر اهمیتی ندارد، حوزه‌های نفوذ منسوخ شده‌اند، و حتی خود ژئوپلیتیک تا حدودی کثیف شده است. سپس روسیه 100000 سرباز را به مرز اوکراین فرستاد. ناگهان بازی تمام شد و بار دیگر امنیت آینده اروپا توسط شخص دیگری و در جایی دیگر تعیین می شد.

نیازی به اغراق در مورد نیست. قدرت های بزرگ اروپایی در این بحران اوکراین کم ندارند. به ویژه بریتانیا و فرانسه نقش مهمی را ایفا می‌کنند: لندن به خاطر موضع پیشگیرانه‌اش در اروپای شرقی مورد تشویق قرار گرفته است که هر گونه مداخله روسیه را تا حد ممکن دردناک می‌کند، و پاریس با میزبانی نشست اوکراین و روسیه راه خود را دنبال می‌کند. بخشی از مذاکرات طولانی مدت نرماندی، که شامل آلمان نیز می شود. در هر مرحله از این بحران، دولت ایالات متحده با قدرت های بزرگ اروپایی نیز مشورت کرده است که به نظر می رسد لفاظی های اتحاد خود را جدی می گیرد.

با این حال، اگر یک لحظه به عقب برگردید، وضعیت استثنایی است. روسیه کشوری با 142 میلیون نفر جمعیت با اقتصاد نفت حک شده به اندازه کره جنوبی است. سه قدرت بزرگ اروپایی – آلمان، فرانسه و بریتانیا – از نظر ثروت و جمعیت از روسیه پیشی می گیرند. کل اروپای دموکراتیک، حتی بیشتر از آن. با این حال، اروپا در این بحران در درجه دوم اهمیت قرار دارد، حتی اگر در قاره خودش اتفاق بیفتد.

برای غرب، واقعیت آشکار این است که آمریکا هنوز در قدرت است. لندن، پاریس و برلین در مقابل کاخ سفید لابی می کنند و بسته به بحران و رهبر، تأثیر واقعی دارند. اما برای هر کسی که رئیس‌جمهور ایالات متحده بر سر کار است، راه حل قطعا یکی است اول آمریکا. در این مورد، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در حال حرکت در مناظره‌ای است که بین نهاد سیاست خارجی سنتی، که بازدارندگی را تبلیغ می‌کند، و «محدود‌کننده‌های» با نفوذ فزاینده‌ای که می‌گویند ایالات متحده نمی‌تواند تحمل کند در یک جنگ دیگر در حاشیه امپراتوری خود فرو رود. .

البته بخشی از بازی پوتین استفاده از این تقسیم بندی، هم در آمریکا و هم در سراسر غرب است. او بوی بلاتکلیفی می دهد و به دنبال سوء استفاده از آن است. به گفته برخی از کارشناسانی که هفته گذشته با آنها صحبت کردم، آرزوی بزرگ رئیس جمهور روسیه این است که با مذاکره درباره توافقی که روسیه را به عنوان یک بازیگر مشروع در نظم امنیتی این قاره به رسمیت می شناسد و خسارات مسکو در دهه 1990 را به طور کامل از اروپا خارج کند. قرن گذشته، زمانی که ارتش آن مجبور به بازگشت به مرزهای خود شد. فیونا هیل، مشاور سابق کاخ سفید در امور روسیه، به من گفت که پوتین ممکن است محاسبه کرده باشد که بایدن آخرین رئیس‌جمهوری است که پیش از بازگشت احتمالی دونالد ترامپ در سال 2024 از طرف اروپا بر سر چنین توافق رسمی مذاکره کرده است.

دیگر تحلیلگرانی که با آنها صحبت کردم، نسبت به قدرت پوتین شک داشتند و گفتند که هیچ یک از قابلیت های نظامی او نمی تواند به اهدافش برسد. لارنس فریدمن، استاد افتخاری مطالعات نظامی در کینگز کالج لندن، به من گفت که لفاظی های روسیه در ماه های اخیر حاکی از آن است که پوتین از بن بست در شرق اوکراین ناامید شده است و قادر به غلبه بر آن بدون نیروی مسلح نیست که تنها می تواند وضعیت را بدتر کند. روسیه.

در هر صورت، آنچه برای من بسیار قابل توجه است – جدای از ماهیت تاریخی جنایتی که مسکو ظاهراً در نظر دارد – درجه موقعیت ژئوپلیتیکی در اروپا است که نه تنها بر خود بحران بلکه بر شکل آینده قاره نیز تأثیر می گذارد. و غرب. بعد از پوتین حرکت خود را انجام می دهد (یا نه).

مقیاس خواسته های پوتین – نه فقط برای کنترل اوکراین، بلکه برای بازگرداندن بخش بزرگی از اروپای شرقی به حوزه نفوذ روسیه – و تهدید نظم موجود که او نماینده آن است، ساختارهای اصلی اتحاد غربی را تحریک می کند و هر کشور را وادار می کند تا ارزیابی کند منافع ملی در آینده به بهترین وجه تامین می شود.

تا حد زیادی یک بحران است تقویت اتحادیه غرب بدون تضعیف آن. اقدامات روسیه نیروی نظامی اصلی غرب یعنی ناتو را احیا کرده است. برای اولین بار از زمان پایان جنگ سرد، ناتو در خطر واقعی و فعلی قرار دارد. با این حال، تنها دو سال از فرماندهی کل ترامپ می گذرد و هیچ کس در اروپا آنقدر ساده لوح نیست که فکر کند شانس زیادی برای از سرگیری ریاست جمهوری خود در سال 2024 ندارد. این بود که اروپا و دیگر متحدان آمریکا با ایالات متحده راه می رفتند. او حتی ناتو را منسوخ توصیف کرد و زحمت استفاده از ضمانت امنیتی آمریکا را به عنوان اهرمی در مذاکرات تجاری با آلمان و سایرین به خود نداد.

تیبحران کنونی، سپس به عنوان یادآوری اهمیت ناتو و علاوه بر آن، اهمیت جهان تحت رهبری آمریکا، اما همچنین ضعف ساختاری آن: افکار عمومی آمریکا عمل می کند. همانطور که بوریس جانسون به خوبی می‌داند، به‌ویژه امروز، با توجه به تهدید بسیار واقعی برای ریاست‌جمهوری او ناشی از عدم رعایت قوانین همه‌گیر خود، مهم‌ترین چیز در سیاست جهانی این است که روح زمانهآیا ایده هایی که از آن حمایت می کنند صحیح هستند یا خیر.

و وقتی نوبت به آنچه غرب برای احیای غرب باید انجام دهد، می رسد، هیچ کس نمی تواند موافقت کند. هفته گذشته امانوئل ماکرون فرانسوی با فرد مناسبی بحث کرد که واضح است اکنون زمان آن فرا رسیده بود که اروپا “خود مختاری استراتژیک” خود را از ایالات متحده اعلام کند. برای مکرون، توانایی روسیه در دور زدن اروپا برای صحبت مستقیم با ایالات متحده، تنها این اعتقاد او را تایید کرد که این قاره باید به یک بازیگر مستقل در صحنه جهانی تبدیل شود. مکرون در سخنرانی خود در پارلمان اروپا در استراسبورگ گفت زمان آن فرا رسیده است که اروپا با روسیه گفت و گو کند تا “نظم جدیدی از امنیت و ثبات برای اروپا” ایجاد شود. این طبلی است که مدتهاست با اثر کمی به آن می زند. او نمی توانست بحرانی بدتر را برای دفاع از استقلال اروپا از آمریکا انتخاب کند. عجله به ساحل ممکن است بدون ایالات متحده، اما بدون برخورد با روسیه هسته ای، که ظاهرا تصمیم به حمله به یک کشور مستقل در اروپا داشته باشد، ممکن باشد.

در حالی که قابل درک است که ماکرون از این بحران اخیر برای بازگشت به اسب سرگرمی مورد علاقه‌اش استفاده می‌کند، اما این خطر را دارد که مضحک به نظر برسد – یک ژنرال با الهام کمتر در بالای تربیت مارنگو تا یک کاپیتان ناتوان یک اسب سرسخت شتلند. با استقرار ارتش روسیه در امتداد مرزهای اوکراین، هر کشور اروپای شرقی چه دلیلی برای جایگزینی واشنگتن با بروکسل به عنوان نماینده اصلی امنیتی خود دارد، به ویژه با توجه به اینکه پاریس و برلین از نظر امنیتی درخشان ترین نبودند؟ سوال

این یک واقعیت است که ماکرون درک می کند که اروپا دارای خودمختاری استراتژیک نیست – نه در شکل گسترده تر آن، از جمله بریتانیا و نه به عنوان اتحادیه اروپا. نه تنها راهی برای نشان دادن قدرت نظامی خود وجود ندارد، بلکه نمی تواند به درستی در مرزهای خود گشت زنی کند یا تامین انرژی خود را که بیشتر آن از روسیه تامین می شود، تضمین کند. ایالات متحده حتی برنامه‌هایی برای افزایش عرضه سوخت به اتحادیه اروپا در صورت پاسخ روسیه به تحریم‌های غرب با توقف سوخت برای این قاره انجام داده است. اما ضعف ژئوپلیتیک اتحادیه اروپا عمیق تر از وابستگی آن به انرژی و امنیت است: اتحادیه اروپا سیلیکون ولی یا وال استریت ندارد و همچنان به سیستم مالی ایالات متحده و تجارت چین وابسته است.

در همین حال، بریتانیا در جدایی از اتحادیه اروپا بیش فعال بوده است تا به متحدان خود اهمیت تداوم آن را یادآوری کند. لندن اطلاعاتی در مورد برنامه های نظامی روسیه منتشر کرده، سلاح به اوکراین ارسال کرده و تظاهرات دیپلماتیک در حمایت از تعدادی از کشورهای اروپای شرقی برگزار کرده است. تلاش های او چنان بود که #خدا ملکه را حفظ کند پس از ورود یک هواپیمای تفنگدار از بریتانیا در هفته گذشته (در اطراف حریم هوایی آلمان برای جلوگیری از هرگونه مشکل دیپلماتیکی که ممکن است ناشی از سیاست برلین مبنی بر عدم صدور تسلیحات به مناطق درگیری باشد) در اوکراین در توییتر در حال تردد بود. هدف از این تلاش حفظ حمایت از ناتو به عنوان یک سازمان امنیتی بزرگ غربی و به طور کلی تضمین این است که بریتانیا نمی تواند نادیده گرفته شود.

و اگرچه سیاست شاهین بریتانیا ممکن است توسط فرانسوی ها به عنوان موضع “رد شود.یک گوریل به سینه اش ضربه می زند که شارژ نمی شود«کوبیدن به سینه برای بریتانیا خالی از لطف نیست. هیچ کس در دولت بریتانیا پیشنهاد نکرده است که بریتانیا شارژ خواهد کرد یا قصد دارد شارژ کند، اما خوشحال است که مورد توجه قرار می گیرد. هر چه بریتانیا بیشتر بتواند کشورهای اروپایی را متقاعد کند که همچنان یک شریک امنیتی اصلی است، احتمال اینکه از نظم امنیتی آینده اروپا قطع شود، کمتر خواهد بود. لهستان یا کشورهای بالتیک از حمایت از توافق‌نامه‌های امنیتی جایگزین که می‌توانند برتری ناتو را به چالش بکشند و در نتیجه تعهدات بریتانیا و ایالات متحده در قبال امنیت اروپا را تضعیف کنند، چه سودی خواهند برد؟

با این حال، این واقعیت همچنان باقی است که بریتانیا برای حفظ نفوذ خود باید سخت‌تر تلاش کند، زیرا تا 31 ژانویه 2020 خارج از اتحادیه اروپا است و هر آنچه که بریتانیا مخفیانه بخواهد، احتمالاً این اتحادیه تنها به عنوان یک عضو مستقل در ناتو رشد خواهد کرد.

در همین حال، آلمان به بازی ده ساله خود ادامه می دهد و وانمود می کند که واقعاً اصلاً یک نیرو نیست. اگرچه این کشور ثروتمندترین و قدرتمندترین کشور اروپا است، اما طوری رفتار می کند که گویی نوعی سوئیس برتر اخلاقی، صلح آمیز و عینی است. مقامات ناامید شده ای که با آنها صحبت کردم گفتند که آلمان در تلاش است تا کیک غربی خود را داشته باشد و همچنین آن را بخورد. هزینه‌های اخلاقی یا اقتصادی غیرضروری که با قدرت گرفتن همراه است.

طعنه آمیز این است که هر موقعیتی که سه بزرگ در اروپا اشغال می کنند، دو جایگاه دیگر را تضعیف می کند. آمریکا همچنان ارباب پدرانه اروپاست، درست مانند زمانی که بالکان در اوایل دهه 1990 از هم پاشید، اما این بار مدافعی پیرتر و کمی تیزتر با دشمنانی است که قوی تر از گذشته به نظر می رسند. نتیجه، به عبارت دیگر، رکود است، که اگر بدبین باشید، برای همه در اروپا مناسب است: آمریکا همچنان به پرداخت هزینه می پردازد و مجبور نیست با انتخاب های دشوار روبرو شود.

مشکل اروپا این است که با هر بحران جدید، تعهد واشنگتن به نظم جهانی هژمونیک خود کماکان کم می شود، اما هیچ کس ایده واقعی ندارد که آن را با چه چیزی جایگزین کند.

هر اتفاقی که بعدا بیفتد، لحظه ای کلیدی در قرن بیست و یکم است. کشورهایی که ناتو را تشکیل می دهند یکی از ثروتمندترین و پیشرفته ترین جوامع روی زمین هستند. تا کنون، غرب به شیوه ای بسیار چشمگیر در برابر تجاوز روسیه متحد شده است. با این حال، این واقعیت باقی است که نیمی از امپراتوری بیش از حد کشیده شده است و نیمی دیگر در حال گسترش است زیرتمدید شده. جوجه و کودک ممکن است بازی ژئوپلیتیک وحشیانه شطرنج را که پوتین (یا در این مورد شی) انجام می دهد دوست نداشته باشند، اما وقت آن است که بنشینیم و قبل از روی تشک دوباره قوانین را یاد بگیریم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma