آنچه رسوایی پنگ شوآی در مورد قدرت چین فاش می کند

[ad_1]

گهگاه، خودی‌های کمونیست چین، در تلاش‌های دیوانه‌وار خود برای محافظت از خود در برابر انتقادات بین‌المللی، ناخواسته چیزی را که واقعاً آنها را می‌ترساند از دست می‌دهند. اخیراً در مورد پرونده غم انگیز پنگ شوآی، ستاره تنیس چینی که پس از متهم کردن یکی از رهبران ارشد چین به تجاوز جنسی ناپدید شد، این اتفاق افتاد. این رسوایی باعث شرمساری حزب کمونیست شد و تهدید جدیدی برای المپیک زمستانی پکن که قبلاً محاصره شده بود.

هو شیجین، سردبیر صریح گلوبال تایمز، توسط نشریه خبری حزب کمونیست، این را توییت می کند “من به عنوان کسی که با سیستم چین آشنا هستم، معتقد نیستم که پنگ شوآی انتقام و سرکوب را دریافت کرده باشد. بعداً در پاسخ به یکی از حامیان پنگ، او اضافه کرد“شما باید چین را درک کنید، از جمله اینکه چگونه سیستمی که شما دوست ندارید حقوق واقعی 1.4 میلیارد چینی را ارتقا داده است.” و دوباره: “برخی از قدرت های غربی پنگ شوآی و یک موسسه را وادار می کنند و آنها را مجبور می کنند تا به شیطان سازی سیستم چین کمک کنند.”

هو خیلی اعتراض کرد. حماسه در حال آشکار شدن کاملاً در مورد سیستم های سیاسی و اجتماعی چین است. پنگ که وضعیت واقعی و محل اختفای او ناشناخته مانده است، پرده از دنیای تاریک و ناخوشایند پناهگاه درونی حزب کمونیست را پاره کرد و بی قانونی و سوء استفاده از قدرت ذاتی آن را افشا کرد تا جایی که اخیراً چند مورد دیگر اتفاق افتاده است. واقعیت های خشن جامعه چینی که در آن زنان قربانی هستند و صدایی ندارند آشکار شده است. حاکمان آن می توانند بدون مجازات عمل کنند و بالاترین اولویت آنها محافظت از خود در برابر کنترل جامعه بین المللی یا شهروندان خود است. و با این حال، علیرغم انباشت صفوف در اطراف یک کمپین تبلیغاتی فزاینده مستاصل (و به طرز شگفت انگیزی آماتور)، آنها نتوانستند پرده ای را بر روی آشفتگی بکشند.

برای رئیس جمهور شی جین پینگ و دیگر رهبران ارشد، این رسوایی نمی توانست در زمان حساس تر فوران کند. آنها قبلاً درخواست‌های تحریم بازی‌های زمستانی را که برای فوریه برنامه‌ریزی شده بود، در اعتراض به سابقه وحشتناک حقوق بشر در کشور رد کرده‌اند – فراخوان‌هایی که بر مصیبت پنگ وزن و فوریت می‌افزاید. حداقل، این حادثه می‌تواند یک نمایش ورزشی را تحت الشعاع قرار دهد که رژیم امیدوار بود شگفتی‌های یک چین ثروتمند و قدرتمند جدید را نشان دهد، همانطور که بازی‌های 2008 پکن جشنی برای یک کشور جوان شده بود. به طور گسترده تر، این شرمندگی، کمپین جهانی در حال گسترش پکن را تضعیف می کند تا سیستم حکومتی خود را چیزی فراتر از یک دموکراسی آشفته آمریکایی و در نتیجه یک مدل برتر برای بقیه جهان نشان دهد. بنابراین، این یک شکست برای چین در رویارویی با ایالات متحده و تلاش برای ارتقای اقتدار حکومت استبدادی در صحنه بین المللی است.

حماسه پنگ با انتشار پستی در شبکه های اجتماعی آغاز شد. اوایل این ماه، پنگ، بازیکن شماره یک سابق دو نفره جهان، در Weibo، نسخه سانسور شده توییتر در چین، ادعا کرد که معاون سابق نخست وزیر ژانگ گائولی به او تجاوز جنسی کرده است. او نوشت: «آن روز بعد از ظهر مخالفت کردم و مدام گریه کردم. پنگ جزئیات بدی را فاش کرد. به گفته پنگ، حمله ادعایی در خانه ژانگ به این دلیل رخ داد که شخصی از در نگهبانی می کرد. او همچنین یک رابطه مشترک با ژانگ را توصیف کرد – پنگ در مورد تاریخ ها یا جدول زمانی دقیق نبود – با آگاهی کامل از همسر ژانگ که پنگ او را “خاله کانگ” می نامید. پنگ نوشت: “تو با من بازی کردی و وقتی با من تمام شد مرا از دست دادی.”

گام طبیعی بعدی، به ویژه در دوران #MeToo، آغاز تحقیقات درباره اتهامات پنگ خواهد بود. اما حزب کمونیست این گونه واکنش نشان نداد. از نظر رهبران ارشد، پنگ آنها، حزب و ملت را لکه دار کرده است. حقوق یک فرد – حتی یکی از برجسته ترین ستارگان ورزش کشور – هرگز نمی تواند بر منافع حزب که برای رهبری آن معادل منافع چین است، اولویت داشته باشد. بعلاوه، پذیرش ادعاهای او می‌تواند به طور جدی خبرچینان بیشتری را تشویق کند تا اسکلت‌های دیگری را در کمد کمونیست‌ها کشف کنند. پست نیز مانند پنگ ناپدید شد.

جامعه جهانی متوجه ناپدید شدن او شد و جنبش #WhereIsPengShuai به صورت آنلاین شروع شد. اما مردی که این تلاش را انجام داد یک شخصیت بعید است: استیو سیمون، مدیر عامل انجمن تنیس زنان. او خواستار مدرکی شد مبنی بر اینکه پنگ ایمن و آزاد است تا بتواند اقدام کند و همچنین در مورد اتهاماتش تحقیق کند. او همچنین تهدید کرد که تجارت خود را از کشور خارج خواهد کرد. این مرحله به طور بالقوه مقداری پول جدی را قربانی خواهد کرد. در سال 2018، WTA قراردادی برای برگزاری فینال معتبر خود در چین به مدت 10 سال امضا کرد. اما سیمون اصرار دارد که اصل را بر سود انتخاب می کند.

سیمون در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: “اگر کسی بخواهد قدرت ما را در پشت چنین بیانیه ای زیر سوال ببرد، مطمئنا می تواند تلاش کند.” “ما باید به عنوان یک جهان شروع به تصمیم گیری کنیم که بر اساس درست و نادرست، نقطه شروع شود. و ما نمی توانیم در مورد آن مصالحه کنیم. او ادامه داد: “پرونده پنگ” بزرگتر از تجارت است.”

رهبران چین که قادر به مقاومت در برابر فشارهای خارجی نبودند، از همکاری امتناع کردند و در عوض یک کمپین تبلیغاتی از طریق رسانه های تحت کنترل دولت به راه انداختند تا سعی کنند جهان را متقاعد کنند که پنگ سالم است. او که به طرز ناشیانه ای باردار شد، به طرز رحمتی شکست خورد. پست الکترونیک که گفته می شود توسط پنگ نوشته شده و توسط یک شبکه تلویزیونی چینی پخش شده است، سلامت او را تایید کرد و اتهامات خود را علیه ژانگ به زبانی که بیش از حد کج و معقول نیست پس گرفت. که در گلوبال تایمز“متعجب پخش ویدیوها ظاهراً پنگ را در رستورانی در پکن نشان می‌داد، که یکی از آن‌ها شامل مهمان‌داران شام بود که به‌طور غیرمعمول در مورد جلسه وسواس داشتند – احتمالاً پنگ روزنامه‌ای در دست داشت. به نظر می‌رسد تنها افرادی که گمراه شدند کارکنان کمیته بین‌المللی المپیک بودند که احتمالاً برای نجات بازی‌های زمستانی ناامید بودند، با برقراری تماس ویدیویی با پنگ در این مراسم شرکت کردند – و سپس با بهمنی از انتقادات بین‌المللی مواجه شدند. با این حال، به نوعی، پنگ هرگز زمانی برای صحبت با استیو سایمون، که هیچ کدام از آن را نخرید، پیدا نکرد. فهرست رو به رشدی از حامیان برجسته، از جمله دولت بایدن و سرنا ویلیامز، در مورد پنگ ابراز نگرانی کرده اند.

متأسفانه، مصیبت او چیزهای زیادی در مورد جامعه امروز چین به ما می گوید. خشونت و آزار جنسی به اندازه کافی جدی گرفته نمی شود. بسیاری از قربانیان وضعیت اسفناک خود را نادیده گرفته یا بدتر می بینند. در یک مثال واقعی، دادگاه پکن اخیراً شکایتی را که ژو شیائوکسوان علیه یک مجری برجسته تلویزیونی که او را متهم به تجاوز جنسی در اتاق رختکن کرده بود، رد کرد. سوفیا هوانگ ژوکینگ، روزنامه‌نگار، فعال مشهور #MeToo که به زنان کمک می‌کند موارد خشونت جنسی را گزارش کنند، توسط مقامات چینی به فعالیت‌های خرابکارانه متهم شده است. در اوایل سال جاری، یکی از کارمندان غول تجارت الکترونیک علی بابا حسابی در وب سایت داخلی شرکت در مورد سوء استفاده جنسی توسط یک مدیر در طول یک سفر کاری منتشر کرد و افزود که او این حادثه را به کارمندان شرکت گزارش کرده است اما هیچ اقدامی انجام نشده است. علی بابا در نهایت مدیر متهم و همچنین 10 کارمند را که حساب عمومی را فاش کردند، اخراج کرد. دادستانی پرونده این مدیر را متوقف کرد.

تاریخ پنگ همچنین نشان می دهد که رهبری چین هیچ چالشی را برای حکومت او تحمل نخواهد کرد، هر چقدر هم که غیرسیاسی باشد.پنگ هدفش سرنگونی رژیم کمونیستی نیست. از دموکراسی دفاع نمی کند، خواهان اصلاحات نیست، یا حتی مستقیماً از حقوق زنان حمایت نمی کند. با این حال، با آن به گونه ای رفتار می شود که گویی چنین بوده است. برای یک حزب سیاسی که خود را معصوم معرفی می کند، هر چیزی که خلاف آن را مطرح کند خطرناک تلقی می شود. پیامد این قاعده این است که رهبران ارشد حزب، به ویژه آنهایی که دارای ارتباطات و روابط مناسب هستند، می توانند بدون ترس از نظارت عمومی یا سرزنش هر طور که می خواهند عمل کنند. شاید در نقطه‌ای طرف طرف بی سر و صدا جان را مجازات کند (برای همه کمتر sex جنایت بیشتر از این که قضاوت ضعیف او طرف را آسیب پذیر کرد). اما حداقل در حال حاضر، حزب اصلاح وجهه خود را بر مقابله با هرگونه تخلف، بدون در نظر گرفتن تبعیض گسترده تر علیه زنان، اولویت خواهد داد.

حزب کمونیست به همان اندازه در برابر چالش های خارج از کشور مقاوم است. تضاد بین پکن و WTA احتمالاً می تواند حل شود اگر پنگ با سیمون تماس بگیرد. اما برای رهبران چین، این امر به منزله اعتراف به گناه و تسلیم نیروهای خارجی است و بنابراین غیرقابل قبول است. در عوض، مقامات ارشد چین می گویند آنها به اندازه کافی قوی هستند و اقتصاد آنها به اندازه کافی بزرگ است که جهان را ساکت کند.

آنها کاملا اشتباه نمی کنند. وضعیت پنگ بعید به نظر می رسد که المپیک آینده را خراب کند (اگرچه ممکن است آنها را بحث برانگیزتر کند). همچنان قیمتی وجود خواهد داشت. اگر توافقی با WTA حاصل نشود و سیمون تهدید خود را برآورده کند و تور چین را متوقف کند، نگرش دولت نسبت به پنگ به جایگاه چین در ورزش حرفه ای بین المللی آسیب جدی خواهد زد. اقدامات سایمون به سایر سازمان های ورزشی فشار می آورد تا از او الگو بگیرند. زیان به چین بیشتر از ضرر مالی یا حتی اعتباری است. این می تواند نشانه ای از این باشد که چگونه نقض حقوق بشر پکن در حال بدتر شدن روابط آن با بیشتر کشورهای جهان در زمانی است که این کشور در تلاش برای ادعای رهبری جهانی است.

و سپس تراژدی شخصی پنگ است. امیدواریم که پنگ به سایر زنان در چین اجازه دهد تا حداقل برای یک لحظه متوجه شوند که تنها نیستند. حزب کمونیست در نهایت از اعترافات خود رهایی خواهد یافت. خود پنگ ممکن است اینطور نباشد. او احتمالا هرگز به خاطر پخش لباس های کثیف دربار امپراتوری بخشیده نخواهد شد.

حتی وقتی پیام سرنوشت ساز خود را می نوشت، می ترسید هیچ اتفاقی نیفتد. او خطاب به ژانگ نوشت: “مهم نیست که با یک تخم مرغ به سنگ برخورد کنم یا پروانه ای باشم که به سمت شعله پرواز می کند.” “من حقیقت را در مورد آنچه بین ما رخ داده است می گویم. با هوش و تدبیرت مطمئنم یا انکار میکنی یا من رو سرزنش میکنی.

او ادامه داد: “شما همیشه می گویید امیدوارید مادرتان در بهشت ​​شما را برکت دهد.” “آیا پس از کاری که در زندگی خود انجام دادید، هنوز شهامت ایستادگی در برابر مادرتان را دارید؟” مطمئناً همه ما دوست داریم وانمود کنیم که با فضیلت هستیم … “به خصوص مهمانی.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet