آندره لئون تالی، 73 ساله، سبک را با شرایط خودش تعریف می کند

[ad_1]

آندره لئون تالی که روز سه شنبه در سن 73 سالگی درگذشت، باعث شد دنیای مد به نبوغ طراحی سیاه پوستان توجه کند. در اواخر دهه 1990، او مرتباً از کیوان هال، استیون باروز، ویلی اسمیت و بسیاری دیگر در آثار خود دفاع کرد. ووگ ستونی «StyleFax» که این طراحان نوظهور را محکم در رسانه های جمعی قرار می دهد. در آن زمان، او سال ها تلاش کرد تا یک شجره نامه جدید مد آمریکایی را ترسیم کند – شجره نامه ای که اکنون به طراحان سیاهپوست فوق ستاره امروزی مانند لاکوان اسمیت، میمی پلنج، کربی ژان ریموند و کریستوفر جان راجرز که تالی زیرکانه آنها را “آینده” می نامید، گسترش یافته است. “از مد.

نام تالی به ندرت بدون ذکر ذکر شده است ووگگویی حتی استخدام شدن توسط انتشاراتی که بسیاری آن را کتاب مقدس مد می دانند، بزرگترین دستاورد اوست. تالی یک پیشگام واقعی بود ووگ در زمانی که آمریکایی های آفریقایی تبار قدرتمند در این صنعت بسیار نادر بودند. او به‌عنوان اولین مدیر خلاق سیاه‌پوست مجله، صفحات آن را با مدل‌هایی در سایه‌های عمیق‌تر و لباس‌هایی پر کرد که به دیاسپورای آفریقایی اشاره داشتند. از استخدام تا ترک ووگ، در سال 2013، تالی هرگز خوانندگان سیاه پوستی را که مشترک شده بودند فراموش نکرد ووگ به خاطر او – و او به مبارزه با نهادی که اغلب با تغییرات او مخالف بود، ادامه داد. اما نفوذ تالی از گذشته بسیار دور است ووگ. به ویژه، این شامل دیدگاه او از دنیای مد دموکراتیک تر بود.

تالی اولین بار در سال 1978 به عنوان رئیس دفتر پاریس به طور گسترده شناخته شد لباس راحتی زنانه. او پس از مطالعه زبان و ادبیات فرانسه، حتی زمانی که همتایان اروپایی اش کمتر دوستانه بودند، خانه ای در آنجا پیدا کرد. در پاریس، تالی به ساختن شخصیتی ادامه داد که در نهایت هم خوانندگان و هم طراحان را به دست آورد. اساس سبک او ریشه در کلیسای سیاه‌پوست در دورهام، کارولینای شمالی دارد که از نظر نژادی جدا شده بود، جایی که در کودکی زنان و مردانی را که لباس‌های یکشنبه خود را می‌پوشیدند تحسین می‌کرد. تالی در لباس‌های خودش، این شکوه مقدس را با حساسیت‌های سکولار استودیو 54، با شبح‌های تیز و جذابیت سلبریتی لذت‌گرایانه‌اش ترکیب می‌کند. او مانند مخلوطی از برده های تا زمین، کافتان های سفارشی روسی به نظر می رسید گوش هاکت‌های تمساح بنفش، چکمه‌های پوست مار – همه با رفتار ظریفی که تالی در محوطه دانشگاه مرکزی کارولینای شمالی، HBCU و دانشگاه براون آیوی لیگ کامل کرده بود، در کنار هم قرار گرفتند. او سیاه پوست بود، قدش 6 فوت و 6 فوت، شبیه پاریسی که هرگز ندیده بود.

آندره لئون تالی و مارینا شیانو در حدود سال 1980 در نیویورک.
آندره لئون تالی و مارینا شیانو در حدود سال 1980 در نیویورک (عکس از PL Gould / IMAGES / Getty)

سبک ترکیبی تالی نشان دهنده تمایل او به صنعت مد ناهمگن تر است. در طول کار طولانی او، سرمقاله های او به اندازه ظاهر او جسورانه شد. به عنوان مثال او در سال 1996 نمایشگاه Vanity Fair “Scarlett ‘n the Hood” را با حضور نائومی کمبل به صورت خرابکارانه توزیع کرد. بر باد رفته قهرمان داستان با این حال، صدای منحصر به فرد او را نمی توان به صفحه محدود کرد. اشاره‌ای به لهجه‌ی جنوبی، تأثیر نوازندگان قدیمی هالیوود، و نکات فرانسوی باعث می‌شد که هر فریاد او از جمله «جسورانه!» یا «این یک نگاه است!» با ظاهری آشنا به نظر برسد. این جذابیت او را در طول ظاهرش مورد علاقه طرفداران قرار داد نمایش اپرا وینفری یا اقامت کوتاه او به عنوان قاضی مدل برتر بعدی آمریکا. تالی همچنین نشانه‌های یکی از آن‌ها را داشت – از جمله در ابتدای کارش، زمانی که به گفته او، یک روزنامه‌نگار در ایو سن لوران مرتباً از او با عنوان نژادپرستانه و همجنس‌گرایانه «کوئین کنگ» یاد می‌کرد.

تالی، پسر جیم کرو ساوث، عادت داشت که هدف توهین‌های دلخراش باشد. اقامت او به عنوان آبنوسسردبیر نیویورکی در اوایل دهه 1980 یک مهلت از خشونت دنیای مد گسترده تر ارائه می دهد. متأسفانه، سال متحول کننده او در آبنوس یکی از غفلت‌شده‌ترین دوره‌های حرفه‌ای او است. تالی خوشحال شد که متوجه شد این مجله برجسته سبک زندگی آفریقایی-آمریکایی حاضر است حقوق 22000 دلاری را که به دست آورده بود بپردازد. لباس راحتی زنانه. استخدام تالی یک حرکت استراتژیک بود آبنوسبنیانگذار مجله یونیس جانسون، یک تاجر باهوش که دائماً حضور جهانی مجله را از دهه 50 قرن گذشته ایجاد کرد. این دو با هم در اروپا سفر کردند و با طراحان مد لباس ملاقات کردند و کالاهایی را به دست آوردند. آنها موانع نژادی را شکستند، آن دسته از بقایای دوران بین دو جنگ که صنعت حتی بیشتر از هم جدا شده بود.

آبنوس، نه لباس راحتی زنانه، تالی را در جامعه سیاهان به نام مشهوری تبدیل کرد. او در خاطرات سال 2020 خود نوشت: “بالاخره شغلی داشتم که باعث می شد تمام خانواده کلیسا و همه خاله ها و خاله هایم افتخار کنند.” سنگرهای نوعی پارچه ابریشمی. او آزاد بود که بدون نیاز به بررسی شکاف های نژادی نشریات انبوه، برنامه های مد عجیب و غریب طراحی کند. کار قابل توجه تالی آبنوس احتمالا توجه را جلب کرده است ووگ مدیرانی که تنها چند سال بعد او را استخدام کردند.

تالی دوست داشت دنیای فانتزی خود را در صفحات مجلات بپروراند، اما به‌ویژه به ایجاد اجتماع در زندگی واقعی با کسانی که به آنها احترام می‌گذاشت، علاقه داشت، همانطور که در مؤسساتی که با آنها ارتباط داشت مشهود بود. تالی که بسیار توسط مدارس مد نیویورک نادیده گرفته شده بود، ترجیح داد به ریشه های خود بازگردد و خانه آموزشی خود را به جنوب، خارج از کانون سبک آمریکایی تبدیل کرد.

در سال 2000، تالی یک رابطه طولانی و پربار با کالج هنر و طراحی ساوانا (SCAD) آغاز کرد. پس از اعطای جایزه یک عمر دستاورد SCAD به تالی در مد در همان سال، آنها نام آن را به این جایزه تغییر دادند. هر سال، تالی به انتخاب گیرنده کمک می کرد. در دو دهه اخیر، برندگان اسکار د لا رنتا، استفن باروز، میوچیا پرادا، ورا وانگ، کارل لاگرفلد و تام فورد هستند. یکی از زیبایی‌های این جایزه این است که این غول‌های مد باید برای دریافت جایزه خود در ساوانا، آسایش محیط شهری خود را ترک کنند – و اکثر آنها چنین کرده‌اند.

SCAD مکانی را به تالی داده است تا چشم انداز خود را برای آینده مد آزادتر رسمی کند. در آنجا او نمایشگاه‌ها را مدیریت می‌کرد، به عنوان متولی خدمت می‌کرد و نسل بعدی طراحان و سبک‌شناسان را راهنمایی می‌کرد. تالی در کودکی خود را در عکس های عاشقانه ای که در مجلات می دید غوطه ور می کرد تا جلوی تصاویر وحشت نژادی که از تلویزیون پخش می شد را بگیرد. در دو دهه اخیر، او یک مرکز مد در جنوب عمیق ساخته است که خود قبلی او فقط می توانست تصور کند. همانطور که او در خاطرات خود می نویسد، “هیچ چیز مشابهی در نیویورک یا پاریس به من پیشنهاد نشده است.”

میراث تالی فقط یکی از وقایع نگاری ها و روندهای کارگردانی نیست. همچنین تشویق افراد در حاشیه به سرمایه گذاری روی خود است. “من برای مد زندگی نمی کنم… مد زودگذر است. تالی در خط آغازین مستند خود در سال 2018 می‌گوید: سبک باقی می‌ماند. انجیل به روایت آندره. فراتر از تاثیر آن بر ووگ، او الهام بخش افراد سیاه پوست، قهوه ای و عجیب و غریب روزمره ای شد که او را تحسین می کنند تا آزادی خلاقانه را با عبارات خود تعریف کنند – و در خودآرایی بی باکانه خاطره او باقی مانده است. تالی در طول زندگی حرفه‌ای افسانه‌ای خود اغلب در اتاق‌هایی با نخبگان مد سفید پوست منزوی شده و اغلب به شیوه‌های مضطرب به آنها مدیون است. تا پایان عمر، پیام او به نسل های آینده این بود: هرگز منتظر نمانید تا پشت میز بنشینید. میز خود را بسازید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü